Astrotanjin astrološki forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Tranziti Jupitera

+52
Zorica
sladjana
sara
Dafni
ana n
Natasha-77
venerica
jassna
ena1976
mira
malamo
smajli
Rubiel
katja1
enca
lola
zelena dolina
jelenajeca
Maryah
Bambina
Mrvica
luna
tanjica
galaksija
Dream catcher
alea
vedrana
Darko
Angie
senka023
elaelena
Snezana
Tajna
IVA
joki22
Izida
Flora
Milica
nolita
gernica
afrodita
Čarobnica
Latica
nina4
Jane
Nale 83
inja
Lima
Supernova
Astrotanja
zeka
-menora-
56 posters

Strana 4 od 11 Prethodni  1, 2, 3, 4, 5 ... 9, 10, 11  Sledeći

Ići dole

Tranziti Jupitera - Page 4 Empty Re: Tranziti Jupitera

Počalji  Milica Pon Okt 05, 2009 7:19 pm

nolita ::jupi mi sece petom kucom, veselim se kad ude u ribe, dakle i dalje u petoj, a zatim do seste pa na mjesec - sto mislite sto bi mi mogao donijeti?nadam se ne trudnocu Wink
Meni je jupi doneo novu vezu...bio je na izlasku iz 5. polja...kažu da planeta tad ima svoj poslednji trzaj i da tad takođe ume dan donese nešto baš neočekivano (ovo se ne odnosi samo na jupi, već na svaku planetu pri izlasku iz polja)......dakle, možda ti sleduje neka nova ljubav, ali pogledaj solar i direkcije u to ime
Milica
Milica

Broj poruka : 614
Локација : brdo
Datum upisa : 13.09.2009

Nazad na vrh Ići dole

Tranziti Jupitera - Page 4 Empty Re: Tranziti Jupitera

Počalji  Jane Pon Okt 12, 2009 12:13 pm

Astrotanja ::
Moje iskustvo sa retrogradnim planetama, posebno sa Jupiterom kao planete širenja, ekspanzije, razvitka, panapredka itd. je da mu je uticaj umanjen kada ide retrogradno, čak i kada pravi dobre aspekte.

Recimo, sada dok je u Vodoliji on bi trebao da podstakne osobe koje se obrzuju, posebno kada je u prvoj, ili 9., ili 11. natalnoj, a on to ne čini. Istina i Merkur je bio retrogaradan, pa su udruženi još i više delovali, u poslednjih mesec dana, ali od kako je krenuo retrogradno on je umanji svoj pozitivan uticaj. Bilo je i više šansi za vraćanje na nešto od ranije i mogućnost da se to pokrene. Meni se to dogodilo, vezano za odnose , jer mi je u 7., a vama?

Misliš li da se to onosi i na one kojima je Ju natalno retro? Kod mene je takav slučaj, da bi baš sad trebao djelovati jer je retro kao u natalu. Istina, dao mi je mnogo volje da sredim neke svakodnevne obveze koje sam odgađala jer je u 6. kući ali ga ovaj Ne dosta gnjavi i uskoro će oba po drugi put na nat. Mo, već sam to spomenula negdje. Sve u svemu možda sam više očekivala od toga.

I dodatak, cure ne nadajte se previše, kad mi je šetao 5. kućom Ju nije donio ljubav, ovisi o mnogo više toga od samog Ju. Very Happy
Jane
Jane

Broj poruka : 186
Datum upisa : 03.11.2008

Nazad na vrh Ići dole

Tranziti Jupitera - Page 4 Empty Re: Tranziti Jupitera

Počalji  elaelena Pon Okt 12, 2009 10:28 pm

meni je jupiter pocetkom ove godine usao u vodoliju i petu kucu i pravio konjukciju sa natalnim jupiterom pokrenuvsi i aspekte iz natala jupiter trigon venera i mesec, sekstil sa uranom kao vladarem pete sa kojim je i u natalnoj u sekstilu, ali mi nista ne donese... Crying or Very sad tako da je kod mene ostalo samo na aspektima smrc smrc.ne znam da li je saturn to otezao?a ja se sve nadala da ce doneti nesto u ljubavi

[img=https://2img.net/r/ihimizer/img62/668/astro2gw01frf4r4r442278.gif]
elaelena
elaelena

Broj poruka : 32
Datum upisa : 16.08.2009

Nazad na vrh Ići dole

Tranziti Jupitera - Page 4 Empty Re: Tranziti Jupitera

Počalji  senka023 Uto Okt 13, 2009 6:03 pm

Znam da je uticaj najjaci u konjukciji.. ali ovo mi je eto bilo interesantno sto ce dugo biti na 17 *.
Flora , cini mi se da je do 13.X retro, a onda je malo stacionaran,malo mrda, pa tek 4.XI ide sa 17 *.


Nego ja zaboravih da mi je Ma na 16*46 Vodolije, pa ispada da je Ju sada u konjukciji sa njim...[/quote]

Podsetila si me da je meni u 4. kuci u konjunkciji sa natalnim Saturnom.
Moja astrologica je dala mogucnost da ce se pojaviti investitor, koji ce ovaj deo kuca~stanova da otkupi, da ce se onda tu nesto graditi i slicno...
a ja "lupam glavu" po kom je to aspektu procitala?
Da li je to ova situacija Jupiter na Saturnu?
A ako i nije to, sta bi moglo biti?
senka023
senka023

Broj poruka : 162
Godina : 60
Datum upisa : 24.04.2009

Nazad na vrh Ići dole

Tranziti Jupitera - Page 4 Empty Re: Tranziti Jupitera

Počalji  Astrotanja Uto Okt 13, 2009 6:39 pm

Senkice, za tako nešto nije dobar period dok ti je tranzitni Jupiter u opoziciji sa Mesecom natalnim, jer bi moglo biti nekog gubitka, ili štete . sunny
Astrotanja
Astrotanja

Broj poruka : 4245
Godina : 58
Datum upisa : 22.10.2008

http://www.astrotanja.rs

Nazad na vrh Ići dole

Tranziti Jupitera - Page 4 Empty Re: Tranziti Jupitera

Počalji  Tajna Uto Okt 13, 2009 7:51 pm

senka023 ::Znam da je uticaj najjaci u konjukciji..

Samo mala ispravka - Saturn je najjaci u konjukciji, a Jupiter najjace radi u trigonu.
Tajna
Tajna

Broj poruka : 785
Godina : 49
Локација : Florida
Datum upisa : 27.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

Tranziti Jupitera - Page 4 Empty Re: Tranziti Jupitera

Počalji  senka023 Sre Okt 14, 2009 12:11 am

Astrotanja ::Senkice, za tako nešto nije dobar period dok ti je tranzitni Jupiter u opoziciji sa Mesecom natalnim, jer bi moglo biti nekog gubitka, ili štete . Tranziti Jupitera - Page 4 Icon_sunny

Hvala Astrotanja!
Sta onda moze da odradi tranzitni Jupiter na natalnom Saturnu kad je jadan u opoziciji sa natalnim Mesecom i kvadratu sa natalnim Marsom i Neptunom iz Skorpije?
da krene direktno i kaze begaaaaj....
senka023
senka023

Broj poruka : 162
Godina : 60
Datum upisa : 24.04.2009

Nazad na vrh Ići dole

Tranziti Jupitera - Page 4 Empty Re: Tranziti Jupitera

Počalji  Astrotanja Sre Okt 14, 2009 12:18 am

Nešto će ipak poboljšati, ili neke stvari popraviti što se tiče doma,ili porodičnih odnosa, mada sve to neće ići baš lako. Moguće je da bude i više troškova , ili manjak novca i treba se čuvati prevara, ili oneka obmana. sunny
Astrotanja
Astrotanja

Broj poruka : 4245
Godina : 58
Datum upisa : 22.10.2008

http://www.astrotanja.rs

Nazad na vrh Ići dole

Tranziti Jupitera - Page 4 Empty Re: Tranziti Jupitera

Počalji  senka023 Sre Okt 14, 2009 12:28 am

Tajna ::
senka023 ::Znam da je uticaj najjaci u konjukciji..

Samo mala ispravka - Saturn je najjaci u konjukciji, a Jupiter najjace radi u trigonu.



Hm, citirala sam deo Injinog izlaganja...ali hvala Tajna...
vazi i za moje znanje i saznanje...
pa da ga odmah konstruktivno odradim...

Jupiter gradi trigon sa natalnim Suncem iz 12. u Vagi...to bi bila dobra saradnja sa autoritetima, skolstvom, sudstvom...sta konkretnije moze da znaci, ne znam...

Da dodam, Jupi gradi i sekstil ( mogucnosti ) sa natalnim Jupiterom iz 6. u Ovnu.
senka023
senka023

Broj poruka : 162
Godina : 60
Datum upisa : 24.04.2009

Nazad na vrh Ići dole

Tranziti Jupitera - Page 4 Empty Re: Tranziti Jupitera

Počalji  senka023 Sre Okt 14, 2009 12:47 am

Astrotanja ::Nešto će ipak poboljšati, ili neke stvari popraviti što se tiče doma,ili porodičnih odnosa, mada sve to neće ići baš lako. Moguće je da bude i više troškova , ili manjak novca i treba se čuvati prevara, ili oneka obmana. Tranziti Jupitera - Page 4 Icon_sunny

Hvala Astrotanja!
Cekamo poboljsanje i nadamo se...pa cemo jos malo cekamo...msm, zbog Saturna
... Tranziti Jupitera - Page 4 Icon_wink

A ovo za troskove si pogooodilaaa...i za visak troskova i za manjak novca...

Za obmane, prevare...pretpostavljam da je receno zbog postavke Neptuna?
A ima i te neke licne obmane, mastarije... sta bih sledece godine dogradjivala i dozidjivala...
to je vec napola odradjen aspekt...pa sa moje strane dosta!
Tranziti Jupitera - Page 4 Icon_biggrin
senka023
senka023

Broj poruka : 162
Godina : 60
Datum upisa : 24.04.2009

Nazad na vrh Ići dole

Tranziti Jupitera - Page 4 Empty Re: Tranziti Jupitera

Počalji  nolita Ned Okt 25, 2009 11:56 pm

ja sam malo razmisljala (Vjerovali ili ne Very Happy)...mozda jupi ipak meni ne donese ljubav, nego nesto vezano uz posao, jer kad dode na mjesec u sestoj, ustvari utjece na mc u raku, kojim vlada mjesec. draze bi mi bilo da bude ljubav...vidjet cemo...ugl pada bas oko valentinova Very Happy
nolita
nolita

Broj poruka : 95
Godina : 39
Datum upisa : 11.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

Tranziti Jupitera - Page 4 Empty re

Počalji  IVA Čet Dec 31, 2009 5:49 pm

Evo jos malo pa ce Jupiter uci u prvu kucu:)
Protekli ciklus jupitera je poceo lose, nadam se da ce ovaj poceti nekim sretnim okolnostima, i da ce mi doneti daleko vise sretnih dogadjaja! Vodicu racuna da ne preteram sa kolacima! sunny sunny sunny
IVA
IVA

Broj poruka : 421
Локација : beograd
Datum upisa : 18.08.2009

Nazad na vrh Ići dole

Tranziti Jupitera - Page 4 Empty Re: Tranziti Jupitera

Počalji  Angie Čet Dec 31, 2009 6:28 pm

meni je vec 2 dana tranz. JU na arapskoj tacki braka...i nista ..ama bas nista se ne desava.... Crying or Very sad ...ja ne verujem u te tacke braka... Evil or Very Mad
a jos je taj tranz. JU u mojoj natal.7.kuci Crying or Very sad
Angie
Angie

Broj poruka : 106
Godina : 48
Локација : Zrenjanin
Datum upisa : 30.12.2009

Nazad na vrh Ići dole

Tranziti Jupitera - Page 4 Empty Re: Tranziti Jupitera

Počalji  Flora Čet Dec 31, 2009 6:44 pm

Arapsku tacke braka, obicno pokrenu sporije planete u tranzitu ili neka direkcija....
Sro se tice tvog Ju u VII, bice bolje kada udje u ribe. clown
Flora
Flora

Broj poruka : 259
Datum upisa : 08.08.2009

Nazad na vrh Ići dole

Tranziti Jupitera - Page 4 Empty Re: Tranziti Jupitera

Počalji  Angie Čet Dec 31, 2009 6:50 pm

daj Boze draga Flora Smile...pa iskreno nesto mislim da vise reagujem na progresije i direkcije....mozda lupam..ali eto bas kad moram da spomenem ..meni je progres. Vertex takodje sad na tacki braka...pa opet nista! a progres. MO je na dobrom putu da se i on priblizi toj famoznoj tacki braka za nekih jos 8 stepeni...brzo ce to...ali ja cisto sumnjam da ce se bilo sta desiti Crying or Very sad ...prosto nemam ja tu srecu..a i tada ce JU biti u ribama....pa videcemo...

strasno sam zadnjih 2 meseca pesimisticki nastrojena....sve mi tone u zivotu.. Crying or Very sad
Angie
Angie

Broj poruka : 106
Godina : 48
Локација : Zrenjanin
Datum upisa : 30.12.2009

Nazad na vrh Ići dole

Tranziti Jupitera - Page 4 Empty re: tranziti jupitera

Počalji  IVA Uto Jan 19, 2010 1:23 am

Evo ga Jupiter u Ribama:)
IVA
IVA

Broj poruka : 421
Локација : beograd
Datum upisa : 18.08.2009

Nazad na vrh Ići dole

Tranziti Jupitera - Page 4 Empty Re: Tranziti Jupitera

Počalji  Darko Uto Jan 19, 2010 1:58 am

konacno Very Happy e tek sad ocekujem svasta Laughing

Darko

Broj poruka : 159
Datum upisa : 25.10.2008

Nazad na vrh Ići dole

Tranziti Jupitera - Page 4 Empty vedrana

Počalji  vedrana Uto Jan 19, 2010 2:20 am

I ja ocekujem,samo ne znam sta mi donosi.Ali uopsteno malo razumevanja medju ljudima Very Happy
vedrana
vedrana

Broj poruka : 121
Datum upisa : 03.02.2009

Nazad na vrh Ići dole

Tranziti Jupitera - Page 4 Empty Re: Tranziti Jupitera

Počalji  joki22 Sre Jan 20, 2010 12:00 pm

Astrotanja sta ce mi doneti tranzit Jupitera u Ribama?

joki22

Broj poruka : 275
Datum upisa : 25.10.2008

Nazad na vrh Ići dole

Tranziti Jupitera - Page 4 Empty Re: Tranziti Jupitera

Počalji  Astrotanja Sre Jan 20, 2010 12:13 pm

Joki, dok tranyitira Ribama i tvojom natalnom doneći ti mogućnost da se usamiš, radiš u samoći na sebi. Kako ti se obnavlja i Jupiterovski ciklus, a Jupiter ti je vladar 9. trebalo bi Jupiter utiče da u samoći se baviš učenjem. On eće doneti ekspanziju, napredak. Izvesna sumnjičavost u sebe može da se pojavi povremeno, ali vera je ta koja će nadjačati sumnju. Tada se možeš i lako izvući iz svako neugodnosti, imati neku vrstu zaštite.
Tvoja plemenitost, potreba da drugima pomažeš može biti pojačana, a dok pravi trigon sa Saturnom natalnim biće to uspešan period za tebe, kada ćeš ostvariti neki tvoju težmnju.

Postoji mogućnost da se zaposliš u nekoj ustanovi zatvorenog tipa, kao i da da se baviš u okviru posla nekoj vrsti istraživanja., ili društvenim radom. Astrosimbolika je široka, pa su ovo samo neke opcije. Seti se i šta se događala sa tobom pre 12. godina kada je Jupiter tranzitirao tvojom 12., jer iskustva, mogu biti slična.
sunny
Astrotanja
Astrotanja

Broj poruka : 4245
Godina : 58
Datum upisa : 22.10.2008

http://www.astrotanja.rs

Nazad na vrh Ići dole

Tranziti Jupitera - Page 4 Empty Re: Tranziti Jupitera

Počalji  alea Sre Jan 20, 2010 12:32 pm

Ja sam prošle godine imala JU povratak, nisam ga baš nešto osetila, verovatno zato što su JU0NE dugo, skoro cele godine pravili 90MO natalni, tako da sam sva bila euforična, mnogo sam očekivala, a ništa se nije dogodilo...
Sada, ulaskom u Ribe, JU je napravio 90SO moje, ( i ja ne znam šta uopšte znači taj aspekt, hoću li se možda uobraziti, ili šta) ali ono što mi je nekako bitnije je to što pravi 120SA natalni u 7. kući istovremeno sa tranzitnim SA koji pravi 120 JU natalni...
Prosto mi je nemoguće da ovaj tranzit nešto ne donese, ali ja ne znam šta...jer mi je JU dupli vladar, a SA vlada 2. kućom, i dispozitor je moje VE...na čega ovaj tranzit JU može odraziti, šta da očekujem?
alea
alea

Broj poruka : 359
Datum upisa : 28.05.2009

Nazad na vrh Ići dole

Tranziti Jupitera - Page 4 Empty Re: Tranziti Jupitera

Počalji  joki22 Sre Jan 20, 2010 1:28 pm

Astrotanja ::Joki, dok tranyitira Ribama i tvojom natalnom doneći ti mogućnost da se usamiš, radiš u samoći na sebi. Kako ti se obnavlja i Jupiterovski ciklus, a Jupiter ti je vladar 9. trebalo bi Jupiter utiče da u samoći se baviš učenjem. On eće doneti ekspanziju, napredak. Izvesna sumnjičavost u sebe može da se pojavi povremeno, ali vera je ta koja će nadjačati sumnju. Tada se možeš i lako izvući iz svako neugodnosti, imati neku vrstu zaštite.
Tvoja plemenitost, potreba da drugima pomažeš može biti pojačana, a dok pravi trigon sa Saturnom natalnim biće to uspešan period za tebe, kada ćeš ostvariti neki tvoju težmnju.

Postoji mogućnost da se zaposliš u nekoj ustanovi zatvorenog tipa, kao i da da se baviš u okviru posla nekoj vrsti istraživanja., ili društvenim radom. Astrosimbolika je široka, pa su ovo samo neke opcije. Seti se i šta se događala sa tobom pre 12. godina kada je Jupiter tranzitirao tvojom 12., jer iskustva, mogu biti slična.
sunny
Hvala Astrotanja. Javl cu novosti, ako ih bude bilo.

joki22

Broj poruka : 275
Datum upisa : 25.10.2008

Nazad na vrh Ići dole

Tranziti Jupitera - Page 4 Empty re

Počalji  IVA Pet Jan 22, 2010 2:07 am

pre oko 12 godina dok je jupiter prolazio kroz moju 12 kucu, ja sam prestala da izlazim, svela druzenje na minumum i ucila i polagala poslednje ispite na fakultetu.
Sad sam se vise posvetila sebi i svojim potrebama, premisljanjima, gde sam i sta sam. Protekli periodi bili su dosta burni i puni dogadjanja, promena, te mi je i ovaj tranzit kroz 12. znacio da ga izbistrim sa sobom i prijateljima, i napravim dobar balans.
Vec osecam dejstvo Jupitera oko ASC, i po povecanom apetitu,gojenju, raznim uzivanjima, nabacila sam neke nove krpice, i nameracila se da maznem nekog macana. Ko da se on nesto pa pita:) cheers
IVA
IVA

Broj poruka : 421
Локација : beograd
Datum upisa : 18.08.2009

Nazad na vrh Ići dole

Tranziti Jupitera - Page 4 Empty Re: Tranziti Jupitera

Počalji  Astrotanja Pet Jan 22, 2010 2:48 am

Gloria, samo napred! Very Happy
Astrotanja
Astrotanja

Broj poruka : 4245
Godina : 58
Datum upisa : 22.10.2008

http://www.astrotanja.rs

Nazad na vrh Ići dole

Tranziti Jupitera - Page 4 Empty Re: Tranziti Jupitera

Počalji  Izida Pet Jan 22, 2010 11:49 am

...


Poslednji izmenio Izida dana Sre Okt 05, 2011 5:13 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
Izida
Izida

Broj poruka : 626
Datum upisa : 06.02.2009

Nazad na vrh Ići dole

Tranziti Jupitera - Page 4 Empty Re: Tranziti Jupitera

Počalji  Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 4 od 11 Prethodni  1, 2, 3, 4, 5 ... 9, 10, 11  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu