Astrotanjin astrološki forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Tajna

+12
afrodita
senka023
andjela pizelli
Čarobnica
-menora-
hajkula
DUH
Flora
smesko
Astrotanja
joki22
Tajna
16 posters

Strana 2 od 8 Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Sledeći

Ići dole

Tajna - Page 2 Empty Re: Tajna

Počalji  Čarobnica Sre Avg 12, 2009 10:51 pm

Tajna ::Carobnice u pravu si moram da se opustim... Mada ja stvarno ne mislim i ne osecam pritisak da li cu dobiti dete, ali sam godinama ovde bila u stresu - nisam mogla da se adaptiram na promenu, opadala mi kosa, plakala sam stalno, nisam imala prijatelje, cak mi ni odnos sa muzem nije bio dobar. Tek u zadnje vreme sve polako leze na svoje, pocela sam da meditiram, nasmejana sam ponovo, polako nalazim prijatelje... Inace sam zivela u stalnoj nervozi a to svakako nije pomagalo sto se trudnoce tice...

Sve se to odrazilo i verovatno da ima uticaja i sada, ali je dobro što se vraćaš u normalu i što jednostavno se čistiš od svega toga...poslušaj smeška, kamenčići stvarno mogu da vrate u ravnotežu...mesečev kamen, rozenkvarc, karneol...karneol koji može stvarno da ublaži napetost polnih organa...nekome stres uzdrma srce, nekome želudac a nekome, pa i meni, sve oko donjeg stomaka...sada se pripremaj dok tranziti ne dodju na svoje... sunny
Čarobnica
Čarobnica

Broj poruka : 1012
Datum upisa : 31.10.2008

Nazad na vrh Ići dole

Tajna - Page 2 Empty Re: Tajna

Počalji  Tajna Sre Avg 12, 2009 11:20 pm

A sto se tice cvorova ne znam sta da mislim. Znam ja da mi imamo obrnute kuce i samim tim su nam cvorovi u suprotnim kucama, jer smo generacija.
Sve sto sam o cvorovima nasla je neobimno i uglavnom psiholoski, a jos cesce karmici. Niko ne kaze sta na fizickom nivou oni donose... Sad ponovo citam John Frowley-a, tradicionalnog astrologa. Sto je bre on napljuvao moderne astrologe i psiholoski prilaz astrologiji, odnosno nemogucnost da nesto predvide na fizickom nivou. Svi furaju pricu emocije psiha, moze biti a ne mora... On kaze da su tradicionalni astrolozi to radili umrli bi gladni. Zato volim Dupora...
Tajna
Tajna

Broj poruka : 785
Godina : 49
Локација : Florida
Datum upisa : 27.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

Tajna - Page 2 Empty Re: Tajna

Počalji  DUH Sre Avg 12, 2009 11:30 pm

Tajna ::A sto se tice cvorova ne znam sta da mislim. Znam ja da mi imamo obrnute kuce i samim tim su nam cvorovi u suprotnim kucama, jer smo generacija.
Sve sto sam o cvorovima nasla je neobimno i uglavnom psiholoski, a jos cesce karmici. Niko ne kaze sta na fizickom nivou oni donose... Sad ponovo citam John Frowley-a, tradicionalnog astrologa. Sto je bre on napljuvao moderne astrologe i psiholoski prilaz astrologiji, odnosno nemogucnost da nesto predvide na fizickom nivou. Svi furaju pricu emocije psiha, moze biti a ne mora... On kaze da su tradicionalni astrolozi to radili umrli bi gladni. Zato volim Dupora...


queen queen queen queen queen queen queen queen queen queen queen queen

p.s. ovi smajlići si ti a ne ja, da ne bude opet zabune......
DUH
DUH

Broj poruka : 890
Локација : Beograd
Datum upisa : 18.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

Tajna - Page 2 Empty Re: Tajna

Počalji  Flora Čet Avg 13, 2009 12:04 am

Tajna ::Carobnice u pravu si moram da se opustim... Mada ja stvarno ne mislim i ne osecam pritisak da li cu dobiti dete, ali sam godinama ovde bila u stresu - nisam mogla da se adaptiram na promenu, opadala mi kosa, plakala sam stalno, nisam imala prijatelje, cak mi ni odnos sa muzem nije bio dobar. Tek u zadnje vreme sve polako leze na svoje, pocela sam da meditiram, nasmejana sam ponovo, polako nalazim prijatelje... Inace sam zivela u stalnoj nervozi a to svakako nije pomagalo sto se trudnoce tice...

Tajna, ovo ti je glavi uzrok ne ostajanja u drugom stanju...100% Suspect
Samo napred i bice beba...Super sto nisi pila oralne kontaceptive.. sunny
Posto je Menora, vec pomenula Brojsove cajeve, evo da okacim link, ako neko hoce da skine knjigu...ima korisnih stvari..

http://www.4shared.com/account/file/60008592/6b26bb93/Rudolf_Breuss_-_Rak_leukemija_i_druge_prividno_neizlecive_bolesti_izlecive_prirodnim_putem.html

Inace moj NE u VI zainteresovan za biljke, zdravu hranu, alternativnu medicinu, pa svasta nesto citaaa cheers
Flora
Flora

Broj poruka : 259
Datum upisa : 08.08.2009

Nazad na vrh Ići dole

Tajna - Page 2 Empty Re: Tajna

Počalji  hajkula Čet Avg 13, 2009 12:49 am

Prvo, nas narod kaze, da se za lek, za vodu kojom se pije lek i slicno, ne kaze hvala.

Ovo za ugao MO i SO sam cula ali nisam probala. Hajkula da li odnos treba da bude u tacno to vreme ili nekoliko sati ranije, kako to ide?

Posto nisam sigurna kako ide, mislim da je nekoliko sati pre i nekoliko posle, aj da se malo raspitam... mozda moze i da se izgoogla.

Odradili mi to onako bez strasti, tek da otaljamo i normalno nista se nije desilo pa sam to batalila.


a vi prvo malo apstinirajte ... Very Happy

Jos sam bila kod ginekologa i ona mi kaze ne zuri sa tim, mlada si jos sada zene ostaju trudne i sa 45, ne brini nista. Probaj ti jos koju godinu normalno, ipak si prosla kroz razne stresove, pa ako nista ne bude onda krenu na ispitivanja. Objasnila je da pokretanje celog tog postupka stvara novi psiholoski pritisak koji cesto ima kontra efekat.


Mislim da su kod nas skratili taj duzinu perioda bracnog zivota bez zaceca... mozda na godinu ili dve godine, jer kazu da je lakse da se resi problem ako postoji dok je zena mladja.

Mogla bi da proveris status hormona i da provere sazrevanje jajnih celija (to moze jednostavno da se proveri, bez mnogo maltretiranja...)
Za svaki slucaj.

Hajkula za homeopatiju te nisam razumela jel si isla kod homeopate ili nesto sama? Mislim na primer sa sinom. Ajde mi to malo objasni, sta ja konkretno treba da radim?

Isla sam kod homeopate u privatnu ordinaciju (jedna je imunolog na VMA a druga ne secam se sta je, ... obe su zavrsile obuku i na Kraljevskom... nesto ... u Velikoj Britaniji (kraljevska porodica se leci homeopatski, ovu drugu je kasnije upoznala Sanja Peric) .
Radile su prvo u Novom Sadu i Kamenici (tamo se rade operacije srca ...)... Vodila sam cerku kod njih, a za sina samo otisla da mi daju nesto. Kada je tako nesto akutno, moze bez konsultacije. On je inace baksuz sto se lekara tice. Kao ti a ja nisam bolja No Mozda ima nesto na netu, pogledacu a probaj i ti.

Menora posoji lek na hilandaru za parove koji su vec utvrdili sterilitet, Navodno je 100% uspesno, ali ne vole da im pise svako, ono na prvu loptu, nego stvano neko kome su utvrdjeni problemi.

Ovo je tacno, samo mislim da prethodno mora da se posti, pricesti... I cini mi se da posalju samo par zrna suvog grozdja, ne treba to puno.

Menora, a da si matora nisi, rekla sam ti sta mi je doktorka rekla, sve se sada pomerilo. Ljudi se ne vencavaju vise u 20-im nego u 30-im i sve kasnije dobijaju decu. Pa to je normalno ljudski vek se takodje produzio...



A ono sto pises za kruzer... jupiter 0 venera Very Happy u ribama...
hajkula
hajkula

Broj poruka : 431
Datum upisa : 19.02.2009

Nazad na vrh Ići dole

Tajna - Page 2 Empty Re: Tajna

Počalji  DUH Čet Avg 13, 2009 6:45 pm

Ovo su ti neki preduslovi za začeće:

10 – 20 dana posle redovne menstruacije. (1)

kada je MO iznad horizonta. (2)

kada MO ili VE prelaze u tranzitu preko ASC, VE ili MO u natalu.(3)

kada MO formira isti ugao sa SO koji je bio u natalu (važi 2 dana pre tačnog asp. i 1 dan posle). (4)

MO na ASC ili DSC žene. (5)

povoljna podloga za trudnoću može biti i tranzit JU preko MO ili preko vladaoce 5p. (6)

U praksi se pokazalo da je verovatnoća začeća veća kada se spoje uslovi (1) i (4), tj. da se ta dva ciklusa spoje u nekoj tački. U pojedinim slučajevima, može proći i po nekoliko godina dok se ti uslovi ne steknu i to je, astrološki gledano, najčešći uzrok neplodnosti.

Položaj MO u natalu takođe utiče na plodnost. Naročito je loš položaj MO u vaz. jer upravo naglašenost vazduha u natalu je pretpostavka za sterilitet. Za MO je nabolje kada se nadje u plodnim znacima.
DUH
DUH

Broj poruka : 890
Локација : Beograd
Datum upisa : 18.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

Tajna - Page 2 Empty Re: Tajna

Počalji  Flora Čet Avg 13, 2009 7:10 pm

Verovatno radi intuicija...kucam ja, kuca Tajna... flower
Evo tek sada sam napravila tvoj solar sa drugim kordinatama i skroz je drugaciji raspored kuca, ali ja opet nesto iscackah... flower
JU u solarnoj I u konjikciji sa ME, tvojim vladarom V.
SMC u I kuci...
V solarna na zadnjim stepenima Bika, pocinje u IV, ali se proteze i u V natalnu.
VIII solarna pocinje u Lavu u VII, ali kaci i dobar deo VIII. Tu je u solarni Ceres, koji kazu ima veze sa decom.
Da i UR u solarnoj drugoj sprema iznenadjenje JU i VE... flower
Flora
Flora

Broj poruka : 259
Datum upisa : 08.08.2009

Nazad na vrh Ići dole

Tajna - Page 2 Empty Re: Tajna

Počalji  Tajna Čet Avg 13, 2009 8:14 pm

Ma Duse ti si bre car king king king king king !!!!!!!!!!!

Gledaj sad ovo. Sledece godine od Marta do Okrobra mi se poklapaju uslovi 1 i 4 iz tvog posta. Znam to jer menstruaciju dobijam tako da mogu sat po njoj da navijem. Provericu za prethodne godine kako je to islo, ali Mars uvek tezi napred pa da ti napisem sta sam pronasla. Vidi ovaj chart ponavljanja ugla izmedju MO i SO za aprli:

Tajna - Page 2 MO-SO


Tajna - Page 2 Icon_post_target by DUH on Thu Aug 13, 2009 5:45 pmOvo su ti neki preduslovi za začeće:

10 – 20 dana posle redovne menstruacije. (1) Uslov zadovoljen.

kada je MO iznad horizonta. (2) MO je ispod horizonta u ovom chartu ali je iznad horizonta u mom natalu (ne znam na sta se misli)

kada MO ili VE prelaze u tranzitu preko ASC, VE ili MO u natalu.(3) VE 0 MO, 60 VE(nat)

kada MO formira isti ugao sa SO koji je bio u natalu (važi 2 dana pre tačnog asp. i 1 dan posle). (4) Uslov zadovoljen, odatle sam krenula...

MO na ASC ili DSC žene. (5) MO na Desc a jos 60 MO(nat), 120VE(nat)

povoljna podloga za trudnoću može biti i tranzit JU preko MO ili preko vladaoce 5p. (6) JU nije na MO ali je 0 VE(nat), 60 MO(nat) i 60 VE(tra)

U
praksi se pokazalo da je verovatnoća začeća veća kada se spoje uslovi
(1) i (4), tj. da se ta dva ciklusa spoje u nekoj tački. U pojedinim
slučajevima, može proći i po nekoliko godina dok se ti uslovi ne steknu
i to je, astrološki gledano, najčešći uzrok neplodnosti.
Stekli se uslovi, stekli i to bas za godinu koja mi je i onako bila naglasena...

Položaj
MO u natalu takođe utiče na plodnost. Naročito je loš položaj MO u vaz.
jer upravo naglašenost vazduha u natalu je pretpostavka za sterilitet.
Za MO je nabolje kada se nadje u plodnim znacima. Ako je neki MO plodan, onda je to u Biku, joj sto sam srecna...dobicemo bebu...

Pored ovoga u ovom chartu jos imam ME (vladar 5) u egzaktnom sekstilu sa SA (vladar 1), NE -[dispozitor moje VE koji je nalalno u 11 (kasna deca)] je na SO, tranzitno SO 60 SO(nat), NE(tra)...

Pa svi uslovi su zadovoljeni... Jedino sto me je bunilo je taj MO na 29* ali sam se onda setila da navodno ASC, njegov vladar ili slicno u natalu padnu na mesto gde je bio MO u trenutku zaceca. Kako svi clanovi moje porodice po tatinoj liniji imaju nesto na 29*,sve mi je bilo jasnije... Sa druge strane to govori i o tolikom cekanju na zacece jer je na samom kraju i to bas plodnog Raka...Bas sam zadovoljna...

Jos jedna stvar Duse, tvoje SO je na mom S.cvoru u 11 kuci u sekstilu sa vladarem 5 polja i vidi sta si mi pomogao da pronadjem...



Sto se solara tice, Flora hvala na trudu ali izgleda da nisi korigovala vreme solar za 2010 izgleda ovako:

Tajna - Page 2 SOLAR

Izvini Flora trebala sam odmah da ga objavim, a ne da te pustim da se mucis i tumacis netacne chartove... Nisam razmisljala Sleep
Tajna
Tajna

Broj poruka : 785
Godina : 49
Локација : Florida
Datum upisa : 27.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

Tajna - Page 2 Empty Re: Tajna

Počalji  Flora Čet Avg 13, 2009 8:31 pm

Tajna ::

Izvini Flora trebala sam odmah da ga objavim, a ne da te pustim da se mucis i tumacis netacne chartove... Nisam razmisljala Sleep

Ma nema veze, ionako sam se olenjila u tumacenjima i koriscenju malo logike i povezivanja stvari... Sleep
Inace ovaj solar ti je skoro isti, tj. jako slican onom prvom kada sam gledala referentno mesto BG... sunny
Tako da sve ono sto sam prvo napisala stoji, jos ti je na ulazu u solarnu V Ceres clown
Ali MEOJU ostaje, kao svi polozaji planeta cheers
Tako da nemas brige, stize beba sunny
Flora
Flora

Broj poruka : 259
Datum upisa : 08.08.2009

Nazad na vrh Ići dole

Tajna - Page 2 Empty Re: Tajna

Počalji  hajkula Čet Avg 13, 2009 9:52 pm

DUH ::Ovo su ti neki preduslovi za začeće:

1. 10 – 20 dana posle redovne menstruacije. (1)


2. kada MO formira isti ugao sa SO koji je bio u natalu (važi 2 dana pre tačnog asp. i 1 dan posle). (4)

3. U praksi se pokazalo da je verovatnoća začeća veća kada se spoje uslovi (1) i (4), tj. da se ta dva ciklusa spoje u nekoj tački. U pojedinim slučajevima, može proći i po nekoliko godina dok se ti uslovi ne steknu i to je, astrološki gledano, najčešći uzrok neplodnosti.


Komentar za tacku 1. - Ciklus se broji od 1. dana, tj kada se pojavi mentstruacija, pa makar da bude u 23 sata uvece. Ako joj traje 5 dana, pa onda kada se sabiri sa tih 20 koje si ti napisao kao plodne, ispada malte ne da su skoro sve vreme plodni dani, a nisu. Ne znam odakle ti ovo??? Ako je ciklus normalan, jajna celija je zrela u sredini ciklusa. Zene koje ne zele da zatrudne, ,,cuvaju,, se vise dana pre moguce zrelosti jajne celije i vise dana posle moguce zrelosti jajne celije. Ali to ne znaci da su sve to plodni dani. Plodni dani traju mnogo krace, a taj period plodnosi kod zena varira jer hormonalni status nije savrsen. Desava se da zena zatrudni van tog idealnog perioda ciklusa, tada se poklopi zacece sa astroloskim plodnim periodom.

U cemu je stos? Paralelno sazrevaju 2-3 (-4-5) jajnih celija ali ne bas ravnomerno. Neke ne budu sposobne za zacece... Nekada se desi istovremeno sazrevanje 2 jajne celije pa se obe oplode i ona je to dvojajcana trudnoca. Najcesce nije tako. Nego je jedna zdrava celija zrela u vreme astroloske trudnoce a druga u sredini ciklusa... Desava se da nekada bude ciklus bez zrele jajne celije. Zato su bitni polozaji meseca, da li su na asc ili vec gde ukazuje na plodnost. Bitan je i polozaj venere, jer je i ona simbol plodnosti.

Komentar za tacku 2. - Koliko sam ja informisana, period astroloske plodnosti je sveukupno manje od 48 sati, mislim da je jedva 24 sata, ne verujem da je vise. Recimo, za zeljenu trudnocu, preporucuje se odnost oko 6 sati pre tacnog aspekta na nebu (mozda i Cool i 4-6 sati posle aspekta (mozda do Cool

Sto se tacke 3 tice, slazem se za prvi deo, da je najveca plodnost kada se spoje pomenuta 23 uslova. Ali nije tacno da ako se ne poklope oba uslova, da je to najcesci uzork za neplodnost.
hajkula
hajkula

Broj poruka : 431
Datum upisa : 19.02.2009

Nazad na vrh Ići dole

Tajna - Page 2 Empty Re: Tajna

Počalji  Tajna Čet Avg 13, 2009 10:06 pm

hajkula ::
DUH ::Ovo su ti neki preduslovi za začeće:

1. 10 – 20 dana posle redovne menstruacije. (1)


2. kada MO formira isti ugao sa SO koji je bio u natalu (važi 2 dana pre tačnog asp. i 1 dan posle). (4)

3. U praksi se pokazalo da je verovatnoća začeća veća kada se spoje uslovi (1) i (4), tj. da se ta dva ciklusa spoje u nekoj tački. U pojedinim slučajevima, može proći i po nekoliko godina dok se ti uslovi ne steknu i to je, astrološki gledano, najčešći uzrok neplodnosti.


Komentar za tacku 1. - Ciklus se broji od 1. dana, tj kada se pojavi mentstruacija, pa makar da bude u 23 sata uvece. Ako joj traje 5 dana, pa onda kada se sabiri sa tih 20 koje si ti napisao kao plodne, ispada malte ne da su skoro sve vreme plodni dani, a nisu. Ne znam odakle ti ovo??? Ako je ciklus normalan, jajna celija je zrela u sredini ciklusa. Zene koje ne zele da zatrudne, ,,cuvaju,, se vise dana pre moguce zrelosti jajne celije i vise dana posle moguce zrelosti jajne celije. Ali to ne znaci da su sve to plodni dani. Plodni dani traju mnogo krace, a taj period plodnosi kod zena varira jer hormonalni status nije savrsen. Desava se da zena zatrudni van tog idealnog perioda ciklusa, tada se poklopi zacece sa astroloskim plodnim periodom.

U cemu je stos? Paralelno sazrevaju 2-3 (-4-5) jajnih celija ali ne bas ravnomerno. Neke ne budu sposobne za zacece... Nekada se desi istovremeno sazrevanje 2 jajne celije pa se obe oplode i ona je to dvojajcana trudnoca. Najcesce nije tako. Nego je jedna zdrava celija zrela u vreme astroloske trudnoce a druga u sredini ciklusa... Desava se da nekada bude ciklus bez zrele jajne celije. Zato su bitni polozaji meseca, da li su na asc ili vec gde ukazuje na plodnost. Bitan je i polozaj venere, jer je i ona simbol plodnosti.

Komentar za tacku 2. - Koliko sam ja informisana, period astroloske plodnosti je sveukupno manje od 48 sati, mislim da je jedva 24 sata, ne verujem da je vise. Recimo, za zeljenu trudnocu, preporucuje se odnost oko 6 sati pre tacnog aspekta na nebu (mozda i Cool i 4-6 sati posle aspekta (mozda do Cool

Sto se tacke 3 tice, slazem se za prvi deo, da je najveca plodnost kada se spoje pomenuta 23 uslova. Ali nije tacno da ako se ne poklope oba uslova, da je to najcesci uzork za neplodnost.

Plodni dani su u normalnim uslovima od 9 do 16 dana ciklusa, naravno da je samo jedan plodan i to ako ti radi jajnik koji proizvodi jaje tog meseca. On je mislio na to - izmedju 10 i 20 dana ciklusa(a ne posle menstruacije) bar sam ja tako shvatila i proracune na tome bazirala. Lose se izrazio, sta ce muskarac je, ne zna, niti ga verovatno zanima....

Jaje zivi svega nekoliko sati a spermatozoidi prezivljavaju izmedju 48 i 72 sata zato se uzima da si plodan 2 do 3 dana pred samo zrenje jajne celije, a posle toga je valjda dodato zbog eventualne nepreciznosti.
Tajna
Tajna

Broj poruka : 785
Godina : 49
Локација : Florida
Datum upisa : 27.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

Tajna - Page 2 Empty Re: Tajna

Počalji  hajkula Čet Avg 13, 2009 10:21 pm

Tajna ::
Jaje zivi svega nekoliko sati a spermatozoidi prezivljavaju izmedju 48 i 72 sata zato se uzima da si plodan 2 do 3 dana pred samo zrenje jajne celije, a posle toga je valjda dodato zbog eventualne nepreciznosti.[/size]

Nisu uvek svi uslovi idealni. Ako je kiselost vagine drugacija (jos uvek sve u redu, ali se i to menja) ako je bazalna (,,unutrasnja,,) temperatura malo samo visa, i mozda ima i neki jos razlog, dovoljno je da se skrati vek spermatozoidima. Opet, pitanje je koliko su spermatozoidi vitalni. I to se menja. Zato se skrati tj sto prezicnije odredi period da bi se povecala verovatnoca zaceca. A da se ne desi zacece, onda se iz predostroznosti povecava taj period.

Morala sam da reagujem, zbog drugih, moguce da je Duh tako mislio ali se neprecizno izrazio.
hajkula
hajkula

Broj poruka : 431
Datum upisa : 19.02.2009

Nazad na vrh Ići dole

Tajna - Page 2 Empty Re: Tajna

Počalji  Tajna Čet Avg 13, 2009 10:36 pm

hajkula ::
Tajna ::
Jaje zivi svega nekoliko sati a spermatozoidi prezivljavaju izmedju 48 i 72 sata zato se uzima da si plodan 2 do 3 dana pred samo zrenje jajne celije, a posle toga je valjda dodato zbog eventualne nepreciznosti.[/size]

Nisu uvek svi uslovi idealni. Ako je kiselost vagine drugacija (jos uvek sve u redu, ali se i to menja) ako je bazalna (,,unutrasnja,,) temperatura malo samo visa, i mozda ima i neki jos razlog, dovoljno je da se skrati vek spermatozoidima. Opet, pitanje je koliko su spermatozoidi vitalni. I to se menja. Zato se skrati tj sto prezicnije odredi period da bi se povecala verovatnoca zaceca. A da se ne desi zacece, onda se iz predostroznosti povecava taj period.

Morala sam da reagujem, zbog drugih, moguce da je Duh tako mislio ali se neprecizno izrazio.

Sve se slazem i u pravu si. Pricala sam o idealnim uslovima... Zato sam ja kad sam probala ono sa ovulaciom imala seks ujutru i uvece i tako 3 dana... Bilo pod moranje i bilo poprilicno dosadno... mi maltene pricali viceve tokom seksa...
Tajna
Tajna

Broj poruka : 785
Godina : 49
Локација : Florida
Datum upisa : 27.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

Tajna - Page 2 Empty Re: Tajna

Počalji  Tajna Čet Avg 13, 2009 10:38 pm

Sto si smanjila ovaj font, mnogo mi bre sitno? Proradio cinizam u tebi? (kazu da su cinicni ljudi koji sitno pisu...)
Tajna
Tajna

Broj poruka : 785
Godina : 49
Локација : Florida
Datum upisa : 27.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

Tajna - Page 2 Empty Re: Tajna

Počalji  Tajna Čet Avg 13, 2009 10:41 pm

Proba, proba... Hocu moja velika slova Ne radi cak i kada uvecam... Ova normal ne rade...Sta je bre ovo
Tajna
Tajna

Broj poruka : 785
Godina : 49
Локација : Florida
Datum upisa : 27.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

Tajna - Page 2 Empty Re: Tajna

Počalji  Tajna Čet Avg 13, 2009 10:44 pm

Da probam iznova... opet mala
Tajna
Tajna

Broj poruka : 785
Godina : 49
Локација : Florida
Datum upisa : 27.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

Tajna - Page 2 Empty Re: Tajna

Počalji  Tajna Čet Avg 13, 2009 10:48 pm

Soko zove Orla... Orao javi se...
Moderatori, imam problem kad pisem bez podesavanja izlaze mala, ako stavim normal, opet mala, ako stavim large i huge ona rade. I zasto sada moram da ih podesavam, volela bih da su normalna stalno, jer kad namestim velicinu ne mogu boju i obrnuto...


P.S. A pri tome mi ni preview ne da pravu sliku, tako da ne znam kako ce da izgleda dok ne objavim post...
Tajna
Tajna

Broj poruka : 785
Godina : 49
Локација : Florida
Datum upisa : 27.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

Tajna - Page 2 Empty Re: Tajna

Počalji  DUH Čet Avg 13, 2009 10:53 pm

hajkula ::
Komentar za tacku 2. - Koliko sam ja informisana, period astroloske plodnosti je sveukupno manje od 48 sati, mislim da je jedva 24 sata, ne verujem da je vise. Recimo, za zeljenu trudnocu, preporucuje se odnost oko 6 sati pre tacnog aspekta na nebu (mozda i Cool i 4-6 sati posle aspekta (mozda do Cool

Sto se tacke 3 tice, slazem se za prvi deo, da je najveca plodnost kada se spoje pomenuta 23 uslova. Ali nije tacno da ako se ne poklope oba uslova, da je to najcesci uzork za neplodnost.


Pogrešno si razumela, za spermatozoid znam da živi oko 48 sati a mislim i da ste vi plodne 2 dana u mesecu samo je pitanje koja dva dana, obično su negde u sredini, lično mislim da treba meriti temperaturu jer ste u ta 2 dana sa temperaturom malo veće.

Inače, koliko se ja razumem u vaš menstrualni ciklus on traje jedan mesečev krug oko zodijaka ili 28 dana a to što su uzeli srednjih 10 dana to nije iz neznanja već kao preventiva bolje početi par dana ranije a završiti par dana kasnije a u suštini i lekari kažu da je kod normalne žene period ovulacije posele 10-ak dana od menstruacije pa nije na odmet malo požuriti a 10 srednjih dana nije svaki dan "plodan", ostalo je još 18 dana koji ne bi trebali da spadaju nijedan u plodne kod normalne žene.

Šta sam hteo da kažem,mislim, žena sa urednom menstruacijom i zdravljem, plodna je u sredini jednog ciklusa ali je najbolje raditi srednjih 10 dana, mada kada sam ja pravio sina, mesec dana nisam silazio sa njegove majke ko dete sa trešnje i naravno ostala je udrugom stanju odmah.

Šta cepidlačiš kad kad punoglavac (spermatozid) živi 48 sati a osim toga ko kaže da tih dana treba da se "igraju jedan put", neka se dovate više puta pa ni tvoja ni moja priča neće biti važna ali važno je za svaki slučaj da imaju orjentir ako su iz nekih razloga u nemogućnosti da tempiraju vreme "5,17pm" tog dana iz nekog bezveze razloga.

Ovo poslednje je išlo sa rečju "najčešće" što nije striktno., već više statistika koja je orjentir a ne pravilo....

DUH
DUH

Broj poruka : 890
Локација : Beograd
Datum upisa : 18.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

Tajna - Page 2 Empty Re: Tajna

Počalji  Čarobnica Čet Avg 13, 2009 10:53 pm

Će bude sredjeno Smile samo strpljenja malo...
Čarobnica
Čarobnica

Broj poruka : 1012
Datum upisa : 31.10.2008

Nazad na vrh Ići dole

Tajna - Page 2 Empty Re: Tajna

Počalji  Tajna Čet Avg 13, 2009 10:57 pm

DUH ::
hajkula ::
Komentar za tacku 2. - Koliko sam ja informisana, period astroloske plodnosti je sveukupno manje od 48 sati, mislim da je jedva 24 sata, ne verujem da je vise. Recimo, za zeljenu trudnocu, preporucuje se odnost oko 6 sati pre tacnog aspekta na nebu (mozda i Cool i 4-6 sati posle aspekta (mozda do Cool

Sto se tacke 3 tice, slazem se za prvi deo, da je najveca plodnost kada se spoje pomenuta 23 uslova. Ali nije tacno da ako se ne poklope oba uslova, da je to najcesci uzork za neplodnost.


Pogrešno si razumela, za spermatozoid znam da živi oko 48 sati a mislim i da ste vi plodne 2 dana u mesecu samo je pitanje koja dva dana, obično su negde u sredini, lično mislim da treba meriti temperaturu jer ste u ta 2 dana sa temperaturom malo veće.

Inače, koliko se ja razumem u vaš menstrualni ciklus on traje jedan mesečev krug oko zodijaka ili 28 dana a to što su uzeli srednjih 10 dana to nije iz neznanja već kao preventiva bolje početi par dana ranije a završiti par dana kasnije a u suštini i lekari kažu da je kod normalne žene period ovulacije posele 10-ak dana od menstruacije pa nije na odmet malo požuriti a 10 srednjih dana nije svaki dan "plodan", ostalo je još 18 dana koji ne bi trebali da spadaju nijedan u plodne kod normalne žene.

Šta sam hteo da kažem,mislim, žena sa urednom menstruacijom i zdravljem, plodna je u sredini jednog ciklusa ali je najbolje raditi srednjih 10 dana, mada kada sam ja pravio sina, mesec dana nisam silazio sa njegove majke ko dete sa trešnje i naravno ostala je udrugom stanju odmah.

Šta cepidlačiš kad kad punoglavac (spermatozid) živi 48 sati a osim toga ko kaže da tih dana treba da se "igraju jedan put", neka se dovate više puta pa ni tvoja ni moja priča neće biti važna ali važno je za svaki slučaj da imaju orjentir ako su iz nekih razloga u nemogućnosti da tempiraju vreme "5,17pm" tog dana iz nekog bezveze razloga.

Ovo poslednje je išlo sa rečju "najčešće" što nije striktno., već više statistika koja je orjentir a ne pravilo....


Znaci i ti si mislio na srednjih 10 dana ciklus i to je tacno. NIje od kraja menstruacije nego od pocetka - 10-og do 20-og dana od pocetka ciklusa... Netacno je da smo mi plodne 2 dana, samo je jedan u pitanju i to ne ceo dan, radi se o satima, zato je priroda napravila da spermatozoidi zive duze....
Tajna
Tajna

Broj poruka : 785
Godina : 49
Локација : Florida
Datum upisa : 27.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

Tajna - Page 2 Empty Re: Tajna

Počalji  Tajna Čet Avg 13, 2009 11:01 pm

Čarobnica ::Će bude sredjeno Smile samo strpljenja malo...

Hvala, hvala najlepse...trenutno sam confused
Tajna
Tajna

Broj poruka : 785
Godina : 49
Локација : Florida
Datum upisa : 27.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

Tajna - Page 2 Empty Re: Tajna

Počalji  DUH Čet Avg 13, 2009 11:03 pm

Tajna ::

Znaci i ti si mislio na srednjih 10 dana ciklus i to je tacno. NIje od kraja menstruacije nego od pocetka - 10-og do 20-og dana od pocetka ciklusa... Netacno je da smo mi plodne 2 dana, samo je jedan u pitanju i to ne ceo dan, radi se o satima, zato je priroda napravila da spermatozoidi zive duze....

Normalno da sam mislio na 10 srednjih dana a znam i da ste u srednjih nekih 2 dana samo par ili više sati plodne ali su zato tu punoglavci koji su izdržljiviji pa duže traju, osim ako ne zalutaju u drugi razred, e to što su punoglavci izdržljiviji govori i da su muškarci fizički i na svaki drugi načein jači ali to je druga tema lol! lol! lol!
DUH
DUH

Broj poruka : 890
Локација : Beograd
Datum upisa : 18.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

Tajna - Page 2 Empty Re: Tajna

Počalji  Čarobnica Čet Avg 13, 2009 11:06 pm

Tajna ::

Hvala, hvala najlepse...trenutno sam confused

Don't worry, evo sredilo se samo od sebe, ja ih samo pogledala popreko Suspect Wink
Čarobnica
Čarobnica

Broj poruka : 1012
Datum upisa : 31.10.2008

Nazad na vrh Ići dole

Tajna - Page 2 Empty Re: Tajna

Počalji  Tajna Čet Avg 13, 2009 11:08 pm

DUH ::
Tajna ::

Znaci i ti si mislio na srednjih 10 dana ciklus i to je tacno. NIje od kraja menstruacije nego od pocetka - 10-og do 20-og dana od pocetka ciklusa... Netacno je da smo mi plodne 2 dana, samo je jedan u pitanju i to ne ceo dan, radi se o satima, zato je priroda napravila da spermatozoidi zive duze....

Normalno da sam mislio na 10 srednjih dana a znam i da ste u srednjih nekih 2 dana samo par ili više sati plodne ali su zato tu punoglavci koji su izdržljiviji pa duže traju, osim ako ne zalutaju u drugi razred, e to što su punoglavci izdržljiviji govori i da su muškarci fizički i na svaki drugi načein jači ali to je druga tema lol! lol! lol!

Da da u pravu si, samo si napisao pogresno u prvom danasnjem postu. Hajkula je htela da svi budemo na istom sto smo sada i postigli... svi se slazemo... cheers , a i slova su se vratila....
Hvala Carobnice... bounce
Tajna
Tajna

Broj poruka : 785
Godina : 49
Локација : Florida
Datum upisa : 27.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

Tajna - Page 2 Empty Re: Tajna

Počalji  Tajna Čet Avg 13, 2009 11:11 pm

DUH ::
Tajna ::

Znaci i ti si mislio na srednjih 10 dana ciklus i to je tacno. NIje od kraja menstruacije nego od pocetka - 10-og do 20-og dana od pocetka ciklusa... Netacno je da smo mi plodne 2 dana, samo je jedan u pitanju i to ne ceo dan, radi se o satima, zato je priroda napravila da spermatozoidi zive duze....

Normalno da sam mislio na 10 srednjih dana a znam i da ste u srednjih nekih 2 dana samo par ili više sati plodne ali su zato tu punoglavci koji su izdržljiviji pa duže traju, osim ako ne zalutaju u drugi razred, e to što su punoglavci izdržljiviji govori i da su muškarci fizički i na svaki drugi načein jači ali to je druga tema lol! lol! lol!

Sad nemam vremena, ali moram da pocnem tu temu muskarci - zene sa tobom, jer stvarno lupas... Samo ste fizicki jaci, a mi smo emotivno... Intelektualno smo isti to je ME i on je BESPOLAN, a ja znam da ti na to aludiras... Nemoj bre da me nerviras, jer postajem Twisted Evil
Tajna
Tajna

Broj poruka : 785
Godina : 49
Локација : Florida
Datum upisa : 27.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

Tajna - Page 2 Empty Re: Tajna

Počalji  Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 2 od 8 Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu