Astrotanjin astrološki forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

MOŽEMO LI DA UTIČEMO NA SAVLAĐDIVANJE ASPEKATA

+17
lado06
Jane
-menora-
IVA
Kocka je bacena
Milica
sasa62
Izida
afrodita
Čarobnica
Flora
Astrotanja
hajkula
Bambola
joki22
Tajna
DUH
21 posters

Strana 3 od 12 Prethodni  1, 2, 3, 4 ... 10, 11, 12  Sledeći

Ići dole

MOŽEMO LI DA UTIČEMO NA SAVLAĐDIVANJE ASPEKATA - Page 3 Empty Re: MOŽEMO LI DA UTIČEMO NA SAVLAĐDIVANJE ASPEKATA

Počalji  Izida Sub Sep 12, 2009 6:27 pm

...


Poslednji izmenio Izida dana Sre Okt 05, 2011 5:49 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
Izida
Izida

Broj poruka : 626
Datum upisa : 06.02.2009

Nazad na vrh Ići dole

MOŽEMO LI DA UTIČEMO NA SAVLAĐDIVANJE ASPEKATA - Page 3 Empty Re: MOŽEMO LI DA UTIČEMO NA SAVLAĐDIVANJE ASPEKATA

Počalji  DUH Sub Sep 12, 2009 6:30 pm

pandora* :: Znam sta je neaspektovana planeta...

Pa što onda pominješ onaj minorni aspekt JU i SA kad imaju aspekt sa VE ?
DUH
DUH

Broj poruka : 890
Локација : Beograd
Datum upisa : 18.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

MOŽEMO LI DA UTIČEMO NA SAVLAĐDIVANJE ASPEKATA - Page 3 Empty Re: MOŽEMO LI DA UTIČEMO NA SAVLAĐDIVANJE ASPEKATA

Počalji  Izida Sub Sep 12, 2009 6:34 pm

...


Poslednji izmenio Izida dana Sre Okt 05, 2011 5:46 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
Izida
Izida

Broj poruka : 626
Datum upisa : 06.02.2009

Nazad na vrh Ići dole

MOŽEMO LI DA UTIČEMO NA SAVLAĐDIVANJE ASPEKATA - Page 3 Empty Re: MOŽEMO LI DA UTIČEMO NA SAVLAĐDIVANJE ASPEKATA

Počalji  DUH Sub Sep 12, 2009 6:58 pm

pandora* ::
Jer sam htela da naglasim da vladalac kuce i dispozitor planete u kuci imaju kontakt doduise minorni je ali ipak je aspekt..
..ili da otvorimo drugu temu.
Otvori temu o minornim aspektima ili o aspektima uopšte, pa ćemo tamo svi da pišemo koje aspekte računaju a koje ne i kakva su kome iskustva jer to je zaista posebna tema a mišljenja i profesionalnih astrologa su različita
DUH
DUH

Broj poruka : 890
Локација : Beograd
Datum upisa : 18.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

MOŽEMO LI DA UTIČEMO NA SAVLAĐDIVANJE ASPEKATA - Page 3 Empty Re: MOŽEMO LI DA UTIČEMO NA SAVLAĐDIVANJE ASPEKATA

Počalji  Izida Sub Sep 12, 2009 7:08 pm

......


Poslednji izmenio Izida dana Sre Okt 05, 2011 5:46 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
Izida
Izida

Broj poruka : 626
Datum upisa : 06.02.2009

Nazad na vrh Ići dole

MOŽEMO LI DA UTIČEMO NA SAVLAĐDIVANJE ASPEKATA - Page 3 Empty Re: MOŽEMO LI DA UTIČEMO NA SAVLAĐDIVANJE ASPEKATA

Počalji  sasa62 Ned Sep 13, 2009 9:05 pm

Aspekti se nemoraju ispoljavati samo na fizičkom planu, već mogu i na mentalnom planu.

Dakle ako se pita da li se može izbjeći fizički plan, onda je odgovor može..

Sudbina zaista postoji, ali isto tako postoji i slobodna volja. Najveći naš "neprijatelj" je naš karakter, iz razloga što je on jedan od glavnih krivaca zbog čega su naše reakcije predvidljive, i to nema veze sa sudbinom.

Naš karakter je naš najveći ograničavajući faktor da "nemožemo" raditi bilo što, već su naše reakcije uvjetovane našim karakterom ( osnovna nepromjenjljiva struktura, So znak, Mo znak, Asc, i stelij čine naš glavni dio karaktera )

Prema tome činjenica da je nešto predvidljivo ne proističe iz determiniranosti, već iz razloga što neželimo drukčije reagirati, dakle sami biramo reakciju unutar mogućnosti vlastita karaktera.

Sudbina je prikazana vanjskim okolnostima na koje nikako nemožemo utjecati, počevši od roditelja, grada gje živimo, države gdje živimo, regije itd. jer ako grad u kojem živimo zadesi potres to će se ticati i nas ili rat što je bio također se ticao i nas i to su sudbinska zbivanja , mada ih ima još i drukčije vrste, nije sve u sudbini, niti je sve determinirano, jer puno ovisi i od nas samih.

Lijepo je to rekla Hajkula no teško je to shvatiti i prihvatiti jer treba duboko ući u bit astrologije da se to spozna... zaista nije jednostavno, i u počecima astrologije, ovo pitanje je bilo među prvima koja su me opsjedala.

Istina je uvijek negdje u sredini, daleko od toga da vladamo svime i da možemo sve izrealizirati slobodnom voljom i isto tako daleko da je sve determinirano. Ono do čega sam ja došao je vrlo blisko razmišljanju Hajkule...

U stvari moglo bi se reći dana neki način mjenjajući sebe mjenjamo i vlastitu sudbinu ...

Istina je da se neki aspekti mogu izbjeći u nekom momentu...
Recimo to ovako... ako netko ima loše aspekte u nekom momentu života i tada u tom periodu se bavi nekakvim opasnim stvarima, recimo padobranstvom ili ga mobiliziraju u rat teško da će izbjeći fizičku manifestaciju aspekta za razliku da u tom periodu obavlja sasvim uobičajene radnje , dolazak i odlazak na i sa posla, i slične obične radnje...

Dakle svakako se mogu detektirati loši ili riskantni periodi u životu te pomoću tih informacija korigirati način života u tom periodu i izbjeći najlošije mogućnosti odrađivanja nekog aspekta. Možda ga nekad nećemo moći sasvim izbjeći ali svakako se može ublažiti ili ga potrošiti na mentalnom nivou...
sasa62
sasa62

Broj poruka : 117
Локација : Rijeka
Datum upisa : 28.12.2008

Nazad na vrh Ići dole

MOŽEMO LI DA UTIČEMO NA SAVLAĐDIVANJE ASPEKATA - Page 3 Empty Re: MOŽEMO LI DA UTIČEMO NA SAVLAĐDIVANJE ASPEKATA

Počalji  DUH Ned Sep 13, 2009 10:21 pm

sasa62 ::Aspekti se nemoraju ispoljavati samo na fizičkom planu, već mogu i na mentalnom planu.

Dakle ako se pita da li se može izbjeći fizički plan, onda je odgovor može..

Sudbina zaista postoji, ali isto tako postoji i slobodna volja. Najveći naš "neprijatelj" je naš karakter, iz razloga što je on jedan od glavnih krivaca zbog čega su naše reakcije predvidljive, i to nema veze sa sudbinom.

Naš karakter je naš najveći ograničavajući faktor da "nemožemo" raditi bilo što, već su naše reakcije uvjetovane našim karakterom ( osnovna nepromjenjljiva struktura, So znak, Mo znak, Asc, i stelij čine naš glavni dio karaktera )

Prema tome činjenica da je nešto predvidljivo ne proističe iz determiniranosti, već iz razloga što neželimo drukčije reagirati, dakle sami biramo reakciju unutar mogućnosti vlastita karaktera.

Sudbina je prikazana vanjskim okolnostima na koje nikako nemožemo utjecati, počevši od roditelja, grada gje živimo, države gdje živimo, regije itd. jer ako grad u kojem živimo zadesi potres to će se ticati i nas ili rat što je bio također se ticao i nas i to su sudbinska zbivanja , mada ih ima još i drukčije vrste, nije sve u sudbini, niti je sve determinirano, jer puno ovisi i od nas samih.

Lijepo je to rekla Hajkula no teško je to shvatiti i prihvatiti jer treba duboko ući u bit astrologije da se to spozna... zaista nije jednostavno, i u počecima astrologije, ovo pitanje je bilo među prvima koja su me opsjedala.

Istina je uvijek negdje u sredini, daleko od toga da vladamo svime i da možemo sve izrealizirati slobodnom voljom i isto tako daleko da je sve determinirano. Ono do čega sam ja došao je vrlo blisko razmišljanju Hajkule...

U stvari moglo bi se reći dana neki način mjenjajući sebe mjenjamo i vlastitu sudbinu ...

Istina je da se neki aspekti mogu izbjeći u nekom momentu...
Recimo to ovako... ako netko ima loše aspekte u nekom momentu života i tada u tom periodu se bavi nekakvim opasnim stvarima, recimo padobranstvom ili ga mobiliziraju u rat teško da će izbjeći fizičku manifestaciju aspekta za razliku da u tom periodu obavlja sasvim uobičajene radnje , dolazak i odlazak na i sa posla, i slične obične radnje...

Dakle svakako se mogu detektirati loši ili riskantni periodi u životu te pomoću tih informacija korigirati način života u tom periodu i izbjeći najlošije mogućnosti odrađivanja nekog aspekta. Možda ga nekad nećemo moći sasvim izbjeći ali svakako se može ublažiti ili ga potrošiti na mentalnom nivou...

[color=black]Pitanje je bilo da li mogu negativni aspekti da se izbegnu na fizičkom planu jer svaki aspekt se izražava i na duhovnom (intelektualnom) i na fizičkom planu, jer ti svakako nećeš moći da izbegneš da ti saksija padne na glavu ili da izbegneš saobraćajku sa jakim egzaktnim aspektima i položajem i da ne nabrajam sve moguće nesreće koje čovek ne može da izbegne jer ne zna kada i gde će ga snaći...

A što se tiče slobodne volje, mislim da bi prvo trebali da je definišemo jer očigledno je različito shvatamo, pošto sve čega postanemo svesni, ovako ili onako to je već prošlost, u koji deo vremena ćeš svrstati slobodnu volju kada sadašnjost ne postoji osim kao termin, pa ne vidim kako se izražava osim kao posledica podsvesti a verujem da svi slobodnu volju vezuju za svest[

PS - drago mi je što si se javio ti me uvek teraš na dublje razmišljanje i baš me mučiš u pozitivnom smislu/color]
DUH
DUH

Broj poruka : 890
Локација : Beograd
Datum upisa : 18.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

MOŽEMO LI DA UTIČEMO NA SAVLAĐDIVANJE ASPEKATA - Page 3 Empty Re: MOŽEMO LI DA UTIČEMO NA SAVLAĐDIVANJE ASPEKATA

Počalji  Milica Ned Sep 13, 2009 10:57 pm

Moj stav je da slobodna volja postoji u tragovima.

Šta je sloboda volja?
Mogućnost da sami krojimo svoju sudbinu.
Iskreno, slabo verujem u to.

Rešila sam juče da kuvam grašak. Otišla u prodavnicu, kad u prvoj nema graška. Odem u drugu i kupim ga tamo.
Dođem kući, počnem da spremam ručak, i nestane mi struja. Pozovem distribuciju i oni mi kažu :''Gospođo, montiramo nove trafoe''. I tako ja ne skuvam grašak za ručak, a Boga mi ni ručak.

Namerno sam navela banalan primer, jer postavlja se pitanje što je to o čemu mi možemo da odlučujemo?
Imam običaj da kažem, samo o onome što držimo u svojim rukama 100%.
A šta to držimo u svojim rukama 100%, a da ne postoji spoljni faktor koji može da nas pomete u odluci?

Ja verujem da je natalna karta svojevrstan prikaz onoga što ćemo u životu proživljavati. Svaka natalna karta pokazuje i koliko je čovek ambiciozan i čemu će stremiti i da li će na tom putu nailaziti na prepreke, kakve prepreke, koliko je čovek emotivan...govori i o tome koliko čovek ima jaku podsvest i koliku svest ima o sebi, koliko je realan, ima li mogućnost da postane još realniji....mislim da čovek ne može izvan onoga što mu je dato natalnom kartom.
Milica
Milica

Broj poruka : 614
Локација : brdo
Datum upisa : 13.09.2009

Nazad na vrh Ići dole

MOŽEMO LI DA UTIČEMO NA SAVLAĐDIVANJE ASPEKATA - Page 3 Empty Re: MOŽEMO LI DA UTIČEMO NA SAVLAĐDIVANJE ASPEKATA

Počalji  DUH Ned Sep 13, 2009 11:20 pm

Milica ::Moj stav je da slobodna volja postoji u tragovima. Šta je sloboda volja? Mogućnost da sami krojimo svoju sudbinu. Iskreno, slabo verujem u to.

Tačno, dalje od onog kako su stajale planete u trenutku našeg rodjenja ne možemo ali je lepa iluzija da možemo nešto da promenimo i to jedino daje smisao životu, čak i ja kao ortodoksni fatalista se trudim da nešto promenim ali uvek otkrijem da sve dodje na svoje mesto samo što ga nekad prepoznam a nekad ne
DUH
DUH

Broj poruka : 890
Локација : Beograd
Datum upisa : 18.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

MOŽEMO LI DA UTIČEMO NA SAVLAĐDIVANJE ASPEKATA - Page 3 Empty Re: MOŽEMO LI DA UTIČEMO NA SAVLAĐDIVANJE ASPEKATA

Počalji  afrodita Pon Sep 14, 2009 1:15 am

Ovo je jako dubiozna tema? Rekla bih pre tema za ispecene astrologe, ali evo sta sam procitala na jednom sajtu(ajde da ga ne reklamiram ovde)

Astrolog Nikola Stojanovi kaze sledece:
''Svi smo mi nebeske marionete. Život svakog od nas je unapred definisan i određen.Moć astrologije je da se neke stvari ublaže. Sudbina se ne može promeniti, ali mi se možemo na nju pripremiti''.

Kako mozemo da se pripremimo? Napr: znamo da imamo aspekt koji ce nas obavestiti da ne trebamo da putujemo jer nam preti opasnost u saobracaju, ali sta ako ostanemo kuci i desi nam se da padnemo sa stepenista i slomimo nogu?? Ponekad je bolje kad covek ne zna sta ga ceka!!!
afrodita
afrodita

Broj poruka : 124
Godina : 42
Локација : Situacija je slozena
Datum upisa : 24.05.2009

Nazad na vrh Ići dole

MOŽEMO LI DA UTIČEMO NA SAVLAĐDIVANJE ASPEKATA - Page 3 Empty Re: MOŽEMO LI DA UTIČEMO NA SAVLAĐDIVANJE ASPEKATA

Počalji  Tajna Pon Sep 14, 2009 3:51 am

sasa62 ::Aspekti se nemoraju ispoljavati samo na fizičkom planu, već mogu i na mentalnom planu.

Dakle ako se pita da li se može izbjeći fizički plan, onda je odgovor može..

Sudbina zaista postoji, ali isto tako postoji i slobodna volja. Najveći naš "neprijatelj" je naš karakter, iz razloga što je on jedan od glavnih krivaca zbog čega su naše reakcije predvidljive, i to nema veze sa sudbinom.

Naš karakter je naš najveći ograničavajući faktor da "nemožemo" raditi bilo što, već su naše reakcije uvjetovane našim karakterom ( osnovna nepromjenjljiva struktura, So znak, Mo znak, Asc, i stelij čine naš glavni dio karaktera )

Prema tome činjenica da je nešto predvidljivo ne proističe iz determiniranosti, već iz razloga što neželimo drukčije reagirati, dakle sami biramo reakciju unutar mogućnosti vlastita karaktera.

Sudbina je prikazana vanjskim okolnostima na koje nikako nemožemo utjecati, počevši od roditelja, grada gje živimo, države gdje živimo, regije itd. jer ako grad u kojem živimo zadesi potres to će se ticati i nas ili rat što je bio također se ticao i nas i to su sudbinska zbivanja , mada ih ima još i drukčije vrste, nije sve u sudbini, niti je sve determinirano, jer puno ovisi i od nas samih.

Lijepo je to rekla Hajkula no teško je to shvatiti i prihvatiti jer treba duboko ući u bit astrologije da se to spozna... zaista nije jednostavno, i u počecima astrologije, ovo pitanje je bilo među prvima koja su me opsjedala.

Istina je uvijek negdje u sredini, daleko od toga da vladamo svime i da možemo sve izrealizirati slobodnom voljom i isto tako daleko da je sve determinirano. Ono do čega sam ja došao je vrlo blisko razmišljanju Hajkule...

U stvari moglo bi se reći dana neki način mjenjajući sebe mjenjamo i vlastitu sudbinu ...

Istina je da se neki aspekti mogu izbjeći u nekom momentu...
Recimo to ovako... ako netko ima loše aspekte u nekom momentu života i tada u tom periodu se bavi nekakvim opasnim stvarima, recimo padobranstvom ili ga mobiliziraju u rat teško da će izbjeći fizičku manifestaciju aspekta za razliku da u tom periodu obavlja sasvim uobičajene radnje , dolazak i odlazak na i sa posla, i slične obične radnje...

Dakle svakako se mogu detektirati loši ili riskantni periodi u životu te pomoću tih informacija korigirati način života u tom periodu i izbjeći najlošije mogućnosti odrađivanja nekog aspekta. Možda ga nekad nećemo moći sasvim izbjeći ali svakako se može ublažiti ili ga potrošiti na mentalnom nivou...

Sasa, niko ovde nije ni spomenuo da aspekti ne mogu biti i na mentalnom planu, ali uglavnom opisuju i nesto na fizickom nivou... Ti kazes da se mogu prevazici i posto se po tvojim tekstovima moze zakljuciti da imas sigurnost u svoje stavove i izlaganja, bilo bi lepo da to i objasnis, odnosno potkrepis primerom... Kako si astrolog i znas sto znas, postavi svoj chart i kazi nam koji si od svojih losih aspekata prevazisao na fizickom planu...

Slazes se sa Hajkulom, dobro; i nju sam isto pitala i ne dobih odgovor... dajte primer osobe koja ne prozivljava svoje lose aspekte na fizickom nivou....

Svako moze tvrditi sta god hoce, potrebno je, narocito na astroloskom forumu, potkrepiti svoju tvrdnju astroloskim simbolima i manifestacijama, tako da izvoli... U suprotnom tvoja tvrdnja ne znaci nista, osima onoga u sto ti verujes, sto u krajnjoj liniji moze ali ne mora biti validno, ali svakako nista ne dokazuje.

Slazemo se, ili mi se cini, da je kljuc u karakteru, pa ako uspemo da promeniimo karakter promenicemo i sudbinu... Imam 2 pitanja:

1. Sta odredjuje karakter?

2. U kolikoj meri (procentualno) ljudi promene svoj karakter?

Da je lako promeniti karakter mi bi svi bili nasmejani i srecni stalno, i desavale bi nam se samo lepe stvari u zivotu. To nije slucaj.

Tvoj primer navodi da ako se osoba bavi ekstremnim sportovima ili ode u rat nece izbeci fizicku manifestaciju, dok drugi koji rade "obicne" stvari hoce. Kako je onda slucaj da se svakodnevno desavaju ubistva, pljacke i lomovi obicnim ljudima koji samo zive svoj stereotipni svakodnevni zivot?

Mislim tvoja i Hajkulina prica je pokusaj, jer nema primera niti bilo kakvog dokaza za tu tvrdnju! Onda jos kazes:

...no teško je to shvatiti i prihvatiti jer treba duboko ući u bit astrologije da se to spozna... zaista nije jednostavno, i u počecima astrologije, ovo pitanje je bilo među prvima koja su me opsjedala


Pa posto si ti tako duboko u astrologiji onda iznesi i dokaz za tvoju tvrdnju... Ovako je ovo navedeno samo omalovazavanje drugih i pokusaj izdizanja sebe, koji je svojstven slabom (lose postavljnom i aspektovanom) Marsu ili Suncu... Kako nemas svoj chart u potpisu, ne mogu to da proverim...

Objasni mi kako se na mentalnom nivou bez fizickih manifestacija trosi MA 90 SA, ili ME u 3 sa losim aspektima bez saobracajnog udesa, hajde molim te, edukuj me... Opisi tu dubinu astrologije koja to objasnjava!
Tajna
Tajna

Broj poruka : 785
Godina : 49
Локација : Florida
Datum upisa : 27.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

MOŽEMO LI DA UTIČEMO NA SAVLAĐDIVANJE ASPEKATA - Page 3 Empty Re: MOŽEMO LI DA UTIČEMO NA SAVLAĐDIVANJE ASPEKATA

Počalji  DUH Pon Sep 14, 2009 8:56 am

afrodita ::Astrolog Nikola Stojanovi kaze sledece:
''Svi smo mi nebeske marionete. Život svakog od nas je unapred definisan i određen.Moć astrologije je da se neke stvari ublaže. Sudbina se ne može promeniti, ali mi se možemo na nju pripremiti''.

Kako mozemo da se pripremimo? Napr: znamo da imamo aspekt koji ce nas obavestiti da ne trebamo da putujemo jer nam preti opasnost u saobracaju, ali sta ako ostanemo kuci i desi nam se da padnemo sa stepenista i slomimo nogu?? Ponekad je bolje kad covek ne zna sta ga ceka!!!

Nikola Stojanović je čini se solidan astrolog ali kao čovke malo nadobudan mada se slažem sa ovim njegovim stavom, naša odluka je eventualno kako ćemo da prihvatimo ono što nam se dogodilo...
DUH
DUH

Broj poruka : 890
Локација : Beograd
Datum upisa : 18.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

MOŽEMO LI DA UTIČEMO NA SAVLAĐDIVANJE ASPEKATA - Page 3 Empty Re: MOŽEMO LI DA UTIČEMO NA SAVLAĐDIVANJE ASPEKATA

Počalji  DUH Pon Sep 14, 2009 9:04 am

Tajna ::[ Sasa, niko ovde nije ni spomenuo da aspekti ne mogu biti i na mentalnom planu, ali uglavnom opisuju i nesto na fizickom nivou... Ti kazes da se mogu prevazici i posto se po tvojim tekstovima moze zakljuciti da imas sigurnost u svoje stavove i izlaganja, bilo bi lepo da to i objasnis, odnosno potkrepis primerom... Kako si astrolog i znas sto znas, postavi svoj chart i kazi nam koji si od svojih losih aspekata prevazisao na fizickom planu...
Slazes se sa Hajkulom, dobro; i nju sam isto pitala i ne dobih odgovor... dajte primer osobe koja ne prozivljava svoje lose aspekte na fizickom nivou....
Svako moze tvrditi sta god hoce, potrebno je, narocito na astroloskom forumu, potkrepiti svoju tvrdnju astroloskim simbolima i manifestacijama, tako da izvoli... U suprotnom tvoja tvrdnja ne znaci nista, osima onoga u sto ti verujes, sto u krajnjoj liniji moze ali ne mora biti validno, ali svakako nista ne dokazuje.
Slazemo se, ili mi se cini, da je kljuc u karakteru, pa ako uspemo da promeniimo karakter promenicemo i sudbinu... Imam 2 pitanja:
1. Sta odredjuje karakter?
2. U kolikoj meri (procentualno) ljudi promene svoj karakter?
Da je lako promeniti karakter mi bi svi bili nasmejani i srecni stalno, i desavale bi nam se samo lepe stvari u zivotu. To nije slucaj.
Tvoj primer navodi da ako se osoba bavi ekstremnim sportovima ili ode u rat nece izbeci fizicku manifestaciju, dok drugi koji rade "obicne" stvari hoce. Kako je onda slucaj da se svakodnevno desavaju ubistva, pljacke i lomovi obicnim ljudima koji samo zive svoj stereotipni svakodnevni zivot?
Mislim tvoja i Hajkulina prica je pokusaj, jer nema primera niti bilo kakvog dokaza za tu tvrdnju! Onda jos kazes:Pa posto si ti tako duboko u astrologiji onda iznesi i dokaz za tvoju tvrdnju... Ovako je ovo navedeno samo omalovazavanje drugih i pokusaj izdizanja sebe, koji je svojstven slabom (lose postavljnom i aspektovanom) Marsu ili Suncu... Kako nemas svoj chart u potpisu, ne mogu to da proverim...
Objasni mi kako se na mentalnom nivou bez fizickih manifestacija trosi MA 90 SA, ili ME u 3 sa losim aspektima bez saobracajnog udesa, hajde molim te, edukuj me... Opisi tu dubinu astrologije koja to objasnjava!

Sad ja da kažem BRAVO Tajna, sinoć nisam imao vremena za duži odgovor ali bi bilo slično ovom tvom
DUH
DUH

Broj poruka : 890
Локација : Beograd
Datum upisa : 18.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

MOŽEMO LI DA UTIČEMO NA SAVLAĐDIVANJE ASPEKATA - Page 3 Empty Re: MOŽEMO LI DA UTIČEMO NA SAVLAĐDIVANJE ASPEKATA

Počalji  Tajna Pet Sep 18, 2009 4:59 am

DUH ::
afrodita ::Astrolog Nikola Stojanovi kaze sledece:
''Svi smo mi nebeske marionete. Život svakog od nas je unapred definisan i određen.Moć astrologije je da se neke stvari ublaže. Sudbina se ne može promeniti, ali mi se možemo na nju pripremiti''.

Kako mozemo da se pripremimo? Napr: znamo da imamo aspekt koji ce nas obavestiti da ne trebamo da putujemo jer nam preti opasnost u saobracaju, ali sta ako ostanemo kuci i desi nam se da padnemo sa stepenista i slomimo nogu?? Ponekad je bolje kad covek ne zna sta ga ceka!!!

Nikola Stojanović je čini se solidan astrolog ali kao čovke malo nadobudan mada se slažem sa ovim njegovim stavom, naša odluka je eventualno kako ćemo da prihvatimo ono što nam se dogodilo...

Sa ovim se potpuno slazem nas izbor je u tome da li cemo nasmejano i decijom bezazlenoscu prilaziti problemima ili cemo brinuti i ocajavati... Verujem da smo i za to predisponirani, ali na to mozemo bar malo uticati ili bar pokusati...
Tajna
Tajna

Broj poruka : 785
Godina : 49
Локација : Florida
Datum upisa : 27.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

MOŽEMO LI DA UTIČEMO NA SAVLAĐDIVANJE ASPEKATA - Page 3 Empty Re: MOŽEMO LI DA UTIČEMO NA SAVLAĐDIVANJE ASPEKATA

Počalji  DUH Pet Sep 18, 2009 8:45 am

Tajna ::

Sa ovim se potpuno slazem nas izbor je u tome da li cemo nasmejano i decijom bezazlenoscu prilaziti problemima ili cemo brinuti i ocajavati... Verujem da smo i za to predisponirani, ali na to mozemo bar malo uticati ili bar pokusati...

Slažem se i ja da mi eventualno možemo da biramo kako ćemo emotivno prihvatiti sled dogadjaja ali pitanje je kako pročitati u natalu i taj izbor, ako bi i to pisalo u natalu onda je sve unapred odredjeno.

Ustvari možda bi trebali utvrditi u odnosu na šta postoji sudbina, u odnosu na Boga je jednostavno jer ako je Bog svemoguć tada zna i šta ćemo odlučiti i kako ćemo se osećati ili na vreme ali sa pitanjem da li budćnost dolazi neodredjena ili dolazi kao sudbina odredjena
DUH
DUH

Broj poruka : 890
Локација : Beograd
Datum upisa : 18.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

MOŽEMO LI DA UTIČEMO NA SAVLAĐDIVANJE ASPEKATA - Page 3 Empty Re: MOŽEMO LI DA UTIČEMO NA SAVLAĐDIVANJE ASPEKATA

Počalji  sasa62 Sub Sep 26, 2009 7:57 pm

Da li je baš sve predodređeno??

Koji su to mehanizmi koji omogućuju da se astrologijom mogu predvidjeti budući događaji??

Prvenstveno se kroz astrologiju, odnosno horoskop, “vidi” kakve smo osobe, odnosno vidi se naš karakter. Ako znamo kakav je naš karakter, onda smo već na pola puta da možemo predvidjeti našu reakciju na neka zbivanja u našem životu.

O čemu se zapravo radi. Naš karakter, odnosno, našu osnovnu strukturu, koja je nepromjenjljivog karaktera, čine:

Asc.
So znak
Mo znak
Stelij, ukoliko postoji u karti ( tri ili više planeta u istom znaku )

Dakle to je naša osnovna nepromjenjljiva struktura.

Na koji način to funkcionira?

Naprimjer kada neka osoba ima recimo naglašenog ovna, nailaskom na problem, ona ga rješava na način da doslovno ide “glavom kroz zid”, za razliku od osobe s naglašenim recimo blizancem koja će stati i razmisliti na koji način najlakše da zaobiđe problem.

Dakle to su različiti načini reakcije u skladu s osnovnom strukturom osobe ili karakterom osobe, i to čini jedan dio mehanizma zbog čega su predvidljive reakcije neke osobe.

Drugi dio mehanizma je cikličnost, jer u suštini sve se zbiva u nekim ciklusima, a zadatak astrologije je da prati te cikluse. No to trenutno nije tema, pa o tome drugom prilikom...


Ako je ta osnovna struktura nepromjenjljiva, da li to znači da je sve predodređeno??

Naravno da ne, iako naizgled bi se reklo da jest.

Naime zbog nepromjenjljivosti osnovne strukture, izgleda da je ta naša osnovna struktura naš najveći ograničavajući faktor i da se naizgled nemože ništa promijeniti....

Da li je to zaista tako?

Tu je , kako vidim, najveći kamen smutnje...

Naime kako je to na neki način naš najveći ograničavajući faktor, s druge strane tu je naš najveći prostor za promjene... naizgled kontradiktorno, no nije...

Da bi shvatili o čemu se ovdje radi, moramo se dotaći pitanja višeg i nižeg tipa osobe... naravno ne radi se samo o ta dva tipa već je to nekoliko nivoa …

Dakle kao što jedan Rak može varirati od introvertirane depresivne osobe koji izigrava “kralja” u obitelji , pa do osobe koja plijeni emocionalnom toplinom i mekoćom s iznimnim osjećajem za obitelj i dom


Ili pak Lav.. Najviši, samorealizirani Lav prirodno zrači karizmatičnom uvjerljivošću, plijeni liderskom snagom i prepun je aktivne energije, dok najniži tip u obrambenoj fazi sklon je samohvali ili na drugi način pokušava istaknuti vlastitu vrijednost u odnosu na druge...


Dakle radi se o nivoima, o nivoima svijesti, I tu je naš najveći potencijal za “rast” i ujedno naš izbor razvoja, a čim je to naš izbor znači da postoji slobodna volja, te da mi upravljamo njome...

Teško će se razlikovati horoskop recimo kriminalca ubice, od recimo nekakvog vojskovođe ili vrhunskog borca u ringu, iz jednostavnog razloga što se nivo (viši ili niži tip) osobe u horoskopu nemože otkriti ni na koji način, ali zato ga možemo prepoznati po ponašanju neke osobe.

Dakle ubice ili lopovi se ne rađaju... oni to postaju, a vojskovođe ili moderni ratnici u ringu su samo viši tipovi , za razliku od tih kriminalaca, koji svoju energiju troše na višem nivou.

Samo da napomenem, uzgred, da ti nivoi nemaju nikakvu dodirnu točku s inteligencijom ili obrazovanošću osobe... u suprotnom svi kriminalci bi već odavno bili u zatvorima jer bi “morali biti glupi”

Znači koliko god bili “ograničeni” vlastitim karakterom s druge stane ima jako puno prostora za razvoj i primjenu naših osobina u pozitivnom smislu, jer ne postoje negativne osobine nekog znaka već samo postoji loša primjena nekih osobina znakova u nekom momentu.


Da li je naš karakter jedini ograničavajući moment??

Nije, no to bi trebalo podjeliti na nekoliko dijelova...

1) Gdje su naše najjače stranu tu se nalaze , naravno i naše slabosti otuda i najčešći problemi u zdravstvenom pogledu … zato i lavovi i vodenjaci pate od kardiovaskularnih problema... blizanci i strijelci problemi dišnih puteva... itd itd... no tu također ovisi kako koristimo vlastite resurse odnosno “rast” osobe, koliko smo osvješteni o vlastitim kako mogućnostima tako i potrebama...( opet dobrim djelom sami odlučujemo) ...kratko rečeno kako se brinemo o samima tako će i naše tijelo reagirati... u biti ovo je vezano za osnovnu strukturu i reakcije tijekom života odnosno načina života...

2) Osim ovog postoje i drugi momenti koji se djelomično mogu nazvati sudbinskim, a radi se o stvarima na koje nemožemo utjecati, a to su stvari poput države ili grada ili regije gdje smo rođeni, jer smo na neki način “podređeni” horoskopu države, grada, regije... Ako smo rođeni u nekoj siromašnoj afričkoj državi badava nam dobra druga kućakad tamo teško da budemo bogati, već umjesto jedne koze možda budemo imali kravu Smile

3) Osim ovoga postoje i sudbinska zbivanja koja spadaju prvenstveno u domenu Pl, Ne, Ur...
Ona zbivanja koja tijekom života “donesu” ove planete mogu se svesti u domenu “sudbinskih” zbivanja, ili bolje rečeno zbivanja usljed okolnosti na koje nemožemo utjecati... u zbivanja ovakvog tipa redovito spadaju i sasvim normalne stvari poput smrti nama bliskih osoba, jer i smrt je sastavni dio života...

4)“određenost” horoskopom...
Naime radi se o tome da su neke stvari “određene” horoskopom, odnosno “obećane” ili pak možemo reći da su to neke stvari koje “moramo” odraditi tijekom života... Recimo to ovako - samo neke puteve moramo prijeći od točke A do točke B , a hoćemo li to postići preko točke d ili preko nekoliko točaka između, sasvim je svejedno, sami biramo

Neke od ovih stvari su sudbinske ( Ur, Pl, Ne ) neke nisu, ali se moraju “odraditi” no na koji način to opet biramo sami, jer samo osvješćenjem možemo mijenjati način trošenja aspekata, ne doduše svih, ali ipak dosta toga, jer ukupno “planeta” ima deset, a pod “sudbinske” možemo svrstati svega tri...

Dakle postojanje različitih nivoa tipova, ali i postojanje različitih nivoa “trošenja energije” ( nemora se sve realizirati na fizičkom nivou, jer i tu postoje nivoi trošenja aspekata) otvaraju ogroman prostor za slobodnu volju osobe, a tvrdnjom da je sve determinirano i predodređeno, ubija se sam smisao života, I kao ideja vrlo opasna, jer ako želiš ubit čovjeka, dovoljno je da mu ubiješ nadu...
sasa62
sasa62

Broj poruka : 117
Локација : Rijeka
Datum upisa : 28.12.2008

Nazad na vrh Ići dole

MOŽEMO LI DA UTIČEMO NA SAVLAĐDIVANJE ASPEKATA - Page 3 Empty Re: MOŽEMO LI DA UTIČEMO NA SAVLAĐDIVANJE ASPEKATA

Počalji  hajkula Ned Sep 27, 2009 12:21 am

DUH ::
Tajna ::
afrodita ::
Nije da se hvalis- to je fakat, samo me zanima da li taj aspekt moze da proradi u istoj meri kao sto proradi kad je covek sa njim rodjen. Jer moja jedna prijateljica je imala prosle godine tranzit Jupitera u drugoj kuci konjukcija sa Venerom? Ali nije nesto napredovala u materijalnom smislu.

Nikakav tranzit, direkcija niti neki drugi vid predikcija ne moze doneti nista sto u natalu nije zapisano!!!

Da dodam, tranziti i predikcije samo pokažu kada (period) može da se ostvari nešto što već piše u natalu....

evo, Duh-e, odgovorio si na pitanje, moze li se los aspekt savladati, transformisati, izbeci
Ako natalni horoskop upozorava na neke opasne situacije, vreme kada je moguce da se tako nesto desi provodis u nekim drugim ambijentima, bavis se nekim drugim stvarima, izbegavas akcije koje mogu lose da se zavrse.

Neko ima los aspekt u horoskopu pa sta ce, jadan, nije kriv, kriv je horoskop? skida odgovornost, krivicu, sa sebe. Ja to razumem ali tome ne mogu da povladjujem.
Svaka planeta, aspekt, znak, kuca u horoskopu ima svoj maksimum i svoj minimum.
hajkula
hajkula

Broj poruka : 431
Datum upisa : 19.02.2009

Nazad na vrh Ići dole

MOŽEMO LI DA UTIČEMO NA SAVLAĐDIVANJE ASPEKATA - Page 3 Empty Re: MOŽEMO LI DA UTIČEMO NA SAVLAĐDIVANJE ASPEKATA

Počalji  DUH Ned Sep 27, 2009 12:23 am

sasa62 ::Da li je baš sve predodređeno??
Koji su to mehanizmi koji omogućuju da se astrologijom mogu predvidjeti budući događaji??
Prvenstveno se kroz astrologiju, odnosno horoskop, “vidi” kakve smo osobe, odnosno vidi se naš karakter. Ako znamokakav je naš karakter, onda smo već na pola puta da možemo predvidjeti našu reakciju na neka zbivanja u našem životu.
O čemu se zapravo radi. Naš karakter, odnosno, našu osnovnu strukturu, koja je nepromjenjljivog karaktera, čine:
Asc.
So znak
Mo znak
Stelij, ukoliko postoji u karti ( tri ili više planeta u istom znaku )
Dakle to je naša osnovna nepromjenjljiva struktura.
Na koji način to funkcionira?
Naprimjer kada neka osoba ima recimo naglašenog ovna, nailaskom na problem, ona ga rješava na način da doslovno ide “glavom kroz zid”, za razliku od osobe s naglašenim recimo blizancem koja će stati i razmisliti na koji način najlakše da zaobiđe problem.
Dakle to su različiti načini reakcije u skladu s osnovnom strukturom osobe ili karakterom osobe, i to čini jedan dio mehanizma zbog čega su predvidljive reakcije neke osobe.
Drugi dio mehanizma je cikličnost, jer u suštini sve se zbiva u nekim ciklusima, a zadatak astrologije je da prati te cikluse. No to trenutno nije tema, pa o tome drugom prilikom...
Ako je ta osnovna struktura nepromjenjljiva, da li to znači da je sve predodređeno??
Naravno da ne, iako naizgled bi se reklo da jest.
Naime zbog nepromjenjljivosti osnovne strukture, izgleda da je ta naša osnovna struktura naš najveći ograničavajući faktor i da se naizgled nemože ništa promijeniti....
Da li je to zaista tako?
Tu je , kako vidim, najveći kamen smutnje...
Naime kako je to na neki način naš najveći ograničavajući faktor, s druge strane tu je naš najveći prostor za promjene... naizgled kontradiktorno, no nije...
Da bi shvatili o čemu se ovdje radi, moramo se dotaći pitanja višeg i nižeg tipa osobe... naravno ne radi se samo o ta dva tipa već je to nekoliko nivoa …
Dakle kao što jedan Rak može varirati od introvertirane depresivne osobe koji izigrava “kralja” u obitelji , pa do osobe koja plijeni emocionalnom toplinom i mekoćom s iznimnim osjećajem za obitelj i dom
Ili pak Lav.. Najviši, samorealizirani Lav prirodno zrači karizmatičnom uvjerljivošću, plijeni liderskom snagom i prepun je aktivne energije, dok najniži tip u obrambenoj fazi sklon je samohvali ili na drugi način pokušava istaknuti vlastitu vrijednost u odnosu na druge...
Dakle radi se o nivoima, o nivoima svijesti, I tu je naš najveći potencijal za “rast” i ujedno naš izbor razvoja, a čim je to naš izbor znači da postoji slobodna volja, te da mi upravljamo njome...
Teško će se razlikovati horoskop recimo kriminalca ubice, od recimo nekakvog vojskovođe ili vrhunskog borca u ringu, iz jednostavnog razloga što se nivo (viši ili niži tip) osobe u horoskopu nemože otkriti ni na koji način, ali zato ga možemo prepoznati po ponašanju neke osobe.
Dakle ubice ili lopovi se ne rađaju... oni to postaju, a vojskovođe ili moderni ratnici u ringu su samo viši tipovi , za razliku od tih kriminalaca, koji svoju energiju troše na višem nivou.
Samo da napomenem, uzgred, da ti nivoi nemaju nikakvu dodirnu točku s inteligencijom ili obrazovanošću osobe... u suprotnom svi kriminalci bi već odavno bili u zatvorima jer bi “morali biti glupi”
Znači koliko god bili “ograničeni” vlastitim karakterom s druge stane ima jako puno prostora za razvoj i primjenu naših osobina u pozitivnom smislu, jer ne postoje negativne osobine nekog znaka već samo postoji loša primjena nekih osobina znakova u nekom momentu.
Da li je naš karakter jedini ograničavajući moment??
Nije, no to bi trebalo podjeliti na nekoliko dijelova...
1) Gdje su naše najjače stranu tu se nalaze , naravno i naše slabosti otuda i najčešći problemi u zdravstvenom pogledu … zato i lavovi i vodenjaci pate od kardiovaskularnih problema... blizanci i strijelci problemi dišnih puteva... itd itd... no tu također ovisi kako koristimo vlastite resurse odnosno “rast” osobe, koliko smo osvješteni o vlastitim kako mogućnostima tako i potrebama...( opet dobrim djelom sami odlučujemo) ...kratko rečeno kako se brinemo o samima tako će i naše tijelo reagirati... u biti ovo je vezano za osnovnu strukturu i reakcije tijekom života odnosno načina života...
2) Osim ovog postoje i drugi momenti koji se djelomično mogu nazvati sudbinskim, a radi se o stvarima na koje nemožemo utjecati, a to su stvari poput države ili grada ili regije gdje smo rođeni, jer smo na neki način “podređeni” horoskopu države, grada, regije... Ako smo rođeni u nekoj siromašnoj afričkoj državi badava nam dobra druga kućakad tamo teško da budemo bogati, već umjesto jedne koze možda budemo imali kravu Smile
3) Osim ovoga postoje i sudbinska zbivanja koja spadaju prvenstveno u domenu Pl, Ne, Ur...
Ona zbivanja koja tijekom života “donesu” ove planete mogu se svesti u domenu “sudbinskih” zbivanja, ili bolje rečeno zbivanja usljed okolnosti na koje nemožemo utjecati... u zbivanja ovakvog tipa redovito spadaju i sasvim normalne stvari poput smrti nama bliskih osoba, jer i smrt je sastavni dio života...
4)“određenost” horoskopom...
Naime radi se o tome da su neke stvari “određene” horoskopom, odnosno “obećane” ili pak možemo reći da su to neke stvari koje “moramo” odraditi tijekom života... Recimo to ovako - samo neke puteve moramo prijeći od točke A do točke B , a hoćemo li to postići preko točke d ili preko nekoliko točaka između, sasvim je svejedno, sami biramo
Neke od ovih stvari su sudbinske ( Ur, Pl, Ne ) neke nisu, ali se moraju “odraditi” no na koji način to opet biramo sami, jer samo osvješćenjem možemo mijenjati način trošenja aspekata, ne doduše svih, ali ipak dosta toga, jer ukupno “planeta” ima deset, a pod “sudbinske” možemo svrstati svega tri...
Dakle postojanje različitih nivoa tipova, ali i postojanje različitih nivoa “trošenja energije” ( nemora se sve realizirati na fizičkom nivou, jer i tu postoje nivoi trošenja aspekata) otvaraju ogroman prostor za slobodnu volju osobe, a tvrdnjom da je sve determinirano i predodređeno, ubija se sam smisao života, I kao ideja vrlo opasna, jer ako želiš ubit čovjeka, dovoljno je da mu ubiješ nadu...

Lep tekst, jasno izražavanje, puno logike, skoro sa svime se slažem. Primetio sam tvoje postove još na Sanjinom forumu i posle par postova više nije bilo sumnje, ovaj čovek poseduje zavidnu inteligenciju i šteta što ne mogu sa tobom uživo razmeniti mišljenje.

Ne znam da li prvo da ti postavim još jedno pitanje ili da probam da ti odgovorim. Ipak, slažem se da je karakter sudbina, čovek pun razumevanja teško da će postati ubica i da ne nabrajam mogućnosti ali to je samo početni orjentir u tumačenju.

Takodje se slažem da viši i niži tip nema veze sa inteligencijom ali sa malom razlikom, glup čovek ne može da bude viši tip a inteligentan može da bude niži tip. Mislim da je ipak je potrebna odredjena inteligencija da čovek postane viši tip kroz svoj “rast”, kako si rekao. Čovek iako skromnih intelektualnih mogućnosti može živeti u skladu sa okolinom ali to ga ne čini višim tipom već dobrim čovekom.

Svi umetnici, naučnici i drugi korisni ljudi koji su doprineli čovečanstvu nisu baš živeli u skladu sa okolinom a najmanje su bili harmonični (grubi u komunikaciji, alkosi, narkosi, funkcionalni ludaci) ali ako ih svrstamo u niži tip onda je malo neobično da njihova dela svrstavamo u neke više svere jer baš u traganju za tom harmonijom oni stvaraju svoja dela koja oplemenju čovečanstvo ili mu pomažu u napretku.

Takodje se slažem da možemo da gledamo horoskop i da ne možemo da utvrdimo da li je čovek kriminalac ili policajac, psihijatar ili pacijent, ubica ili ubijeni, čak ni da li muško ili žensko u pitanju ali to ne znači da u horoskopu ne piše da li je neko policajac ili kriminalac već da mi nemamo dovoljno znanja to da protumačimo.

Tačno je i da će osoba, recimo u nekom Afričkom plemenu, daleko od civilizacije, sa dobrim drugim poljem verovatno imati više od ostalih neke pripitomljene životinje, dok će sa istim aspektom lik u Americi imati par miliona dolara ali kako ne postoje dva ista horoskopa čak iako su rodjeni u isto vreme, razliku će napraviti lokacija pa će planete preko drugih polja dobiti sasvim drugo značenje.

Pitanje je kako mi možemo prepoznati sa istim aspektima da li je lik iz neke bogate ili iz siromašne zemlje. Mislim ali ne tvrdim da na to verovatno može da uputi orbis aspekta. Pošto još uvek nemamo dovoljno znanja, iznosim predpostavku da veličina orbisa može da pokaže da li su krave ili dolari u pitanju, odnosno što je veći početni makar i aplikacioni orbis u pitanju je krava.

Naravno ovo izolovano ne može da se postavi kao dokaz ali ako pogledamo i 4 polje i znak na vrhu pa ako je to recimo Jarac imamo još jednu naznaku da je siromašnija zemlja u pitanju i tako dalje, recimo pogledamo i 11 kuću kao plodovi karijere, najverovatnije je Devica u pitanju što bi opet uputilo na male plodove karijere.

Mislim da si razumeo šta sam hteo da kažem, problem je što su varijante beskonačne a naše znanje ograničeno. Takodje jedan aspekt može da ima višestruko značenje ali taj aspekt ima različit orbis pa će nam razdaljina od egzaktnog aspekta kazati da je stranac ili profesor u pitanju.

Mislim, ovo sve navodim kao predpostavke jer verujem da sve piše u horoskopu samo mi ne umemo da obuhvatimo celinu matematički precizno. Osim toga i sam kažeš da transcendentalne planete (UR, NE, PL) su sudbinske a moj primer se odnosio na vidljive (prvih 7) tako da zajedno sigurno nose zapis koji je nama nedokučiv ali ga ne negira.

Ovo gore mi je palo na pamet kada sam se setio blizanca iz osnovne škole od kojih je muški poginuo od struje sa 16 godina a njegova sestra mladja 5 – 10 minuta je i danas živa, znači (bar po meni) razliku nosi taj jedan stepen ili dva koji je pomerio ASC ali opet ponavljam to što mi ne umemo sve da povežemone znači da nije zapisano.

Moram pomenuti i jedan drastičan primer, recimo UR u bilo kom znaku sa bilo kojim aspektima, dobrim ili lošim u 3 polju, sigurno će doživeti neku saobraćajnu nesreću ili neki lom na ulici ali sreća ne mora da bude smrt u pitanju jer za smrt je potreban ceo horoskop da bi mogli predvideti.

Ne znam koliko si čitao moje postove na Sanjinom forumu o slobodnoj volji i našim odlukama pa ću zato ponoviti još par stvari koje me navode da sumnjam u mogućnost našeg uticaja na prevazilaženje aspekata.

Da prevazidjemo aspekt potrebna je slobodna volja ako definišemo slobodnu volju krz svesni deo, pošto smo zarobljenici vremena, odnosno živimo u vremenu, sve čega postanemo svesni to je već prošlost. Neko će pomenuti pa ja sam to ranije odlučio ali to je brkanje želje i slobodne volje. Medjutim kako se želje često ako ne i 70 % poklope sa slobodnom voljom mi naravno imamo iluziju da smo to svesno odlučili.

Pošto trenutak odluke, bez obzira na proces razmišljanja koji prethodio, ne možemo da odredimo u vremenu jer svaki trenutak matematički možemo da delimo u beskonačnost ja to ne mogu doživeti kao svoju odluku u svesnom delu.. U najboljem slučaju slobodnu volju možemo staviti u nesvesni deo i sreća je što postoje kanali izmedju svesti i podsvesti pa mi često prepoznamo naše želje a to nije slobodna volja o kojoj pričamo i koju svrstavamo u svesni deo.

Ceo svemir je jedna velika celina čiji smo mi deo i koji objedinjuje jedna jedinstvena Sila (svesna energija jer postoje odredjene zakonitosti) koju svi različito doživljavamo i nazivamo (Nirvana, Bog, Alah itd) što je potpuno svejedno. Sila koja sve objedinjuje sigurno zna sve u okviru sebe a sa time i šta ćemo mi odlučiti bez obziru na našu iluziju koja daje lepotu životu izraženu kroz različitosti.

Dalje ako živimo u kauzalnom postojanju svaki uzrok ima svoju posledici, medjutim ako je uzrok vremenski i prostorno odredjen pošto pripada prošlosti, logično je i da posledica bude vremenski i prostorno odredjena u odnosu na uzrok jer svaka posledica je uzrok za sledeću posledici i tu nema mesta slobodnoj volji.

I na kraju, potpuno si u pravu da ako hoćeš da ubiješ čoveka, ubij mu nadu. Ipak sve ovo što sam napisao nije ubijanje nade već oslobadjanje od stresa šta će sutra biti i radoznalo čekanje da vidimo šta smo već odlučili a tek treba da se desi jer moje mišljenje je da mi biramo samo trenutak rodjenja a da je život samo dešavanje našeg izbora života koji smo iz nekog razloga izabrali.

Zamislimo da izbrišemo samo jednu posledicu kod nekog čoveka i ceo sistem postojanja bi se srušio jer svi ljudi se medjusobno posredno poznaju pošto smo socijalna bića i svako poznaje nekog a taj neko poznaje sledećeg i tako se vratimo preko globalnog poznanstva sledeći niz poznanstva do prvog čoveka od koga smo pošli.

U Svemiru ima sve svoj predvidiv put samo mi ljudi koji smo deo tog Svemira dozvoljavamo sebi da smo iznad tog puta kao da nismo deo celine naše 3 dimenzije (plus 4 dimenzije vreme). Moj stav je sličan Ajnštajnovom koji je tvrdio da slučajnost ne postoji.

Ne znam koliko sam bio jasan ali se ne treba plašiti fatalnosti već se treba osloboditi i prihvatiti ono što nam sudbina koju smo sami izabrali nosi. To što bi svi hteli da budu bogati, da imaju dobre ribe, voze dobra kola ili kao mi tražimo istinu mora biti ograničeno jer večina ljudi ima iste želje a mogućnosti su različite

Problem je što ograničenim pojmovima pokušavamo da shvatimo neograničeno.
DUH
DUH

Broj poruka : 890
Локација : Beograd
Datum upisa : 18.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

MOŽEMO LI DA UTIČEMO NA SAVLAĐDIVANJE ASPEKATA - Page 3 Empty Re: MOŽEMO LI DA UTIČEMO NA SAVLAĐDIVANJE ASPEKATA

Počalji  hajkula Ned Sep 27, 2009 12:42 am

Duh-e, sta ti podrazumevas pod, glup covek?

Postoji vise vrsta inteligencije. U narodu cesto kazu glup i dobar... da je to isto.
Srela sam se sa, mentalno drugacije razvijenim ljudima (ne mogu da kazem ,,zaostalim,, kako su ih svrstali) koji su emotivno razvijeniji, inteligentniji, na viseim nivou, od velike vecine. Oni zrace, poseduju cistu ljubav i dobrotu. I sta su oni? Broje li se u nizi ili visi tip?

Sto se tvog primera za vrh 4 kuce u jarcu tice, moze ali ne mora da bude. To moze da znaci poreklo iz vrlo stare loze. Stara porodica, stari, pa posto su mnogo izdrzali, opstali pa vitalni geni. I naravno, brdski geni. tradicionalna porodica u kojoj uz decu, roditelje su i deda i baba, pradeda. Zajedno zive bar tri generacije.

Hocu da ti kazem, da jedan aspekt ne znaci samo jedno, ima mnogo vise znacenja a u simbolici. Imam utisak da ti zelis da sve svedes jedan na jedan, sto je u zivotu pa naravno i u astrologiji nemoguce.
hajkula
hajkula

Broj poruka : 431
Datum upisa : 19.02.2009

Nazad na vrh Ići dole

MOŽEMO LI DA UTIČEMO NA SAVLAĐDIVANJE ASPEKATA - Page 3 Empty Re: MOŽEMO LI DA UTIČEMO NA SAVLAĐDIVANJE ASPEKATA

Počalji  DUH Ned Sep 27, 2009 1:30 am

hajkula ::Duh-e, sta ti podrazumevas pod, glup covek?

Postoji vise vrsta inteligencije. U narodu cesto kazu glup i dobar... da je to isto.
Srela sam se sa, mentalno drugacije razvijenim ljudima (ne mogu da kazem ,,zaostalim,, kako su ih svrstali) koji su emotivno razvijeniji, inteligentniji, na viseim nivou, od velike vecine. Oni zrace, poseduju cistu ljubav i dobrotu. I sta su oni? Broje li se u nizi ili visi tip?

Sto se tvog primera za vrh 4 kuce u jarcu tice, moze ali ne mora da bude. To moze da znaci poreklo iz vrlo stare loze. Stara porodica, stari, pa posto su mnogo izdrzali, opstali pa vitalni geni. I naravno, brdski geni. tradicionalna porodica u kojoj uz decu, roditelje su i deda i baba, pradeda. Zajedno zive bar tri generacije.

Hocu da ti kazem, da jedan aspekt ne znaci samo jedno, ima mnogo vise znacenja a u simbolici. Imam utisak da ti zelis da sve svedes jedan na jedan, sto je u zivotu pa naravno i u astrologiji nemoguce.

Šta se praviš fina kao da ti nikada nisi pomislila , ovaj je baš glup, e na te ljude sam mislio.

Dobrota meni ne spada u viši tip i ne vredi da diskutujemo jer različito verujemo, osim toga dobrota i ljubav ne moraju ići u paketu.

Ja za 4P nisam ništa tvrdio samo sam kroz neke primere pokušao da objasnim kako možda ipak može da se vidi gde neko živi u kojoj sredini i koje su mu mogućnosti sa dobrim 2-gim poljem, odnosno da li će imati kravu ili milion dolara, znači sve je na nivou pretpostavki kao što i ti predpostavljaš tako sam i ja.

I na kraju pročitaj poslednje pasose nevezano za astrologiju tu su glavniji argumenti za naš mogući uticaj, odnosno nemogućniost.

Meni je recimo baš interesantno da vidim šta će mi doneti sutrašnji dan koji se već desio kao i neki za 1000 godina ali neka svako veruje u ono sa čime može lakše da podnese svoju sudbinu

Jednostavno sam hteo da ukažem na mogućnost da sve piše u horoskopu ali da mi dovoljno ne znamo i ništa više.

Ono gore zatamljeno nema logike mentalno zaostao a inteligentan
DUH
DUH

Broj poruka : 890
Локација : Beograd
Datum upisa : 18.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

MOŽEMO LI DA UTIČEMO NA SAVLAĐDIVANJE ASPEKATA - Page 3 Empty Re: MOŽEMO LI DA UTIČEMO NA SAVLAĐDIVANJE ASPEKATA

Počalji  afrodita Ned Sep 27, 2009 2:01 am

Jos uvek sam u nedoumici " da li je covek krojac svoje sudbine"? Naime, religaja, vera ...uci nas postu ( ne mislim ovde samo na nasu religiju, jer i drugi narodi imaju svoje ritale, obrede itd) uci nas dobroti kao jedinom mostu kako da prenebregnemo grehe svoje ili svojih predaka...Medjutim, ako je negde zapisano iliti vec predodredjeno da ce neko doziveti npr takvu saobracajnu nesrecu i posle toga ostati u kolicima, a pre toga je bio fin, posten, dobar gradjanin itd..Ovakve kontradiktornosti me potpuno zbunjuju??? Bacaju me sa jednog kraja zida na dugi? Pisala sam ovde, i jos jednom se pitam kao i DUH sto je postavio odlicno pitanje-a preformulisala bih ga samo u takvo - da li mi zaista krojimo svoju sudbinu?
afrodita
afrodita

Broj poruka : 124
Godina : 42
Локација : Situacija je slozena
Datum upisa : 24.05.2009

Nazad na vrh Ići dole

MOŽEMO LI DA UTIČEMO NA SAVLAĐDIVANJE ASPEKATA - Page 3 Empty Re: MOŽEMO LI DA UTIČEMO NA SAVLAĐDIVANJE ASPEKATA

Počalji  DUH Ned Sep 27, 2009 2:13 am

afrodita ::Jos uvek sam u nedoumici " da li je covek krojac svoje sudbine"? Naime, religaja, vera ...uci nas postu ( ne mislim ovde samo na nasu religiju, jer i drugi narodi imaju svoje ritale, obrede itd) uci nas dobroti kao jedinom mostu kako da prenebregnemo grehe svoje ili svojih predaka...Medjutim, ako je negde zapisano iliti vec predodredjeno da ce neko doziveti npr takvu saobracajnu nesrecu i posle toga ostati u kolicima, a pre toga je bio fin, posten, dobar gradjanin itd..Ovakve kontradiktornosti me potpuno zbunjuju??? Bacaju me sa jednog kraja zida na dugi? Pisala sam ovde, i jos jednom se pitam kao i DUH sto je postavio odlicno pitanje-a preformulisala bih ga samo u takvo - da li mi zaista krojimo svoju sudbinu?

Stivem Hokokings (valjda se tako piše) je paraplegičar, sedi u kolicima, priča preko kompjutera a najveći je svetski astro-fizičar i dok je mogao da hoda i priča svi govorili da je dobar, on ti je dobar primer.

Osim toga rekao sam da mi ne samo u astrologiji već uopšte nismo kadri da razumemo celinu (SVEMIR) čiji smo deo ali sudeći po jedinom oružiju koje imamo, odnosno logiku, sve je zapisano i seti se one čuvene, čudni su i nedokučivi Gospodnji.

ILi uzmi primer, neki lik je visoko životno osiguran a žena ga ne voli, on pogine u saobraćajki i šta se tu dešava, za njega je to loše jer je poginuo a za njegovu ženu je dobro jer je naplatila visoko osiguranje, sve je izmešano i povezano i funkcioniše kao jedna celina koju mi ne možemo da obuhvatimo jer smo deo nje.
DUH
DUH

Broj poruka : 890
Локација : Beograd
Datum upisa : 18.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

MOŽEMO LI DA UTIČEMO NA SAVLAĐDIVANJE ASPEKATA - Page 3 Empty Re: MOŽEMO LI DA UTIČEMO NA SAVLAĐDIVANJE ASPEKATA

Počalji  Tajna Ned Sep 27, 2009 7:31 am

Jao bas ste me obradovali - dosla kuci i vidim vodi se neka konstruktivna diskusija, pa to je bas lepo...

Hajkula ti si me zbunila odgovorom na Duhov post jer kazes:

Duh
Da dodam, tranziti i predikcije samo pokažu kada (period) može da se ostvari nešto što već piše u natalu....



Hajkula
evo, Duh-e, odgovorio si na pitanje, moze li se los aspekt savladati, transformisati, izbeci
Ako natalni horoskop upozorava na neke opasne situacije, vreme kada je moguce da se tako nesto desi provodis u nekim drugim ambijentima, bavis se nekim drugim stvarima, izbegavas akcije koje mogu lose da se zavrse.

Neko ima los aspekt u horoskopu pa sta ce, jadan, nije kriv, kriv je horoskop? skida odgovornost, krivicu, sa sebe. Ja to razumem ali tome ne mogu da povladjujem.
Svaka planeta, aspekt, znak, kuca u horoskopu ima svoj maksimum i svoj minimum.

Ti opisujes nesto upravo suprotno onome sto sam ja rekla, na sta je Duh dodao kvotirano! Bez obzira u kom se ambijentu nalazis i kakve su okolnosti koje predikcije opisuju UVEK CE SE DESITI SAMO ONO STO JE U NATALU ZAPISANO!!! Iz toga sto je Duh rekao da predikcije odredjuju vreme desavanja on nije porekao neminovnost natala i ne vidim gde si nasla vezu u tome!

Natalni horoskop opisuje i okolnosti i desavanje, predikcija samo kada, tako da ne vidim kako si u mojoj ili Duhovoj izjavi nasla da je on sam sebi odgovorio na pitanje, naprotiv... Tvrdnja je, po 100-ti put, da ce se odigrati ono iz natala predikcijama odredjeno u vremenu tako da mi tvoje objasnjenje i zakljucak na osnovu toga uopste nije jasno!

Kao objasnjenje ovoga dodacu jos jednu cinjenicu. Na primer, u natalu osoba ima aplikacioni kvadrat MA i SA, fatalni dogadjaj - negativan jer je u natalu negativan ce se osobi vrlo verovatno desiti kada joj se pojavi oko 30 godine (do 8 god, manje ili vise) i ako ce direkcija opisivati sekstil ili trigon. Samim tim ambijent i druga desavanja o kojima ti pises ne piju vodu, jer fatalnost tog aspekta radi kada se on tranzitno , direktovano, progresivno ili drugom vrstom predikcija pojavi u zivotu, bez obzira sto se u tom tenutku prediktivno radi o dobrom aspektu...

Odgovornost je nesto sasvim drugo, i to se moze astroloski utvrditi. Bilo sudbine ili ne tipican Blizanac nece imati odgovornost dok ce tipican Jarac imati, bez obzira na to da li se na sudbinu moze delovati. Tako da skidanje odgovornosti nije neki argument u ovoj diskusiji, to je samo posledica koja moze da nam se ne svidja kao tebi ili svidja kao nekom ko bezi od odgovornosti, ali to nije odgovor niti argument u ovoj diskusiji!!!

Stvarno ne vidim kako si izvela logicnost da time sto progresiranje utvrdjuje vreme to demantuje neminovnost u ostvarenju!


Poslednji izmenio Tajna dana Ned Sep 27, 2009 8:47 am, izmenjeno ukupno 1 puta
Tajna
Tajna

Broj poruka : 785
Godina : 49
Локација : Florida
Datum upisa : 27.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

MOŽEMO LI DA UTIČEMO NA SAVLAĐDIVANJE ASPEKATA - Page 3 Empty Re: MOŽEMO LI DA UTIČEMO NA SAVLAĐDIVANJE ASPEKATA

Počalji  Tajna Ned Sep 27, 2009 8:31 am

Sasa,

Naime slazemo se oko uticaja karaktera na nacin reagovanja, prilaza zivotu i samim tim licnu sudbinu. Tu nemam sta da dodam, slazem se.

Navodis primer kriminalca ubice i vojskovodje, moje misljenje je da sa univerzalnog - viseg nivoa to manje ili vise jeste ista stvar. Aspekti koji su zajednicki za obojicu su odgovornost za neciju smrt! Znaci na kraju krajeva se radi o ubicama u oba slucaja! Ni jedan od njih dvojice nije izbegao niti savladao aspekt koji ga nagoni da oduzme tudji zivot.

Ono u cemu mi vidimo razliku je pitanje morala i nacina na koji je ubistvo izvrseno... U vreme rata za jednu stranu je vojskovodja heroj a za drugu stranu je on svirepi ubica i zlotvor. Moramo se sloziti u jednom, da su oba ugla ljudska ugla i pretstavljaju pitanje pripadnosti odredjenoj kulturi ili tradiciji. Ukoliko se se izdvojimo iz subjektivnosti i onaj koji ubija za novac i onaj koji ubija zarad svog naroda dele istu sudbinu - ubistva! Novac ili nacionalnost,na univerzalnom planu nemaju nikakvu vrednost i gotovo se mogu svrstati u istu kategoriju!

Slazem se da postoje visi i nizi tip, ali ovim sto sam navela pokusavam da objasnim da ce oba tipa proziveti svoj aspekt i ubiti na kraju krajeva, tako da nizi i visi tipovi po mom misljenu imaju relevantnost samo sa ljudskog ugla, po principu prihvatljivo ili ne prihvatljivo ubistvo - robovanje ili ne robovanje zbog toga. Jos da dodam da mislim da se i to moze videti, jer moralno prihvatljivo ubistvo bi hipoteticki doslo sa dobrim Suncem i Jupiterom dok bi ono nemoralno doslo sa ugrozenim pomenutim planetama, ali to je druga tema!

Navodis dalje da Pluton, Neptun i Uran uticu na mundana desavanja i nepromenljive stvari, sa ovim se potpuno slazem, samo bih jos dodala da mi nemamo kontrolu ni nad Jupiterom i Saturnom, koji opisuju vreme i prostor i ne spadaju u licne planete. Svi aspekti medju transedentalnim kao i spoljnim planetama opisuju sudbinu... To uglavomi jesu planete koje su malefici, iskljucujuci Jupitera i dodavajuci Marsa kao jedinu licnu maleficnu planetu (zanemarujem neutralne ili prevrtljive). Znaci ako ne mozemo uticati na desavanja 5 od 10 planeta i kontrolisati aspekte koje oni prave ka licnim planetama, (a ako dodamo i fiksne znake, stepene, nekretnice i ostalo sto govori o tvrdoj sudbini, smanjuje se mnogo i taj odnos 5 od 10) ponovo dolazimo do resenja koje se meni i cinilo logicnim od pocetka - ne mozemo uticati na to da li ce nam zemlja biti u ratu, kada i kao cemo izgubiti, smrcu ili drugacije, voljene koji nas okruzuju, ne mozemo promeniti niti uticati na svoju smrt, ne mozemo izbeci odredjene neminovne povrede u zivotu, ne mozemo promeniti svoj izgled, ne mozemo produziti nogu ako nam je kraca, ne mozemo zabraniti kosi i noktima da rastu, jednostavno ne mozemo uticati na prirodan tok zivota kog smo deo...

Sta mozemo? Mozemo vladati sa verovatno manje od 10% svog zivota i sudbine, mozemo biti nasmejani i kada nam se place, mozemo bodriti sebe, mozemo podrzavati nadu, mozeno verovati, mozemo zeleti, voleti i ocekivati - to je sve sto nam je dato. U tome se slazu sve religije, astrologija i ostala duhovna ucenja, nije poenta promeniti zivot - sudbinu, mi smo previse mali i nevazni za tako veliki cilj, vazno je nauciti uzivati u malim stvarima i verovati da je zivot dobar.

Slazem se da je nada jedino sto je coveku ostalo, pa nismo otkrili rupu na saksiji! Verujem da je prozor u neminovnost koji nam astrologija daje upravo i razlog zbog koga su religije protiv toga jer astrologija kao i Uran rusi sam sebe u zelji da demantuje samog sebe... Toliko nam je putokaza i primera dato da pojedinac ma koliko zeleo ne moze zaustaviti tok zivota.

Sva nasa nada i borba se po svakom psiholoskom ucenju ogleda u tome da na kraju krajeva prevazidjemo smrt - to je nemoguce, cak ni najprosvetljeniji to nisu uspeli...

To sto mi mozemo odluciti da li cemo za dorucak jesti jaja na oko ili kajganu je okvir nasih mogucnosti i delovanja i to niko ni ne zeli da ospori.
Sto mi sa druge strane hocemo nas da podelimo na vise ili nize tipove, na moralne ili nemoralne, na velike ili male, lepe ili ruzne to je samo nasa perspektiva. Kao sto je za nas mrav mrav, svaki nam je isti, malo veci ili manji ali je na kraju mrav, nad kojim smo mi nadmocni, isto je za zrno peska, jedno sija na suncu malo vise od onog drugog, ovo je krupnije od onog sitnijeg, ali je na kraju krajeva samo zrno peska u pustinji, to smo mi za univerzum i vise nivoe inteligencije od nas. O kakvoj onda moci odlucivanja mi pricamo, sve su to samo ljudske percepcije, svi morali i nemorali, visi i nizi tipovi, sve je to farsa ljudskog postojanja... Pa ni Sunce ne odlucije o svojoj sudbini, a kamoli mi... Mi ovako maleni gotovo da mozemo da izracunamo kada ce se Sunce ugasiti, a necemo i ne mozemo zbog ega i potrebe za samoostvarenjem da prihvatimo da nam astologija moze pokazati i predvideti jedan maleni ljudski zivot. Zar ne mislite da je to u najmanju ruku gordo i pretenciozno sa ljudske strane?


Poslednji put izmenio Tajna dana Ned Sep 27, 2009 9:20 pm, izmenio ukupno 2 puta
Tajna
Tajna

Broj poruka : 785
Godina : 49
Локација : Florida
Datum upisa : 27.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

MOŽEMO LI DA UTIČEMO NA SAVLAĐDIVANJE ASPEKATA - Page 3 Empty Re: MOŽEMO LI DA UTIČEMO NA SAVLAĐDIVANJE ASPEKATA

Počalji  Tajna Ned Sep 27, 2009 8:57 am

DUH ::
Pitanje je kako mi možemo prepoznati sa istim aspektima da li je lik iz neke bogate ili iz siromašne zemlje. Mislim ali ne tvrdim da na to verovatno može da uputi orbis aspekta. Pošto još uvek nemamo dovoljno znanja, iznosim predpostavku da veličina orbisa može da pokaže da li su krave ili dolari u pitanju, odnosno što je veći početni makar i aplikacioni orbis u pitanju je krava.

Ovim si me potpuno zbunio! Ne mislim, mada mozda gresim da jacina aspekta moze imati veze sa tim...Pre bih se opredelila za stepen, dekadu, termin, lice ili nesto sto moze nositi neku opisnost u sebi. To nikako ne vidim u jacini aspekta, ali mozda su moji vidici suzeni, mada mi stvarno ni malo nije logicno, niti znam kako ti je to uopste palo na pamet!
Tajna
Tajna

Broj poruka : 785
Godina : 49
Локација : Florida
Datum upisa : 27.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

MOŽEMO LI DA UTIČEMO NA SAVLAĐDIVANJE ASPEKATA - Page 3 Empty Re: MOŽEMO LI DA UTIČEMO NA SAVLAĐDIVANJE ASPEKATA

Počalji  Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 3 od 12 Prethodni  1, 2, 3, 4 ... 10, 11, 12  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu