Astrotanjin astrološki forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Tranziti Jupitera

+52
Zorica
sladjana
sara
Dafni
ana n
Natasha-77
venerica
jassna
ena1976
mira
malamo
smajli
Rubiel
katja1
enca
lola
zelena dolina
jelenajeca
Maryah
Bambina
Mrvica
luna
tanjica
galaksija
Dream catcher
alea
vedrana
Darko
Angie
senka023
elaelena
Snezana
Tajna
IVA
joki22
Izida
Flora
Milica
nolita
gernica
afrodita
Čarobnica
Latica
nina4
Jane
Nale 83
inja
Lima
Supernova
Astrotanja
zeka
-menora-
56 posters

Strana 11 od 11 Prethodni  1, 2, 3 ... 9, 10, 11

Ići dole

Tranziti Jupitera - Page 11 Empty Re: Tranziti Jupitera

Počalji  ena1976 Uto Jun 18, 2013 7:55 pm

Draga Tanja, u pravu ste. Nisam razmišljala o XI kao drugoj kući od X. Tokom aprila i maja sam se baš otkinula od posla i to je donelo dodatni novac na platu i ovog i prošlog meseca što se tačno poklapa sa ulaskom JU u XI. Bravo za ideju!
ena1976
ena1976

Broj poruka : 413
Datum upisa : 06.07.2011

Nazad na vrh Ići dole

Tranziti Jupitera - Page 11 Empty Re: Tranziti Jupitera

Počalji  Zorica Pon Jul 01, 2013 1:10 pm

Very Happy  Evo i mene posle duze pauze. Meni je jupiter doso na jupiter u 9 kuci i doneo rasciscavanja po mnogim pitanjima. Inace u natalu mi je jupiter na 0 raka u sekstilu sa merkurom u 7 kuci u biku pa sam kupila polovni automobil (porodicni autic Suzuki Wagon R+). Predhodni period mi je sa ulaskom saturna u skorpiji doneo brdo bracnih problema ali se nadam da ce se sve srediti sa ovim egzaltiranim jupiterom u raku.

Kakvo je iskustvo ostalih sa tranzitom jupitera kroz 9 polje?
Zorica
Zorica

Broj poruka : 251
Godina : 58
Локација : Skopje,Makedonija
Datum upisa : 28.10.2008

Nazad na vrh Ići dole

Tranziti Jupitera - Page 11 Empty Re: Tranziti Jupitera

Počalji  Astrotanja Pon Jul 01, 2013 3:04 pm

Zorice, retrogradni Merkur te nam te je doneo.Smile  Je si li kupila kola dok je Merkur išao retrogradno?Smile 
Astrotanja
Astrotanja

Broj poruka : 4245
Godina : 58
Datum upisa : 22.10.2008

http://www.astrotanja.rs

Nazad na vrh Ići dole

Tranziti Jupitera - Page 11 Empty Re: Tranziti Jupitera

Počalji  Zorica Pon Jul 01, 2013 3:11 pm

Astrotanja ::Zorice,   retrogradni Merkur te nam te  je doneo.Smile  Je si li kupila kola dok je Merkur išao retrogradno?Smile 

Jesam draga 29.06.2013 godine u 11,15 sati sam podpisala ugovor kod notara i isti dan negde oko 14,30 sam prebacila kola na svoje ime i izvadila saobracajnu. Tako je to kad je covek astrlog ...Very Happy 
Zorica
Zorica

Broj poruka : 251
Godina : 58
Локација : Skopje,Makedonija
Datum upisa : 28.10.2008

Nazad na vrh Ići dole

Tranziti Jupitera - Page 11 Empty Re: Tranziti Jupitera

Počalji  Astrotanja Pon Jul 01, 2013 5:10 pm

Moje iskustvo je da može doći do kvarova kola kada se kupuje sa retrogradnim Merkurom, pa sam te zato to pitala, jer ja svojim klijentima ne preporučujem kupovine kada je retro Merkur, ali ne samo probleme sa ugovorima, koji mogu biti i povoljni kada je kao kod tebe, jer ti je Jupiter u sesktilu sa Merkurom.sunny 
Astrotanja
Astrotanja

Broj poruka : 4245
Godina : 58
Datum upisa : 22.10.2008

http://www.astrotanja.rs

Nazad na vrh Ići dole

Tranziti Jupitera - Page 11 Empty Re: Tranziti Jupitera

Počalji  Zorica Pon Jul 01, 2013 7:30 pm

Astrotanja ::Moje iskustvo je da može doći do  kvarova kola kada se kupuje sa retrogradnim Merkurom, pa sam te zato to pitala, jer ja svojim klijentima ne preporučujem  kupovine  kada je  retro  Merkur, ali ne samo probleme sa ugovorima, koji mogu biti i povoljni kada je kao kod tebe, jer ti je Jupiter u sesktilu sa Merkurom.sunny 

Hvala za odgovore draga.Very Happy 
Zorica
Zorica

Broj poruka : 251
Godina : 58
Локација : Skopje,Makedonija
Datum upisa : 28.10.2008

Nazad na vrh Ići dole

Tranziti Jupitera - Page 11 Empty Re: Tranziti Jupitera

Počalji  da igual Čet Jul 25, 2013 7:30 pm

Predstavlja li tranzit JU kroz moju 12. - trigon moja natalna VE u 9. (vl.5.) pojavu nekog tajnog ljubavnog odnosa, koji prelazi u javnost u sept. ove godine kad JU dođe na ASC?
VE je još podržana trigonom SA iz 5. sco i sekstilom PL iz jarca..
Ili da gledam taj tranzit više vezano za posao (pošto mi je JU u blizancima 90 VE/SA na seriji 3/9 donio jako veliki obim posla - oblast jezici/prevođenje, no ipak i jedan ljubavni odnos, ali nevaljali)?

NATAL: oi43.tinypic.com/j08dvm.jpg

da igual

Broj poruka : 19
Datum upisa : 18.04.2010

Nazad na vrh Ići dole

Tranziti Jupitera - Page 11 Empty Re: Tranziti Jupitera

Počalji  Astrotanja Sre Okt 30, 2013 12:45 pm

Jupiter u 12. i to u Raku u trigonu sa vladarem 5, Venerom donosi  mogućnost tajne veze i to sa osobaom oja je udaljena, ili početak duhovne veze, jer ovde on oreće osobu da se bavi onim što je unutar nje, pa je odličan ukoliko se osoba usmeri na svoje podsvesno.
Meni je doneo nova duhovne spoznaje, proučavanje psihologije vezane za podsvesno i korišćenje svo podsvesnog,  u poboljšanje situacije i privlačenje pozitivnih događanja, u smislu da u ono što verujem to i privlačimo. 12. kuća podsvesnog je prima  poztivne vibracije Jupitera, jer on je ne zaboravimo vladar poslednjeg 12. zodijačkog znaka, Ribe, gde je u svom sedištu.

Kako tranzitnim Jupiterom u Raku upravlja Mesec, onda treba pratiti tranzite Meseca i ako su oni povoljni oni će ti, dok je Jupiter u 12. omogućiti da lakše dođeš do unutrašnjeg mira, da  se lakše opusstiš, zaspiš, da tvoji snovi i  tvoje podsvesno rade  u tvoje dobro. Jupiter u 12. pod dobrim aspektima donosi da je osoba zaštićena, ima pomoć onih koji se nevide, oni koji rade u tajnosti nešto njoj, ali to  donosi njoj dobro.

Anđeli, ili neka božanska energija, kao da čuva tu osobu i naročito ako traži pomoć za sebe od viših bića ona je sada i privlači, ili pak ako  razmišlja pozitivno  i kroz autosugestiju  sebe poztivno usmerava, recimo radeći afirmacije, ona uspeva da ono što želi i ostvaruje.Proverila sam i uspešno deluje, ako se  bezuslovno veruje u to što se misli:sunny:
Astrotanja
Astrotanja

Broj poruka : 4245
Godina : 58
Datum upisa : 22.10.2008

http://www.astrotanja.rs

Nazad na vrh Ići dole

Tranziti Jupitera - Page 11 Empty Re: Tranziti Jupitera

Počalji  Natasha-77 Sub Apr 19, 2014 4:16 pm

Evo posto je Ju presao preko natalnog JU,da vam prenesem utiske...ocekivala sam svasta nesto ali u sustini nista posebno se nije desilo :-/...ocekivala sam jer on prelazi svakih 12 god. i nakraju nista...jedino ako on kod mene ne deluje...06.maja putujem za Svedsku,a zadnji put sam tamo bila mozda bas pre 12 god.pa da nije to taj Jupiter mozda sa malim zakasnjenjem?  Very Happy 
Natasha-77
Natasha-77

Broj poruka : 204
Godina : 46
Datum upisa : 12.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

Tranziti Jupitera - Page 11 Empty Re: Tranziti Jupitera

Počalji  wanja Pon Maj 12, 2014 4:39 pm

Da li Ju0Ma moze da utice na poslovne ponude tj.da mi donese zaposlenje?Uskoro ce biti u konjukciji i sa Progresivnim Marsom.. stati na ASC!

wanja

Broj poruka : 87
Godina : 46
Локација : Kragujevac
Datum upisa : 08.09.2010

Nazad na vrh Ići dole

Tranziti Jupitera - Page 11 Empty Re: Tranziti Jupitera

Počalji  logos Uto Maj 13, 2014 1:01 pm

wanja ::Da li Ju0Ma moze da utice na poslovne ponude tj.da mi donese zaposlenje?Uskoro ce biti u konjukciji i sa Progresivnim Marsom.. stati na ASC!

Wanja - tranziti:

Tranziti Jupitera - Page 11 2mnf4hs

Jupiter je vladar VI kuće posla a natalno je u izgonu u Blizancima i u XII kući gde važi za "anđela čuvara" koji donosi spas kada to najmanje očekujemo. On je u sekstilu sa drugim vladarem VI polja Saturnom koji, takođe, niije najbolje pozicioniran jer je u Lavu u izgonu i u II natalnoj kući para i vrednosti i u inkonjunkciji sa MC u znaku Ovna čiji vladar Mars je u I kući blizi Asc u Raku u znaku svog pada. Sve to kada uzmemo u obzir ukazuje na ne baš veliku korist od Jupitera, od Saturna se može očekivati težak rad da bi se uspelo u karijeri i teško zarađen novac a Mars ukazuje na mnogo rada i utrošene energije da bi se uspelo (Mars u trigonu sa MC).

Trenutno se Jupiter (optimizam, nada, vera) kreće egzaltiran u znaku Raka kroz XII kuću (tajno, nejasno) i približava Asc (osoba) pa to potajno utiče na povećanje optimizma i nade da će biti bolje. Tranzitni Jupiter je u inkonjunkciji (neugodan aspekt) sa natalnim Neptunom (zablude, nejasnoće) koji je u znaku Strelca pri vrhu VI kuće (posao) i u kvadratu (loš aspekt) sa natalnim Plutonom (stradanje) iz IV kuće (dom, porodica) pa to može ukazivati na nerealni (Neptun) optimizam (Jupiter) zbog loše situacije u porodici (Pluton u IV kući). Da je loše ukazuje i kvadrat tranzitnog Plutona iz VI kuće (posao) sa svojim natalom koji će potrajati malo duže a opozicija (suprotstavljanje) tranzitnog Urana (svađe, rastave, istina) sa natalnim Plutonom da se mora shvatiti istina (Uran) i da je situacija loša (Pluton, dno) pa makar i po cenu neugodnih rasprava (Uran) jer se posle toga može očekivati oporavak na novim osnovama (Pluton u natalnom trigonu sa Suncem koje je i u trigonu sa Sev. čvorom - put uspeha). Treba izbegavati nametanje volje autoriteta (Sunce iz VII kuće u Vodoliji u kvadratu sa Uranom) i poštovati lične slobode (Uran u trigonu sa Asc).

Sam tranzit Jupitera preko natalnom Marsa aktiviraće neugodni natalni T-kvadrat Hirona (ranjeni iscelitelj, rana koja ne zarasta), konjunkcije Plutona (stradanje i regeneracija) i Meseca (emocije, duša, psiha) i Marsa (energija, rad) kao žižne tačke. Tom prilikom će biti konjunkcija Jupitera sa Marsom i u kvadratima sa tranzitnim čvorovima pa će to sve zajedno izgledati kao karmički dug koji će se tom prilikom platiti.


Poslednji izmenio logos dana Uto Maj 13, 2014 9:40 pm, izmenjeno ukupno 1 puta

logos

Broj poruka : 656
Datum upisa : 29.01.2014

Nazad na vrh Ići dole

Tranziti Jupitera - Page 11 Empty Re: Tranziti Jupitera

Počalji  wanja Uto Maj 13, 2014 3:32 pm

Iii...sta je odgovor???Nisam nista razumela..Da li.moze da donese ponudu il ne?Uglavnom ja radim od 21.god u domenu bankarstva,osiguranja i It kompanije.Poslednjih god dana sam bez posla..
Mislim da je za Pl orbis 3 presirok..Mislim.na aspekt pl90pl..Uglavnom znam da pluton i uran deluju kroz polja a ne sano u tranzitima

wanja

Broj poruka : 87
Godina : 46
Локација : Kragujevac
Datum upisa : 08.09.2010

Nazad na vrh Ići dole

Tranziti Jupitera - Page 11 Empty Re: Tranziti Jupitera

Počalji  logos Uto Maj 13, 2014 9:43 pm

wanja ::Iii...sta je odgovor???Nisam nista razumela..Da li.moze da donese ponudu il ne?Uglavnom ja radim od 21.god u domenu bankarstva,osiguranja i It kompanije.Poslednjih god dana sam bez posla..
Mislim da je za Pl orbis 3 presirok..Mislim.na aspekt pl90pl..Uglavnom znam da pluton i uran deluju kroz polja a ne sano u tranzitima

Kada si se zaposlila prvo je tranzitni Saturn pravio trigon (odličan aspekt) sa svojim natalom iz II kuće a nedugo zatim i tranzitni Jupiter oba iz X kuće karijere (oni su suvladari VI kuće posla). Bez posla si ostala kada je tranzitni Neptun (gubitak) bio u dugoj opoziciji (loš aspekt) sa natalnim Saturnom (drugi vladar VI kuće posla) a tranzitni Jupiter (vladar VI kuće posla) bio u opoziciji (loš aspekt) sa natalnim Neptunom (gubitak) sa vrha VI kuće (posao).

Što se tiče aspekta kvadrata tranzitnog Plutona sa svojim natalom radi se o dugotrajnom aplikacionom aspektu pa bi bilo dobro, obzirom da prirodu Plutona, uzeti ga za ozbiljno jer posle njegovog dejstva ništa više nije isto i što to pre shvatimo manju cenu ćemo platiti.

logos

Broj poruka : 656
Datum upisa : 29.01.2014

Nazad na vrh Ići dole

Tranziti Jupitera - Page 11 Empty Re: Tranziti Jupitera

Počalji  wanja Sre Maj 14, 2014 12:53 am

logos ::
wanja ::Iii...sta je odgovor???Nisam nista razumela..Da li.moze da donese ponudu il ne?Uglavnom ja radim od 21.god u domenu bankarstva,osiguranja i It kompanije.Poslednjih god dana sam bez posla..
Mislim da je za Pl orbis 3 presirok..Mislim.na aspekt pl90pl..Uglavnom znam da pluton i uran deluju kroz polja a ne sano u tranzitima

Kada si se zaposlila prvo je tranzitni Saturn pravio trigon (odličan aspekt) sa svojim natalom iz II kuće a nedugo zatim i tranzitni Jupiter oba iz X kuće karijere (oni su suvladari VI kuće posla). Bez posla si ostala kada je tranzitni Neptun (gubitak) bio u dugoj opoziciji (loš aspekt) sa natalnim Saturnom (drugi vladar VI kuće posla) a tranzitni Jupiter (vladar VI kuće posla) bio u opoziciji (loš aspekt) sa natalnim Neptunom (gubitak) sa vrha VI kuće (posao).

Što se tiče aspekta kvadrata tranzitnog Plutona sa svojim natalom radi se o dugotrajnom aplikacionom aspektu pa bi bilo dobro, obzirom da prirodu Plutona, uzeti ga za ozbiljno jer posle njegovog dejstva ništa više nije isto i što to pre shvatimo manju cenu ćemo platiti.  
Od 2002-2013 ja sam promenila 3 posla...
Inace,pre mislim da je Sa90Ma uticao na gubitak posla..A Ju180Ne je uticao ne nejasnost,nerealno rasudjivanje sta ce biti.A Pluton je ipak nasporija planeta tako da ipak mislim da je orbis od 3 presirok..To je vec separacioni aspekt.Za njega se ipak uzima oribis 1.Moyda gresim!!!!Inace,sve dok na nebu Ur i Pl budu pravili kvadrate mislim da ce biti tako neiyvesno na mom polju posla.Jer je to 6 i 10 polje mog natala,a ove dve planete deluju i kroz polja.
Kako god,,ja i dalje ne dobih odgovor na pitanje DA LI Ju0Ma moye meni da donese ponudu za posao??

wanja

Broj poruka : 87
Godina : 46
Локација : Kragujevac
Datum upisa : 08.09.2010

Nazad na vrh Ići dole

Tranziti Jupitera - Page 11 Empty Re: Tranziti Jupitera

Počalji  logos Sre Maj 14, 2014 12:55 pm

wanja ::Od 2002-2013 ja sam promenila 3 posla...
Inace,pre mislim da je Sa90Ma uticao na gubitak posla..

Jupiter i Saturn su suvladari VI natalnog polja posla pa se po tom osnovu analiziraju a što se tiče Marsa i njegovog tranzitnog aspekta kvadrata sa natalnim Saturnom koji je drugi vladar VI kuće posla i to se uzima u obzir jer je Mars vladar X kuće koja je važna jer simbolizuje treći posao ("Od 2002-2013 ja sam promenila 3 posla...").

wanja ::A Pluton je ipak nasporija planeta tako da ipak mislim da je orbis od 3 presirok..To je vec separacioni aspekt.Za njega se ipak uzima oribis 1.Moyda gresim!!!!

Natalni Pluton je na 16° Vage a tranzitni je na 13° Jarca i nalaze se na rastojanju od 86°42'50'' i kako se tranzitni Pluton udaljava od svog natala to će oni tek 19.02.2016. biti prvi put u tačnom aspektu kvadrata pa je to aplikacioni (nastupajući) aspekt jer će tek da se dogodi. Što se tiče orbisa za Plutona za konjunkciju, kvadrat, opoziciju i trigon najčešće se koristi 5° a neki čak i 8°, stvar je ličnog izbora i iskustva.

wanja ::Kako god,,ja i dalje ne dobih odgovor na pitanje DA LI Ju0Ma moye meni da donese ponudu za posao??


Pošto sam na to pitanje već dosta toga napisao dodao bih samo to da će se dolaskom tranzitnog Jupitera u opoziciju sa natalnim Merkurom koji je vladar XII kuće (sledeći posao) stvoriti šansa za novi posao. Nešto pre toga je tranzitni Merkur već bio na natalnom Jupiteru iz XII kuće (novi posao) pri čemu se aktivirao natalni trigon Jupitera i Meseca (vladar Asc) i inkonjunkcija Jupitera i Merkura. Nedugo zatim Jupiter ide preko Asc i natalnog Marsa koji je blizu samog Asc a i tranzitno Sunce (ti) će ići preko natalnog Jupitera kroz XII kuću (sledeći posao) pa sve to kada se uzme u obzir postoje šanse da se nešto po tom pitanju dogodi. Uglavnom, sve zavisi od tvoje volje, želje i sposobnosti da nešto promeniš kod sebe jer su teška vremena i moramo da se prilagođavamo novim okolnostima u kojima živimo pa u vezi toga pažljivije prouči svoj natal jer je on tvoj potencijal, astrološki posmatrano (naravno, ko u to veruje i ko ume da ga prepozna kod sebe). Verujem da ti to možeš i umeš i da ćeš smoći snage da to uradiš.

logos

Broj poruka : 656
Datum upisa : 29.01.2014

Nazad na vrh Ići dole

Tranziti Jupitera - Page 11 Empty Re: Tranziti Jupitera

Počalji  lilyrose Sre Maj 14, 2014 6:18 pm

Što (mi) može donijeti tranzit Jupitera nad DESC (za otprilike godinu i pol)? Bit će u lavu, a vladalac lava (Sunce) je meni (natalno) u 10.kući.
U isto vrijeme, Saturn će biti u  Strijelcu (kojim vlada Jupiter) , u konjukciji s MC-om i Suncem (mislim na tranzit).
Da li da očekujem "promjenu statusa" na relaciji 7- 10 kuća?

Također, ima li Jupiter ikakvu "moć" kad u tranzitu dođe u konjukciju sa Točkom sreće?
lilyrose
lilyrose

Broj poruka : 74
Datum upisa : 27.04.2014

Nazad na vrh Ići dole

Tranziti Jupitera - Page 11 Empty Re: Tranziti Jupitera

Počalji  wanja Sre Maj 14, 2014 6:48 pm

@ logos
U pitanju je bio kvadrat tranz Saturna na natalni Mars a ne obrnuto..Mars kao suvladar mog 10 polja karijere.Saturn kao vladar polja partnerstva..
Nadam se da Ju0Ma moze da donese neku ponudu za posao.Sada gledam tog meseca. Mesecna profekcoja mi pada u 6.polje..Naravno da ja moram da se ukljucim aktivno,naravno da sve zavisi i od moje zelje..Zato dam krenula i na usavrsavanja.
Videcemo..Kako god,"zvezde ukazuju ne obavezuju''!

wanja

Broj poruka : 87
Godina : 46
Локација : Kragujevac
Datum upisa : 08.09.2010

Nazad na vrh Ići dole

Tranziti Jupitera - Page 11 Empty Re: Tranziti Jupitera

Počalji  logos Sre Maj 14, 2014 9:44 pm

wanja ::@ logos
U pitanju je bio kvadrat tranz Saturna na natalni Mars a ne obrnuto..Mars kao suvladar mog 10 polja karijere.Saturn kao vladar polja partnerstva..
Nadam se da Ju0Ma moze da donese neku ponudu za posao.Sada gledam tog meseca. Mesecna profekcoja mi pada u 6.polje..Naravno da ja moram da se ukljucim aktivno,naravno da sve zavisi  i od moje zelje..Zato dam krenula i na usavrsavanja.
Videcemo..Kako god,"zvezde ukazuju ne obavezuju''!

U jednom od prethodnih postova si napisala "Poslednjih god dana sam bez posla.." a to podrazumeva vreme oko meseca maja prošle godine i u tom periodu je tranzitni Mars bio u kvadratu (aplikacionom) sa natalnim Saturnom kako sam već napisao a tranzitni Saturn je izlazio iz orbisa predviđenog za kvadrat sa natalnim Marsom. Međutim, pošto se radi o sporoj planeti efekti prethodnog aspekta se mogu osećati i nešto kasnije pa nije pogrešno i to napomenuti kao recidiv događaja iz prethodnog perioda.

Dobro je što si odlučila da se usavršavaš jer na to ukazuje natalna inkonjunkcija (prilagođavanje) Jupitera (viši nivo znanja, doškolavanje, usavršavanje) koji vlada VI kućom (posao) sa Merkurom (učenje, nastava) sa kraja VI kuće (posao) koji vlada XII kućom (tvoj naredni posao) i III kućom u Devici (učenje radi posla, doškolavanje). Povoljno je i to što je Merkur sada u znaku Blizanaca i trenutno u trigonu sa tvojim Suncem, dakle pravo vreme za mentalne aktivnosti što usavršavanje i jeste.

logos

Broj poruka : 656
Datum upisa : 29.01.2014

Nazad na vrh Ići dole

Tranziti Jupitera - Page 11 Empty Re: Tranziti Jupitera

Počalji  Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 11 od 11 Prethodni  1, 2, 3 ... 9, 10, 11

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu