Astrotanjin astrološki forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

ASPEKTI VENERE

+74
lilyrose
volimzivot
Vita83
Rasheljka
Hocanka
kaktus-vila
Anchica
Sagittarius :))
Marina N
medgirl85
galaksija
Natasha-77
Felikitas
venus_pisces
redwoman
NasmeJANA
yildirim
Nikolina
bubili
EMA66
Alicia
malamo
pravoizpodsvesti
AfRoDiTiCa
Formalhaut
lijana
Dunja
sara
skorpijica
Milica
senka023
sudija
venerica
hello
IVA
alea
zelena dolina
Rebeka
tanjica
jassna
BoSaNKa
Angie
Revelation
Kocka je bacena
elaelena
nolita
gernica
golicava mašta
danijela
hajkula
DUH
Makica
Doree
Snezana
Izida
vedrana
Strelica
draganica
ArijeL
Jane
capella
beskrajnost
lado06
Kasija
Čarobnica
inja
LoSt_in_SpaCe
mesmerized
Lima
Astrotanja
zeka
Nale 83
Latica
SANDRA
78 posters

Strana 8 od 12 Prethodni  1, 2, 3 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12  Sledeći

Ići dole

ASPEKTI VENERE - Page 8 Empty Re: ASPEKTI VENERE

Počalji  Čarobnica Pet Mar 11, 2011 12:58 am

Astrotanja ::

Čarobnice dopada mi se tvoje zapažnje da kada se usaglasiš sa majkom, koliko-toliko zbog inkonjukcije, onda dolazi do mogućnosti da i ljubavni život krene povoljnije, da usaglasiš u sebi te različitosti Venere i Meseca, da ih približiš. sunny

Zahvaljujući astrologiji uspela sam to da osvestim sunny

Pogotovo što je i moja Venera u konjunkciji sa Uranom, pa još u 12. kući u Škorpiji pa zajedno 150 Mesec u Ovnu...Onog momenta kad sam objasnila majci da čovek može da bude srećan i ako se ne ostvari kroz neku vezu i da sve ima svoje vreme iako nije u skladu sa nekim društvenim normama koje su nam nametnute - nažalost!, a možda joj je još neko (neki astrolog ili vidovnjak), a da ne znam objasnio neke stvari, u svakom slučaju naš odnos se promenio nabolje i nakon što sam imala neprijatnosti sa jednim delom familije...Valjda sam vremenom naučila i da pokazujem ono što osećam bez straha da će me neko pogrešno razumeti i da ću da budem odbačena zbog toga (što se kroz život događalo)...i sve to skupa je pokrenulo lavinu promena u odnosu...
Čarobnica
Čarobnica

Broj poruka : 1012
Datum upisa : 31.10.2008

Nazad na vrh Ići dole

ASPEKTI VENERE - Page 8 Empty Re: ASPEKTI VENERE

Počalji  Dunja Pet Mar 11, 2011 1:14 am

PA,EVO OVAKO:

Divno je ako moji aspekti pokazuju da bi meni u ljubavi trebalo da bude zanimljivo Smile..posto to uopste nije tako Razz
pretpostavljam venerice da si mislila na ceste sanse i prilike za neke ljubavi i veze,ali to kod mene dugo vremena nije tako..a,sad koliko se secam,ni ranije nije bilo nesto pompezno,da su se sad bas otimali momci da me upoznaju i da su cekali u redu Very Happy :)mada,moram da kazem da sam skoro za svakog bila "fatalna" Smile salim se,to je jaka rec,ali recimo,da sam kod svakog umela da ostavim neki poseban trag..I naravno,to ne znaci da sam ja idealna,mozda sam prosto nailazila na takve ljude,ili sam eto,umela da ostavim neki pecat,kao uostalom stp to vazi i za svake druge odnose...

doduse,ja zaista nikad nisam sa nekim pocela nesto-tako na brzaka,na precac..prosto i kad mi se svidja neko,i kad ima tu nekog "muvanja" ja moram prvo sama da "svarim" kako bi to sad izgledalo da on i ja budemo u vezi..cemu to vodi,gde ide,i da li ta slika koja ce da mi se pojavi-ima uopste nekog smisla i da li mi se svidja..da,cak sam u stanju da unapred razvijem film sa tom osobom,i da odem dotle da cak zamislim kako bi bilo da sa tom osobom budem u braku i imam copor dece!! eto,do te krajnosti ja idem,odmah na pocetku,i neki put je to dobro,jer ako ne vidim takvu sliku,ako ne mogu da je zamislim-znaci tu nesto ne stima.Nema veze sto do braka nece da dodje,bitna je vizuelizacija,i osecaj koji ona stvara..a puno puta to ne valja,jer ubija caroliju koja nije ni nastala!! ili me skrene sa puta koji je mozda ipak dobar...

Venera 90 Neptun može da da i idealizaciju partnera, pa ću da te citiram "a ja sam se htjela zabavljati i točnije rečeno zaljubiti se i naći skladnog bračnog partnera"...ali i razočarenje ako se on ne pokaže onakvim kakvim smo mislili da jeste...

e ovo vec vazi za mene..:)znam da idealizujem partnera..ali Bogu hvala.nikad se ne ukorenim u tom osecaju! uvek jedan deo mene,cvrsto stoji na zemlji..i zna da me povuce da tresnem o istu i ne dozvoli da lebdim u nekim oblacima koji su nestvarni!!

eto,ako ste u svemu ovome prepoznale neki moj aspekt sa Venerom,super.. Very Happy recite mi koji Razz Smile))
Dunja
Dunja

Broj poruka : 295
Datum upisa : 22.11.2009

Nazad na vrh Ići dole

ASPEKTI VENERE - Page 8 Empty Re: ASPEKTI VENERE

Počalji  sara Pet Mar 11, 2011 5:54 pm

Čarobnica ::
sara ::
Moram i ja da se ubacim, oko ovog aspekta Ve150Mo...ista stvar i sa mojom majkom, nikako da prihvati što se još nisam udala i što nemam porodicu i jedno vreme su stalno svadje bile oko toga, sad se već pomirila sa tim i neke sam joj stvari objasnila pa me više ne spopada...ovaj aspekt može da nosi i odugovlačenje sa prelaskom iz devojaštva u majčinstvo ali i sa druge strane ravnoteža jednog i drugog. Mene taj aspekt podseća na onu izreku - na ulici dama, u kuhinji domaćica, u krevetu ljubavnica...Mišljenja sam da kad se odnos sa majkom reši i postane skladan da ona i ljubav može da se ostvari...:-)

Venera 90 Neptun može da da i idealizaciju partnera, pa ću da te citiram "a ja sam se htjela zabavljati i točnije rečeno zaljubiti se i naći skladnog bračnog partnera"...ali i razočarenje ako se on ne pokaže onakvim kakvim smo mislili da jeste...to je i uzvišena ljubav...ona se nalazi u Jarcu pa govori o težnji da se skladna veza i ostvari...nisam pogledala tvoj natal pa ne mogu nešto više da kažem...pogledaću da vidim kuda Neptun ide kao dispozitor :-)

Čarobnice, sunny baš volim da se ubaciš, već sinoć sam htjela zahvaliti na odgovoru jer imamo moguće sličnu situaciju, Astrotanja i Venerica također hvala. Laughing

Laughing ...sigurno je da dobar odnos sa svima je poželjan, jer donosi sreću u cjelokupnoj realizaciji života, a posebno sa majkom, a šta drugo mogu nego oprostiti svojoj majci, jer ništa loše se nije dogodilo između nas, osim prevelike ambicije sa svojim djetetom, ne osluškujući njegove sklonosti i životne težnje, dakako je ljepše živjeti u harmoniji razumjevanju i slozi, pa kad postoji mir, lakše će i ta mlada osoba cc 21-23, pronaći svoj put, to je jasno jer u tom ranjivom razdoblju nam je neophodna podrška roditelja konkretno u mom slučaju majke, ali je nije bilo...zato sam odavno napustila njezine stavove i način razmišljanja i uvjerila ju da nije bila u pravu...

moja mladenačka ljubav nije samo Neptun, iskreno ja ga sada ne bi ni željela imati, ali prije svakako (da, moram priznati), ali dogodile su se još neke stvari u mom životu, a koji su u simbolici 5. polja kao baze od koje sam pošla, to nije ništa posebno, ali koje ja želim istražiti, pa kada si rekla pogledaću da vidim kuda ide Neptun kao dispozitor... ako mi možeš reći nešto o tome, što bi taj dispozitor rekao? sunny


Poslednji put izmenio sara dana Uto Sep 06, 2011 6:20 pm, izmenio ukupno 3 puta

sara

Broj poruka : 179
Datum upisa : 09.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

ASPEKTI VENERE - Page 8 Empty Re: ASPEKTI VENERE

Počalji  Čarobnica Pet Mar 11, 2011 5:55 pm

Dunja ::

doduse,ja zaista nikad nisam sa nekim pocela nesto-tako na brzaka,na precac..prosto i kad mi se svidja neko,i kad ima tu nekog "muvanja" ja moram prvo sama da "svarim" kako bi to sad izgledalo da on i ja budemo u vezi..cemu to vodi,gde ide,i da li ta slika koja ce da mi se pojavi-ima uopste nekog smisla i da li mi se svidja..da,cak sam u stanju da unapred razvijem film sa tom osobom,i da odem dotle da cak zamislim kako bi bilo da sa tom osobom budem u braku i imam copor dece!! eto,do te krajnosti ja idem,odmah na pocetku,i neki put je to dobro,jer ako ne vidim takvu sliku,ako ne mogu da je zamislim-znaci tu nesto ne stima.Nema veze sto do braka nece da dodje,bitna je vizuelizacija,i osecaj koji ona stvara..a puno puta to ne valja,jer ubija caroliju koja nije ni nastala!! ili me skrene sa puta koji je mozda ipak dobar...

Dunja, pa upravo Venera u aspektu sa Uranom govori o tome da ne treba da imamo prevelika očekivanja i da ne treba da maštamo i da zamišljamo jer od toga ništa...jesi li probala nekad da se prepustiš vezi koju nisi uspela da vizualiziraš?
Znači, prepustiti se vezi, odnosu, ne gušiti ga onim što je "društveno prihvatljivo" i što nam je okolina kao takvo nametnula...samo tako neka veza može da opstane pod Uranom...Smile

Jednom je Hajkula, naša članica, objasnila vrlo slikovito moju Ve0Ur...Uran je vir i ako se koprcaš da iz njega isplivaš sve više će da te vuče dole, ali ako mu se prepustiš i pustiš da te povuče, onda ćeš da isplivaš na površinu... pogotovo jer je ova moja konjunkcija u kvadratu sa Saturnom...
Čarobnica
Čarobnica

Broj poruka : 1012
Datum upisa : 31.10.2008

Nazad na vrh Ići dole

ASPEKTI VENERE - Page 8 Empty Re: ASPEKTI VENERE

Počalji  Dunja Pet Mar 11, 2011 6:14 pm

da..zanimljivo pitanje...pa sad kad malo bolje razmislim-naravno da mi se desavalo da me neko toliko "uzme" svu,da ja prosto "tecem" u odnosu sa njim...da,to su one famozne privlacnosti,gde koliko god da pokusavas da ukljucis mozak,srce te vuce na svoju stranu...i ima to svoju svrhu,naravno..ali..takve veze obicno nisu stabilne i sigurne...tu je obicno rec o necijem "sagorevanju" ..takve veze obicno imaju puno strasti,a malo relnosti trezvene...ali,da..sladje su od bilo cega Very Happy
i ne,nemoj sad da me smatras "ziherasem" koji igra uvek i pod obavezno na sigurno...pa nema sanse,nisam to ja..Smile kako bi me onda privlacili nesvakidasnji tipovi,neobicni i cudni na svoj nacin?? Smile ( jer me zaista i privlace! )
prosto,kad sam to rekla,mislila sam na neke veze koje bi trebalo da potraju i ostave neki znacajan trag! na svim poljima,a ne samo na culnim..:)jer ako se neki odnos zasniva samo na strasti,to drvce brzo sagori i zacas se pretvori u pepeo..mora pored toga da postoje i druge stvari..
e ako i te druge stvari ja sa nekim ne mogu da zamislim,onda ne znaci da cu da pobegnem od strasti,ali isto tako znaci da sam svesna da ce kraj da dodje vrlo brzo..Smile
Dunja
Dunja

Broj poruka : 295
Datum upisa : 22.11.2009

Nazad na vrh Ići dole

ASPEKTI VENERE - Page 8 Empty Re: ASPEKTI VENERE

Počalji  Čarobnica Pet Mar 11, 2011 6:22 pm

sara ::

Čarobnice, sunny baš volim da se ubaciš, već sinoć sam htjela zahvaliti na odgovoru jer imamo moguće sličnu situaciju, Astrotanja i Venerica također hvala. Laughing

Laughing ...sigurno je da dobar odnos sa svima je poželjan, jer donosi sreću u cjelokupnoj realizaciji života, a posebno sa majkom, a šta drugo mogu nego oprostiti svojoj majci, jer ništa loše se nije dogodilo između nas, osim prevelike ambicije sa svojim djetetom, ne osluškujući njegove sklonosti i životne težnje, dakako je ljepše živjeti u harmoniji razumjevanju i slozi, pa kad postoji mir, lakše će i ta mlada osoba cc 21-23, pronaći svoj put, to je jasno jer u tom ranjivom razdoblju nam je neophodna podrška roditelja konkretno u mom slučaju majke, ali je nije bilo...metaforički rečeno, što je ona htjela, to je isto jasno, lijepo cvijeće zasaditi u vazu koju ona hoće i neka se razvija tamo gdje ga je ona zasadila...odavno sam napustila njezine stavove i način razmišljanja i uvjerila ju da nije bila u pravu...

moja mladenačka ljubav nije samo Neptun, iskreno ja ga ne bi ni željela imati, ni sad ni prije, ali dogodile su se još neke puno ozbiljnije stvari u mom životu, a koji su u simbolici 5. polja kao baze od koje sam pošla, to nije ništa posebno, ali koje ja želim istražiti, pa kada si rekla pogledaću da vidim kuda ide Neptun kao dispozitor... ako mi možeš reći nešto o tome, što bi taj dispozitor rekao o tome? sunny


Sara, na sreću Neptun pravi dobre aspekte...sa Jupiterom može da da neočekivane dobitke preko partnera ili suda, u trigonu sa Marsom - ljubav sa prijateljima, tajne ljubavi jer je 60 sa Plutonom koji je pak njegov dispozitor...ili pak one koje ostavljaju dubok trag na našoj duši...ako gledamo samo Neptuna u Škorpionu onda on je to i razvijena intuicija...
Gledam i ovaj kvadrat Merkura i Meseca...jesi li imala možda situacija da si nisi mogla da iskažeš svoje emocije?

Da, imamo sličnu situaciju sa inkonjunkcijom, u obe je upleten Ur - kod tebe sa Mo kod mene sa Ve :-)...nisam ni ja imala podršku majke u tim godinama, jer je ona baš tad odlučila da uzme svoj život u svoje ruke i rastala se sa ocem, i sreća da smo udaljene jedna od druge (Mo180Pl), ali bez obzira na daljinu, svaki put kad bi se videle morale bi da se posvadjamo oko najmanje sitnice...Ustvari, kroz ceo život je pokušavala da mi nametne svoje vidjenje svega, čemu sam se ja opirala i bila "mimo sveta", i nikako nije mogla da prihvati da sam ja protiv principa koji su njoj njeni roditelji usadili...ali sad, nadam se, stvari dolaze na svoje i počinje da me prihvata onakvom kakva jesam, mada mislim da još nije osvestila da u toj mojoj različitosti od drugih leži moja posebnost Smile
Čarobnica
Čarobnica

Broj poruka : 1012
Datum upisa : 31.10.2008

Nazad na vrh Ići dole

ASPEKTI VENERE - Page 8 Empty Re: ASPEKTI VENERE

Počalji  Čarobnica Pet Mar 11, 2011 6:32 pm

Dunja ::da..zanimljivo pitanje...pa sad kad malo bolje razmislim-naravno da mi se desavalo da me neko toliko "uzme" svu,da ja prosto "tecem" u odnosu sa njim...da,to su one famozne privlacnosti,gde koliko god da pokusavas da ukljucis mozak,srce te vuce na svoju stranu...i ima to svoju svrhu,naravno..ali..takve veze obicno nisu stabilne i sigurne...tu je obicno rec o necijem "sagorevanju" ..takve veze obicno imaju puno strasti,a malo relnosti trezvene...ali,da..sladje su od bilo cega Very Happy
i ne,nemoj sad da me smatras "ziherasem" koji igra uvek i pod obavezno na sigurno...pa nema sanse,nisam to ja..Smile kako bi me onda privlacili nesvakidasnji tipovi,neobicni i cudni na svoj nacin?? Smile ( jer me zaista i privlace! )
prosto,kad sam to rekla,mislila sam na neke veze koje bi trebalo da potraju i ostave neki znacajan trag! na svim poljima,a ne samo na culnim..:)jer ako se neki odnos zasniva samo na strasti,to drvce brzo sagori i zacas se pretvori u pepeo..mora pored toga da postoje i druge stvari..
e ako i te druge stvari ja sa nekim ne mogu da zamislim,onda ne znaci da cu da pobegnem od strasti,ali isto tako znaci da sam svesna da ce kraj da dodje vrlo brzo..Smile

Eto ti Urana, neobični i nesvakidašnji tipovi (hvala, takodje, isti slučaj!), to je još jedna simbolika i neće svaki put Uran da ispuni simboliku nestabilnog, on može čak i da menja i uzdiže vezu, bar iz mog ugla...npr. ako je to bila veza, pišem generalno, za jednu noć jer se u tom momentu desio bum u drugom momentu to može da se transformiše u vezu koja će da počne da se gradi na poverenju, u nekom drugom u zavisnosti od drugih aspekata i tranzita to može da bude veza koja će da bude na daljinu, koja će da počne preko interneta i da traje kroz kratkotrajna vidjenja ako živite u različitim gradovima...ma simbolika je raznolika...svrha Urana je da sruši postojeće da bi gradio nešto trajnije, jer da ne zaboravimo drugi vladar Vodolije po tradicionalnoj astrologiji je Saturn koji je vreme, što znači da treba da pustimo vreme da pokaže kuda sve to vodi bez velikih očekivanja...
Kako god aspekt Urana sa Venerom će uvek da živi u našem natalu, samo je stvar na koji će način da se odrazi u kom delu života i zavisi i od toga koliko smo mi osvestili neke stvari u životu i naučili da se nosimo sa njima sunny
Čarobnica
Čarobnica

Broj poruka : 1012
Datum upisa : 31.10.2008

Nazad na vrh Ići dole

ASPEKTI VENERE - Page 8 Empty Re: ASPEKTI VENERE

Počalji  Dunja Pet Mar 11, 2011 7:10 pm

u nekom drugom u zavisnosti od drugih aspekata i tranzita to može da bude veza koja će da bude na daljinu, koja će da počne preko interneta i da traje kroz kratkotrajna vidjenja ako živite u različitim gradovima..

bravo..Smile ovoga je bilo... Wink

nisam zaista znala ovo za Saturna..mada sam juce procitala da je Uran stvorio Saturna...Wink
ali,dobro..ucim,ucim svaki dan pomalo..Smile

Carobnice bas mi je drago da eto imamo isti aspekt..Smile
Dunja
Dunja

Broj poruka : 295
Datum upisa : 22.11.2009

Nazad na vrh Ići dole

ASPEKTI VENERE - Page 8 Empty Re: ASPEKTI VENERE

Počalji  Čarobnica Pet Mar 11, 2011 7:42 pm

Dunja ::
u nekom drugom u zavisnosti od drugih aspekata i tranzita to može da bude veza koja će da bude na daljinu, koja će da počne preko interneta i da traje kroz kratkotrajna vidjenja ako živite u različitim gradovima..

bravo..Smile ovoga je bilo... Wink

nisam zaista znala ovo za Saturna..mada sam juce procitala da je Uran stvorio Saturna...Wink
ali,dobro..ucim,ucim svaki dan pomalo..Smile

Carobnice bas mi je drago da eto imamo isti aspekt..Smile

Poenta svega je da svaki aspekt treba da naučimo da živimo i da na njemu radimo i da budemo svesni toga nijedan dobar aspekt nije samo dobar, kao da nijedan loš nije samo loš i da nijedan aspekt ne treba da gledamo odvojeno i zasebno već ceo natal kao celinu, kao ni dobre i loše osobine planeta samo po znaku i kućama gde se nalaze...rekoh već da je astrosimbolika široka... Smile
Čarobnica
Čarobnica

Broj poruka : 1012
Datum upisa : 31.10.2008

Nazad na vrh Ići dole

ASPEKTI VENERE - Page 8 Empty Re: ASPEKTI VENERE

Počalji  sara Sub Mar 12, 2011 5:03 pm

Čarobnica ::
sara ::
Sara, na sreću Neptun pravi dobre aspekte...sa Jupiterom može da da neočekivane dobitke preko partnera ili suda, u trigonu sa Marsom - ljubav sa prijateljima, tajne ljubavi jer je 60 sa Plutonom koji je pak njegov dispozitor...ili pak one koje ostavljaju dubok trag na našoj duši...ako gledamo samo Neptuna u Škorpionu onda on je to i razvijena intuicija...
Gledam i ovaj kvadrat Merkura i Meseca...jesi li imala možda situacija da si nisi mogla da iskažeš svoje emocije?

Da, imamo sličnu situaciju sa inkonjunkcijom, u obe je upleten Ur - kod tebe sa Mo kod mene sa Ve :-)...nisam ocem, i sreća da smo udaljene jedna od druge (Mo180Pl), ali bez obzira na daljinu, svaki put kad bi se videle morale bi da se posvadjamo oko najmanje sitnice...Ustvari, kroz ceo život je pokušavala da mi nametne svoje ni ja imala podršku majke u tim godinama, jer je ona baš tad odlučila da uzme svoj život u svoje ruke i rastala se sa vidjenje svega, čemu sam se ja opirala i bila "mimo sveta", i nikako nije mogla da prihvati da sam ja protiv principa koji su njoj njeni roditelji usadili...ali sad, nadam se, stvari dolaze na svoje i počinje da me prihvata onakvom kakva jesam, mada mislim da još nije osvestila da u toj mojoj različitosti od drugih leži moja posebnost Smile

čarobnice, sunny hvala, ovo si sve dobro izanalizirala, nalazim se u ovim odgovorima, posebno mi je draga analiza ova, a moguće da je to to, neptun120 mars znači kod mene pronalaženje ljubavi preko prijatelja-ce, za mene veoma značajne osobe, to bi bilo moje oduševljenje s tim pogodkom. Da vidiš, da su to sve putevi našeg života, koji se vidi u natalu...

kvadrat merkura i mjeseca, je si li imala situaciju da ne možeš iskazati emociju, pa vjerovatno jesam, samo možda zbog drugih faktora, moguće da i ovo govori o načinu komuniciranja s mojom majkom, me90mo(loša komunikacija), jer nas dvije jednu petnastak minuta normalno razgovaramo, a onda počinju obavezna prebacivanja, u stilu kakva je bila u mojoj mladosti, ona i sada uvijek živi u istom uvjerenju, izreferira svoje uvijek iste i standardne rečenice, koje mene jako iznerviraju, eto to ti je me90mo...ali, ipak osjećam da je "nešto" shvatila... Question

Općenito gledajući, što se tiče iskazivanja emocija, čak i ljubavnih, ja uvijek držim da emocije više pokazuje mjesec nego venera, jer ja teško mogu sakriti oduševljenje, radost, tugu ili bilo kakvu drugu emociju, a da mi se ne vidi na licu, to pridajem karakteristici tipičnog mjeseca u lavu, neptunu pripisujem u startu idalizaciju svega, ali se i otrijeznim, a da li su nama emocije uvijek "uzvraćene", da ih mi nemožemo iskazati na pravi način, to je drugi par rukava...?
aspekt ve150mo je definitivno to to, konačno si mi ga približila i objasnila. sunny


Poslednji put izmenio sara dana Sub Mar 12, 2011 10:04 pm, izmenio ukupno 3 puta

sara

Broj poruka : 179
Datum upisa : 09.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

ASPEKTI VENERE - Page 8 Empty Re: ASPEKTI VENERE

Počalji  Čarobnica Sub Mar 12, 2011 7:07 pm

sunny Drago mi je da sam uspela da ti približim, a za Me 90 Mo sam te pitala jer ga ja isto imam, pa sam imala problem sa izražavanjem emocija...hm, a gledam tebi ovaj Merkur dolazi delom i iz 12. kuće, vl. 4 kuće...možda je trebalo da mamu malo uskraćuješ za informacije o muškarcima u tvom životu, prosto da bi se bi olakšala neke rasprave sa njom...I da, upravo je Mesec taj koji pokazuje emocije i stvarno je u Lavu to dosta izraženije nego kod ostalih znakova a Venera u Jarcu je način na koji oni doživljava ili dobija ljubav - a to je najčešće delima, ona može da znači ljubav u kasnijim godinama ili sa starijom osobom, ona je dostojanstvena, nekad i oprezna...Kod tebe, ovaj sekstil sa Me koji je u vatri po meni dovodi do tvoje prijemčivosti i otvorenosti prema drugima...

a da li su nama emocije uvijek "uzvraćene", da ih mi nemožemo iskazati na pravi način, to je drugi par rukava...?
E i ova rečenica može da se nadoveže na onaj aspekt Mo150Ve i još je tu i Uran, a to je i da naučimo da volimo i da to kažemo i pokažemo bez očekivanja, jer gde god ima Urana on teži ka bezuvjetnoj ljubavi...što razumem da je tvojoj Veneri jako teško jer ona zna i kroz dela da traži priznanje ljubavi a sa Uranom to zna da izostane...Niti mojoj Škorpionskoj nije bolje ali se vremenom naučila i osvestila da ne može uvek da bude kako bi ona htela Smile
Čarobnica
Čarobnica

Broj poruka : 1012
Datum upisa : 31.10.2008

Nazad na vrh Ići dole

ASPEKTI VENERE - Page 8 Empty Re: ASPEKTI VENERE

Počalji  sara Sub Mar 12, 2011 7:42 pm

sunny Da, onda nije ni slučajno da stalno plačem za mladošću, dobro da sam je koliko-toliko proživjela,
vidiš da sam bila u pravu...

da, ti mene hoćeš reći da sam imala problem u izražavanju emocija, možda sam govorila drugačije
nego što sam osjećala, a to jesam, možda ta osoba nije znala na čemu je sa mnom, možda nisam ulijevala dovoljno povjerenja kojeg je ta osoba tražila od mene, sad ono bukvalno govorim, je to to? meni se čini da je
to to merkur (riječi ) u kvadratu s mjesecom (emocijama)?
ovaj aspekt mi se uopće ne sviđa, makar ima svoje interesantnosti MO0UR?

da sam ja makar malo poznavala astrologiju, dočekala bih se ja na noge i puno bi stvari kod sebe promjenila,
ali nisam znala...

sara

Broj poruka : 179
Datum upisa : 09.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

ASPEKTI VENERE - Page 8 Empty Re: ASPEKTI VENERE

Počalji  lijana Ned Mar 13, 2011 12:07 am

da!!!kako si to lepo rekla!poznavanje astrologije nam upravo za to i sluzi,da nam pomogne da se docekamo na noge i da prepoznamo neke situacije u nasim zivotima,da nista nije slucajno i da se sve desava sa nekim razlogom i mnogo je lakse ako na tom putu imas pomoc.
eto,malo sam otisla van teme,ali sam morala reci cheers

lijana

Broj poruka : 33
Datum upisa : 22.02.2011

Nazad na vrh Ići dole

ASPEKTI VENERE - Page 8 Empty Re: ASPEKTI VENERE

Počalji  Čarobnica Ned Mar 13, 2011 12:13 am

Cure, u pravu ste Smile astrologija nam i služi da osvestimo sebe i da nam pomogne da radimo na sebi... Smile

Sara, Mo90Me su misli nasuprot osećanja, tako da si dala baš pravu definiciju...kod mene je postojao i strah da kažem šta osećam Sa120Mo...ali da se ne udaljavamo od Venere...
Čarobnica
Čarobnica

Broj poruka : 1012
Datum upisa : 31.10.2008

Nazad na vrh Ići dole

ASPEKTI VENERE - Page 8 Empty Re: ASPEKTI VENERE

Počalji  lijana Ned Mar 13, 2011 12:26 am

da,bas tako!ja znam sta bi trebao da znaci moj aspekt venere i marsa,sekstil,ali ja se nesto ne nalazim u tim opisima.verovatno jer su i venera i mars u padu,pa i to ima efekta,kao da bi htela sve to sto opisuje taj aspekt ali ne nalazim to kod mene.naime,sa muskarcima imam komplikovan odnos,sa muzem ,nista narocito,a sekstil bi trebao da govori o uskladjenosti a toga nema. mozda kasnije,posto je venera u devici a kako tanja kaze,devica je simbol zetve pa da se nadamo kasnije,mozda sa novim muskarcem queen
lol!
a nikako da povezem sta bi znacio sekstil sa asc.u cemu je tu stos?imam lepe aspekte venere,venera dominantna planeta a ljubavi nema!!!
to je za mene zagonetka.moze li mi neko moe pomoci? Shocked Shocked Shocked

lijana

Broj poruka : 33
Datum upisa : 22.02.2011

Nazad na vrh Ići dole

ASPEKTI VENERE - Page 8 Empty Re: ASPEKTI VENERE

Počalji  lijana Ned Mar 13, 2011 12:33 am

da dodam,aboravila sam.ja imam sekstil venere i marsa,i opet sam pretrpela nasile u braku i jos sam u tom bezveznom braku ,bez emocija.
Sad
tako da to da taj aspekt uvek daje zdrav odnos,nista.bar u mom slucaju, Sad Sad Sad i sto je najgore,nisam sigurna da se nece ponoviti jer se vec puno puta desavalo.
eto,ne postoji prosto gledanje na neke aspekte.kao imas to i to,bice tako.stvar je mnogo kompleksnija Question Question Question

lijana

Broj poruka : 33
Datum upisa : 22.02.2011

Nazad na vrh Ići dole

ASPEKTI VENERE - Page 8 Empty Re: ASPEKTI VENERE

Počalji  Formalhaut Ned Mar 13, 2011 12:59 am

.


Poslednji izmenio Formalhaut dana Sub Apr 21, 2012 8:56 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
Formalhaut
Formalhaut

Broj poruka : 225
Godina : 38
Локација : Beograd
Datum upisa : 09.01.2011

Nazad na vrh Ići dole

ASPEKTI VENERE - Page 8 Empty Re: ASPEKTI VENERE

Počalji  Formalhaut Ned Mar 13, 2011 1:04 am

.


Poslednji izmenio Formalhaut dana Sub Apr 21, 2012 9:23 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
Formalhaut
Formalhaut

Broj poruka : 225
Godina : 38
Локација : Beograd
Datum upisa : 09.01.2011

Nazad na vrh Ići dole

ASPEKTI VENERE - Page 8 Empty Re: ASPEKTI VENERE

Počalji  sara Ned Mar 13, 2011 1:56 pm

lijana ::da dodam,aboravila sam.ja imam sekstil venere i marsa,i opet sam pretrpela nasile u braku i jos sam u tom bezveznom braku ,bez emocija.
Sad tako da to da taj aspekt uvek daje zdrav odnos,nista.bar u mom slucaju, Sad Sad Sad i sto je najgore,nisam sigurna da se nece ponoviti jer se vec puno puta desavalo.
eto,ne postoji prosto gledanje na neke aspekte.kao imas to i to,bice tako.stvar je mnogo kompleksnija Question Question Question
sunny salažem se sa tobom lijana, stvar je puno kompleksnija nego što se čini, čudno je da taj lijepi i skladni aspekt ve60ma daje nasilje, potrebna je dublja analiza...

Općenito, o svakoj vrsti emocije treba pričati, kada govorim o ljubavi ne misli samo na bračnu ljubav, govorim o iskustvima ljubavi koju smo mi počeli doživljavati od samog početka našeg zaljubljivanja, cc od 18 godina pa do...,jer kuća se gradi od temelja, a ne od krova, (valjda je moja venera na granici jarca i vodolije, pa imam malo liberalnija mišljenja), nije valjda počela ljubav od 35 godina, a što si radio prije, sjedio u kući i čekao saturnov povratak da dođe na natalno mjesto i donese pravu, zrelu i odgovornu ljubav, kakva ti slijedi po natalu, a nije važno što si izmoren pogrešnim osobama i uzvraćanje ili neuzvračanju tih emocija, primjerice, kako ćes uzvratiti emociju u mladosti, ako je ta osoba tašta, sujetna, ako osjeća da se vrti os oko nje, kako biti iskren do kraja prema njoj, da se ne osili tvojim emocijama, jer toj osobi je cilj pobjeda nad ljubavi, a ne plemeniti cilj odnosa dvoje ljudi, zato si morao suzdržavati odnosno nepokazivati emociju do kraja, potrebno je govoriti o sveukupnim emocijama, ništa ne smije biti potisnuto, nema te institucije braka, koja mene može zatvoriti, da ja ne progovorim o svemu...
zato i jesam govorila suprotno onom što sam osjećala ME90MO... Question

kako pomiriti našu osobnost sa sudbinom, odnosno životnim putem po natalu, jer kod mene je marsa u 1. kući, da sve hoću odmah, mo0ur naglost, jer hoću ući u vatru iskušenja, a s druge strane vrlo često srećemo pogrešne osobe s kojima izgubimo puno energije u nemogućnosti iskazivanja emocija na pravi način, nije uvije problem kod nas, ponovno se nameće misao da smo mi ( ili da sam ja) trebali strateški ulaziti u vezu da se ne bi slučajno razočarali, a kako ćemo to znati kad smo bili tako mladi...

malo sam se udaljila od teme, okvirno da znate o čemu i na što mislim, a to je uvijek pričati o svojim emocijama,
bez obzira da li ste u braku ili niste, ništa nije savršeno, do čim su u pitanju ljudi... sunny

sara

Broj poruka : 179
Datum upisa : 09.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

ASPEKTI VENERE - Page 8 Empty Re: ASPEKTI VENERE

Počalji  Čarobnica Ned Mar 13, 2011 2:17 pm

sara ::
lijana ::da dodam,aboravila sam.ja imam sekstil venere i marsa,i opet sam pretrpela nasile u braku i jos sam u tom bezveznom braku ,bez emocija.
Sad tako da to da taj aspekt uvek daje zdrav odnos,nista.bar u mom slucaju, Sad Sad Sad i sto je najgore,nisam sigurna da se nece ponoviti jer se vec puno puta desavalo.
eto,ne postoji prosto gledanje na neke aspekte.kao imas to i to,bice tako.stvar je mnogo kompleksnija Question Question Question
sunny salažem se sa tobom lijana, stvar je puno kompleksnija nego što se čini, čudno je da taj lijepi i skladni aspekt ve60ma daje nasilje, potrebna je dublja analiza...

Općenito, o svakoj vrsti emocije treba pričati, kada govorim o ljubavi ne misli samo na bračnu ljubav, govorim o iskustvima ljubavi koju smo mi počeli doživljavati od samog početka našeg zaljubljivanja, cc od 18 godina pa do...,jer kuća se gradi od temelja, a ne od krova, (valjda je moja venera na granici jarca i vodolije, pa imam malo liberalnija mišljenja), nije valjda počela ljubav od 35 godina, a što si radio prije, sjedio u kući i čekao saturnov povratak da dođe na natalno mjesto i donese pravu, zrelu i odgovornu ljubav, kakva ti slijedi po natalu, a nije važno što si izmoren pogrešnim osobama i uzvraćanje ili neuzvračanju tih emocija, primjerice, kako ćes uzvratiti emociju u mladosti, ako je ta osoba tašta, sujetna, ako osjeća da se vrti os oko nje, kako biti iskren do kraja prema njoj, da se ne osili tvojim emocijama, jer toj osobi je cilj pobjeda nad ljubavi, a ne plemeniti cilj odnosa dvoje ljudi, zato si morao suzdržavati odnosno nepokazivati emociju do kraja, potrebno je govoriti o sveukupnim emocijama, ništa ne smije biti potisnuto, nema te institucije braka, koja mene može zatvoriti, da ja ne progovorim o svemu...
zato i jesam govorila suprotno onom što sam osjećala ME90MO... Question

kako pomiriti našu osobnost sa sudbinom, odnosno životnim putem po natalu, jer kod mene je marsa u 1. kući, da sve hoću odmah, mo0ur naglost, jer hoću ući u vatru iskušenja, a s druge strane vrlo često srećemo pogrešne osobe s kojima izgubimo puno energije u nemogućnosti iskazivanja emocija na pravi način, nije uvije problem kod nas, ponovno se nameće misao da smo mi ( ili da sam ja) trebali strateški ulaziti u vezu da se ne bi slučajno razočarali, a kako ćemo to znati kad smo bili tako mladi...

malo sam se udaljila od teme, okvirno da znate o čemu i na što mislim, a to je uvijek pričati o svojim emocijama,
bez obzira da li ste u braku ili niste, ništa nije savršeno, do čim su u pitanju ljudi... sunny


Sara, nijedna osoba koju smo sreli kroz život nije pogrešna, bar po meni...jer nam svako nosi neku lekciju koju treba da savladamo, u nekim ranijim godinama teško da ćemo da znamo šta treba da naučimo i onda nam se situacije i situacije ponavljaju a mi stojimo u mestu misleći kako smo loše sudbine i na kraju ništa nismo naučili...možda je baš trebalo da pokažemo emociju da ne kalkuliramo (Me - kalkulacija, trgovina, sitan novac 90 Mo - emocije) sa takvim osobama pa kud puklo...Smile Ali, eto uspela si da naućiš da treba izražavati emocije :-)


Moram da se osvrnem na Lijanin sekstil, mada je Marina već objasnila, dispozicijom Mars pravi loše aspekte, a kao što je i Lijana objasnila obe planete iz sekstila su u padu...to nam govori, u šta se malo pre uverih da nijedan dobar aspekt ne mora nužno da bude dobar u nekom trenutku...našoj novoj članici Uran napravio trigon na Sunce u 2.kući i ona ostala bez posla, ali to samo govori da se otvara mogućnost za nešto bolje :-)
Čarobnica
Čarobnica

Broj poruka : 1012
Datum upisa : 31.10.2008

Nazad na vrh Ići dole

ASPEKTI VENERE - Page 8 Empty Re: ASPEKTI VENERE

Počalji  lijana Ned Mar 13, 2011 7:58 pm

devojke,hvala vam puno.aista mi znaci to sto ste mi odgovorile i ulile malo nade.a i sad mi je zahvaljujuci marininom objasnjenju mnogo jasnije sta se tu u stvari desava.ipak se ne moze gledati samo jedan aspekt.
marina,draga,ne bih ja to trpela da me nije strah od njega.on ima veneru u 12.kucu na algolu What a Face mars u vodoliji i da ne nabrajam vise,stelijum u 12.kuci,nezgodan je bas mnogo.ali se nadam da ce se nesto desiti sto ce mi omoguciti da ga se oslobodim.a tu su i deca,mnogo toga No No No

lijana

Broj poruka : 33
Datum upisa : 22.02.2011

Nazad na vrh Ići dole

ASPEKTI VENERE - Page 8 Empty Re: ASPEKTI VENERE

Počalji  Formalhaut Pon Mar 14, 2011 2:58 am

.


Poslednji izmenio Formalhaut dana Sub Apr 21, 2012 9:30 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
Formalhaut
Formalhaut

Broj poruka : 225
Godina : 38
Локација : Beograd
Datum upisa : 09.01.2011

Nazad na vrh Ići dole

ASPEKTI VENERE - Page 8 Empty Re: ASPEKTI VENERE

Počalji  Milica Pon Mar 14, 2011 1:40 pm

lijana ::da dodam,aboravila sam.ja imam sekstil venere i marsa,i opet sam pretrpela nasile u braku i jos sam u tom bezveznom braku ,bez emocija.
Sad
tako da to da taj aspekt uvek daje zdrav odnos,nista.bar u mom slucaju, Sad Sad Sad i sto je najgore,nisam sigurna da se nece ponoviti jer se vec puno puta desavalo.
eto,ne postoji prosto gledanje na neke aspekte.kao imas to i to,bice tako.stvar je mnogo kompleksnija Question Question Question

Uh, uh, uhhhh!

Kako ne volim da vidim lošeg Marsa u raku! Pa još vladar 5. polja, pa još 90PL, 90ME....pa ti se Lijana naprosto lepiš za sileđžije i muške kukavice koje tuku samo slabije od sebe.

VE kao vladar 7. ti je u padu...pošto je VE tema, hajde malo da opišemo ovu!
Ovo je, po mom skromnom mišljenju jedna od najlošijih pozicija Venere.
Ona je u merkurovom znaku i još je zemljana, pa je samim tim gora nego ona u blizancima.
Sklona računici u ljubavi, naprosto mora bar jednom da izračuna pre nego što uđe u neku ljubavnu priču.
Daje koliko dobije.
Pokažže emocije samo ako ih vidi sa suprotne strane.
Kod tebe, kao vladar 7., daje i očekivanja od partnera koja ako ne ispunjava, onda je tu džangrizanje i cepidlačenje.

Ali da ne bude zabune, ne bih ja tebe da kritikujem, niti da kažem, daleko bilo, da si ti kriva za to što tom tvom pada na pamet nasilje !

Hajde da probamo da je okrenemo u tvoju korist.
Koristi tu kalkulantsku Veneru na pravi način. Dispozitor ti je i Meseca i Sunca !!!
Sledeći put dobro otvori oči kad budeš birala i iskoristi taj njen računski potencijal.
Znam da nije lepo što te savetujem da to radiš, ali ti tako moraš, jer s onim straubalnim Marsom u raku u 8. kući, to je dobar način da zaobiđeš još jednog siledžiju koji bi ti se navalio na grbaču. Wink

Teraj nasilnike tamo gde im je mesto- u rodni kraj! Very Happy
Milica
Milica

Broj poruka : 614
Локација : brdo
Datum upisa : 13.09.2009

Nazad na vrh Ići dole

ASPEKTI VENERE - Page 8 Empty Re: ASPEKTI VENERE

Počalji  lijana Uto Mar 15, 2011 1:24 pm

devojke,zaista ste divne.nemam reci kojima bih vam opisala koliko mi znace reci vase podrske.ne volim da pricam o ovome jer je zaista ponizhttp://www.astro.com/cgi/chart.cgi?rs=3;btyp=w2gw&nhor=4avajuce.

lijana

Broj poruka : 33
Datum upisa : 22.02.2011

Nazad na vrh Ići dole

ASPEKTI VENERE - Page 8 Empty Re: ASPEKTI VENERE

Počalji  lijana Uto Mar 15, 2011 1:25 pm

http://www.astro.com/cgi/chart.cgi?rs=3;btyp=w2gw&nhor=4
evo je njegova natalna karta,nisam uspela iz prve,valjda sam uzbudjena pale bice i dobar primer za pokazatelje nasilnika u natalnoj karti .

lijana

Broj poruka : 33
Datum upisa : 22.02.2011

Nazad na vrh Ići dole

ASPEKTI VENERE - Page 8 Empty Re: ASPEKTI VENERE

Počalji  Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 8 od 12 Prethodni  1, 2, 3 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu