Astrotanjin astrološki forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Solarna eklipsa

+18
inja
Angie
galaksija
nena
IVA
Flora
hajkula
Tajna
Bambola
smesko
Strelica
DUH
Čarobnica
gernica
Izida
mrs_r
Astrotanja
Snezana
22 posters

Strana 1 od 10 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Sledeći

Ići dole

Solarna eklipsa Empty Solarna eklipsa

Počalji  Snezana Uto Jan 13, 2009 3:27 am

Prva sledeca solarna eklipsa dogodice se 26. januara u 8.55am na 6.30 Aqu., interesuje me da li imate iskustva kada Acs solarne eklipse pada na natalno So?
Tekst o eklipsama je na donjem linku.
http://www.spicum.com/astrologija/pomracenja-2.html
Snezana
Snezana

Broj poruka : 399
Локација : Beograd
Datum upisa : 31.10.2008

http://www.snezanarafailovic.com

Nazad na vrh Ići dole

Solarna eklipsa Empty Re: Solarna eklipsa

Počalji  Astrotanja Sre Jan 14, 2009 8:13 pm

Snežo, to ne znam, ali što se tiče delovanja Sunčanog pomrčenja tu imam iskustva i uverila sam se da donosi velike promene u životu te osobe. često krize, prokrete, mladima preko oca, odraslima direktno, često uticajući na zdrvalje, posebno ako osoba već ima zdravstvene probleme.
Astrotanja
Astrotanja

Broj poruka : 4245
Godina : 58
Datum upisa : 22.10.2008

http://www.astrotanja.rs

Nazad na vrh Ići dole

Solarna eklipsa Empty Re: Solarna eklipsa

Počalji  Snezana Sre Jan 14, 2009 8:18 pm

Da li mislis na varijantu kada tra So u trenutku eklipse pravi aspekt, recimo sa nat So ili pak sa vladarem nat So, X kucom i sl/?
Snezana
Snezana

Broj poruka : 399
Локација : Beograd
Datum upisa : 31.10.2008

http://www.snezanarafailovic.com

Nazad na vrh Ići dole

Solarna eklipsa Empty Re: Solarna eklipsa

Počalji  Astrotanja Ned Jan 25, 2009 1:32 pm

Mislim na natalno Sunce,što se najčešće događa u toku tog mesec, a efekti su nekad i višegodišnji.
Astrotanja
Astrotanja

Broj poruka : 4245
Godina : 58
Datum upisa : 22.10.2008

http://www.astrotanja.rs

Nazad na vrh Ići dole

Solarna eklipsa Empty Re: Solarna eklipsa

Počalji  Snezana Ned Jan 25, 2009 5:14 pm

Mislim da sam razumela. Asc solarne eklipse ce biti na mom So, tu su i Ur i Ve u prvom planu, vladar solarne eklipse je Ne koji ce praviti 90 sa So solarne eklipse u Aqu- stvaralacki i duhovni razvoj su imperativ da ne bi delovao pogubno na celokupan poslovni i zivotni polozaj. Mo solarne eklise 90 Ne, prisutan dusevni nemir, preterano poverenje. Tu je i tra Ju90 nat Ne - znaci "caru carevo, bogu bozije", nema ljutnje Smile
Snezana
Snezana

Broj poruka : 399
Локација : Beograd
Datum upisa : 31.10.2008

http://www.snezanarafailovic.com

Nazad na vrh Ići dole

Solarna eklipsa Empty Re: Solarna eklipsa

Počalji  Snezana Ned Jul 05, 2009 11:22 pm

Evo u mesecu julu nove Solarne eklipse 22.jula, na 29.27 stepeni Raka. Asc solarnog pomračenja je na 22.11 Raka
Mom prijatelju je to samo nekoliko sati pre početka nove solarne 09/10, tu je i tranzitni mesec tra So0Mo 0 natalno So.
Vladar njegovog Sunca je Mesec na kome je tranzitni Saturn orbis 1, tranzitna Ve (vladar X) je u egzaknom kvadratu sa Sa0Mo, mislim da je akcenat na zdravlju njegove majke http://www.ultraphoto.org/images/u6kvu0irytnwsc2mh9vn.gif, eventualno problem njegovog oka, obzirom da je imao operaciju oka. U svakom slučaju vrlo važna godina za njega, jer je natalni i solarni Asc poklapaju.
Volela bih komentar study
Snezana
Snezana

Broj poruka : 399
Локација : Beograd
Datum upisa : 31.10.2008

http://www.snezanarafailovic.com

Nazad na vrh Ići dole

Solarna eklipsa Empty Re: Solarna eklipsa

Počalji  mrs_r Pon Jul 06, 2009 12:04 am

@snezana

pitanje: zasto je bitno kada se natalni i solarni ac poklope, zato sto su meni isti ove godine?

mrs_r

Broj poruka : 135
Godina : 52
Datum upisa : 30.06.2009

Nazad na vrh Ići dole

Solarna eklipsa Empty Re: Solarna eklipsa

Počalji  Snezana Pon Jul 06, 2009 12:23 am

mrs_r ::@snezana

pitanje: zasto je bitno kada se natalni i solarni ac poklope, zato sto su meni isti ove godine?

natalne i solarne kuće se poklapaju, izražena mogućnost ostvarenja natalnih potencijala, naravno uz praćenje solara odvojeno a i aspekata između natalnih i solarnih planeta Smile
Snezana
Snezana

Broj poruka : 399
Локација : Beograd
Datum upisa : 31.10.2008

http://www.snezanarafailovic.com

Nazad na vrh Ići dole

Solarna eklipsa Empty Re: Solarna eklipsa

Počalji  mrs_r Pon Jul 06, 2009 1:51 am

opala! duplo saturnovo samaranje, al sa druge strane od pre tri dana se ispostavi da ce ove godine biti napisane i objavljene dve, a ne jedna knjiga kako sam mislila cheers pa ko voli mracnu poeziju i duhovite knjige za decu, namenjene odraslima, ispricane iz usta jednog koker spanijela koji se zove happy ce se mozda zabaviti. ja znam da ja jesam dok sam pisala i pisem Wink sunny

mrs_r

Broj poruka : 135
Godina : 52
Datum upisa : 30.06.2009

Nazad na vrh Ići dole

Solarna eklipsa Empty Re: Solarna eklipsa

Počalji  Astrotanja Uto Jul 07, 2009 12:57 am

Snezo, da li ce pomrcenje biti u solarnoj 11. ili u 12?

Saturn izned Meseca donece mu svakako vise brige, neizvesnosti cekanja, a to sve moze uticati i na njegovo zdravlje, a ne sqmo na majcino. Pre svega Mesec u Devici i to jos u natalnoj prvoj donosi da kada je majci da je i vlasniku horoskopa lose, da bine, tuguje, pati i to se cesto odrazava i na fizickom planu. Posebno na glavu.
Ako je solarna eklipsa u solarnoj 12. onda je naglasak izmedu ostalog i na zdravlju same osoba i to na onim organima koji su ostljivi, a kako je u pitanju Mlad Mesec, moglo bi da se odnosi i na oci.
Ukoliko je u 11. i to hoce da donese neke promene koje mogu da budu u vezi sa simbolikom 11., a to moze da se odnosi i na promenu planova, ili necega sto je u simbolici 11.. bilo da je rec o timskom rad, prijateljstvu, ili udruzenjima. Ima vise nemira, osetljiosti, promene raspolozenja i sl. koju izazivaju aktuelna dogadanja u njegoom zivotu. sunny

Mrs, moze neki stih ili odlomak iz tvojih novih knjiga? alien
Astrotanja
Astrotanja

Broj poruka : 4245
Godina : 58
Datum upisa : 22.10.2008

http://www.astrotanja.rs

Nazad na vrh Ići dole

Solarna eklipsa Empty Re: Solarna eklipsa

Počalji  Snezana Uto Jul 07, 2009 10:27 am

Astrotanja ::Snezo, da li ce pomrcenje biti u solarnoj 11. ili u 12?

Saturn izned Meseca donece mu svakako vise brige, neizvesnosti cekanja, a to sve moze uticati i na njegovo zdravlje, a ne sqmo na majcino. Pre svega Mesec u Devici i to jos u natalnoj prvoj donosi da kada je majci da je i vlasniku horoskopa lose, da bine, tuguje, pati i to se cesto odrazava i na fizickom planu. Posebno na glavu.
Ako je solarna eklipsa u solarnoj 12. onda je naglasak izmedu ostalog i na zdravlju same osoba i to na onim organima koji su ostljivi, a kako je u pitanju Mlad Mesec, moglo bi da se odnosi i na oci.
Ukoliko je u 11. i to hoce da donese neke promene koje mogu da budu u vezi sa simbolikom 11., a to moze da se odnosi i na promenu planova, ili necega sto je u simbolici 11.. bilo da je rec o timskom rad, prijateljstvu, ili udruzenjima. Ima vise nemira, osetljiosti, promene raspolozenja i sl. koju izazivaju aktuelna dogadanja u njegoom zivotu. sunny

Mrs, moze neki stih ili odlomak iz tvojih novih knjiga? alien



Asc solarne ekpipse u X, na samom kraju X, uklapa se u tvoje tumačenje, postoji promena plana u vezi sa novim poslovima a samim tim i sa oblikom udruživanja- vrh XI. Sigurno da će biti i nekakvih glavobolja u vezi sa majkom, Mo u I mu je odgaila decu i kao svaki Mo u I vrlo vezan za majku, ali ne u onom patološkom smislu, Mo u I je odredio i profesiju kojom se bavi, rad sa ljudima, lečenje ljudi.
Promene se odnose i na nove početke, ovog puta u lokacijskom smislu, odlazak u inostranstvo. Interensantno je to koliko mi utičemo svojom pojavom u nečijem životu, jer naše poznanstvo je bila u njegovoj karti na prvi tranzit Sa0Mo, pri drugom prelasku Sa0Mo već je bila priča o promenama njegovih ciljeva u smislu posla kojim se bavi. U mojoj natalnoj na tra Ju60Ju je bio prvi kontakt. Astrološki ovo je priča kako energije ljudi koji se susreću utiču na dalje tokove, šta će mo mi dalje uraditi to samo zavisi od nas, tje da li imamo potencijal za priču koja se pojavi. meni je ovaj susret, natalno, u simbolici Ju u X, a i So u II - možda mi bude sledeći direktor sunny
Snezana
Snezana

Broj poruka : 399
Локација : Beograd
Datum upisa : 31.10.2008

http://www.snezanarafailovic.com

Nazad na vrh Ići dole

Solarna eklipsa Empty Re: Solarna eklipsa

Počalji  mrs_r Uto Jul 07, 2009 4:08 pm

mozda ce zazvucati jako blesavo, ali preksinoc je moj pas (po prvi put ga vidim da to radi, a ima pet godina), sedeo, buljio kroz prozor i zavijao...inace je strelac/vaga flower

mrs_r

Broj poruka : 135
Godina : 52
Datum upisa : 30.06.2009

Nazad na vrh Ići dole

Solarna eklipsa Empty Re: Solarna eklipsa

Počalji  Astrotanja Uto Jul 07, 2009 5:05 pm

Nisam licno dozivela, ali sam cula da zivotinje predosecaju neku opasnost i da zato zavijaju.
Oslusni i ti svoju intuiciju. cyclops
Astrotanja
Astrotanja

Broj poruka : 4245
Godina : 58
Datum upisa : 22.10.2008

http://www.astrotanja.rs

Nazad na vrh Ići dole

Solarna eklipsa Empty Re: Solarna eklipsa

Počalji  mrs_r Sre Jul 15, 2009 4:31 pm

gde meni pada ovo pomracenje i sta donosi? Shocked

mrs_r

Broj poruka : 135
Godina : 52
Datum upisa : 30.06.2009

Nazad na vrh Ići dole

Solarna eklipsa Empty Re: Solarna eklipsa

Počalji  Izida Sre Jul 15, 2009 8:19 pm

...


Poslednji izmenio Izida dana Sre Okt 05, 2011 7:26 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
Izida
Izida

Broj poruka : 626
Datum upisa : 06.02.2009

Nazad na vrh Ići dole

Solarna eklipsa Empty Re: Solarna eklipsa

Počalji  Astrotanja Sre Jul 15, 2009 10:05 pm

Njega će pre svega osetiti julski rakovi rođeni oko 22. jula i julski Lavovi rođeni krajem jula, posebno 23., 24. jula, a i ti drag Pandora bi mogla osetiti njegov uticaj. Više odmora, više osluškivanja sopstvenog tela, više pažnje svom zdravlju posveti, više spavaj i jedi vitaminsku hranu. Tebi pada u 6. kuću zdravlja i posla, ali na natalni Jupiter, što će ublažiti negativni uticaj solarne eklipse na tvoje natalno Sunce. sunny
Astrotanja
Astrotanja

Broj poruka : 4245
Godina : 58
Datum upisa : 22.10.2008

http://www.astrotanja.rs

Nazad na vrh Ići dole

Solarna eklipsa Empty Re: Solarna eklipsa

Počalji  gernica Sre Jul 15, 2009 10:11 pm

Desice se oko mog Sunca i Asc-a, tj u XII polju.
Kakve ce to promene nagovestiti? Laknulo mi je sto jmc vise nije u I polju, ali XII kuca nije ni
malo lagana, obzirom da je Sunce tu blizu.
gernica
gernica

Broj poruka : 240
Datum upisa : 12.01.2009

Nazad na vrh Ići dole

Solarna eklipsa Empty Re: Solarna eklipsa

Počalji  Izida Sre Jul 15, 2009 10:15 pm

......


Poslednji izmenio Izida dana Sre Okt 05, 2011 7:35 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
Izida
Izida

Broj poruka : 626
Datum upisa : 06.02.2009

Nazad na vrh Ići dole

Solarna eklipsa Empty Re: Solarna eklipsa

Počalji  Astrotanja Sre Jul 15, 2009 10:46 pm

Midlim da trebaš da se boriš protiv tih strahova i da razumno pristupiš svemu što se događa. Kažem ti osluškuj i prati, a na promene reaguj, preduzimi ono što je potrebno, budi pripravna za moguće problem, ali ne prestravljena. Ako se pojavi neki problem recimo na poslu budi prpravna na njega, bilo da se odnosi na početak nekog novog perioda, ili na neke promene koje ti možda neće baš goditi trnutno i sl. Ima li naznaka takih nekih dešavanja u vezi sa poslom, već sada?

Gernice, nije dobro vreme za putovanja, neke promene ne samo tog dana, nego nekoliko dana pre i posle, jer promen mogu ,špsebno ako postoji neki problem da budu izraženen i neretko nepovoljne. Treba biti obazriviji, priravniji i slušati svoju intuiciju, pratiti predznake nekih promena ukoliko se pojave, posebno ako je zdravlje u pitanju i regovati na njih, ne zanemariti ih. Kako je tebi u 12. kući ona može da se odnosi i na nešto skriveno, tajno, potisnuto, daleko,. Ovo mogu biti i mesta ,ilii ustanove zatvorenog tipa,ili nešto zabačeno bilo to ulice, ili udaljeni predeli i sl.
12.. kuća se odnosi i na snove, intuiciju, pa bi i to moglo da bude nešto što će ti biti izraženo i pomoći u razotkrivanju sebe.

sunny


Poslednji izmenio Astrotanja dana Sre Jul 15, 2009 11:39 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
Astrotanja
Astrotanja

Broj poruka : 4245
Godina : 58
Datum upisa : 22.10.2008

http://www.astrotanja.rs

Nazad na vrh Ići dole

Solarna eklipsa Empty Re: Solarna eklipsa

Počalji  Izida Sre Jul 15, 2009 10:52 pm

...


Poslednji izmenio Izida dana Sre Okt 05, 2011 7:35 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
Izida
Izida

Broj poruka : 626
Datum upisa : 06.02.2009

Nazad na vrh Ići dole

Solarna eklipsa Empty Re: Solarna eklipsa

Počalji  mrs_r Čet Jul 16, 2009 12:13 am

A JA!?!?!?!?!?!?!?!? Shocked jos se nisam oporavila ni od one lunarne...bokte, ko ce ovo sve da izdrzi Shocked Shocked Shocked

mrs_r

Broj poruka : 135
Godina : 52
Datum upisa : 30.06.2009

Nazad na vrh Ići dole

Solarna eklipsa Empty Re: Solarna eklipsa

Počalji  Izida Čet Jul 16, 2009 12:14 am

...


Poslednji izmenio Izida dana Sre Okt 05, 2011 7:36 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
Izida
Izida

Broj poruka : 626
Datum upisa : 06.02.2009

Nazad na vrh Ići dole

Solarna eklipsa Empty Re: Solarna eklipsa

Počalji  mrs_r Čet Jul 16, 2009 12:16 am

na sta meni pada (osim po glavi i dusi, ko i sve ostalo), ko ce da mi kaze!??!!?? pocecu da vicem Shocked Evil or Very Mad lol!

mrs_r

Broj poruka : 135
Godina : 52
Datum upisa : 30.06.2009

Nazad na vrh Ići dole

Solarna eklipsa Empty Re: Solarna eklipsa

Počalji  Čarobnica Čet Jul 16, 2009 12:18 am

Meni će da se dogodi na samom vrhu 9.kuće, na južnom mesečevom čvoru egzaktno i preko Saturna vl.3 u 9 na 2 stepenu...baš krasno i praviće doduše trigone na Mesec i Neptun...već mi je pada mrak na oči... Neutral
Čarobnica
Čarobnica

Broj poruka : 1012
Datum upisa : 31.10.2008

Nazad na vrh Ići dole

Solarna eklipsa Empty Re: Solarna eklipsa

Počalji  Izida Čet Jul 16, 2009 12:21 am

...


Poslednji izmenio Izida dana Sre Okt 05, 2011 7:36 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
Izida
Izida

Broj poruka : 626
Datum upisa : 06.02.2009

Nazad na vrh Ići dole

Solarna eklipsa Empty Re: Solarna eklipsa

Počalji  Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 1 od 10 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu