Astrotanjin astrološki forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Drugi brak

+4
Camili
logos
Astrotanja
antonela
8 posters

Strana 2 od 2 Prethodni  1, 2

Ići dole

Drugi brak - Page 2 Empty Re: Drugi brak

Počalji  logos Ned Avg 21, 2016 8:24 pm

Camili ::Cak ima i stelijum u IX kuci, kuci karijere.

IX kuća nije kuća karijere tako da mu to ne pomaže i da ih ima još toliko.


Poslednji put izmenio logos dana Ned Avg 21, 2016 10:37 pm, izmenio ukupno 3 puta

logos

Broj poruka : 656
Datum upisa : 29.01.2014

Nazad na vrh Ići dole

Drugi brak - Page 2 Empty Re: Drugi brak

Počalji  logos Ned Avg 21, 2016 10:25 pm

Camili ::Hm, nema izlaska u klubove, trosenja na taj nacin. On je kucevan tip muskarca, posao-kuca. Jako retko izlazi, bas retko. Vise sam ja ta koja voli izlaske i druzenja, i vise prica. Voli da popije uz kafu, posle rucka kod kuce, znaci nema izlazaka, velikog drustva i klubova kao sto je navedeno.

Sve napisano je samo mogućnost koja može a ne mora da se desi (ima i drugih mogućnosti koje bi otklonili kada bi imali dovoljno relevantnih podataka) a, obzirom da niste dugo u bračnoj zajednici, ima vremena i mogućnosti da se to desi. Inače, sve se radi kao mogućnost jer nam informacije i podatke ili ne daješ ili daješ "na kašičicu" što nije baš korektno jer tražiš tačne prognoze za koje su one bitne. I kada se ode kod lekara on te što-šta pita i na osnovu toga usmerava ispitivanja i donosi okvirne zaključke koje kasnijim analizama upotpunjuje do definitivne dijagnoze. Slično je i sa astrologijom, bez potrebnih informacija nema dovoljno dobre analize.

logos

Broj poruka : 656
Datum upisa : 29.01.2014

Nazad na vrh Ići dole

Drugi brak - Page 2 Empty Re: Drugi brak

Počalji  Camili Ned Avg 21, 2016 11:04 pm

[quote="logos"]
Camili ::Hm, nema izlaska u klubove, trosenja na taj nacin. On je kucevan tip muskarca, posao-kuca. Jako retko izlazi, bas retko. Vise sam ja ta koja voli izlaske i druzenja, i vise prica. Voli da popije uz kafu, posle rucka kod kuce, znaci nema izlazaka, velikog drustva i klubova kao sto je navedeno.

Sve napisano je samo mogućnost koja može a ne mora da se desi (ima i drugih mogućnosti koje bi otklonili kada bi imali dovoljno relevantnih podataka) a, obzirom da niste dugo u bračnoj zajednici, ima vremena i mogućnosti da se to desi. Inače, sve se radi kao mogućnost jer nam informacije i podatke ili ne daješ ili daješ "na kašičicu" što nije baš korektno jer tražiš tačne prognoze za koje su one bitne. I kada se ode kod lekara on te što-šta pita i na osnovu toga usmerava ispitivanja i donosi okvirne zaključke koje kasnijim analizama upotpunjuje do definitivne dijagnoze. Slično je i sa astrologijom, bez potrebnih informacija nema dovoljno dobre analize. [X6/quote]

Nesporazum. Nikakav problem da dam podatke, nego ne bih da opterecujem da se sad tumaci, nego samo po neko pitanje usput. Al, eto ispostavi se da i za to ipak treba slika natala. U braku smo 6 godina.

Camili

Broj poruka : 17
Godina : 44
Datum upisa : 07.08.2016

Nazad na vrh Ići dole

Drugi brak - Page 2 Empty Re: Drugi brak

Počalji  Camili Uto Avg 23, 2016 3:36 pm

logos ::
Camili ::Cak ima i stelijum u IX kuci, kuci karijere.

IX kuća nije kuća karijere tako da mu to ne pomaže i da ih ima još toliko.

Da, nije, pobrkala sam. IX je vezana za skolovanje, valjda. X je karijera.

Camili

Broj poruka : 17
Godina : 44
Datum upisa : 07.08.2016

Nazad na vrh Ići dole

Drugi brak - Page 2 Empty Re: Drugi brak

Počalji  Camili Pet Avg 26, 2016 11:59 pm

logos ::
Camili ::Hm, nema izlaska u klubove, trosenja na taj nacin. On je kucevan tip muskarca, posao-kuca. Jako retko izlazi, bas retko. Vise sam ja ta koja voli izlaske i druzenja, i vise prica. Voli da popije uz kafu, posle rucka kod kuce, znaci nema izlazaka, velikog drustva i klubova kao sto je navedeno.

Sve napisano je samo mogućnost koja može a ne mora da se desi (ima i drugih mogućnosti koje bi otklonili kada bi imali dovoljno relevantnih podataka) a, obzirom da niste dugo u bračnoj zajednici, ima vremena i mogućnosti da se to desi. Inače, sve se radi kao mogućnost jer nam informacije i podatke ili ne daješ ili daješ "na kašičicu" što nije baš korektno jer tražiš tačne prognoze za koje su one bitne. I kada se ode kod lekara on te što-šta pita i na osnovu toga usmerava ispitivanja i donosi okvirne zaključke koje kasnijim analizama upotpunjuje do definitivne dijagnoze. Slično je i sa astrologijom, bez potrebnih informacija nema dovoljno dobre analize.

Logos, evo njegove natalne. nikako da stignem da postavim.

Drugi brak - Page 2 20gliis

Camili

Broj poruka : 17
Godina : 44
Datum upisa : 07.08.2016

Nazad na vrh Ići dole

Drugi brak - Page 2 Empty Re: Drugi brak

Počalji  hec Pet Sep 16, 2016 11:29 am

Da li neko zna da mi protumači da li imam mogućnosti za drugi brak ili vezu?

hec

Broj poruka : 3
Datum upisa : 08.08.2016

Nazad na vrh Ići dole

Drugi brak - Page 2 Empty Re: Drugi brak

Počalji  logos Pet Sep 16, 2016 11:58 am

hec ::Da li neko zna da mi protumači da li imam mogućnosti za drugi brak ili vezu?

Bez ikakvih podataka možda samo neko ko je vidovit. Ne verujem da ovde ima takvih ali ako nas uvedeš u priču na adekvatan način (podaci za natalnu kartu, okolnosti zbog kojih si postavila pitanje i sve što je bitno za konkretnu astrološku analizu), možda ti neko i odgovori.

logos

Broj poruka : 656
Datum upisa : 29.01.2014

Nazad na vrh Ići dole

Drugi brak - Page 2 Empty Re: Drugi brak

Počalji  hec Pet Sep 16, 2016 1:13 pm

Izvinjavam se, mislila sam da sam uspela da ubacim sliku svoje natalne karte na ovu ikonicu ugosti sliku, ali nisam, niti znam kako bih uspela Very Happy . Ako mogu da pomognu samo lični podaci, onda ovako: ja sam rodjena 1.3.1969. u 3:50 u Valjevu, a suprug 28.11.1968. u Beogradu. U braku smo od 2006. godine, odvojeni smo od jula ove godine. Teško se odlučujem za neki korak koji vodi konačnom razdvajanju....
Hvala na odgovoru

hec

Broj poruka : 3
Datum upisa : 08.08.2016

Nazad na vrh Ići dole

Drugi brak - Page 2 Empty Re: Drugi brak

Počalji  logos Čet Sep 22, 2016 12:45 am

hec ::Ako mogu da pomognu samo lični podaci, onda ovako: ja sam rodjena 1.3.1969. u 3:50 u Valjevu, a suprug 28.11.1968. u Beogradu. U braku smo od 2006. godine, odvojeni smo od jula ove godine. Teško se odlučujem za neki korak koji vodi konačnom razdvajanju....
Hvala na odgovoru

Sa tako malo podataka probaćemo nešto "pametno" zaključiti.

Drugi brak - Page 2 2804c1v

Asc (osoba) na 15° (stepen Blizanaca - komuniciranje) znaka Jarca (teškoće, problemi, škrto, šturo, racionalno, hladno) u kvadratu (loš aspekt) sa vladarom Saturnom koji je u III kući (komuniciranje) u konjunkciji sa drugim vladarom III kuće Venerom u znaku Ovna (snažno, oštro, energično) pri čemu su oba tela u lošim položajima, Saturn u padu a Venera u izgonu i u lošim aspektima (kvadrat sa Mesecom koji vlada VII kućom /partneri, brak/ i inkonjunkcije sa Plutonom i sa konjunkcijom Marsa i Neptuna). Ovo može ukazivati na probleme u komunikacijama naročito sa partnerima. Ni sa drugim brakom ne bi bilo nešto naročito bolje jer je pomenuta Venera vladar IX kuće koja predstavlja drugi brak. Inače, brak se desio kada je tranzitni Saturn kao vladar Asc prelazio preko natalnog Meseca, vladara VII kuće braka, u VII kući čime se aktivirala snažna natalna konfiguracija zvana Zmaj koju sačinjava Veliki vatreni trigon Meseca, Severnog čvora (uspeh) i konjunkcija Marsa (muškarac) i Neptuna (opijenost, zanesenost, idealisanje) i bisekstil Meseca, konjunkcije Marsa i Neptuna i konjunkcije Jupitera (sreća) i Urana (sloboda) sa vrha znaka Vage (brak). Tada je i tranzitni Severni čvor bio na svojoj natalnoj poziciji. Tada se aktivirala i natalna opozicija Meseca i Merkura (komunikacija, vladar V kuće ljubavi) iz znaka Vodolije (slobode, prekidi) pa je odmah trebalo poštovati slobode i biti tolerantniji u komuniciranju radi opstanka ljubavne veze. U julu ove godine je tranzitno Sunce (ti), Merkur (vladar V kuće ljubavi) i Venera bili na vrhu VII kuće (brak) i u kvadratu sa natalnom konjunkcijom Saturna (vladar Asc) i Venere (ljubav, vladar IX kuće – drugi brak), tranzitni Uran (slobode, raskidi) bio na natalnom Saturnu i Veneri u III kući komunikacija, tranzitni Neptun (iluzije, zablude, laži) bio na natalnom Suncu (ti), trabzitni Saturn (vladar Asc, teškoće, problemi) bio u kvadratu sa natalnim Suncem, a tranzitni Pluton (stradanje i regeneracija, fatalno, radikalne promene) se pozicionirao na Asc. Sve su ovo teški tranziti i simbolizuju uglavnom to što ti se događa, probleme u komuniciranju, nepoštovanje ličnih sloboda, prekid u odnosima i kao logičnu potrebu za radikalnim ličim promenama jer njihovo odlaganje samo komplikuje situaciju u kojoj se trenutno nalaziš.

Trenutno je tranzitna Venera u tvojoj IX kući u znaku Vage, tranzitni Jupiter je na vrhu znaka Vage i zajedno sa Suncem se približava IX kući i to, astrološki gledano, ukazuje na tvoja razmišljanja o drugom braku ali pomenuti teški tranziti opominju na potrebu pomenutih promena.

logos

Broj poruka : 656
Datum upisa : 29.01.2014

Nazad na vrh Ići dole

Drugi brak - Page 2 Empty Re: Drugi brak

Počalji  hec Čet Sep 22, 2016 10:30 am

Hvala logos najlepše, dosta toga mogu da zaključim iz Vašeg tumačenja.
Ono što je mene zbunjivavalo je to da sam nakon problema sa kojima sam se suočila u braku, konsultovala nekoliko poznatih astrologa i svi do jednog su mi u prvi mah rekli da mi je ovo drugi brak, i da je prvi bio neuspešan. Istina je da mi je ovo prvi brak, da sam sa istim čovekom bila u vezi od studentskih dana, da pre toga nisam imala ozbiljnu vezu i da smo se na kraju venčali, sve ukupno smo zajedno preko dvadeset godina i do skoro sam mislila da mi je ovo sudbinska veza. Brak je bio, recimo idealan, bez trzavica, bez izleta, velikih svadja i neslaganja do pre godinu dana, kada se prvi put pojavljuju prvi nesporazumi, nepoverenje, izlivi ljubomore od strane supruga, i od tada je sve krenulo nizbrdo. Inače, po prirodi sam prilično ekstravertna, brbljiva i otvorena u komunikaciji i to posebno sa partnerom, zato što mi je bio najbolji prijatelj Very Happy
Hvala još jednom

hec

Broj poruka : 3
Datum upisa : 08.08.2016

Nazad na vrh Ići dole

Drugi brak - Page 2 Empty Re: Drugi brak

Počalji  logos Čet Sep 22, 2016 1:01 pm

hec ::Ono što je mene zbunjivavalo je to da sam nakon problema sa kojima sam se suočila u braku, konsultovala nekoliko poznatih astrologa i svi do jednog su mi u prvi mah rekli da mi je ovo drugi brak, i da je prvi bio neuspešan. Istina je da mi je ovo prvi brak, da sam sa istim čovekom bila u vezi od studentskih dana, da pre toga nisam imala ozbiljnu vezu i da smo se na kraju venčali, sve ukupno smo zajedno preko dvadeset godina i do skoro sam mislila da mi je ovo sudbinska veza. Brak je bio, recimo idealan, bez trzavica, bez izleta, velikih svadja i neslaganja do pre godinu dana, kada se prvi put pojavljuju prvi nesporazumi, nepoverenje, izlivi ljubomore od strane supruga, i od tada je sve krenulo nizbrdo. Inače, po prirodi sam prilično ekstravertna, brbljiva i otvorena u komunikaciji i to posebno sa partnerom, zato što mi je bio najbolji prijatelj. Hvala još jednom

Razlog (zabuna, zabluda) što su "nekoliko poznatih astrologa... rekli da mi je ovo drugi brak, i da je prvi bio neuspešan" je taj što je vrh IX kuće (studije) u znaku Vage (brak) a vladar IX kuće Venera je u konjunkciji sa Saturnom koji vlada Asc (ti) a to se može objasniti što je konjunkcija Urana (astrolog) i Jupitera (stavovi, ubeđenja) iz znaka Vage (brak) u sekstilu (aspekt lakoće) sa konjunkcijom Neptuna (zablude, zabune, greške) iz znaka Škorpije (fatalno) i Marsa (prva reakcija, "na prvu loptu", akcija bez mnogo razmišljanja) iz znaka Strelca (stavovi, ubeđenja).

Moje mišljenje je da su "nesporazumi, nepoverenje, izlivi ljubomore" sasvim uobičajeni u braku i da treba "spustiti loptu na zemlju" i racionalno razgovarati o razlozima koji su obično u nama mada postoje i uticaji spolja. Deca tu po pravilu najviše ispaštaju pa zato iz tog a i iz drugih razloga vredi se potruditi održati vezu ako još uvek ima ljubavi i emocija u njoj. Razgovorima se može mnogo postići i na ličnom i na zajedničkom planu. Razumevanje i tolerancija su prvi korak i "conditio sine qua non" u stvaranju i očuvanju veze, pod uslovom da to iskreno žele obe strane. To što si "po prirodi prilično ekstravertna, brbljiva i otvorena u komunikaciji i to posebno sa partnerom" se može zaključiti što ti je vrh III kuće (komuniciranje) u znaku Ovna (prva reakcija) a vladar Mars je u skladnom trigonu sa vladarom VII kuće (partneri) Mesecom ali, kako je on u konjunkciji sa Neptunom (tajne, skriveno, nejasno) koji vlada tvojim Suncem iz znaka Riba (tajne, skriveno, nejasno), verovatno nisi potpuno jasna i da treba uložiti dodatne napore u objašnjavanju onoga što govoriš ili podsvesno skrivaš (inkonjunkcija Marsa i Neptuna sa Saturnom i Venerom iz III kuće).

logos

Broj poruka : 656
Datum upisa : 29.01.2014

Nazad na vrh Ići dole

Drugi brak - Page 2 Empty maribel

Počalji  maribel Sre Sep 28, 2016 10:02 am

Kakve su prognoze za pomirenje ? zena 13.4.1980 nis,18:50, muskarac 9.4.1988.nis,8:30.
Molim ekipu sa sajta da pomogne,inace veza je prekinuta u maju ove god. Trajala je 8 god.

maribel

Broj poruka : 1
Datum upisa : 28.09.2016

Nazad na vrh Ići dole

Drugi brak - Page 2 Empty Pitanjeee

Počalji  Svettlana0904 Uto Nov 29, 2016 5:33 pm

Nova sam  na forumu...Od skora krenula sa proucavanjem svoje natalne karte...I nista mi nije jasno Laughing Laughing Laughing
Naime interesuje me brak...u mom slucaju drugi...a ono sto me otalno zbunjuje je sto se prvi muz uopste ne uklapa sa onim iz natala  Laughing Laughing
Brak na brzinu ok, razvod ok, ali on kao licnost nikako...
Moze li neko strucniji da pogleda i prokomentarise Drugi brak - Page 2 Aclch
Ako se karta ne vidi...09.04.1981 17:30h Loznica
Zahvaljujem se svima
Svettlana0904
Svettlana0904

Broj poruka : 4
Godina : 43
Локација : Loznica
Datum upisa : 29.11.2016

Nazad na vrh Ići dole

Drugi brak - Page 2 Empty Re: Drugi brak

Počalji  logos Uto Dec 06, 2016 1:46 pm

Svettlana0904 ::Nova sam  na forumu...Od skora krenula sa proucavanjem svoje natalne karte...I nista mi nije jasno.
Naime interesuje me brak...u mom slucaju drugi...a ono sto me otalno zbunjuje je sto se prvi muz uopste ne uklapa sa onim iz natala.
Brak na brzinu ok, razvod ok, ali on kao licnost nikako...
Moze li neko strucniji da pogleda i prokomentarise Drugi brak - Page 2 Aclch
Ako se karta ne vidi...09.04.1981 17:30h Loznica
Zahvaljujem se svima

Obzirom da ga ne možeš "prepoznati" kroz svoju natalnu kartu, najbolje je da ga samo opišeš, to sigurno možeš jer ga dobro poznaješ.

logos

Broj poruka : 656
Datum upisa : 29.01.2014

Nazad na vrh Ići dole

Drugi brak - Page 2 Empty Re: Drugi brak

Počalji  luckasta Uto Dec 06, 2016 4:49 pm

Da li je neko dobre volje da pogleda moju natalnu i mogućnost drugog braka i dijece, eventualno preseljenje u inostranstvo?
Bila bih jako zahvalna da mi neko pomogne jer me zbunjuje 5 i 7 kuća Mad  Hvala puno! I love you

Drugi brak - Page 2 258qqew
luckasta
luckasta

Broj poruka : 6
Datum upisa : 06.12.2016

Nazad na vrh Ići dole

Drugi brak - Page 2 Empty Re: Drugi brak

Počalji  logos Čet Dec 08, 2016 12:35 pm

luckasta ::Da li je neko dobre volje da pogleda moju natalnu i mogućnost drugog braka i dijece, eventualno preseljenje u inostranstvo?
Bila bih jako zahvalna da mi neko pomogne jer me zbunjuje 5 i 7 kuća.

Vladar I (osoba) je ujedno i vladar V kuće (ljubav) a nalazi se u IX (inostranstvo, drugi brak), fokusna je tačka fiksnog T-kvadrata u koji ulazi i opozicija Meseca (vladar IX kuće) i ne baš dobro postavljene (u izgonu je) Venere (ljubav). Mars je u konjunkciji sa Severnim čvorom (teži put do uspeha) sa vrha IX kuće i znaka Lava pa na osnovu ovih astroloških predispozicija postoji mogućnost da se živi i radi a, takođe, i suživot sa drugim partnerom u inostranstvu.

logos

Broj poruka : 656
Datum upisa : 29.01.2014

Nazad na vrh Ići dole

Drugi brak - Page 2 Empty Re: Drugi brak

Počalji  Astrotanja Čet Dec 08, 2016 7:30 pm

Za odlazak  u  inostranstvo je  važna  deveta,  treća,  odnosno vladari  te  dve kuće i  planete u njima.Svetla u  3. i 9.  donosi  život u inostranstvu.  Za život u inostranstvu je važna i  12. koja  je 4.  kuća i predstavlja  dom u u inostranstvu.Tu je  vama  Venera.  Ovo  možwe  da  dovede  do doma  u inostranstvu  koji je lep, ili  prijatan, sređen sa ukusom.

Važan je i položaj i položaj i aspekti Jupitera, kao i istaknutost i planete u Strelcu.  Vladar  prve je otišao  u  9., što  može da donese putovanja u inostranstvo, u Lavu, ili  nekada i  studiranje u inostranstvu. Sa  druge  strane , ako je  vrh  9. u Raku, onda je   Mesec  u Biku, kao  vladar  9. je u 6. ukazuje na mogućnost  da  se  do posla  dođe  u inostranstvu. Ako  nije, ako  ste koji minut  kasnije  rođeni, onda  je Sunce  vladar  9. , a ono je u 10.    kući  koja  se ne odnosi  na  inostranstvo. Veoma je  bitno  da je  vreme  precizno,  tačno.
Astrotanja
Astrotanja

Broj poruka : 4245
Godina : 58
Datum upisa : 22.10.2008

http://www.astrotanja.rs

Nazad na vrh Ići dole

Drugi brak - Page 2 Empty Re: Drugi brak

Počalji  luckasta Pet Dec 09, 2016 2:29 pm

logos ::
luckasta ::Da li je neko dobre volje da pogleda moju natalnu i mogućnost drugog braka i dijece, eventualno preseljenje u inostranstvo?
Bila bih jako zahvalna da mi neko pomogne jer me zbunjuje 5 i 7 kuća.

Vladar I (osoba) je ujedno i vladar V kuće (ljubav) a nalazi se u IX (inostranstvo, drugi brak), fokusna je tačka fiksnog T-kvadrata u koji ulazi i opozicija Meseca (vladar IX kuće) i ne baš dobro postavljene (u izgonu je) Venere (ljubav). Mars je u konjunkciji sa Severnim čvorom (teži put do uspeha) sa vrha IX kuće i znaka Lava pa na osnovu ovih astroloških predispozicija postoji mogućnost da se živi i radi a, takođe, i suživot sa drugim partnerom u inostranstvu.

Zaista sam Vam zahvalna na odgovoru, dosad nisam imala sreće da mi neko ovako detaljno pojasni. Divan forum sunny
Dobila sam naznaku da je idealno vrijeme za tako nesto period do jeseni 2017. dok je jupiter u vagi jer mi je i natalno u tom položaju (11.kuća), obzirom da mi se prvi brak desio prije 12 godina kada je jupiter bio u istom položaju...pa je dosta specifično Neutral

Ps.u vezi sam s muskarcem iz inostranstva, mada je tek početak. ( rak - asc.škorpija, venera bik, Mer/Mars rak)

luckasta
luckasta

Broj poruka : 6
Datum upisa : 06.12.2016

Nazad na vrh Ići dole

Drugi brak - Page 2 Empty Re: Drugi brak

Počalji  luckasta Pet Dec 09, 2016 2:38 pm

Astrotanja ::Za odlazak  u  inostranstvo je  važna  deveta,  treća,  odnosno vladari  te  dve kuće i  planete u njima.Svetla u  3. i 9.  donosi  život u inostranstvu.  Za život u inostranstvu je važna i  12. koja  je 4.  kuća i predstavlja  dom u u inostranstvu.Tu je  vama  Venera.  Ovo  možwe  da  dovede  do doma  u inostranstvu  koji je lep, ili  prijatan, sređen sa ukusom.

Važan je i položaj i položaj i aspekti Jupitera, kao i istaknutost i planete u Strelcu.  Vladar  prve je otišao  u  9., što  može da donese putovanja u inostranstvo, u Lavu, ili  nekada i  studiranje u inostranstvu. Sa  druge  strane , ako je  vrh  9. u Raku, onda je   Mesec  u Biku, kao  vladar  9. je u 6. ukazuje na mogućnost  da  se  do posla  dođe  u inostranstvu. Ako  nije, ako  ste koji minut  kasnije  rođeni, onda  je Sunce  vladar  9. , a ono je u 10.    kući  koja  se ne odnosi  na  inostranstvo. Veoma je  bitno  da je  vreme  precizno,  tačno.

Gospodjo Tanja, jako sam zahvalna na odgovoru, pratim vase postove i na Fb i Yt. sunny
Vrijeme rodjenja bi trebalo da je tačno, barem po rodnom listu i maminom sjećanju.
Imam solarni povratak jupitera u vagi, 11 kuća...prije 12 godina kada je bio u istoj poziciji imala sam godinu vjeridbe i braka, nazalost razvedenog.  Da li ovaj period do jeseni 2017 može takodjer dovesti do braka jer sam čitala da je to moguće?

ps. U vezi sam s muskarcem iz inostranstva, mada je tek početak. ( rak - asc.škorpija, venera bik, Mer/Mars rak, mjesec 29,20 Vaga).

Hvala na svemu u svakom slučaju, cijenim utrošeno vrijeme i trud. I love you
luckasta
luckasta

Broj poruka : 6
Datum upisa : 06.12.2016

Nazad na vrh Ići dole

Drugi brak - Page 2 Empty Re: Drugi brak

Počalji  logos Sub Dec 10, 2016 12:27 pm

luckasta ::Zaista sam Vam zahvalna na odgovoru, dosad nisam imala sreće da mi neko ovako detaljno pojasni. Divan forum.
Dobila sam naznaku da je idealno vrijeme za tako nesto period do jeseni 2017. dok je jupiter u vagi jer mi je i natalno u tom položaju (11.kuća), obzirom da mi se prvi brak desio prije 12 godina kada je jupiter bio u istom položaju...pa je dosta specifično.

Na astrološkom forumu smo pa ću pokušati da iznesem svoje mišljenje.

Natalno Jupiter (optimizam, sreća, stavovi, ubeđenja, teorija) je zajedno sa egzaltiranim (jakim) Saturnom (teškoće, problemi, opstrukcije, čekanje, zrele godine, racionalnost), Merkurom (komunikacije, površnost, nestalnost) i vladarom Asc (osoba) Plutonom (stradanje, regeneracija, fatalno, telesni kontakti) u važnom četvoročlanom stelijumu u znaku Vage (neodlučnost, partneri, brak, javnost) kojima vlada slaba (u egzilu) Venera (ljubav, lepota, zadovoljstva) na 5° (stepen V kuće ljubavi i zabavljanja) znaka Škorpije (stradanje, regeneracija, fatalno, telesni kontakti) u XII kući (zatvorenost, nerealnost, zablude, greške). Venera ima samo teške aspekte: opoziciju sa Mesecom (psiha, emocije, duša) koji vlada IX kućom (inostranstvo, II brak) a koji se nalazi u VI kući (posao, akutne bolesti), i kvadrate sa suvladarom Asc Marsom (akcija, reakcija bez mnogo razmišljanja) i Severnim čvorom (teži put do uspeha) iz znaka Lava (važno, značajno, u centru pažnje). Sve u svemu, Venera uveliko određuje kakva nas ljubav očekuje i, obzirom na rečeno, od nje se u ovom slučaju ne može nešto naročito očekivati a kao vladar pomenutog stelijuma i Meseca ograničava delovanje svih ovih tela u pozitivnijem smislu. To potvrđuje i jedna neuspešna partnerska veza. Zato oprez nikad nije na odmet jer Chiron (ranjeni iscelitelj, rana koja teško zarasta) sa vrha VII kuće (partnerske veze) opominje. Venera i Pluton su u uzajamnoj recepciji po znaku (svako vlada onim drugim) pa bi možda vredelo pokušati zamenom njihovih energija nešto uraditi, možda uspe (ponašati se kao da je Venera u Vagi na mesto Plutona a Pluton u Škorpiji na mesto Venere, dakle, u svojim sedištima - konkretno, prvo steći prijatelja a prijateljstvo da se kasnije pretvori u ljubavnu vezu, biti otvoreniji za nova prijateljstva, sa partnerima se družiti, biti član neke grupe, društva, kluba, društvenih mreža i sl. jer je egzaltirani Uran blizu Asc u I kući.)

Pre 12 godina tranzitni Uran (prekidi, svađe, rastave) kao većinski vladar III kuće (komuniciranje) je ušao u IV kuću (dom, porodica) a tranzitni Pluton (stradanje, fatalno) je bio na natalnom Neptunu (laži, zablude, greške) koji je vladar IV kuće (dom, porodica), a kako su to dugotrajni tranziti, ukazivali su na ozbiljne probleme pa i na ozbiljne promene. Trenutno je tranzitni Uran u V kući (ljubav, zabavljanje) i u opoziciji je sa pomenutim važnim stelijumom, tranzitni Neptun je ušao u IV kuću i u svom sedištu je a tranzitni Saturn (teškoće, problemi, opstrukcije, čekanje, zrele godine, racionalnost) će cele naredne godine biti na natalnom Neptunu. Sve su ovo teški i dugotrajni tranziti, zahtevaju veliki oprez i krajnje racionalno ponašanje. Dakle, izazova puno sa kojima ćeš, nadam se, umeti da izađeš na kraj.

Svako dobro!

logos

Broj poruka : 656
Datum upisa : 29.01.2014

Nazad na vrh Ići dole

Drugi brak - Page 2 Empty Re: Drugi brak

Počalji  Svettlana0904 Pon Dec 12, 2016 7:46 pm

logos ::
Svettlana0904 ::Nova sam  na forumu...Od skora krenula sa proucavanjem svoje natalne karte...I nista mi nije jasno.
Naime interesuje me brak...u mom slucaju drugi...a ono sto me otalno zbunjuje je sto se prvi muz uopste ne uklapa sa onim iz natala.
Brak na brzinu ok, razvod ok, ali on kao licnost nikako...
Moze li neko strucniji da pogleda i prokomentarise Drugi brak - Page 2 Aclch
Ako se karta ne vidi...09.04.1981 17:30h Loznica
Zahvaljujem se svima

Obzirom da ga ne možeš "prepoznati" kroz svoju natalnu kartu, najbolje je da ga samo opišeš, to sigurno možeš jer ga dobro poznaješ.

Ja sam iskreno laik u tumacenju, e sada po meni obzirom na planete u sedmoj, trebalo bi da muz bude neko ko je jak, snazan, stabilan, mocan...Bivsi suprug sve samo ne to. Necu reci slabic, ali recimo neko ko je ostao na nivou puberteta, nezreo, nestabilan, sa prisutnim psihickim problemima, lenj, spor, depresivan...Pokusacu da postavim natalnu. Iskreno zelela bih cuti Vase misljenje, jer ta sedma mi je bas problematicna. Unapred Vam se zahvaljujem.
Svettlana0904
Svettlana0904

Broj poruka : 4
Godina : 43
Локација : Loznica
Datum upisa : 29.11.2016

Nazad na vrh Ići dole

Drugi brak - Page 2 Empty Natalna

Počalji  Svettlana0904 Pon Dec 12, 2016 7:48 pm

Evo nadam se da ce biti ok.Drugi brak - Page 2 B20187689f9efad9112030c91c156088
Svettlana0904
Svettlana0904

Broj poruka : 4
Godina : 43
Локација : Loznica
Datum upisa : 29.11.2016

Nazad na vrh Ići dole

Drugi brak - Page 2 Empty Re: Drugi brak

Počalji  logos Sre Dec 14, 2016 12:55 pm

Svettlana0904 ::Ja sam iskreno laik u tumacenju, e sada po meni obzirom na planete u sedmoj, trebalo bi da muz bude neko ko je jak, snazan, stabilan, mocan... Brak na brzinu ok, razvod ok, ali on kao licnost nikako... Bivsi suprug sve samo ne to. Necu reci slabic, ali recimo neko ko je ostao na nivou puberteta, nezreo, nestabilan, sa prisutnim psihickim problemima, lenj, spor, depresivan... Iskreno zelela bih cuti Vase misljenje, jer ta sedma mi je bas problematicna.

Natalna karta:
Drugi brak - Page 2 10d6zpi

Znak Ovna (prva reakcija, akcija bez mnogo razmišljanja, "na prvu loptu") na vrhu VII kuće (brak, partnerski odnos) a vladar Mars je u stelijumu sa Venerom (vladar Asc - osoba) i Suncem (osoba) baš u VII kući može ukazivati na nepromišljenu odluku da se stupi u brak a V kuća (ljubav) u Vodoliji (naglo, ishitreno) da je to uglavnom posledica načina na koji osoba stupa u ljubavne odnose. Pomenuti stelijum je u opoziciji sa retrogradnim (nešto što se ponavlja) Plutonom (stradanje, propast, fatalno, neminovno) iz I kuće (osoba) sa 23° (stepen Vodolije - prekid, raskid a zbog retrogradnosti deluje i sa stepena sa koga dolazi, tj. sa 24° koji ima simboliku Riba i XII kuće – greške, zablude) iz znaka Vage (brak) što ukazuje na propast prvog braka a sekstil Plutona sa Neptunom (greške, promašaji, zablude) sa 24° (stepen Riba - greške, zablude) i trigon Stelijuma sa istim Neptunom da je to posledica velike greške i zablude.

I kuća u znaku Vage (nesigurnost, problemi sa ličnim stavovima, balansiranje) a vladar je slaba Venera (u izgonu) u konjunkciji sa jakim Suncem (egzaltiran) i Marsom (u sedištu) iz znaka Ovna u VII kući (prvi brak i bračni partner) mogu ukazivati na probleme u ostvarivanju sebe kroz brak kao instituciju gde se odnosi svode na telesne kontakte bez jasno definisanih muško – ženskih stavova verovatno kao posledica neizbalansiranih hormona. Njegova derivatna VI kuća (zdravlje, akutni zdravstveni problemi) je u znaku Device (zdravlje, akutni zdravstveni provlemi) a u njoj se nalazi konjunkcija jakog (egzaltiran) retrogradnog Saturna (teškoće, problemi, prepreke, deprimiranost) sa 5° (deluje sa 6° koji je stepen VI kuće) i Jupitera (optimizam, stavovi, ubeđenja) iz znaka Vage (brak) ukazuje na probleme sa ličnim stavovima i na sklonost ka periodima depresivnosti (ovo potvrđuje i neugodan kvadrat Saturna i Jupitera sa natalnim Neptunom - psiha, povlačenje u sebe, pogrešno komuniciranje sa okolinom, psihosomatski problemi i njihova opozicija sa vladarom njegove derivatne VI kuće Merkurom iz njegove derivatne XII kuće koji se nalazi na neugodnoj fiksnoj zvezdi Difdi koja simbolizuje lenjost, samouništenje, nervoze, bolest, inhibiranost i gubitke).

logos

Broj poruka : 656
Datum upisa : 29.01.2014

Nazad na vrh Ići dole

Drugi brak - Page 2 Empty Re: Drugi brak

Počalji  Svettlana0904 Sre Dec 14, 2016 2:48 pm

logos ::
Svettlana0904 ::Ja sam iskreno laik u tumacenju, e sada po meni obzirom na planete u sedmoj, trebalo bi da muz bude neko ko je jak, snazan, stabilan, mocan... Brak na brzinu ok, razvod ok, ali on kao licnost nikako... Bivsi suprug sve samo ne to. Necu reci slabic, ali recimo neko ko je ostao na nivou puberteta, nezreo, nestabilan, sa prisutnim psihickim problemima, lenj, spor, depresivan... Iskreno zelela bih cuti Vase misljenje, jer ta sedma mi je bas problematicna.

Natalna karta:
Drugi brak - Page 2 10d6zpi

Znak Ovna (prva reakcija, akcija bez mnogo razmišljanja, "na prvu loptu") na vrhu VII kuće (brak, partnerski odnos) a vladar Mars je u stelijumu sa Venerom (vladar Asc - osoba) i Suncem (osoba) baš u VII kući može ukazivati na nepromišljenu odluku da se stupi u brak a V kuća (ljubav) u Vodoliji (naglo, ishitreno) da je to uglavnom posledica načina na koji osoba stupa u ljubavne odnose. Pomenuti stelijum je u opoziciji sa retrogradnim (nešto što se ponavlja) Plutonom (stradanje, propast, fatalno, neminovno) iz I kuće (osoba) sa 23° (stepen Vodolije - prekid, raskid a zbog retrogradnosti deluje i sa stepena sa koga dolazi, tj. sa 24° koji ima simboliku Riba i XII kuće – greške, zablude) iz znaka Vage (brak) što ukazuje na propast prvog braka a sekstil Plutona sa Neptunom (greške, promašaji, zablude) sa 24° (stepen Riba - greške, zablude) i trigon Stelijuma sa istim Neptunom da je to posledica velike greške i zablude.

I kuća u znaku Vage (nesigurnost, problemi sa ličnim stavovima, balansiranje) a vladar je slaba Venera (u izgonu) u konjunkciji sa jakim Suncem (egzaltiran) i Marsom (u sedištu) iz znaka Ovna u VII kući (prvi brak i bračni partner) mogu ukazivati na probleme u ostvarivanju sebe kroz brak kao instituciju gde se odnosi svode na telesne kontakte bez jasno definisanih muško – ženskih stavova verovatno kao posledica neizbalansiranih hormona. Njegova derivatna VI kuća (zdravlje, akutni zdravstveni problemi) je u znaku Device (zdravlje, akutni zdravstveni provlemi) a u njoj se nalazi konjunkcija jakog (egzaltiran) retrogradnog Saturna (teškoće, problemi, prepreke, deprimiranost) sa 5° (deluje sa 6° koji je stepen VI kuće) i Jupitera (optimizam, stavovi, ubeđenja) iz znaka Vage (brak) ukazuje na probleme sa ličnim stavovima i na sklonost ka periodima depresivnosti (ovo potvrđuje i neugodan kvadrat Saturna i Jupitera sa natalnim Neptunom - psiha, povlačenje u sebe, pogrešno komuniciranje sa okolinom, psihosomatski problemi i njihova opozicija sa vladarom njegove derivatne VI kuće Merkurom iz njegove derivatne XII kuće koji se nalazi na neugodnoj fiksnoj zvezdi Difdi koja simbolizuje lenjost, samouništenje, nervoze, bolest, inhibiranost i gubitke).
Draga logos, neizmerno Vam se zahvaljujem na tumacenju. Obzirom na tako losu postavku prvog braka i generalno lose postavljene parnerske odnose, kakve su mi sanse za neku drugu vezu, brak. Po meni je i to deveto polje lose postavljeno..Niko od nas ne zeli da ostane sam, zar ne. Ja negde imam zelju i za jos dece, imam cerku. Jos jednom veeeeliko hvala na tumacenju. Divni ste flower
Svettlana0904
Svettlana0904

Broj poruka : 4
Godina : 43
Локација : Loznica
Datum upisa : 29.11.2016

Nazad na vrh Ići dole

Drugi brak - Page 2 Empty Re: Drugi brak

Počalji  Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 2 od 2 Prethodni  1, 2

Nazad na vrh

- Similar topics
» Brak 2
» Brak
» Brak
» brak
» Brak

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu