Astrotanjin astrološki forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Tranzit koji pamtiite je?

+29
Fury
mira
relativna
tragaj
Mahdia
vilabezkrila
mina
Milica
galaksija
Angie
venerica
Snezana
elaelena
IVA
mrs_r
beli lav
hajkula
zeka
Izida
Kocka je bacena
Bambola
GOGA
Nale 83
Zorica
Čarobnica
inja
Nea
capella
Astrotanja
33 posters

Strana 2 od 2 Prethodni  1, 2

Ići dole

Tranzit koji pamtiite je? - Page 2 Empty Re: Tranzit koji pamtiite je?

Počalji  Angie Sre Dec 30, 2009 10:37 pm

uh ..ima ih vise...
rodjenje kcerke = tranz. JU je bio u 5.polju u konjukciji sa mojom Fortunom i Vertexom! Wink a i tranz. MO takodje u 5.polju dok je tranz. SA bio u 8.polju..sto je sve ukazivalo na rodjenje deteta..
za brak bas i ne mogu da kazem jer ne zelim ni da ga se secam..
ali jos veoma vazni tranziti za mene su bili na dan kad sam polozila prijemni za upis na zeljeni fakultet toliko dugo godina cekajuci da mi se ta zelja ostvari = tranz. JU je bio u 3.polju zajedno sa tranz. VE i to sve u vagi! i u opoziciji sa mojim natal. MA i JU!a tranz. SA je bio u 12.polju u lavu!
ali i dan diplomiranja istog = tranz. JU i NE u vodoliji u 7.polju a tranz. SA u 2.polju u devici dok su tranz. VE i MA tada bili u biku na vrhu mog MC-a!

ja mislim da je kod mene uvek aktuelan tranzit JU...cini mi se da mi on ovako bas donosi neka desavanja...mada mislim da ja ipak vise reagujem na lunare, progresije i direkcije... Rolling Eyes
Angie
Angie

Broj poruka : 106
Godina : 48
Локација : Zrenjanin
Datum upisa : 30.12.2009

Nazad na vrh Ići dole

Tranzit koji pamtiite je? - Page 2 Empty Tranzit Jupitera preko natalnog meseca

Počalji  galaksija Sub Jan 02, 2010 10:01 pm

Ovaj tranzit sam upamtila po izuzetnim prilikama na emotivnom planu ali lose iskoriscenim,mesec natalno kvadratira plutona.mozda zbog toga? Very Happy
galaksija
galaksija

Broj poruka : 193
Datum upisa : 02.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Tranzit koji pamtiite je? - Page 2 Empty Re: Tranzit koji pamtiite je?

Počalji  Milica Sub Jan 02, 2010 10:51 pm

Tranzitni Saturn na Mesecu- leto 2004- sloj učenja, sloj depresije, sloj učenja, sloj depresije....užas!

Tranzitni Jupiter u Vagi preko (Sa0Pl120Ve)- veeelika ljubav, fatalna- leto 2005. godine!

Tranzitni Saturn 90 natalni (Mars180Sunce) - mega razočarenje u ljubavi...uhh, kako je bolelo baš zato što je bio u pitanju onaj kojeg mi je Jupiter doneo.
Milica
Milica

Broj poruka : 614
Локација : brdo
Datum upisa : 13.09.2009

Nazad na vrh Ići dole

Tranzit koji pamtiite je? - Page 2 Empty Re: Tranzit koji pamtiite je?

Počalji  mina Uto Jan 12, 2010 2:26 am

tranzitni saturnov povratak tacno kada je bio na natalnom saturnu upoznam oca moga deteta,

saturn na vrhu petog polja tacno, zacela svoje dete.

tranzitni uran retrogradan konjukcija venera, ostavio me trudnu i ispario

eto...

mina

Broj poruka : 34
Datum upisa : 12.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Tranzit koji pamtiite je? - Page 2 Empty Re: Tranzit koji pamtiite je?

Počalji  vilabezkrila Sre Sep 22, 2010 1:26 pm

tranzit koji pmtim je retrogradni saturn preko natalnog meseca krajem decembra 2007 godine...kao i uran tranzitni preko natalnog sunca otprilike u isto vreme...tada mi se brak raspao a ja promenila mesto stanovanja, tj vratila sam se tamo odakle sam posla...i tranzitni saturn preko natalnog plutona u kombinaciji sa pomracenjem sunca i meseca u periodu od kraja decembra do sredine januara ove godine...pomracio mi se i um i dusa u tom periodu....
vilabezkrila
vilabezkrila

Broj poruka : 34
Godina : 50
Локација : kojekude
Datum upisa : 12.09.2010

Nazad na vrh Ići dole

Tranzit koji pamtiite je? - Page 2 Empty Re: Tranzit koji pamtiite je?

Počalji  Mahdia Pon Nov 01, 2010 4:39 pm

Nikada nisam bila zaljubljenija i toliko voljena kao sa tranzitnim neptunom u konjukciji sa mojom venerom u vodoliji....bilo je tu ljubavi na kvadrat i dvostrukih koloseka ali najcarobniji period u mom zivotu...sad se sprema jos jedna konjukcija retrogradnog neptuna i i moje venere ali mi je tranzitni saturn u sedmoj kuci i mislim da sam se u zivotu dovoljno nagutala romantike i iluzija pa cu ovog puta nadam se biti pametnija, jer saturn je ipak egzaltiran u znaku vage i dace mi valjda zrno mudrosti. Sad je samo pitanje kome da se priklonim-zdravom razumu ili ludom osecanju zaljubljenosti,videcemo....
Mahdia
Mahdia

Broj poruka : 12
Godina : 41
Локација : Berlin
Datum upisa : 30.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

Tranzit koji pamtiite je? - Page 2 Empty Re: Tranzit koji pamtiite je?

Počalji  tragaj Pon Nov 01, 2010 5:02 pm

Najteže mi je pala konjunkcija Sat tr preko natalnog meseca i Jupitera i ujedno njegov kvadrat na XII polje,gde mi je Venera i oba vladara podznaka. No

tragaj

Broj poruka : 1
Datum upisa : 01.11.2010

Nazad na vrh Ići dole

Tranzit koji pamtiite je? - Page 2 Empty Re: Tranzit koji pamtiite je?

Počalji  relativna Pon Feb 21, 2011 2:54 pm

Jedan skorašnji, koji sam vrlo lepo proživela, i kom se nisam nadala - konjukcija Ve i Pl u drugoj dekadi februara - strast, oslobađanje, mmm...
No, ono što me zanima (posao) ništa se ne menja, a ja se ponadala da je ova divna konjukcija samo "okidač" za toliko željeni preokret. Eh, ja bih sve...
relativna
relativna

Broj poruka : 16
Godina : 54
Локација : Beograd
Datum upisa : 02.02.2011

Nazad na vrh Ići dole

Tranzit koji pamtiite je? - Page 2 Empty Re: Tranzit koji pamtiite je?

Počalji  Gost Pon Feb 21, 2011 4:04 pm

Pa Vi tu na mestu gde je bila tranzitna konjukcija i nemate natalnih planeta??? MOžda niste razumeli, ali misli se i na to kada Vam neka planeta tranzitira natalnu :D Dok sa onim u Vagi pravi kvadrat, pa to i ne bi donelo nešto što i nije da nije izazovno, ali i nije neraskidivo. :oops:


Poslednji izmenio mila2710 dana Pon Feb 21, 2011 6:15 pm, izmenjeno ukupno 1 puta

Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

Tranzit koji pamtiite je? - Page 2 Empty Re: Tranzit koji pamtiite je?

Počalji  relativna Pon Feb 21, 2011 5:30 pm

Hvala Mila, tačno da nisam shvatila temu sasvim dobro, ali ima veze, ipak alien ... Ma. mene taj posao mnogo više zanima, a baš zato što i znam da u 7. kući i Jarcu nemam planete, pomislila sam da možda ima nade i da se napokon nešto i na poslu promeni... mada tranziti Ve i Pl ama baš nikako ne utiču na natalni Ma u 6. kući (gde bi trebalo da je karijera). Hvala za komentar.
relativna
relativna

Broj poruka : 16
Godina : 54
Локација : Beograd
Datum upisa : 02.02.2011

Nazad na vrh Ići dole

Tranzit koji pamtiite je? - Page 2 Empty biću surovo realna

Počalji  mira Sre Jun 08, 2011 6:19 pm

Pa eto, pamtim baš ovog Jupiterčiča preko mojeg desetog polja (Ovan) i preko Sunca, Merjura i sl.

Šta mi je donio-pa upravo ga pamtim po tome što mi BAŠ NIŠTA nije donio...sve isto...kolotečina...(nikakva blistava karijera, promidžbe, avanzovanja, itd itd itd...n i š t a...). e, da, osim-ubih se od posla...(ako je to trebao da mi donese, nakon sledećih 12 godina, može slobodno da preskoči Ovna i odmah uleti u Bika). Evil or Very Mad
mira
mira

Broj poruka : 26
Godina : 53
Локација : Podgorica
Datum upisa : 07.04.2010

Nazad na vrh Ići dole

Tranzit koji pamtiite je? - Page 2 Empty Re: Tranzit koji pamtiite je?

Počalji  Fury Ned Jul 10, 2011 10:14 pm

Saturnov povratak - 3 puta je prelazio preko natalnog , prvi put sam prekinula svaki kontakt sa čovekom u koga sam bila ludo zaljubljena, drugi put sam upoznala a treći put počela da se zabavljam sa OcemSvogaDeteta.
Tranzitni Saturn konjunkcija natalni mesec u VIII - on počeo da me vara, totalno sludjena i depresivna. Tranzitni Saturn kvadrat natalni Mesec u jesen 2010.- toliko bolesna da sam jedva preživela, prijatelji me izvukli. Sad ponovo isti aspekt ali sad zbog problema sa mamom ja potpuno izgubljena.
Srećom krenuo je da silazi sa mog meseca Smile
A tranzitni Pluton konjunkcija Sunce - trudnoća i dete
Fury
Fury

Broj poruka : 3
Godina : 60
Локација : Beograd
Datum upisa : 10.07.2011

Nazad na vrh Ići dole

Tranzit koji pamtiite je? - Page 2 Empty Re: Tranzit koji pamtiite je?

Počalji  Vodolijica/Dragana Ned Jul 10, 2011 11:16 pm

Ne pamtim nijedan Basketball
Ne dozovljavam da mi -koče- natalni horoskop, ni dnevni plan, zato ih ni ne gledam. Vrlo sam zadovoljna onim što znam da "ću izgurati - kad/tad" i ne opterćujem se prilikama koje mi donosi zgodan jupiter i povoljan trenutni mars, niti koje mi kvari nezgodan saturn ili neptun, ili...
Preporučujem i drugima da bace (jedan jedini!) pogled na svoj početni horoskop, da dobro zapamte u čemu su "povlašćeni" (a svako je dobar u nečem) i da žive svoju priču svaki dan bez opterećenja da li će ih neko ili "nešto odgore" (trenutno ili nedajbože trajno) ugroziti.
Navijam za (svako)dnevnu-hrabrost i trudim se da svako jutro ustanem bez malodušnosti i nepoverenja prema samoj sebi i prilikama koje mi se ukazuju (ili ne ukazuju).
I sve je do sada bilo sasvim u redu. U proseku mog života - sve je bilo dobro. Nekad malo teže, nekad malo lakše, ali (što moja (sada već pokojna) baba kaže:) sve je to za ljude Basketball
Mislim da treba voditi računa o "kompletnoj slici", mislim da treba paziti na svoje zdravlje, na svoj posao i ljude koje voliš.
I mislim da je to sasvim dovoljno.
Ne želim ničega nikad da se "naručeno bojim" i zato me baš briga kada će "mi saturn preći preko saturna" ili kada će mi pluton napraviti opoziciju sa ličnom planetom. Ne želim da mi neko "izaziva veštačku, poručenu radost ni prognoziranu vitalnost" i zato ne vodim računa da li mi je baš ovog meseca jupiter u trigonu sa mesecom, niti da li mi je suce u sekstilu sa suncem...
Meni se moj lični horoskop i pre svega - lično ja, onakva kakvu sebe vidim i doživljavam - sasvim sviđa i to mi je sasvim ubedljiv motiv da svako jutro ustanem sa velikim poverenjem prema danu koji je ispred mene. Nekad mi se želje i zalaganja isplate, nekad ne, ali ne treba mi nikakav *tranzit* da mi "kaže šta da radim, osećam ili preduzmem"..
Neću nikome ništa da namećem, ali mislim da je upravo ovo (gore napisano) - jedina formula za jedan lično lep i uspešan život, čije smo suštine i ostvarenja oduvek bili - sami sebi kreatori.
Molim vas, proverite ovu "formulu" bar mesec dana, odnosno - zapamtite svoje natalne potencijale, razmotrite - da li ste to zaista Vi, a onda sami preuzmite svoju sudbinu u ruke, bez pomoći tekućih tranzita i ostalih planetarnih uticaja.
Probajte ovo, baš da vidite šta će biti i kako ćete se osećati za jedno godinu dana odsustva biločijih i bilokojih sugestija sunny
Mislim da je malo priče o natalnom horoskopu sasvim dovoljna uvertira da svaki čovek stekne poverenje u sebe, da svako od nas poveruje da ima mnogo sopstvenih vrednosti i da -odmah- počne da ih koristi.
Mislim da priča o tranzitima baca ljude unazad i da ih bespotrebno drži u svojevrsnim "svakodnevnim mengelama" naizgled unapred određenih događaja i osećanja.
Ja ne želim da se rukovodim ikada nečim takvim (u ,verovatno, jedinom životu koji imam). Mislim da je to gubljenje vremena.
Eto. to je moje mišljenje. Nek svako ima svoje, ja se ne ljutim.
Nek se ne ljute i drugi koji možda drugačije misle sunny
Vodolijica/Dragana
Vodolijica/Dragana

Broj poruka : 121
Godina : 39
Локација : Beograd
Datum upisa : 30.05.2011

Nazad na vrh Ići dole

Tranzit koji pamtiite je? - Page 2 Empty Re: Tranzit koji pamtiite je?

Počalji  mira Pon Jul 11, 2011 10:13 am

sunny Mislim da priča o tranzitima baca ljude unazad i da ih bespotrebno drži u svojevrsnim "svakodnevnim mengelama" naizgled unapred određenih događaja i osećanja.


Odličan komentar o tranzitima, što bi se ljutili, iskreno kazano (ili makar onako kako i ja negdje mislim). Ali, viša sila, ja se ne mogu otkačiti da ne zavirim malo Very Happy
mira
mira

Broj poruka : 26
Godina : 53
Локација : Podgorica
Datum upisa : 07.04.2010

Nazad na vrh Ići dole

Tranzit koji pamtiite je? - Page 2 Empty Re: Tranzit koji pamtiite je?

Počalji  Fury Pon Jul 11, 2011 10:38 am

Vodolijica/Dragana :: Vrlo sam zadovoljna onim što znam da "ću izgurati - kad/tad" i ne opterćujem se prilikama koje mi donosi zgodan jupiter i povoljan trenutni mars, niti koje mi kvari nezgodan saturn ili neptun, ili...
Vrlo Epimetejski pristup Wink
Ni ja ne strepim i ne gledam unapred ali, kad se osvrnem unazad i upitam se zašto se nešto baš tako dogodilo...
Fury
Fury

Broj poruka : 3
Godina : 60
Локација : Beograd
Datum upisa : 10.07.2011

Nazad na vrh Ići dole

Tranzit koji pamtiite je? - Page 2 Empty Re: Tranzit koji pamtiite je?

Počalji  Astrotanja Pon Jul 11, 2011 10:44 am

Astrologija ne služi da plaši ljude, kao ni medicina, psihologija, psihijatrija. Postoje samo ljudi koji zloupotrebljavaju astrologiju, kao i medicinu, plašeći druge. Upozorenje, saveti šta deluje povoljnno, recimo na zdravlje nekog ko je oboleo od bolesti je u redu, kad je medicina u pitanju, pa je tako i u astrologiji koja je humana, posebo savremena astroloija, kod koje nema toliko prisustvo sudbinskog, konačnog, već stavlja akcenat na čovekovu volju i izbore, ali u datim okolnostima.



Pa da, ima sigurno samouverenih osoba koje idu kroz život hrabro i ne želeći više nego što imaju, a ima i onih koji žele da budu bolji , da menjaju sebe, svoje zdravlje, svoju karijeru, svoj ljubavni život, koji ne osećaju da su konstantni i da je sve stvar promen,a pa i oni sami. Ne smeta meni što ima onoih koji ne žele da saznaju šta će im se događati i njihovo pravo je da tako postupaju, ili da tek kada se nešto dogodi se pitaju šta je to bilo i da li je moglo biti drugačije. Po meni je bolje gledati ispred sebe, hrabro , ne sa strahom i lošim emocijeam, nego otvoreno šta je to što možemo i trebamo da prihvatimo kada nam recimo Saturn dođe na Mesec, ili Sunce, jer će to sigurno delovati, pa kako da to doživimo svesni toga šta se događa, da nastojimo, koliko je u našoj moći da se sa time suočimo i to želimo da prevaziđemo i da se nosimo sa tim najbolje što možemo i u skladu sa samim sobom, ali i u situaciji u kojoj smo. Dešava se da mi često nerelano sagledavamo situaciju i tražimo u kriznim periodima pre svega pomoć. Sa takvima se bar ja najčešće susrećem i dajem im savete, ne namećem , nii pokušavam da ih ubedim, a često ih smirujem i ukazujem šta je to što na njih deluje i dokle su takvi nepovoljni uticaji, jer to puno znači nekome ko ima probeleme, ko je u krizi. Tu je svrha astrologije, da pomaže , ne da odmaže i da ukaže na lične potencijale, ili na neke osobine, koje mogu doprineti da prevaziđe meki težak period.zapravo uputiti je na sebe, obrbriti je, ili upozriti je da recimo ne bude skptik, ili u nekoj prilici gde se suočava sa neistinama, ukazati je da to postoji i sl, sve zavisnood situacije i osobe koja se takva kakva jeste u tom času nalazi u nekoj okolnosti. Astrologija je tu dragocena i od velike pomoći, sam oje bitno da je astrolog poznaje delovanje plantarnih uticaja, da povezuje sa osobom i situacijom i da je pozitivan, ispravan čovek širokih shvatanja i vidika i da bude human, da rado pomaže drugima, što je veoma važno.

Oni pak koji su mudriji žele da saznaju više, da mogu oslonjeni na sebe da sebe usmeravaju uviđajući da ne zavisi sve od njih, primećujući da postoje razlike u određenim periodima godina, ali iz godine u godine.

Oni koji žele da znaju šta je to što ih ponekad čini da reaguju i ponašaju se na jedan način,a da nekad se osećaju drugačijim slabijim, osetljivijim, bolesnim, ili pak jakim uspešnim, samouverenim, radosnim - dobro došli su na ovaj forum, koji je astrološki forum i ovde će moći da dobiju neka saznanja koja njih zanimaju, o sebi samima kada su rođeni, ali i sada,kad više nisu isti kao u času rođenja tj času kada su svoje potencijalae da te rođenjem već donekle razvili, ali pred njima je bodiućnost koja donosi šanse da rade na svom samopoboljšanju i ovde, kao i na drugim sličnim astrološkim forumima mogu dobiti određene korisne i praktične savete i uputstva koja im mogu biti korisna i pospešiti da budu još jači, bolji, svesniji sebe i izbora, mogućnosti, prilika koji im život donosi, ali ne samo to nego i da sagledaju sebe u času u kojem su sada, a za to su bitni pogresije, tranziti.

Godinama ih pratim zbog sebe i ne sa strahom, već radi bolje orjentacije i boljeg sagledavanje sebe u datom momentu, sadašnjem vremenu, jer je ono važno ono nas u velikoj meri određuje, kao i naše natalne predispozcije. .sunny
Astrotanja
Astrotanja

Broj poruka : 4245
Godina : 58
Datum upisa : 22.10.2008

http://www.astrotanja.rs

Nazad na vrh Ići dole

Tranzit koji pamtiite je? - Page 2 Empty Re: Tranzit koji pamtiite je?

Počalji  sara Pon Jul 11, 2011 4:30 pm


.... Laughing TRANZIT KOJI PAMTIM, to je povratak saturna na natalno mjesto tj. na dsc u jarcu, kada mi je donio moju veliku ljubav i ostale važne situacije u životu, neznam gdje mi je tada bio jupiter...meni se čini sve je bilo povoljno, tada se još nisam bavila astrologijom, tek sam nedavno počela i prisjećajući se na to išla sam unazad i to je bilo to...


Poslednji put izmenio sara dana Sre Jan 27, 2016 11:48 pm, izmenio ukupno 4 puta

sara

Broj poruka : 179
Datum upisa : 09.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

Tranzit koji pamtiite je? - Page 2 Empty Re: Tranzit koji pamtiite je?

Počalji  lavpetra Sub Avg 20, 2011 12:55 pm

Re: Tranzitni Saturn i Pluton
lavpetra Danas u 11:54 am

.Zdravo!
Pamtim tranziot Saturna koji mi je u 29. godini prelazio preko natalnog Saturna koji je u 12. kući u raku, još mi je i mesec u raku u 12. kući. Tada sam i počela da se zanimam za astrologiju, jer sve što sam mogla pročitati zaista se dogodilo.
Razbolela sam se i godinu dana provela u bolnici, ako se zna da je saturn u 12 izolacija, mogu reći da sam bukvalno bila izolovana. mesec u raku takođe u 12., bolest neurološka koja je na kraju proizvela psihičke smetnje. U međuvremenu, suprugova podrška izostaje, ja se kasnije razvodim. Kada je kasnije, negde prelazio preko prve kuće sve se promenilo. Dobila sam posao koji sam celog života želela, osećala sam se jaka, dobila sam nove prijatelje, i promenila grad. Kao da mi je život počeo iznova.
Saturna se i dalje plašim, jer je to bila ogromna borba i patnja, nisam mogla ni da sanjam da je tako teško. Na kraju se ispostavilo, da je sve što sam potiskivala izašlo na površinu. Nije valjalo, zato je srušeno. Saturn zaista jeste učitelj.
Malo me samo plaši što će mi sada ponovo tranzitni biti u kvadratu sa natalnim. A ja naravno mnoge stvari, verujem da to radimo svi mi pomalo, i dalje guram pod tepih:-)))
Videćemo.
lavpetra
lavpetra

Broj poruka : 10
Godina : 48
Локација : Beograd
Datum upisa : 09.06.2011

Nazad na vrh Ići dole

Tranzit koji pamtiite je? - Page 2 Empty Re: Tranzit koji pamtiite je?

Počalji  alea Sre Okt 26, 2011 10:02 pm

Slazem se da ne treba dozvoliti da nas bilo sta koci, ali treba uzeti i u obzir to, da nismo svi satkani od istog materijala, sto ce reci da neko nedace, a samim tim i teske tranzite prevazilazi i dozivljava lakse, a neko se pod njima nacisto slomi.
Valjda je to i od sudbine koja nam je namenjena u ovom zivotu, sto bi rekli, karme...

Tranzit koji je mene najvise napatio je, jedan za vecinu mundani tranzit, a meni je zapoceo proces totalne transformacije dotadasnjeg zivota. Naravno, transfomacija je bila pracena velikim potresima, teskim trenucima, cak i depresijom i izolacijom...to je bio prvi tranzit PL 180 SA, preko moje 1. i 7. kuce.

Nakon ovog procesa koji je zapoceo tranzitom PL 180 SA, koji mi je definitivno bio najgori, jer je trajao sa prekidima jako dugo, nekoliko godina, dosao je SA 90 SA, pa SA0PL, pa PL 90 PL ( veselo, ove planete su napravile T krst preko mojih uglova, pri cemu je i UR bio na IC Very Happy ), elem, kao melem na dusu dosao mi je JU 120 MO flower

To je bio najlepsi tranzit koji pamtim, da li zbog toga sto su me stresirale ove teske planete, ili zato sto je to toliko lep aspekt, u svakom slucaju, ne pamtim jedan tako lep i divan period kakav sam imala u tom tranzitu!
Uzivajte u tom aspektu svi koji ga imate flower
alea
alea

Broj poruka : 359
Datum upisa : 28.05.2009

Nazad na vrh Ići dole

Tranzit koji pamtiite je? - Page 2 Empty Re: Tranzit koji pamtiite je?

Počalji  Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 2 od 2 Prethodni  1, 2

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu