Astrotanjin astrološki forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Prostitucija kroz aspekte i astroloske pozicije

+7
venerica
Izida
IVA
DUH
hajkula
Astrotanja
Tajna
11 posters

Strana 1 od 7 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Sledeći

Ići dole

Prostitucija kroz aspekte i astroloske pozicije Empty Prostitucija kroz aspekte i astroloske pozicije

Počalji  Tajna Uto Sep 15, 2009 7:58 pm

Prebacujem ovo sto je zalutalo u temu gradova. Ne znam koliko prostituciju donose samo aspekti, ima tu jos puno toga, ali kako u "Raznim temama", novu temu mogu otvoriti samo administratori smesticu je ovde...

Izgledace kao da sam ja sve pisala ali ce crvenim i bold biti naglaseno cije je izlaganje...
Tajna
Tajna

Broj poruka : 785
Godina : 49
Локација : Florida
Datum upisa : 27.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

Prostitucija kroz aspekte i astroloske pozicije Empty Re: Prostitucija kroz aspekte i astroloske pozicije

Počalji  Tajna Uto Sep 15, 2009 8:01 pm

DUH taj Sre Sep 09, 2009 10:00 pm

Tajna
A kako da izbacimo Picin park?



A to nećemo da izbacimo samo treba da radnice redovno šaljemo na pregled,


Poslednji izmenio Tajna dana Uto Sep 15, 2009 8:03 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
Tajna
Tajna

Broj poruka : 785
Godina : 49
Локација : Florida
Datum upisa : 27.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

Prostitucija kroz aspekte i astroloske pozicije Empty Re: Prostitucija kroz aspekte i astroloske pozicije

Počalji  Tajna Uto Sep 15, 2009 8:02 pm

hajkula taj Sre Sep 09, 2009 11:58 pm


Evo i ovde se slazem sa Duhom, za legalizaciju prostitucije a protiv gej parade sam. Naravno, nisam protiv gej populacije, samo ne zelim paradu jer mislim da je to los primer, da decurlija svasta proba iz radoznalosti... ne zelim propagiranje necega sto mislim da je vrsta poremecaja, nenormalnosti. Necu ici ni na porodicnu paradu, jer je osmisljena sada, samo iz razloga kao odgovor na gej paradu a ne zato jer je istinski potrebno da se neguju porodicne vrednosti.
Tajna
Tajna

Broj poruka : 785
Godina : 49
Локација : Florida
Datum upisa : 27.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

Prostitucija kroz aspekte i astroloske pozicije Empty Re: Prostitucija kroz aspekte i astroloske pozicije

Počalji  Tajna Uto Sep 15, 2009 8:04 pm

Tajna taj Čet Sep 10, 2009 8:42 am

hajkula
::Evo i ovde se slazem sa Duhom, za legalizaciju prostitucije a protiv gej parade sam. Naravno, nisam protiv gej populacije, samo ne zelim paradu jer mislim da je to los primer, da decurlija svasta proba iz radoznalosti... ne zelim propagiranje necega sto mislim da je vrsta poremecaja, nenormalnosti. Necu ici ni na porodicnu paradu, jer je osmisljena sada, samo iz razloga kao odgovor na gej paradu a ne zato jer je istinski potrebno da se neguju porodicne vrednosti.



Iskreno me bas briga i za jedno i za drugo, mada mi je normalnije biti gay nego prostituisati se. Gay ljudi ne biraju da budu nastrani, to im je prirodan nagon, prostitucija je svesno i namerno krivljenje osnovnih drustvenih principa i gnusam se naspram prostitucije, a gay ljude imam i za prijatelje. Slazem se da nema razloga za paradiranjem, sta koga briga sta ti radis u spavacoj sobi, dok mi u prostituciji ima neceg iskvarenog i neiskrenog - to mi je mnogo sramnije i pogrdnije od toga sto je neko gay. Razlika je u mogucnosti kontrole. Gay populacija se ne moze odupreti - sta da rade kada imaju seksualni nagon samo prema osobama istog pola, nije njihova greska niti njihov izbor. Za prostituciju je stvar drugacije, to je svesna i rezonska namera i za prostituciju je astroloski neophodno imati ugrozeno 3 polje, sto govori o jos mnogo cemu!
Tajna
Tajna

Broj poruka : 785
Godina : 49
Локација : Florida
Datum upisa : 27.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

Prostitucija kroz aspekte i astroloske pozicije Empty Re: Prostitucija kroz aspekte i astroloske pozicije

Počalji  Tajna Uto Sep 15, 2009 8:05 pm

DUH taj Čet Sep 10, 2009 6:56 pm

Tajna ::
Iskreno me bas briga i za jedno i za drugo, mada mi je normalnije biti gay nego prostituisati se. Gay ljudi ne biraju da budu nastrani, to im je prirodan nagon, prostitucija je svesno i namerno krivljenje osnovnih drustvenih principa i gnusam se naspram prostitucije, a gay ljude imam i za prijatelje. Slazem se da nema razloga za paradiranjem, sta koga briga sta ti radis u spavacoj sobi, dok mi u prostituciji ima neceg iskvarenog i neiskrenog - to mi je mnogo sramnije i pogrdnije od toga sto je neko gay. Razlika je u mogucnosti kontrole. Gay populacija se ne moze odupreti - sta da rade kada imaju seksualni nagon samo prema osobama istog pola, nije njihova greska niti njihov izbor. Za prostituciju je stvar drugacije, to je svesna i rezonska namera i za prostituciju je astroloski neophodno imati ugrozeno 3 polje, sto govori o jos mnogo cemu!



Nemoj tako o prostitutkama, razmisli kako su one nastale, koliko ima muškaraca koji iz nekog ozbiljnog razloga ne mogu da dodju normalno do žene, šta misliš koliko ima žena koje neće mužu da ispune seksualne želje koje ne moraju biti (uslovno) nenormalne već ženama se jednostavno to ne svidja a osim toga te žene i devojke su daleko iskrenije od sponzoruša, bar nisu licemerne a prostitutke imaš za svaki stalež, za onaj najniži sloj (picin park, plavi most) do onih skupih za bogatiju klijentelu koje rade samo na preporuku i kad ih vidiš nikada ne bi rekla da im je to posao a postoje i one za srednju klasu koje su takodje pristojne jer neće sa svakim klijentom i da ti ne objašnjavam kako to funkcioniše....
Tajna
Tajna

Broj poruka : 785
Godina : 49
Локација : Florida
Datum upisa : 27.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

Prostitucija kroz aspekte i astroloske pozicije Empty Re: Prostitucija kroz aspekte i astroloske pozicije

Počalji  Tajna Uto Sep 15, 2009 8:07 pm

Tajna taj Čet Sep 10, 2009 7:22 pm

"DUH"

Nemoj tako o prostitutkama, razmisli kako su one nastale, koliko ima muškaraca koji iz nekog ozbiljnog razloga ne mogu da dodju normalno do žene, šta misliš koliko ima žena koje neće mužu da ispune seksualne želje koje ne moraju biti (uslovno) nenormalne već ženama se jednostavno to ne svidja a osim toga te žene i devojke su daleko iskrenije od sponzoruša, bar nisu licemerne a prostitutke imaš za svaki stalež, za onaj najniži sloj (picin park, plavi most) do onih skupih za bogatiju klijentelu koje rade samo na preporuku i kad ih vidiš nikada ne bi rekla da im je to posao a postoje i one za srednju klasu koje su takodje pristojne jer neće sa svakim klijentom i da ti ne objašnjavam kako to funkcioniše....

Ovo sto ti navodis ne opravdava njihovo ponasanje - zamisli one ugadjaju jadnim nezbrinutim muskarcima, daj molim te. Drugo znas i sam da za tako nesto mora ozbiljno biti ugrozena 3 kuca, jer govori o namerama. Da je to postenije od sponzoruse i nije neko poredjenje, oba su nepostena. A to sto postoje klase toga ima svuda, ima i lopova na visokoj nozi, koji kradu samo vrhunska umetnicka dela, ali su i dalje lopovi. Isto je i za svako drugo neposteno zanimanje. To sto je to zanimanje u sluzbi muskarcevih potreba ne opravdava nista niti njih opisuje boljim osobama... Ozbiljna ugrozenost 3 polja i lose postavke emotivnih planeta opisuju to zanimanje a iz toga se moze jos mnogo toga zakljuciti o tim zenama, tako da ne vidim zasto bi to bilo moralno prihvatljivije od bilo koje druge emotivno - mentalne izvitoperenosti.
Tajna
Tajna

Broj poruka : 785
Godina : 49
Локација : Florida
Datum upisa : 27.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

Prostitucija kroz aspekte i astroloske pozicije Empty Re: Prostitucija kroz aspekte i astroloske pozicije

Počalji  Tajna Uto Sep 15, 2009 8:08 pm

DUH taj Čet Sep 10, 2009 10:07 pm

Tajna ::
Ovo sto ti navodis ne opravdava njihovo ponasanje - zamisli one ugadjaju jadnim nezbrinutim muskarcima, daj molim te. Drugo znas i sam da za tako nesto mora ozbiljno biti ugrozena 3 kuca, jer govori o namerama. Da je to postenije od sponzoruse i nije neko poredjenje, oba su nepostena. A to sto postoje klase toga ima svuda, ima i lopova na visokoj nozi, koji kradu samo vrhunska umetnicka dela, ali su i dalje lopovi. Isto je i za svako drugo neposteno zanimanje. To sto je to zanimanje u sluzbi muskarcevih potreba ne opravdava nista niti njih opisuje boljim osobama... Ozbiljna ugrozenost 3 polja i lose postavke emotivnih planeta opisuju to zanimanje a iz toga se moze jos mnogo toga zakljuciti o tim zenama, tako da ne vidim zasto bi to bilo moralno prihvatljivije od bilo koje druge emotivno - mentalne izvitoperenosti.



Ne slažem se ali nema smisla diskutovati jer te neću ubediti a nećeš ni ti mene ali muškarcima se svidja bar većini
Tajna
Tajna

Broj poruka : 785
Godina : 49
Локација : Florida
Datum upisa : 27.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

Prostitucija kroz aspekte i astroloske pozicije Empty Re: Prostitucija kroz aspekte i astroloske pozicije

Počalji  Tajna Uto Sep 15, 2009 8:09 pm

Tajna taj Sub Sep 12, 2009 5:01 am

DUH ::

Ne slažem se ali nema smisla diskutovati jer te neću ubediti a nećeš ni ti mene ali muškarcima se svidja bar većini



Ni ne treba da diskutujemo, samo mi kazi sa cim se ne slazes. Da li je to tvrdnja da trbaju biti ugrozene zenske planete i 3 polje, ili sa zakljuckom koji sam iz toga izvela?
Tajna
Tajna

Broj poruka : 785
Godina : 49
Локација : Florida
Datum upisa : 27.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

Prostitucija kroz aspekte i astroloske pozicije Empty Re: Prostitucija kroz aspekte i astroloske pozicije

Počalji  Tajna Uto Sep 15, 2009 8:09 pm

DUH taj Sub Sep 12, 2009 11:39 am

Tajna ::
Ni ne treba da diskutujemo, samo mi kazi sa cim se ne slazes. Da li je to tvrdnja da trbaju biti ugrozene zenske planete i 3 polje, ili sa zakljuckom koji sam iz toga izvela?



Ženske planete moraju biti ugrožene i često u lošem aspektu sa Jupiterom, posebno Venera jer ona je ljubav Jupiter je moral pa tako u lošem aspektu imamo diskutabilan moral vezan za ljubav i otud promiskuitet ili prostitucija, naravno da je logična umešanost 3p kroz namere mada me zbunjuje činjenica da čovek ništa ne radi bez namera pa tako gledano i za brak, decu, kupovinu stana, promenu posla i svačeg još mora biti umešano 3p jer pokazuje namere ???

Ali nisam na ovo mislio, više sam mislio na tvoj zaključak o tim devojkama, mislim zašto da ne unovče ono što muškarci žele da plate i to nužno ne govori o njima kao lošim osobama, to su predrasude žena i licemernih muškaraca. Ne bi me iznenadilo da je većina žena pomislila bar jednom kako bi bilo da naplate ali naravno zbog vaspitanja ili sistema vrednosti to ne urade, mada mislim da je tu presudan aspekt koji upućije mogućnost da budeš sa nekim ko ti je možda i ružan a daleko od toga da bilo šta izazove u tebi.
Tajna
Tajna

Broj poruka : 785
Godina : 49
Локација : Florida
Datum upisa : 27.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

Prostitucija kroz aspekte i astroloske pozicije Empty Re: Prostitucija kroz aspekte i astroloske pozicije

Počalji  Tajna Uto Sep 15, 2009 8:11 pm

Tajna Juče u 9:27 pm

DUH ::
Ali nisam na ovo mislio, više sam mislio na tvoj zaključak o tim devojkama, mislim zašto da ne unovče ono što muškarci žele da plate i to nužno ne govori o njima kao lošim osobama, to su predrasude žena i licemernih muškaraca. Ne bi me iznenadilo da je većina žena pomislila bar jednom kako bi bilo da naplate ali naravno zbog vaspitanja ili sistema vrednosti to ne urade, mada mislim da je tu presudan aspekt koji upućije mogućnost da budeš sa nekim ko ti je možda i ružan a daleko od toga da bilo šta izazove u tebi.

Naravno da ti mislis ovo sto je podebljano ti upravo i imas sve aspekte koje sam navela da su potrebni - VE u izgonu, MO u izgonu, a Jupiter 90 NE preko 3 polja, da si zensko ti bi to svakao uradio, otuda i i ovo sto si napisao!!! Normalno da bi to radio kao muskarac, ono navedeno za VE se odnosi na Marsa, ali opet mora da ukljuci i VE, ali ne MO, tako da ti to nemas pa zato nisi muska prostituka...

Cesto je doduse, ukljucena Venera u Devici (zbog racionalnog pristupa ljubavi) sa losim aspektima, pre nego VE u Skorpiji, ali moze i to... Lilit takodje u konjukciji sa VE hoce to da da, itd...
Tajna
Tajna

Broj poruka : 785
Godina : 49
Локација : Florida
Datum upisa : 27.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

Prostitucija kroz aspekte i astroloske pozicije Empty Re: Prostitucija kroz aspekte i astroloske pozicije

Počalji  Tajna Uto Sep 15, 2009 8:12 pm

Milica Juče u 10:12 pm


A da li bi žena mogla biti promiskuitetna iz dobrote, da čini drugima?
Ozbiljno pitam...
Šta mislite?
Tajna
Tajna

Broj poruka : 785
Godina : 49
Локација : Florida
Datum upisa : 27.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

Prostitucija kroz aspekte i astroloske pozicije Empty Re: Prostitucija kroz aspekte i astroloske pozicije

Počalji  Tajna Uto Sep 15, 2009 8:13 pm

DUH Juče u 11:17 pm

Tajna ::
Cesto je doduse, ukljucena Venera u Devici (zbog racionalnog pristupa ljubavi) sa losim aspektima, pre nego VE u Skorpiji, ali moze i to... Lilit takodje u konjukciji sa VE hoce to da da, itd...


Zabiravljaš na MO u Devici do 11st takodje hoće da uputi na prostituciju a ne samo VE


Poslednji put izmenio Tajna dana Uto Sep 15, 2009 9:03 pm, izmenio ukupno 3 puta
Tajna
Tajna

Broj poruka : 785
Godina : 49
Локација : Florida
Datum upisa : 27.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

Prostitucija kroz aspekte i astroloske pozicije Empty Re: Prostitucija kroz aspekte i astroloske pozicije

Počalji  Tajna Uto Sep 15, 2009 8:13 pm

DUH Juče u 11:23 pm

Milica ::
A da li bi žena mogla biti promiskuitetna iz dobrote, da čini drugima?
Ozbiljno pitam...
Šta mislite?



Mislim ja precenjujem žene i devojke ali toliko.... mislim ako je normalna sumnjam jer kada bi shvatila da je njena dobrota promiskuitet i da je već dobila epitet a da je muškarci samo koriste, sumnjam da bi i dalje bila dobra a tada je već kasno, osim toga nije baš uobičajeno da se tako izražava dobrota, bar kod žena
Tajna
Tajna

Broj poruka : 785
Godina : 49
Локација : Florida
Datum upisa : 27.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

Prostitucija kroz aspekte i astroloske pozicije Empty Re: Prostitucija kroz aspekte i astroloske pozicije

Počalji  Tajna Uto Sep 15, 2009 8:15 pm

Milica Danas u 1:03 am

DUH ::
Mislim ja precenjujem žene i devojke ali toliko.... mislim ako je normalna sumnjam jer kada bi shvatila da je njena dobrota promiskuitet i da je već dobila epitet a da je muškarci samo koriste, sumnjam da bi i dalje bila dobra a tada je već kasno, osim toga nije baš uobičajeno da se tako izražava dobrota, bar kod žena

Pitam zbog Sonje iz dela Dostojevskog ''Zločin i kazna''. Nju sam doživela kao jako dobru, pa čini muškarcima iz samilosti.
Tajna
Tajna

Broj poruka : 785
Godina : 49
Локација : Florida
Datum upisa : 27.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

Prostitucija kroz aspekte i astroloske pozicije Empty Re: Prostitucija kroz aspekte i astroloske pozicije

Počalji  Tajna Uto Sep 15, 2009 8:16 pm

DUH Danas u 5:26 pm

Milica ::

Pitam zbog Sonje iz dela Dostojevskog ''Zločin i kazna''. Nju sam doživela kao jako dobru, pa čini muškarcima iz samilosti.

Sonja je nešto drugo i to je posebna priča ali smo stvarno otišli od teme pa možemo na novoj temi samo treba svako svoj post da prebaci, koliko sam ja shvatio
Tajna
Tajna

Broj poruka : 785
Godina : 49
Локација : Florida
Datum upisa : 27.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

Prostitucija kroz aspekte i astroloske pozicije Empty Re: Prostitucija kroz aspekte i astroloske pozicije

Počalji  Tajna Uto Sep 15, 2009 9:04 pm

DUH
Zabiravljaš na MO u Devici do 11st takodje hoće da uputi na prostituciju a ne samo VE

Devica je uopste nezgodna za sve sto se tice emocija i seksualnosti, a kako je mracna strana Merkura - ona losija, nije joj ni moral na visokom nivou i ako se za Device na prvi pogled ne bi to reklo... Vrlo su kalkulativne i neemotivne.

Uopste mi nije jasno zasto je Devica opste prihvaceno dobar znak, ja uopste ne mislim visoko o Devicama, mozda jer sam im u velikoj meri suprotna. Sve emotivne planete u tom znaku nisu dobre, nije dobar ni Jupiter ni Sunce. Znaci svi benefici tamo stradaju! Sem radnih osobina, organizacije i inteligencije, stvarno ne nalazim u tom znaku nista za pohvalu. Devica vlada 6 kucom - bolest (ne zdravlja - zdravlje je 1 kuca, pa cak i 12 pre nego 6, zbog mentalne stabilnosti - to je zablude, samo bolesti su 6).

Neobicno mnogo ljudi i na ovom forumu i uopste imaju sklonost da hvale Devicu, vzljda zbog njihovih higijenskih odnosa i nedostatka potrebe da sebe velicaju, njihove servilnosti i sposobnosti da coveku kazu ono sto mu prija...

Sto se prostitucije tice vrlo su tome skloni sa emotivnim planetama u tom znaku. Ne mora to biti direktna prostitucija ali onako mala sitna sponzotrsta. Sposobni su cak i da se dodvoravaju radi ostvarenja svog cilja...

Tako da se slazem sa tobom Duse, Devica je vrlo nezgodna i karakteristicna za prostituciju.
Tajna
Tajna

Broj poruka : 785
Godina : 49
Локација : Florida
Datum upisa : 27.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

Prostitucija kroz aspekte i astroloske pozicije Empty Re: Prostitucija kroz aspekte i astroloske pozicije

Počalji  Astrotanja Sre Sep 16, 2009 12:37 am

Devica je znak čistote, ali ne samo tela, već i mentalne čistote. . Ovo je kuća zdravlja i mnogi lekari, vterinari imaju izraženu Devicu, ne samo po Suncu.
Ovi ljudi imaju često izražen razum, ali i dobrotu.Obožavaju životinje, imaju osećaja za ljude koji pate. Setimo se da je u ovom znaku rođen Gete, mnogi pisci, penici, intelektulci. Naravno kao što nisu svi Strelci dobri, nisu ni sve Device dobre..To bi bilo uopštavanje. Devica nije razvratan znak, čak štaviše među Devicam ima dosta njih koje su aseksualne.
Devica je znak uslužnosti, služenja, rada, time i davanja. Ona iako materijalan znak, ako je Merkur u nekom nematrerijalnom znaku i nije recimo u 2, 8, 6, 10 biti zakupljena toliko materijom i poslom. O moralu će pre reći Jupiter, njegova pozicija i aspekti, kao i Venera. Merkur je u Devici daleko manje sklon prevarama i neiskrenosti nego u Blizancima recimo.

Mesec u Devici da je razavretan i sklon da se prodaje ljubav, ne razumem i nije mi ovo jasno?Poznato je da ovde Mesec utiče na čistotu i eventulno ako bi bio u kvadratu sa Jupiterom recimo u Blizancima, pa da to donese, uz loše postavljenu Veneru. Za nemoral mislim da je jako bitan i položaj Venere i da ona utiče i na makroe i sve one koji se bave prostitucijom, a ne Mesec. Moram da priznam da nisam videla samo jedan horoskop prostitutke, koji je Strelca dala, ali bih volela da vidim te natale, jer ovako to mi izgleda neprihvatljivo i nejasno.

Mislim da bi i Mars u horoskopu ovih osoba treba da bude izražen i da bude često u dvostrukim znacima , ali to je moja pretpostavka, ne tvrdim, samo pretpostavljam.
Astrotanja
Astrotanja

Broj poruka : 4245
Godina : 58
Datum upisa : 22.10.2008

http://www.astrotanja.rs

Nazad na vrh Ići dole

Prostitucija kroz aspekte i astroloske pozicije Empty Re: Prostitucija kroz aspekte i astroloske pozicije

Počalji  hajkula Sre Sep 16, 2009 1:09 am

Rolling Eyes (ovo kolutanje ocima je na postove pre Astrotanjinog, za njen imam drugog smajlija)

Devica jeste sklona servilnosti, cini usluge, prva pritrci bolesnom sa lekovima, savetima. Ne bih devicu kao devicu tako okarakterisala, kao sklonu prostituciji Evil or Very Mad. Doduse, zaista sam primetila neke da kazem neobicnosti, ali je potrebno jos nesto a ne samo jedna planeta u znaku. Moram i ovo da kazem, da bolji ukus sto se garderobe tice a i ostalog (uredjenje doma, parfema, knjiga, slika, nakita, sminke...) kazem da bolji ukus ima osoba sa venerom u devici nego u vagi. Tesko da ce venera u devici da bude kichasta, sto lako moze da se desi sa venerom u biku, vagi, lavu...

Muskarac koji ima veneru u devici, cesto ga privuce devojka koja u tom trenutku ima neki problem (slicno i venera u jarcu). Oboje cesto, i musko i zensko sa venerom u devici imaju neki stav, ja tebi-ti meni pa i u seksu. Devica, prirodna sesta kuca, pa venera u devici, venera na poslu. Sa nekim napetim aspektom, losim uslovima u zivotu, moze da da prostituisanje u nekom periodu zivota. Glupo je ako kazemo da su device tome sklone, to ce pre biti sunce u lavu ili vagi sa venerom u devici, ili mars u vagi sa venerom u devici. Imam neke primere za veneru u devici u kvadratu sa jupiterom to je u vise primera prostitucija u klasicnom smislu, ali i ova danasnja, sponzorisanje (mada imam puno primera gde nije tako). Nekome je to stil zivota (protituisanje, sponzorisanje). Neko upadne u tu pricu ne planirajuci, u kriznom periodu sretne nekoga ko joj u tom casu ,,pruzi ruku,, - ne znam kako da to nazovem.
Pratili smo na jednom drugom forumu Velikog brata, tj horoskope (ili bar datume) ucesnika. Retkost je da ucesnik nema veneru ili mesec u devici-jarcu, cesto i jedno i drugo. Doduse, mesec u jarcu je dobro prolazio sto se podrske publike tice (siromasni Srbi podrzavaju one koji imaju mesec u jarcu ... ? sigurno je to).

Postoje ralicite vrste prostitucije. Bracnu prostituciju ne pominjemo? Prostituisanje idejama, stavovima? Najvece i najgore prostitutke su politicari.

U svakom slucaju, meni je zao vecine prostitutki, mislim na one koje prodaju svoje telo i od toga zive, mislim na prostitutke koje pominjete.

PS
Sto se gejova tice, poznajem neke i nemam nista protiv njih. Znam da to nije normalno, da je u pitanju poremecaj, devijacija. Da li samo urodjena ili moze da bude i stecena, to ne znam i to niko ne moze za svaki slucaj, primer, gej osobu, sa 100%-tnom tacnoscu da tvrdi.
Ima horoskopa za koje se kaze, potencijalna (seksualna) sklonost istom polu, a nije.
Ne osudjujem gejove, prihvatam takve kakvi su. To su intimne stvari i zelim da ostane tako.


Poslednji put izmenio hajkula dana Sre Sep 16, 2009 1:13 am, izmenio ukupno 2 puta
hajkula
hajkula

Broj poruka : 431
Datum upisa : 19.02.2009

Nazad na vrh Ići dole

Prostitucija kroz aspekte i astroloske pozicije Empty Re: Prostitucija kroz aspekte i astroloske pozicije

Počalji  hajkula Sre Sep 16, 2009 1:11 am

Cool

Pisale smo u isto vreme, nego ja vadila ves iz masine a i komjuter me muci...
hajkula
hajkula

Broj poruka : 431
Datum upisa : 19.02.2009

Nazad na vrh Ići dole

Prostitucija kroz aspekte i astroloske pozicije Empty Re: Prostitucija kroz aspekte i astroloske pozicije

Počalji  Tajna Sre Sep 16, 2009 7:52 am

Astrotanja ::Devica je znak čistote, ali ne samo tela, već i mentalne čistote. . Ovo je kuća zdravlja i mnogi lekari, vterinari imaju izraženu Devicu, ne samo po Suncu.
Ovi ljudi imaju često izražen razum, ali i dobrotu.Obožavaju životinje, imaju osećaja za ljude koji pate. Setimo se da je u ovom znaku rođen Gete, mnogi pisci, penici, intelektulci. Naravno kao što nisu svi Strelci dobri, nisu ni sve Device dobre..To bi bilo uopštavanje. Devica nije razvratan znak, čak štaviše među Devicam ima dosta njih koje su aseksualne.
Devica je znak uslužnosti, služenja, rada, time i davanja. Ona iako materijalan znak, ako je Merkur u nekom nematrerijalnom znaku i nije recimo u 2, 8, 6, 10 biti zakupljena toliko materijom i poslom. O moralu će pre reći Jupiter, njegova pozicija i aspekti, kao i Venera. Merkur je u Devici daleko manje sklon prevarama i neiskrenosti nego u Blizancima recimo.

Mesec u Devici da je razavretan i sklon da se prodaje ljubav, ne razumem i nije mi ovo jasno?Poznato je da ovde Mesec utiče na čistotu i eventulno ako bi bio u kvadratu sa Jupiterom recimo u Blizancima, pa da to donese, uz loše postavljenu Veneru. Za nemoral mislim da je jako bitan i položaj Venere i da ona utiče i na makroe i sve one koji se bave prostitucijom, a ne Mesec. Moram da priznam da nisam videla samo jedan horoskop prostitutke, koji je Strelca dala, ali bih volela da vidim te natale, jer ovako to mi izgleda neprihvatljivo i nejasno.

Mislim da bi i Mars u horoskopu ovih osoba treba da bude izražen i da bude često u dvostrukim znacima , ali to je moja pretpostavka, ne tvrdim, samo pretpostavljam.

Da ne budem shvacena pogresno , udata sam za Devicu koji ima pored Sunca jos 2 planete u Devici, srecom ne Veneru ili Mesec...

Devicanska cistoca se sastoji samo u strahu od bolesti, to je njihov motiv za higijenom pa i mentalnom higijenom... To je moje vidjenje... Njihova servilnost je servilnost sa namerom, ne iz prostodusnosti ili dobrote... Kazu da je kuca zdravlja, ali nigde nisam videla da se zdravlje opisuje tom kucom, tu cemo najpre videti bolesti, sto i tradicionalna astologija porvrdjuje i citiracu ako treba... Zdravlje i bolesti nisu isto.
Normalno je da ljudi koji lece bolesti sto kod ljudi, sto kod zivotinja imaju naglasenu Devicu, ali oni se ne bave zdravljem, nego bolestima... Zdravljem se bave treneri, bioenergeticari, duhovni ucitelji,, oni propagiraju i tretiraju zdrav duh i telo, vidari, lekari i ostali tretiraju bolest i za mene je to velika razlika...

O osecanjima kod Devica ne mozemo ni da pricamo jer su sve emotivne planete tu ugusene i jadne, znaci njima je priznata, bar astoloski mentalnost i sklonost da se udruze sa svim ljudima - to su sindikati, udruzenja, agencije, gde narod dolazi do nekog ugovora posla i organizacije. To su skupovi ljudi pre javog okupljanja, to je mogucnost ideje da egzistira u kolektivu pre nego se ispolji u javnosti, to je ono sto prethodi javnosti... To moze biti i svalja koja sije haljinu za modnu reviju, ali samo je sije - niti je kreirala, niti je nosi. To je radna snaga, to su mravi, vredni i poslusni, pametni ali nesamostalni...

Ja nemam horoskope mnogo prostitutki, ali imam dosta sponzorusa, cesto je MO ili VE u Devici...

Devicansko davanje je davanje iz moranja, obaveze i spremnosti i volje da se obaveze izvrse sa odgovornoscu... Ne zbog ljubavi i dobrote, to nikada i nigde za Device nisam procitala niti iskusila... One se na mentalnom nivou spustaju ili uzdizu na nivo svakog coveka uopste i lagane su u svakodnevnoj komunikaciji, jer one to i jesu, svakodnevica, dosadna, stalna i ista - devicanska....

od hajkula taj Sre Sep 16, 2009 12:09 am
Rolling Eyes (ovo kolutanje ocima je na postove pre Astrotanjinog, za njen imam drugog smajlija)

Devica jeste sklona servilnosti, cini usluge, prva pritrci bolesnom sa lekovima, savetima. Ne bih devicu kao devicu tako okarakterisala, kao sklonu prostituciji Evil or Very Mad. Doduse, zaista sam primetila neke da kazem neobicnosti, ali je potrebno jos nesto a ne samo jedna planeta u znaku. Moram i ovo da kazem, da bolji ukus sto se garderobe tice a i ostalog (uredjenje doma, parfema, knjiga, slika, nakita, sminke...) kazem da bolji ukus ima osoba sa venerom u devici nego u vagi. Tesko da ce venera u devici da bude kichasta, sto lako moze da se desi sa venerom u biku, vagi, lavu...

Muskarac koji ima veneru u devici, cesto ga privuce devojka koja u tom trenutku ima neki problem (slicno i venera u jarcu). Oboje cesto, i musko i zensko sa venerom u devici imaju neki stav, ja tebi-ti meni pa i u seksu. Devica, prirodna sesta kuca, pa venera u devici, venera na poslu. Sa nekim napetim aspektom, losim uslovima u zivotu, moze da da prostituisanje u nekom periodu zivota. Glupo je ako kazemo da su device tome sklone, to ce pre biti sunce u lavu ili vagi sa venerom u devici, ili mars u vagi sa venerom u devici. Imam neke primere za veneru u devici u kvadratu sa jupiterom to je u vise primera prostitucija u klasicnom smislu, ali i ova danasnja, sponzorisanje (mada imam puno primera gde nije tako). Nekome je to stil zivota (protituisanje, sponzorisanje). Neko upadne u tu pricu ne planirajuci, u kriznom periodu sretne nekoga ko joj u tom casu ,,pruzi ruku,, - ne znam kako da to nazovem.
Pratili smo na jednom drugom forumu Velikog brata, tj horoskope (ili bar datume) ucesnika. Retkost je da ucesnik nema veneru ili mesec u devici-jarcu, cesto i jedno i drugo. Doduse, mesec u jarcu je dobro prolazio sto se podrske publike tice (siromasni Srbi podrzavaju one koji imaju mesec u jarcu ... ? sigurno je to).

Postoje ralicite vrste prostitucije. Bracnu prostituciju ne pominjemo? Prostituisanje idejama, stavovima? Najvece i najgore prostitutke su politicari.

U svakom slucaju, meni je zao vecine prostitutki, mislim na one koje prodaju svoje telo i od toga zive, mislim na prostitutke koje pominjete.

PS
Sto se gejova tice, poznajem neke i nemam nista protiv njih. Znam da to nije normalno, da je u pitanju poremecaj, devijacija. Da li samo urodjena ili moze da bude i stecena, to ne znam i to niko ne moze za svaki slucaj, primer, gej osobu, sa 100%-tnom tacnoscu da tvrdi.
Ima horoskopa za koje se kaze, potencijalna (seksualna) sklonost istom polu, a nije.
Ne osudjujem gejove, prihvatam takve kakvi su. To su intimne stvari i zelim da ostane tako.


Sto se ukusa tice o tome ne vredi raspravljati, svakako da ce Venera u Devici ici opste prihvacenom, narodnom stilu koji se mozda tebi svidja, Hajkula, ali to ne nosi nikakve modne trendove niti modna otkrica (sem u garderobi). To je ono sto se svima svidja, Devica je vrlo inteligentna, i zna kako da barata odredjenim materijalom... Jos se mora dodati da garderoba spada u 6 kucu, ono sto se svakodnevno nosi, pa kad je Venera u 6 ili Devici osoba sigurno mnogo polaze na to, i to izgleda lepo i svima dopadljivo ali ne spada nikada u vrhunsku modu ili kreaciju, to je nesto drugo...Sto se ukusa u kuci tice, tu ne vidim nikakav smisao, osim tvog licnog, koji prihvatam...

Venera u Lavi jeste kicasta ali ne i Venera u Biku i Vagi, cak i da jeste ona opisuje prevu Veneru, a sto se drugima cini da je to previse kicasto, pre ce reci da oni ne razumeju sta Venera jeste nego sto ce to reci nesto o Veneri.

Moramo se drzati osnovnih principa inace astrologija postaje pitanje subjektivnog dozivljaja - Venera u Biku i Vagi je ono sto Venera jeste, sve drugo je iskrivljena Venera, ma kako se to nama licno svidjalo...

Kako si i sama navela ako muskarac ima Veneru u Devici, cesto ga privuce devojka koja ima problem, koja nije sva svoja, koja je iskrivljena bolesna, itd... To govori dovoljno samo po sebi, koliko Devica podrzava Veneru. Slicno je i za Mesec, to je majka sa problemom, bolestima, napacena, jadna...

Ne znam koliko puta treba da ponovim, ma koliko se ljudima svidjala losa pozicija Venere to samoj planeti ne prija ona je napacena i ne moze davati svojim punim sjajem i blagorodnoscu sto je njena primarna osobina...

Spminjes jos i ja tebi - ti meni, to takodje kao sto sam vec u ranijim postovima rekla nije prava osobina Venere, ona daje bez pitanja razloga, uslova - kao majka detetu... Venera u Devici je kao otac detetu, ako uradis ovo dobices to, itd... Priznaces da to nije isto...

Ono sto ne znas kako da nazoves - sama je i nema nikoga, bez para je, radi za crkavicu i nadje se neko kome se ona svidja ali on njoj ne, ili tek onako, ona uleti u to, uzme sta god moze, pruzi koliko je sposobna zauzvrat, svesno znajuci da to nije ljubav i davanje... Sve sto si navela je Venera u Devici a to sve jeste ali ljubav nije... u modernom jeziku se zove sponzorstvo i tipicno je za Veneru u Devici, koja je svesna da mora da pretrpi i seksualno i emotivno da bi zadovoljila svoju racionalno - materijanu stranu...


Za velikog brata ne znam, to mi je previse bljutavo za gledanje i u krajnjoj liniji toliko glupo da cak ni ne mogu da spustim na taj nivo, uvek sam se pitala ko to moze da gleda... Izvinjavam se na iskrenosti, ali stvarno mislim da je to jedna od najglupljih i najomalozavajucih emisija na TV-u, sve je to pokupljeno od polovicnih Amerikanaca i negde me je sramota da se to uopste prikazuje na TV-u u Srbiji!

Za politicare se slazem...

Sto se tice kolutanja ocima na prethodne potove, onda nemoj da te iznenadjuje da komentari - "oni koji treba da cute i pokriju se... " budu shvaceni licno... Ili kazi ili cuti, kazem ti po 100-ti put.... To kolutanje ocima na prethodne komentare i ostalo sto je napisano da se moze shvatiti ovako i onako, ostavi za osobe koje su blize tebi, ovde valjda trebamo biti konktetni i argumentovani a ne iznositi svoje raspolozenje ponekad i na mutan nacin, bez racionalnog objasnjenja...

Iza svega sto pisem stojim i spremna sam da objasnim gde sam procitala i na kom primeru naucila.... Za tebe to nije slucaj, manje vise mnogo toga se svodi na tumacenje bez astroloskog potkrepljivanja i neodgovaranja na konkretna pitanja, kao sto je na primer:

Gde si nasla da je Pluton najnezniji i najsuptilniji? To uporno i konstantno izbegavas!

Licno mislim da je bezveze na astroloskom forumu siriti informacije koje se ne mogu naci u nekim tekstovima ili bar ukoliko su licno iskustvo potkrepiti nekim primerima...

Jos da dodam moral nije na zavidnom nivou u Devici, isto kao sto ni Jupiter nije, to je moral koji je spreman da se krivi zarad licne ili opste dobrobiti, vrlo kalkulativno i promisljeno...

Naravno da nista nije iskljucivo i da se svaki horoskop mora pogledati u celini, ali pricamo na knjiskom nivou znacenje polozaja planeta bez aspekata i dispozitora i sigurna sam za ovo sto sam napisala....

Za prostituciju na primer je poretbno da je losa 3 kuca kao i da su naglasene seksualne planete i na dominantnim polozajima. Svako da Saturn i u losem aspektu daje vecu odgovornosti i postovanje zakona, pa ce to onemoguciti... Mnogo je uslova koji trebaju da se zadovolje ( u stvari uvek se gledaju 4 elementa), ali sve ovo sto pisem je opste, pa ako se za bilo koji znak ista opste moze napisati ovo bi vazilo za Devicu... Zar nije dovoljno da se kaze da je emotivno ohladjenja zbog prenaglasenosti analiziranja i nepoverenja, kao i da se sve beneficne planete osecaju izgnane ili rezignirane u tom znaku.

Sa druge strane niko nije osporio analiticni um, mogucnost racionalizacije, vrednocu, detaljnost, humor, inteligenciju, moc organizacije, urednost, itd, kod Device.

Ja samo tvrdim da je emotivnost zamrla i moral diskutabilan i ceto ukazuje na sponzorstva, u tezim oblicima i prostituciju, melanholiju, hipohondriju, bolesljivost, sklonost dodvoravanju, ulizivanju, itd.

Devica vlada 6 znakom, to je losa kuca, kuca stradanja od bolesti (ne od zdravlja), kuca neprijatelja muza - partnera, kuca rada, napora, obaveza, itd. Ne obecava mnogo toga lepog... Opasne kuce su 6,8 i 12 - njima vldaju 2 daleke planete Neptun i Pluton, kao i tamna strana Merkura - maleficna strana...

Ne znam sta je toliko nejasno u mom izlaganju, kad se poklapa sa svim sto su astrolozi ikada napisali o Devici! Devica nije srecan znak i nijedna planeta koja govori o sreci se ne oseca dobro u Devici....

Sto se meni mozda Device licno svidjaju i privlace me, ne treba da utice na moje rasudjivanje to je ipak znak i polje stradanja i bolesti!!!

Sigurno da postoje i drugaciji primeri, navodis Getea Astrotanja, on je jedan od mojih omiljenih, ali on ima MO u Ribama, na Arhernaru, a VE 60 NE i jos ME u Lavu, pa mu je ta pozicija Venere samo dala mogucnost da on verbalno - racionalno izrazi tako duboke emocije koje opisuju MO u Pi i VE 60 NE... Evo njegovog horoskopa...



Prostitucija kroz aspekte i astroloske pozicije GOETHE


Naravno Asc nije tacan i on sigurno nije imao SA na Asc, nego se zbog nedostataka informacija za poznate uvek stavi podne...
Tajna
Tajna

Broj poruka : 785
Godina : 49
Локација : Florida
Datum upisa : 27.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

Prostitucija kroz aspekte i astroloske pozicije Empty Re: Prostitucija kroz aspekte i astroloske pozicije

Počalji  DUH Sre Sep 16, 2009 10:23 am

Astrotanja ::
Mesec u Devici da je razavretan i sklon da se prodaje ljubav, ne razumem i nije mi ovo jasno?Poznato je da ovde Mesec utiče na čistotu i eventulno ako bi bio u kvadratu sa Jupiterom recimo u Blizancima, pa da to donese, uz loše postavljenu Veneru. Za nemoral mislim da je jako bitan i položaj Venere i da ona utiče i na makroe i sve one koji se bave prostitucijom, a ne Mesec. Moram da priznam da nisam videla samo jedan horoskop prostitutke, koji je Strelca dala, ali bih volela da vidim te natale, jer ovako to mi izgleda neprihvatljivo i nejasno. .

Pravo da vam kažem i ja sam bio iznenadjen kada sam to pročitao, baš u nekoj knjizi Dupora, naveo je baš MO u Devici izmedju 0st i 11st ako se nadje daje prostituciju, medjutim iako sam u prvi mah bio skeptičan pre 10 godina upoznao sam devojku koja ima na 6st ili 7st VI Mesec i zaista se bavila prostitucijom ako hoćete mogu da postavim njene podatke ona se ne ljuti ali je rekla samo bez imena i nadimka, tako da taj mo u prvih 11st Device izgleda da baš hoće da donese prostituciju, verovatno ne uvek ali jedina devojka koju sam upoznao sa MO na tom delu je baš bila prostitutka, inače je bila i lepa..
DUH
DUH

Broj poruka : 890
Локација : Beograd
Datum upisa : 18.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

Prostitucija kroz aspekte i astroloske pozicije Empty Re: Prostitucija kroz aspekte i astroloske pozicije

Počalji  Tajna Sre Sep 16, 2009 10:33 am

Znam da je ovo potpuno nova tema ali kopiracu ako treba, vec sam navikla, ali moram da dodam da je Gete veliki filozof sto opisuje njegov jak Jupiter na vrhu lotusa, da je Neptun kao dispozitor u Ribama, da razume mase. Neptun - vrlo naglasen kod pesnika i pisaca, ma svih umetnika je u 120 sa Jupiterom. Pluton je u Skorpiji, Uran u Vodoliji, Mars u Jarcu, Jupiter u Ribama, treba li raci vise i videti da planete u sedistima i egzaltacijama donose jacinu i stvaralastvo. Kako se bavio filozofijom i nadljuskim stvaralastvom, normalno je da su naglasene transedentalne planete u svojim znacima ili egzaltacijama....

Volela bih da vidim primer osobe kojoj su planete vecinom u detrimentu da je ostavio znacajan trag u ljudskoj istoriji, mislim pozitivan... Svakako da imamo Hitlera sa Marsom u Biku i Mesecom u Jarcu koji je poznat, ali po cemu - po zlu... Jeste on imao i Veneru u Biku, pa i slikao je i bio voljen od zena, voleo je i on zene, ali priznacete Venera je malo relavantan za ono cime se on bavio - bio je primarno vojskovodja i tiranin...
Cak je i Frojd zbog svojih debilitacija proglasen za zanesenjaka i nekog ko je zastranio i sa tim se slazem... Imao je Mars u Vagi, nije mogao na delu morao je na recima ali cak je i on - otac moderne psihoanalize imao Jupitera na 29* Riba a bavio se psihologijom i filozofijom i bio Jungov ucitelj...

Evo dacu jos jedan primer Calr Jung - za njega se znalo i vreme, kako je bio (nesrecan) astrolog pa pogledajte kako mu je postavljen vladar 1 i Mesec i Mars u triplicitetu, Venera u vrlo srodnom znaku i tako dalje... Kazem nesrecan jer je ostavio male rezultate u astrologiji ali velike u psihologiji i filozofiji sto je i opisano njegovom planetarnom pozicijom...

Vaznost pozicija planeta se ne moze i ne sme zanemariti na ustrb aspekata sto je cesto slucaj, narocito kog ljudi novih u astrologiji i tome su zasluzna moderne astroloske knjige... Ne zelim sada da omalovazim aspekte ali pozicija planeta ce nam mnogo reci o prirodi, dok ce aspekt opisati desavanje...

Ne mogu izgnane planete doneti srecu i uspeh ma kako nam se to ponekada dopadalo...

Moj zakljucak iz svega ovoga je da je debilitacija debilitacija pa i ako nas ta planeta motivise i tera na razvoj mi tu ne mozemo dostici bitne rezultate. Isto to vazi i za znake, ne mozemo Devicu nazivati emotivnom i dobrom podjednako kao sto Ovna ne mozemo okarakterisati stalozenim i pribranim. Neke stvari jednostavno ne idu i ma koliko bi mi voleli to nije tako!!!

evo i Jungovog horoskopa:

Prostitucija kroz aspekte i astroloske pozicije JUNG
Tajna
Tajna

Broj poruka : 785
Godina : 49
Локација : Florida
Datum upisa : 27.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

Prostitucija kroz aspekte i astroloske pozicije Empty Re: Prostitucija kroz aspekte i astroloske pozicije

Počalji  Astrotanja Sre Sep 16, 2009 10:58 am

Tajana, naravno da su benefici u Devici oslabljeni i da ovo nije znak, kojeg prati sreca, jer sve postize znanjem, radom, a to nije lako. Sa tim ne mogu , a da se ne slozim.
Sto se tic Meseca u Devici, on jeste ona vo]ena rayumom, pogotovo ako je Merkur jak i povoljan.
Nave['u jedan tekst Salvice Milosevic koji mi se dopao i koji dobro opisuje Mesec u Devici, a veyan je ya temu-
U Devici dusa je devicnski cista i skrivena je u svemu sto osoba radi. Dusa u Devici je seme u njivi. Zakopano blago. Neodvojiva je od reci , misli ideja. Zato misao u Devici ne moye biti leprsava(Bliyanci, , ubojita(Vodolija)... Njena misao je -yiva. Ona je svetinja. Hrana. Lek. Osoba rayume i oseca ono sto misli. Oseca ono sto govori..

Što se tiče napaćenosti, pre bih rekal da su to osobe koje puno rade, ili razmišljaju, teže saznajnom rastu, a kada ima vise znanja,onda ima i manje strahova, pa je zato bitno gde se nalazi Merkur.

slavica Mislošević je i ovo odlično zapazila za Mesec u Devici za čoveka sa Mesecom u Devici, za njegove pretke čije gene nosi u sebi. -
Služeci druge , usavršavao je sebe,.Obrađivao je zemlju i razumeo život bilja i životinja. Životinjama je davao ljudska imena. ..Razmišljao je , eksperimentisao, beležio. Kupovao je knjige. Stečeno znanje je proveravao u svakodnevnici. Svaki dan je bio saznajni rast. Skupljao je i čuvao znanje, uveren da to čine i drugi. Na slavu i moć nije razmišljao. ... Čist mentalno i fizički, bio je na usluzi drugima. Uman, vešt, oslobađao je kreativnost. Kretivnost je vodila ka Bogu. Nije više strahovao od svega nepoznatog, već mu se približio. Čitao je alhemiju, prenosio znanja i okupljo ljude oko sebe. Nije bio sam ni kada mu je to bilo potrebno.
Sve je više ljudi tražilo njegovu reč, savet ili lek. Bio je zadovoljan i zahvaljivao je Bogu. Još nije bio siguran da Bog postoji, ali je tako nazvao nepoznate sile, koje su mu se sve viš otkrivale.

Potomci polaze na put, ali u savremenim uslovima. Najpre su povučeni, nesigurni, razočarani, ali izlaz nalaze u negovanju ljudskosti u sebi., u znanju i moralnom usavršavanju.
Razumela je da je bila suviše zahtevna prema sebi i prema drugima. Zameranje jojnije donelo utehu, nego kajanje. Iskustvo sa drugima vratilo ju je sebi. Svet postaje njena avlija. Svi ljudi-ona. Razumela je da iskustvo služi da bi duša na bolan način usavršila sebe. Spas nalazi u svakodnevnici, zalaganju i trudu, osećanju da doprinosi opštoj sigurnosti i osećanju da je čovek koristan i potreban drugima. Još uvek ne razume sasvim ni ljude , ni život. Ne može da razume radost, ako u blizini postoji bol. Sebičnost, ako je neko ugrožen, površnost, ako nekom treba ispoved, sjaj i raskoš, ako je neko sam, odbačen i siromašan. Sa Rakom nastavlja da deli osećaj malenkosti, stid i strah i povlačenje u sebe, poštuje njegovu dobrotu, ali žali da je zatvoren u ljušturi, u kojoj čuva duševno blago kao biser u školjci.
I dalje brine za male, skromene ljude, koji rade a nemaju položaj... Pita se da li će se i oni prikloniti humanoj Vodoliji, kaoja tek posle pobede broji žrtve svojih naprednih ideja. Njena duša to ne može. Pere ruke i na samu takvu pomisao.
Čistota duši, misli, dela njeno su merilo u odnosima sa ljudima. Plaši se neljudskogu ljudima, tajne života, misterija i uređenje sveta. Čovek je tajan, koju pokušava da razume. Život čudo koje tek otkriva, Nastanak sveta misterija. Postiđena je svojim neznanjem...Veruje da neznanje uzdiže čoveka. Ono vraća veru, optimizam, razumevanje. Zamišlja svet uređen po čovečnostii umnoj sposobnosti....-
P
Astrotanja
Astrotanja

Broj poruka : 4245
Godina : 58
Datum upisa : 22.10.2008

http://www.astrotanja.rs

Nazad na vrh Ići dole

Prostitucija kroz aspekte i astroloske pozicije Empty Re: Prostitucija kroz aspekte i astroloske pozicije

Počalji  Tajna Sre Sep 16, 2009 11:35 am

Astrotanja ::Tajana, naravno da su benefici u Devici oslabljeni i da ovo nije znak, kojeg prati sreca, jer sve postize znanjem, radom, a to nije lako. Sa tim ne mogu , a da se ne slozim.
Sto se tic Meseca u Devici, on jeste ona vo]ena rayumom, pogotovo ako je Merkur jak i povoljan.
Nave['u jedan tekst Salvice Milosevic koji mi se dopao i koji dobro opisuje Mesec u Devici, a veyan je ya temu-
U Devici dusa je devicnski cista i skrivena je u svemu sto osoba radi. Dusa u Devici je seme u njivi. Zakopano blago. Neodvojiva je od reci , misli ideja. Zato misao u Devici ne moye biti leprsava(Bliyanci, , ubojita(Vodolija)... Njena misao je -yiva. Ona je svetinja. Hrana. Lek. Osoba rayume i oseca ono sto misli. Oseca ono sto govori..

Što se tiče napaćenosti, pre bih rekal da su to osobe koje puno rade, ili razmišljaju, teže saznajnom rastu, a kada ima vise znanja,onda ima i manje strahova, pa je zato bitno gde se nalazi Merkur.

slavica Mislošević je i ovo odlično zapazila za Mesec u Devici za čoveka sa Mesecom u Devici, za njegove pretke čije gene nosi u sebi. -
Služeci druge , usavršavao je sebe,.Obrađivao je zemlju i razumeo život bilja i životinja. Životinjama je davao ljudska imena. ..Razmišljao je , eksperimentisao, beležio. Kupovao je knjige. Stečeno znanje je proveravao u svakodnevnici. Svaki dan je bio saznajni rast. Skupljao je i čuvao znanje, uveren da to čine i drugi. Na slavu i moć nije razmišljao. ... Čist mentalno i fizički, bio je na usluzi drugima. Uman, vešt, oslobađao je kreativnost. Kretivnost je vodila ka Bogu. Nije više strahovao od svega nepoznatog, već mu se približio. Čitao je alhemiju, prenosio znanja i okupljo ljude oko sebe. Nije bio sam ni kada mu je to bilo potrebno.
Sve je više ljudi tražilo njegovu reč, savet ili lek. Bio je zadovoljan i zahvaljivao je Bogu. Još nije bio siguran da Bog postoji, ali je tako nazvao nepoznate sile, koje su mu se sve viš otkrivale.

Potomci polaze na put, ali u savremenim uslovima. Najpre su povučeni, nesigurni, razočarani, ali izlaz nalaze u negovanju ljudskosti u sebi., u znanju i moralnom usavršavanju.
Razumela je da je bila suviše zahtevna prema sebi i prema drugima. Zameranje jojnije donelo utehu, nego kajanje. Iskustvo sa drugima vratilo ju je sebi. Svet postaje njena avlija. Svi ljudi-ona. Razumela je da iskustvo služi da bi duša na bolan način usavršila sebe. Spas nalazi u svakodnevnici, zalaganju i trudu, osećanju da doprinosi opštoj sigurnosti i osećanju da je čovek koristan i potreban drugima. Još uvek ne razume sasvim ni ljude , ni život. Ne može da razume radost, ako u blizini postoji bol. Sebičnost, ako je neko ugrožen, površnost, ako nekom treba ispoved, sjaj i raskoš, ako je neko sam, odbačen i siromašan. Sa Rakom nastavlja da deli osećaj malenkosti, stid i strah i povlačenje u sebe, poštuje njegovu dobrotu, ali žali da je zatvoren u ljušturi, u kojoj čuva duševno blago kao biser u školjci.
I dalje brine za male, skromene ljude, koji rade a nemaju položaj... Pita se da li će se i oni prikloniti humanoj Vodoliji, kaoja tek posle pobede broji žrtve svojih naprednih ideja. Njena duša to ne može. Pere ruke i na samu takvu pomisao.
Čistota duši, misli, dela njeno su merilo u odnosima sa ljudima. Plaši se neljudskogu ljudima, tajne života, misterija i uređenje sveta. Čovek je tajan, koju pokušava da razume. Život čudo koje tek otkriva, Nastanak sveta misterija. Postiđena je svojim neznanjem...Veruje da neznanje uzdiže čoveka. Ono vraća veru, optimizam, razumevanje. Zamišlja svet uređen po čovečnostii umnoj sposobnosti....-
P

U mnogome se ja slazem sa ovim sto je ona napisala, izdvojila bih delove o Bogu, jer je Bog najdalji Devici (ona to i spominje ali... Bog je tu toliko daleko da se gotovo i ne preispituje...ako nema elemenata u Ribama ili Strelcu , ili jakih odnosa ka NE ili JU, jaka Devica se otvoreno i iskreno izjasnjava kao ateista), tako da je to mogla da izostavi. Da je briga naglasena jeste, da ne bi zrtvovao ne bi... Od svih benefika najradije i najbolje je smestiti Mesec tu, i ako MO ne spada u benefike ali dobro, nije ni malefik...

Moja poenta sto se Mesca tice je bila u strahu, to je uplasena dusa, jeste nacitana i obrazovana, pametnija od ostatka sveta ali dusa strepi i nije joj lako i zbog toga je pod losim aspektima sklonija padu, to je bila moja sustina...

Moram takodje priznati da se vecina onoga sto sam napisala odnosilo na Veneru i Jupitera pa i Sunce, a na kraju i Mesec zbog strahova...

Cak i kad se ne radi o beneficima, cak i Mars je uplasen tamo... Ja sam muza upoznala zbog astrologije to ga je zanimalo i nasao je mene preko drugarice, on ima Mars u Devici i jedna od prvih stvari koju sam mu rekla je bila:

"Sta je, nista seks bez prezervativa?" Na sta se on izbezumio i zanemeo...

Hocu da kazem sve emotivne planete u Devici se plase i nije im lako, zbog straha se Mars cuva u seksu, zbog straha se Mesec uredno hrani, zbog straha se Venera ne pusta u ljubav, itd. Uvek je strah u pitanju! Stalni oprez i nepoverenje!

Sigurno da to ne znaci da je svaka planeta polozena u Devici neminovno losa, cini mi se da sam i to rekla, uvek posoji dispozicija pa ako je Merkur u emotivnom Raku, spasice Mesec, ako je u Ovnu spasice Mars, ako je u Vagi sredice i Veneru, ali sve sto Devica radi radi iz straha i opreznosti, jedino u sta je sigurna i gde je lagodna je njena inteligencija, ucenje, citanje, govor... Za sve emotivno je tesko, kao i za religiju, sto je na kraju krajeva emotivna stvar.

Zbog toga je Devica tezak znak, jer covek je u mnogome emotivno bice, pa bas zbog sputanih, neiskazanih, potisnutih, zanemarenih emocija covek i oboljeva i svi mi to radimo u manjoj ili vecoj meri...

Povezanost Device i prostitucije dolazi bas iz nedostaka emotivnih mogucnosti, zbog nevere, zbog sumnje... Pa sa takvom mislju dolazi i sledeca; a sto ja onda ne bih to iskoristila - lepa sam... Merkur cesto jeste, valjda zbog blizine Veneri i Suncu...

Samo to je bila moja poenta - sve sto se emotivno radi, ako potice iz Device radi se iz straha a ne iz dobrote, ali isto tako nece osporiti dobrotu ako drugi elementi ukazuju na postojanje iste... Tesko je to, muka je to, kao i Jarac, ali to je sto je pa oni sa losim Merkurom, zaglibe duboko u tu negativu... Naravno uvek ima i drugih elemenata i 4 pogleda na istu stvar u astrologiji - Vladar relevantne kuce, njegov dispozitor, prirodni signifikator teme, i prirodni znak teme... Kada se sve sklopi nesto se desi u protivnom je sve disutabilno...


Poslednji izmenio Tajna dana Sre Sep 16, 2009 11:36 am, izmenjeno ukupno 1 puta
Tajna
Tajna

Broj poruka : 785
Godina : 49
Локација : Florida
Datum upisa : 27.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

Prostitucija kroz aspekte i astroloske pozicije Empty Re: Prostitucija kroz aspekte i astroloske pozicije

Počalji  Astrotanja Sre Sep 16, 2009 11:35 am

Duše, poznato mi je da po arapskim lunarnim kucama Mesec, od 21.25- 4,17. pominje se da taj polzaj Meseca moze da utce na robovanje seksulanom nagonu, a kod Dupra piše robovanje ljubavi. Mislim da ovde puno zavisi od signifikatora MEseca, Merkura, od obrazovanja, znanja te osobe, jer dupor navodi i do može da bude i prolanalzač, a i da se bavi nižim poslovim kao što je zemljoradnja, dakle sve to zavisi od natala, upotpunjeno je postavkom Meseca , njenim aspektima i sl.


Postavi slobodno taj natal, a ako ima i drugih da to potvrde, jer jedan rpimer ništs ne znači. sunny
Astrotanja
Astrotanja

Broj poruka : 4245
Godina : 58
Datum upisa : 22.10.2008

http://www.astrotanja.rs

Nazad na vrh Ići dole

Prostitucija kroz aspekte i astroloske pozicije Empty Re: Prostitucija kroz aspekte i astroloske pozicije

Počalji  Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 1 od 7 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu