Astrotanjin astrološki forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

ASPEKTI VENERE

+74
lilyrose
volimzivot
Vita83
Rasheljka
Hocanka
kaktus-vila
Anchica
Sagittarius :))
Marina N
medgirl85
galaksija
Natasha-77
Felikitas
venus_pisces
redwoman
NasmeJANA
yildirim
Nikolina
bubili
EMA66
Alicia
malamo
pravoizpodsvesti
AfRoDiTiCa
Formalhaut
lijana
Dunja
sara
skorpijica
Milica
senka023
sudija
venerica
hello
IVA
alea
zelena dolina
Rebeka
tanjica
jassna
BoSaNKa
Angie
Revelation
Kocka je bacena
elaelena
nolita
gernica
golicava mašta
danijela
hajkula
DUH
Makica
Doree
Snezana
Izida
vedrana
Strelica
draganica
ArijeL
Jane
capella
beskrajnost
lado06
Kasija
Čarobnica
inja
LoSt_in_SpaCe
mesmerized
Lima
Astrotanja
zeka
Nale 83
Latica
SANDRA
78 posters

Strana 6 od 12 Prethodni  1, 2, 3 ... 5, 6, 7 ... 10, 11, 12  Sledeći

Ići dole

ASPEKTI VENERE - Page 6 Empty Re: ASPEKTI VENERE

Počalji  zelena dolina Uto Apr 20, 2010 12:12 pm

Strelica ::Bogami,nisam sigurna da dobri aspekti Venere i Marsa donose uskladjenost musko-zenskog principa u coveku. Ako manjka nesto od elemenata (u zavisnosti od pola),pisi propalo. Za sexualnost je jako dobar,opet bitno je u kojim se znacima nalaze. Venera u Skorpiji120Mars u Ribama... piiih...
Mada,ima nekih kojima bi to leglo... Losi aspekti=pogresan izbor partnera,sigurno pa ce usled toga doci i do onoga o cemu je ovde vec pisano.
Kazu da Venera uran donosi ljubav prema tehnici. Ja da nisam dobila svu ovu tehniku koju imam,ko zna kad bih je kupila,kad bi preteklo od kafane,posto se meni Venera60Uran tako ispoljila,da volim veliko drustvo,glasnu muziku...
Venera Saturn je toboz hladnoca,cekanje... Ja sam to nekako dozivela kao neku vrstu "izvitoperenosti",bar kod mojih drugarica. Iako imaju Veneru u Vagi,nisu uspele da budu ono sto ta Venera zaista i moze. Obicno samo zavedu i to se tu i zavrsava. Kad Saturn dodje po svoj danak, to je uzas. Mnogo su bre gnjavatorke... Smaraju decke...(to naravno ne znaci da je to samo ovaj aspekt prouzrokovao,ali je puno pomogao)
Venera Jupiter losi aspekti=nezadovoljstvo,pogotovo ako je jupiter vladar pete,sedme,devete...arijacije u kilazi (cesto),posto ume da se preteruje u hrani i picu. U dobrim aspektima,dobar brak,prilicno srece,lep prsten Laughing
Venera Pluton... Po meni donosi bezuslovnu ljubav,ali ja sam Skorpija u podznaku pa mi mozda i nije za verovati,ali bas sam obracala paznju na taj aspekt i poprilicno sam u to sigurna. Ja taj aspekt volim.
Venera Mesec u dobrim aspektima sam nalazila kod majki koje ja vidim kao "besprekorne",hocu reci,kad treba tu je,kad ne treba,nema je.
Losi aspekti donose problem muskarcima da sagledaju devojke. To su obicno oni,koji imaju kategorije za zabavljanje i za zeniti.
Venera Neptun. Za jedno sam 100% sigurna a to je da muskarcima donosi naklonost zena,uopste...Pa jos ako je i Mesec upleten,mogu i ziveti na njihov racun.
Venera Merkur (obicno u tesnoj konjukciji kod homosexualaca),donosi i slatkorecivost,spretne ruke recimo,za pakovanje poklona Laughing
Venera Kiron u losim aspektima se moze naci kod zena koje su napustile svoju decu. Verovatno se tu moze svasta videti,ali za ovo znam da je cest skucaj.
Uglavnom se slazem sa tobom, odlicno si sve opisala, posebno boldovano jer ovo prvo imam ja znaci VE90PL a ovo drugo covek sa kojim se mesecima "mlatim" i verovatno gubim vreme...on ima VE u sco90MO u lavu
zelena dolina
zelena dolina

Broj poruka : 275
Godina : 53
Локација : Beograd
Datum upisa : 11.11.2009

Nazad na vrh Ići dole

ASPEKTI VENERE - Page 6 Empty Re: ASPEKTI VENERE

Počalji  zelena dolina Uto Apr 20, 2010 12:18 pm

Astrotanja ::Dorree,dobro nam došla !javascript:emoticonp('sunny')

Slažem se da Venrera u kvadratu sa Plutonom osobi joa je ima u natalu donosi probleme da prekine vezu u kojoj se oseća nezadovoljnom, odnosno neispunjenom .Osoba ima veze koje traju, ali su u stanju da se puno pate u toj vezi, da ne mogu da ostvare ponekad zajednički život, jerpostoje neka ograničebj, blokade, ko se ne daju okloniti, ali koje ne zavise od nje, već od nekih okolnosti vezane za drugu stranu, za partnera. Da li su u pitanju roitelji koji se protive vezi, ili je ta osoba već zauzeta, ili nešto drugo što srtoji na putu i što može da utiče da je na neki način vez tajna, da se od nekoga krije.

Ono što bih ja dodala je da ove osobe su često upravo zbog svog nezdovoljstva sklone da rade na promenama na sebi, da ulaze u vode duhovnog, da traže načina da ublaže svoju patnju i da promene nešto kod sebe. flower

i sa ovim se slazem jer imam,kao sto rekoh, aspekt VE90PL
mada moja VE koja je vladar AC nema ni jedan dobar aspekt cak ni preko dispozitora. No Shocked

Astrotanja ::Duše, dobro nam došao! sunny

Tačno, kako pojačana ljubavna strasnot, tako i ljubomore i mirenje kroz seks i opet jovo nanovo, do sledće prilike, jer su veze ovih ljudi burne, a i raskida ima često.
Ukoliko su recimo ove dve planete u konjukciji i još u opoziciji sa Mesecom, u muškom horoskopu, roditelji, odnosno majka je ta koja ne može da prihvati sinovljevu devojku i koja uslovljava raskid veze. Toj osobi ne može ni da bude supruga devojka koja recimo ima Veneru u trigonu, ili sekstilu sa Mesecom, jer ona se ne uklapa u njegov natal. sunny


u prevodu ja bi trebala da budem sa nekim ko ima los aspekt VE i MO jer ga i ja imam Smile...
mada ja nisam poznavala majke mojih momaka......... sem jedne stare veze , tj veze iz mojih mladjih dana, i jednog od pre par godina za kog sam trebala da se udam ali on je imao maćehu...


Poslednji izmenio zelena dolina dana Uto Apr 20, 2010 12:27 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
zelena dolina
zelena dolina

Broj poruka : 275
Godina : 53
Локација : Beograd
Datum upisa : 11.11.2009

Nazad na vrh Ići dole

ASPEKTI VENERE - Page 6 Empty Re: ASPEKTI VENERE

Počalji  Astrotanja Uto Apr 20, 2010 1:30 pm

Nisam o tome razmišljala, ali eto kod mene je to prisutno. Moj suprug ima Veneru vl. 7. u 7.-oj u sekstilu sa Mesecom, a ja u Veneru u trigonu sa Mesecom.

Kada je venera u opoziciji sa Mesecom u muškom horoskopu, često se neke dve žene suprostavljne, ne mor uvek to da bude majka, može da budu i suparnice, odnosno recimo supruga i ljubavnica, ili sestra i majka i slično.
U slučaju da Mars recimo pravi sektil sa Venerom, a trigon sa Mesecom, onda o usklađuje ovu suprostost u muškom horoskopu, posebno ko je Mars u vagi, pa je sklon da sarađuje i "povezuje" ove različitosti, recimo između žene i ćerke, ako je recimo Venera vl. pete, dete, ćerka. sunny


Poslednji izmenio Astrotanja dana Sre Apr 21, 2010 1:16 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
Astrotanja
Astrotanja

Broj poruka : 4245
Godina : 58
Datum upisa : 22.10.2008

http://www.astrotanja.rs

Nazad na vrh Ići dole

ASPEKTI VENERE - Page 6 Empty Re: ASPEKTI VENERE

Počalji  zelena dolina Sre Apr 21, 2010 10:23 am

Astrotanja ::Nisam o tome razmišljala, ali eto kod mene je to prisutno. moj suprug ima Veneru vl. 7. u 7.-oj u sekstilu sa Mesecom, a ja u Veneru u trigonu sa Mesecom.

Kada je venera u opoziciji sa Mesecom u muškom horoskopu, često se neke dve žene suprostavljne, ne mor uvek to da bude majka, može da budu i suparnice, odnosno recimo supruga i ljubavnica, ili sestra i majka i slično.
U slučaju da Mars recimo pravi sektil sa Venerom, a trigon sa Mesecom, onda o usklađuje ovu suprostost u muškom horoskopu, posebno ko je Mars u vagi, pa je sklon da sarađuje i "povezuje" ove različitosti, recimo između žene i ćerke, ako je recimo Venera vl. pete, dete, ćerka. sunny

aha opozicije a kvadrati, jel isto ili ima razlike?
zelena dolina
zelena dolina

Broj poruka : 275
Godina : 53
Локација : Beograd
Datum upisa : 11.11.2009

Nazad na vrh Ići dole

ASPEKTI VENERE - Page 6 Empty Re: ASPEKTI VENERE

Počalji  Astrotanja Sre Apr 21, 2010 1:17 pm

Nije isto, ali je slično, kao što ni sektil i trigon nisu isto, ali su veoma slični mu delovanju. sunny
Astrotanja
Astrotanja

Broj poruka : 4245
Godina : 58
Datum upisa : 22.10.2008

http://www.astrotanja.rs

Nazad na vrh Ići dole

ASPEKTI VENERE - Page 6 Empty Re: ASPEKTI VENERE

Počalji  alea Čet Apr 22, 2010 10:50 am

tanjica ::Kod mene je Ve90Ur donela osobu koja ima brak iza sebe,i to odjednom,neocekivano,tipicno uranovski.Ur mi je u 5.polju,a Ve u 8 na 0* riba a uran u skorpiji.upoznali smo se preko telefona...neobicno..Uran ne dopusta obicnost. flower

Moja VE je totalno jedna posebna VE...mislim, u njoj ima svega i svačega, a između ostalog i VE 90 UR i VE 90 MA i VE 90 Hiron, a mislim da ima i 60 MO i 60 ME, koji iako nisu prikazani, mislim da rade...a ona je u hladnom i rigidnom Jarcu, u svojoj 2 kući, i dispozitor joj je u vodenom znaku Raka u njenoj prirodnoj 7 kući.

Šta je meni sve to donelo, nisam sigruna, ali recimo između ostalog razvod braka ali i stalna dešavanja, nikada nema neke monotonije u ljubavi, u smislu da uvek ima nekih udvarača, nikada nije neprimećena, mada je često nezadovoljna i povređena jer ona u duši nije avanturista, pa njoj to sve nekako baš i ne prija, jer ona prirodno teži tom partnerstvu i 7 p. pa je često u svemu tome zbunjena...odnosno, privlače je avanture i raznolikost, raspale se ti kvadrati, i kardinalni T, ali kada bi i došlo do trenutka da se nešto treba ealizovati, ona se nađe u grču, i tako, kao da stoji u mestu, ćuti i čeka Smile
I jeste postojala sklonost da privuče pogrešne ljude u svoj život, mada ima toga i sada, jer je meni MA u Ovnu vlada 5 p na vrhu 5. pa kao da privlačim samo neke egocentrike u svoj život, ali vremenom ( VE u Saturnovom znaku ) ona se nauči kako da se postavi u životu, a da što manje bude povređena na bilo koji način, jer VE 90 MA0Hiron ima tendencije ka tome.

I isto imam puno poznanstava preko interneta, i volim da budem u komunikaciji sa ljudima...Smile a to je verovatno UR, ali i vladar ASC i SO, JU u Vodoliji.Smile

Inače, VE loš aspekt MO ženama donosi nezadovoljstvo u braku, one mogu biti ili ljubavnice ili supruge, i teško im je da budu i jedno i drugo, pa se ili razvode ili ostaju u braku onako, kao velike majke ali se često zapostave kao žene, prestanu da vode računa o svojoj ženstvenosti...
alea
alea

Broj poruka : 359
Datum upisa : 28.05.2009

Nazad na vrh Ići dole

ASPEKTI VENERE - Page 6 Empty Re: ASPEKTI VENERE

Počalji  Izida Čet Apr 22, 2010 2:54 pm

...


Poslednji put izmenio Izida dana Sre Okt 05, 2011 5:02 pm, izmenio ukupno 2 puta
Izida
Izida

Broj poruka : 626
Datum upisa : 06.02.2009

Nazad na vrh Ići dole

ASPEKTI VENERE - Page 6 Empty re

Počalji  IVA Čet Apr 22, 2010 3:53 pm

Rebeka ::Od aspekata moje Ve, najviše me zabrinjava kvadrat s Plutonom. Neutral
Pluton je u sedmoj kući,nisam se baš usrećila s njim, iako to pokušavam gledati na koliko-toliko pozitivan način.

i ja to isto imam:) Cool
IVA
IVA

Broj poruka : 421
Локација : beograd
Datum upisa : 18.08.2009

Nazad na vrh Ići dole

ASPEKTI VENERE - Page 6 Empty Re: ASPEKTI VENERE

Počalji  hello Čet Apr 22, 2010 9:01 pm

moja venera je atakovana svim mogucim maleficima Very Happy
Sa Ne PL UR

sklona sam idealizaciji ali i oslobodjenju posle kraha -preporodim se Very Happy VE180 NE
procitala sam da je taj aspekt opozicije u ovom slucaju pozeljniji od 120 ili 60
jer su to osobe koje se suoce sa idealima - po cenu pada

hello

Broj poruka : 9
Datum upisa : 22.04.2010

Nazad na vrh Ići dole

ASPEKTI VENERE - Page 6 Empty Re: ASPEKTI VENERE

Počalji  venerica Uto Apr 27, 2010 10:40 am

hello ::sklona sam idealizaciji ali i oslobodjenju posle kraha -preporodim se Very Happy VE180 NE
procitala sam da je taj aspekt opozicije u ovom slucaju pozeljniji od 120 ili 60
jer su to osobe koje se suoce sa idealima - po cenu pada

Moje iskustvo sa aflikovanom VE je isto, mada se ne bih složila da su napeti aspekti VE sa NE poželjniji. Aspekti 90 i 180 između ove dve planete teraju osobu da posegne za svojim idealom, da ga ostvari, konkretizuje, a pošto idealno ne postoji takvo ostvarenje pre ili kasnije rezultira razočarenjem, obmanom, skandalom.... Osoba sa ovakvim aspektima će imati više odvažnosti da svoj ljubavni život učini dinamičnim ne ostajući na pukim maštarijama, ali to naravno ne znači da je samim tim srećnija i ispunjenija od nekoga ko uživa u platonskim, izmaštanim ljubavima ne posežući za svojim idealom jer im je ljubav lepa samo dok se čeka...

Obe vrste aspekata ove dve planete donose idealizaciju, imaginaciju, maštanje ali rekla bih da je "nezadovoljstvo" ključna reč koja pravi suštinsku razliku između njih. Osoba sa udobnim aspektom Venere i Neptuna će biti ispunjena i samo postojanje tog ideala na platonskom nivou može joj biti dovoljan razlog za sreću, dok će osoba sa napetim aspektom upravo svaki put posegnuti za idealom nezadovoljna činjenicom što prethodni ideal nije bio ono što je ona očekivala, nadajući se da će ga jednom dosegnuti.

Ko je tu srećniji, to je već stvar svakog od nas ponaosob. sunny
venerica
venerica

Broj poruka : 172
Datum upisa : 01.09.2009

Nazad na vrh Ići dole

ASPEKTI VENERE - Page 6 Empty Re: ASPEKTI VENERE

Počalji  hello Uto Apr 27, 2010 10:59 am

Very Happy

vidi vidi - i ja sam lav/bik Very Happy

samo su mi muskarci uklesteni u 6oj

ok - jeste individualno - al ima i ta razlika izmedju 90 i 180 - jer kao 90 trpi iluziju - ne odustaje od nje

a radi kod mene i trpljenje ve90*sa No

od zla oca od gore matere Rolling Eyes

hello

Broj poruka : 9
Datum upisa : 22.04.2010

Nazad na vrh Ići dole

ASPEKTI VENERE - Page 6 Empty Re: ASPEKTI VENERE

Počalji  venerica Uto Apr 27, 2010 11:13 am

hello ::Very Happy

vidi vidi - i ja sam lav/bik Very Happy

samo su mi muskarci uklesteni u 6oj

ok - jeste individualno - al ima i ta razlika izmedju 90 i 180 - jer kao 90 trpi iluziju - ne odustaje od nje

a radi kod mene i trpljenje ve90*sa No

od zla oca od gore matere Rolling Eyes

sunny sunny

Napokon da znam nekoga sa istom kombinacijom znaka i podznaka (a da to nije Slobodan Milošević Laughing Laughing Laughing )

Kod mene je VE aspektovana samo Neptunom pa mi je potpuno jasno kako radi kod mene, e sad ne znam šta kod tebe ima preovlađujući uticaj na VE?
venerica
venerica

Broj poruka : 172
Datum upisa : 01.09.2009

Nazad na vrh Ići dole

ASPEKTI VENERE - Page 6 Empty Re: ASPEKTI VENERE

Počalji  hello Uto Apr 27, 2010 11:42 am

nego - najstrasniji je taj sa Sa Very Happy

a onda tu je i egzaktni 150*Ur
separacija 180*Ne
120*PL sep

-mali orbisi

i VE kontraantisticija MO

malo previse aspekata Rolling Eyes

hello

Broj poruka : 9
Datum upisa : 22.04.2010

Nazad na vrh Ići dole

ASPEKTI VENERE - Page 6 Empty Re: ASPEKTI VENERE

Počalji  venerica Uto Apr 27, 2010 11:58 am

Da, dosta aspekata Ve, i to sve sa spoljnim planetama.

A zašto kažeš da ti je najstrašniji taj aspekt sa SA, da li nega najviše osećaš?
Baš bih volela da mi razjasniš kako osećaš sve ove aspekte, baš mi je šaroliko da bih umela da razjasnim šta je dominirajuće.

I mislim da ti za preporod posle kraha kako si napisala u nekom od prethodnih postova nije zasluzan VE180NE (za krah mozda jeste), već pre to možda može biti trigon sa PL
venerica
venerica

Broj poruka : 172
Datum upisa : 01.09.2009

Nazad na vrh Ići dole

ASPEKTI VENERE - Page 6 Empty Re: ASPEKTI VENERE

Počalji  hello Uto Apr 27, 2010 12:10 pm

pa najjaci je - jer je prva aplikacija - orb 1.30*

on me blokira - nekako nemam zivaca za neznosti Rolling Eyes
mislim u startu
distancirana sam

a s druge strane - kao proizvod toga ili kao posedica - jer jedno drugom vodi - i ljubav mi je losa



tacno kako je inace opisan u tumacenjima - e tako radi kod mene Very Happy

mozda pomogne ako naletim na nekog starijeg
i takodje sam mi je po primarnim ve120sa
a i SA povratak je gotov

pa trebalo bi krenit to Very Happy

hello

Broj poruka : 9
Datum upisa : 22.04.2010

Nazad na vrh Ići dole

ASPEKTI VENERE - Page 6 Empty Re: ASPEKTI VENERE

Počalji  venerica Uto Apr 27, 2010 12:48 pm

Nemaš živaca za nežnosti jer SA ne podnosi Venerino prenemaganje, što opet ne mora biti loše, možda ti neki stariji ili zeliji muškarac donese to što tebi treba.
Nije ljubav loša jer si ti distancirana nego još nisi našla ono što bi tebe ispunilo.
Pregmela si Sa povratak, čeka te tranzit SA na MA u Vagi, možda se pojavi neko značajan u tvom životu. flower flower
venerica
venerica

Broj poruka : 172
Datum upisa : 01.09.2009

Nazad na vrh Ići dole

ASPEKTI VENERE - Page 6 Empty Re: ASPEKTI VENERE

Počalji  hello Uto Apr 27, 2010 12:56 pm

da da oktobar ove godine
s tim da po solarnom luku MA je par minuta od Desc Very Happy
i nekad na ljeto tranzitni Ma dolazi na natalnu poziciju .. itd

i jos puno pokazatelja

ako ove godine ne bude nista - oprastam se od astrologije Razz

hello

Broj poruka : 9
Datum upisa : 22.04.2010

Nazad na vrh Ići dole

ASPEKTI VENERE - Page 6 Empty Re: ASPEKTI VENERE

Počalji  venerica Uto Apr 27, 2010 1:07 pm

Sad videh tvoj Mo u Jarcu, pa eto ti još jedna potvrda zašto ne pokazuješ olako emocije i zašto bi ti više prijao neko zreliji i ozbiljniji.
Pa ti se lepo opusti ovoga leta i uživaj, pravi će doći ako mu vreme.
A astrologije teško da ćeš se oprostiti, to je ljubav kojoj se svi vraćamo sunny
venerica
venerica

Broj poruka : 172
Datum upisa : 01.09.2009

Nazad na vrh Ići dole

ASPEKTI VENERE - Page 6 Empty Re: ASPEKTI VENERE

Počalji  alea Uto Apr 27, 2010 1:48 pm

hello ::nego - najstrasniji je taj sa Sa Very Happy

a onda tu je i egzaktni 150*Ur
separacija 180*Ne
120*PL sep

-mali orbisi

i VE kontraantisticija MO

malo previse aspekata Rolling Eyes

Za nezadovoljstvo ja mislim da je definitivno kriv SA, jer on u kvadratu sa VE njoj na neki način najviše i škodi.
On izaziva osećanja inferiornosti, trpljenja, distance, drži nas podalje od osećaja lagodnosti, sreće, uživanja, svega onoga što simboliše VE. Čest je osećaj da nismo vredni ljubavi i da nas niko ne može zaista voleti, što izaziva ljubavni pesimizam i unapred ubeđenje u loš ishod svake veze, zbog čega smo i sami hladni i distancirani, i time na neki način emotivno blokirani. Osobi je teško da se opusti i uživa, često su i posesivne i ljubomorne, na neki način nezrele u ljubavi, jer sve nekako premeravaju, ocenjuju, traže samo ono što je loše u svemu, ne uspevaju da uživaju u malim radostima jer su opterećene lošim stvarima, sumnjičave su i žive u strahu od neuspeha.

Koliko sam razumela tebi je i MO u Jarcu, što je opet SA znak, tako da je tvoja ženstvenost bukvalno sva pod uticajem odgovornog SA...ne znam, možda se zaneseš, ponese te ljubavni zanos, želiš ti da uživaš, posegneš naprasno za idealom, ali se onda odjednom trgneš i ukočiš, kao kada se jednog jutra iznenada onako probudimo i pomislimo kako smo samo previše maštali i sanjali, pa nas obuzme strah i jeza da ćemo verovatno u svemu samo biti povređeni, i onda se uvučemo u sebe, plašeći se mogućnosti da bi u nečemu mogli zaista da budemo srećni, jer to neće na dobro izaći.
Meni to liči kao na onu čuvenu, ako se mnogo smejemo sigurno ćemo zaplakati...tako mene asociraju ženske planete u SA znaku ili pod njegovim uticajem.
I kada na takav način postupamo, mi ustvari sebe nesvesno držimo podalje od mogućnosti da budemo zasita voljene i srećne.
alea
alea

Broj poruka : 359
Datum upisa : 28.05.2009

Nazad na vrh Ići dole

ASPEKTI VENERE - Page 6 Empty Re: ASPEKTI VENERE

Počalji  alea Uto Apr 27, 2010 1:53 pm

Bdv, mislim da sam negde pročitala da aspekti SA popuštaju posle 36 godine čini mi se...Smile
alea
alea

Broj poruka : 359
Datum upisa : 28.05.2009

Nazad na vrh Ići dole

ASPEKTI VENERE - Page 6 Empty Re: ASPEKTI VENERE

Počalji  hello Uto Apr 27, 2010 4:36 pm

alea :: Osobi je teško da se opusti i uživa, često su i posesivne i ljubomorne, na neki način nezrele u ljubavi, jer sve nekako premeravaju, ocenjuju, traže samo ono što je loše u svemu, ne uspevaju da uživaju u malim radostima jer su opterećene lošim stvarima, sumnjičave su i žive u strahu od neuspeha.

Koliko sam razumela tebi je i MO u Jarcu, što je opet SA znak, tako da je tvoja ženstvenost bukvalno sva pod uticajem odgovornog SA...ne znam, možda se zaneseš, ponese te ljubavni zanos, želiš ti da uživaš, posegneš naprasno za idealom, ali se onda odjednom trgneš i ukočiš, kao kada se jednog jutra iznenada onako probudimo i pomislimo kako smo samo previše maštali i sanjali, pa nas obuzme strah i jeza da ćemo verovatno u svemu samo biti povređeni, i onda se uvučemo u sebe, plašeći se mogućnosti da bi u nečemu mogli zaista da budemo srećni, jer to neće na dobro izaći.
Meni to liči kao na onu čuvenu, ako se mnogo smejemo sigurno ćemo zaplakati...tako mene asociraju ženske planete u SA znaku ili pod njegovim uticajem.
I kada na takav način postupamo, mi ustvari sebe nesvesno držimo podalje od mogućnosti da budemo zasita voljene i srećne.

dosta tacno Very Happy

to ovako ide odprilike

ili mastam - ideja/mogucnost mi je puno draza od "zive stvari" Very Happy
pa ako se odlucim pokusat - obicno sledi krah
- ako zaustavim mastu na pocetku e onda sam skroz realna i emotivno nisam podlozna oscilacijama (ako vremenom ne daj Boze pocnem opet mastati)
znaci to bi bio taj Ve-Ne

ili mi treba vremena da se opustim -Ve-SA
- a tad il prodje voz il sta vec - ocekujem isti scenario ( scenario mog Ma u vagi uklestenog u 6 confused )

a ovaj dio - ljubomora i posesivnost - ako mi se ikad i javi na sekund neki slican osecaj
- odmah ga kocim i pokusavam ga izanalizirat i smirit se - i sto pre se povuc iz situacije gde cu patit na taj nacin - znaci nikako ne volim ljubomoru i posesivnost - ni kod sebe ni kod ikog u blizini

-radovanje malim stvarima - mislim da me izvlaci sto je Ve u bliznacima - jer sam jako vesela i otvorena i uzivam u mnogocemu - sve dok neko ne pokusa da se priblizi Rolling Eyes
volim da su svi tu - a da niko nije preblizu - jer blizina nekako ima prolaza samo u mojoj masti - i vecina tog "sto taknem" gubi vrednost - osim ako na nekom realnom nivou ne skontam da je taj neko i vise nego dobar

a ni od tog razmisljanja nisam imala puno koristi Very Happy

komplikovano brate

hello

Broj poruka : 9
Datum upisa : 22.04.2010

Nazad na vrh Ići dole

ASPEKTI VENERE - Page 6 Empty Re: ASPEKTI VENERE

Počalji  alea Ned Maj 02, 2010 11:18 am

Koliko vodim tebi je VE 90 SA orbis 1* a ovo ostalo separacije, jesu manji orbisi ali je ovaj SA čini mi se dominantniji.
Verovatno je to dosta ublaženo zbog znaka Blizanaca ali ME kao dispizitor VE je opet u Raku, što govori o njenoj nežnoj prirodi i potrebi za domom i partnerom...naročito na IC.
I opet ima nekih izazovnijih aspekata ali i ME 120 UR što te podiže i vraća entuzijazam kao i 60 JU koji jeste separacija ali ja ga ne bih zanemarila...
alea
alea

Broj poruka : 359
Datum upisa : 28.05.2009

Nazad na vrh Ići dole

ASPEKTI VENERE - Page 6 Empty pitanje

Počalji  sudija Sub Jun 19, 2010 3:52 pm

Moja drugarica se godinama bavi astrologijom i pre neki dan me je bas uznemirila.
Ja definitivno nemam srece u ljubavi, a astroloski razlog za to je sto imam konjukciju venere i saturna u 1 kuci u devici, a opoziciju ove dve planete sa mesecom u 8 kuci.
Ja sam citao malo po internetu ove aspekte i zapanjio sam se koliko su losi i sta se komentarise o nima - da takav aspekt cesto oznacava zivot bez partnera, ljubavni pesimizam, eventualno brak za starijom zenskom osobom koji se se prekinuti i sl.
ja bih molio da mi neko ovo pojasni ako zna, jer imam utisak da moja drugarica nece bas sve da mi iskreno kaze.

Hvala

sudija
Gost


Nazad na vrh Ići dole

ASPEKTI VENERE - Page 6 Empty Re: ASPEKTI VENERE

Počalji  Astrotanja Sub Jun 19, 2010 5:13 pm

Sudijo, bez postaljanja natala ne možemo ti dati adekvatan odgovor. Savki odgovor bi bio pretpostavka. Potrebno je da se sagleda ceo natal, kako bi videli i gde je otišao signifikator Venere i koji su svi aspekti i Meseca i Venere u natala, da li su izalzeći, ulazeći,kojeg orbisa, zatim gde je tvoja natalna peta, koje su planete u njoj, kako je aspektovan vladar 5, kako sedme itd. sunny
Astrotanja
Astrotanja

Broj poruka : 4245
Godina : 58
Datum upisa : 22.10.2008

http://www.astrotanja.rs

Nazad na vrh Ići dole

ASPEKTI VENERE - Page 6 Empty Re: ASPEKTI VENERE

Počalji  sudija Sub Jun 19, 2010 5:45 pm

Astrotanja ::Sudijo, bez postaljanja natala ne možemo ti dati adekvatan odgovor. Savki odgovor bi bio pretpostavka. Potrebno je da se sagleda ceo natal, kako bi videli i gde je otišao signifikator Venere i koji su svi aspekti i Meseca i Venere u natala, da li su izalzeći, ulazeći,kojeg orbisa, zatim gde je tvoja natalna peta, koje su planete u njoj, kako je aspektovan vladar 5, kako sedme itd. sunny
Izvinjavam se. Ne razumem se bas u astrologiju, pa sam smatrao da je za dovoljno da objasnim polozaj te tri planete po kucama i njihove medjusobne aspekte. Moja natalna je na ovom linku (nadam se da sam dobro postavio).

p.s. Hvala na javljanju! :-)

ASPEKTI VENERE - Page 6 Cartephp

sudija

Broj poruka : 5
Datum upisa : 19.06.2010

Nazad na vrh Ići dole

ASPEKTI VENERE - Page 6 Empty Re: ASPEKTI VENERE

Počalji  Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 6 od 12 Prethodni  1, 2, 3 ... 5, 6, 7 ... 10, 11, 12  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu