Astrotanjin astrološki forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

MOŽEMO LI DA UTIČEMO NA SAVLAĐDIVANJE ASPEKATA

+17
lado06
Jane
-menora-
IVA
Kocka je bacena
Milica
sasa62
Izida
afrodita
Čarobnica
Flora
Astrotanja
hajkula
Bambola
joki22
Tajna
DUH
21 posters

Strana 2 od 12 Prethodni  1, 2, 3, ... 10, 11, 12  Sledeći

Ići dole

MOŽEMO LI DA UTIČEMO NA SAVLAĐDIVANJE ASPEKATA - Page 2 Empty Re: MOŽEMO LI DA UTIČEMO NA SAVLAĐDIVANJE ASPEKATA

Počalji  Tajna Sre Sep 09, 2009 10:30 pm

DUH ::
Tajna :: Ha,ha,ha... pa i ti umes da budes mio, sa tim Mesecom. Salim se... lol!

Da ali moj MO nema loše aspekte a i JU mi je egzaltiran u CA a još sam i Strelac a oni su u suštini ljudi dobrih namera a možda ima veze što mi separacioni deo MO je još uvek u Strelcu, a ako dodamo separacione, mada diskutabilne aspekte po tradicionalistima, ipak taj MO 60 NE itd. A i SO mi nema loše aspekte, još i Strelcu tako da se pravdam ali je to slab MO, mada me stvarno čudi otkud mi nekada empatija naročito prema onima koji ne umeju da se brane, na poslu, kod prijatelja ako osetim da je bespomoćan, pa toliko puta sam dva druga primio na stan kod mene i slično, tako da sam malo zbunjen ali ovo je za moju temu DUH

To je bila samo sala, naglasila sam, sve sto si naveo se slazem. Samo sam malo cacnula Plutona - nista vise... I love you
Tajna
Tajna

Broj poruka : 785
Godina : 49
Локација : Florida
Datum upisa : 27.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

MOŽEMO LI DA UTIČEMO NA SAVLAĐDIVANJE ASPEKATA - Page 2 Empty Re: MOŽEMO LI DA UTIČEMO NA SAVLAĐDIVANJE ASPEKATA

Počalji  DUH Sre Sep 09, 2009 10:58 pm

Tajna ::To je bila samo sala, naglasila sam, sve sto si naveo se slazem. Samo sam malo cacnula Plutona - nista vise... I love you

Znam, samo smo ti i ja na forumu, razbežaže se svi....


Poslednji izmenio DUH dana Čet Sep 10, 2009 8:05 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
DUH
DUH

Broj poruka : 890
Локација : Beograd
Datum upisa : 18.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

MOŽEMO LI DA UTIČEMO NA SAVLAĐDIVANJE ASPEKATA - Page 2 Empty Re: MOŽEMO LI DA UTIČEMO NA SAVLAĐDIVANJE ASPEKATA

Počalji  Tajna Sre Sep 09, 2009 11:03 pm

Pa i ja sam delimicno - igra Djokovic trenutno!
Tajna
Tajna

Broj poruka : 785
Godina : 49
Локација : Florida
Datum upisa : 27.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

MOŽEMO LI DA UTIČEMO NA SAVLAĐDIVANJE ASPEKATA - Page 2 Empty Re: MOŽEMO LI DA UTIČEMO NA SAVLAĐDIVANJE ASPEKATA

Počalji  hajkula Čet Sep 10, 2009 12:43 am

e Tajno, da si stvarno blize, stvarno bih te preko kolena. Ako gledamo potencijal neke planete, pa kazemo na primer da je njen maksimum 112 sprat, (112 crtica na meracu) a da si iskoristila samo nesto malkice, dosla samo do 5 sprata, (crtice). Jer ti ipak imas veneru u ribama u konjunkciji u ribama u 2 kuci, pa bi po tome trebala da imas najskuplju kolekciju slika, a najskuplje, to jest najvrednije medju njima su u simbolici Miloske Venere, ruske ikone tipa Bogorodice ,,molokopitateljnjice,, (znas kakve su stare ikone? kolorit, senke, kompozicija, linije... nego i zlatom i dragim kamenjem ukrasene, a cudotvorne, lekovite i s toga neprocenljive vrednosti).

Mi se svi slazemo da je covek ne samo fizickog nego i duhovnog svojstva i u tom smislu treba da gledamo i horoskop.

Tajno, da se ne nalazis tamo u onom sto si me citirala i posto vec sama kazes -moze a ne mora da bude, neka ostane na tome. Deo tvog odgovora koji sledi, nije vredan komentara.( Stvarno, zasto ti ne bih, ako tako mislim (onaj deo sto si citirala i komentarisala o pokrivanju usima, da nemas sta da kazes i u tom smislu) zasto ti to ne bih konkretno rekla?
Da se po nekad u necemu ne slazemo, pre svega u nacinu interpretacije, to je tacno. Pa sta?

Sto se Duhovog komentara tice, da vidi oko sebe divne ljude zeljne ljubavi, tacno, divnih ljudi ima puno, vidim ih i ja, a mnogi se ne daju videti. Zato se i pitam, zasto se govna uzdizu, zasto dozvoljavamo da su najgori prvi?
Duh-e ti kao zivis u nekom izolovanom svetu gde se postuju i zakoni, i ljudska prava, i moralne norme, vlada humanost, covekoljublje?

Sto se mojih problema tice, ja sam vise puta pitala za druga tako i vasa iskustva, misljenje, ne bih li bolje upoznala sebe, svoj horoskop, mogucnosti, dobila neku ideju...
Uporedjivala sam neke horoskope sa drugim kolegama, sa onim sto pise u knjigama i shvatila da cesto nije tako kako tamo pise, a da su za mnoge konstelacije uvrezena pogresna predubedjenja. Stvar je u tome da nas drugi ljudi cesto drugacije vide. Mi mozda vidimo dobro sebe, svoju sustinu ali lose vidimo okolinu. Cesto smo samopopustljivi, cesto smo prestrogi, prezahtevni. Tako ja bas umem da budem prestroga, prezahtevna ali i samopopustljiva. Pa mi dobro dodje kritika, podrska. Dobra sala, zdrava svadja. Neko drugi ima druga iskustva, cesto primenjiva, korisna. Ko poznaje 100% sebe? Ko o jednom, bilo kom fenomenu, o jednoj bilo kojoj temi zna sve 100%, ko je dosao do kraja znanja bar u jednoj oblasti?
hajkula
hajkula

Broj poruka : 431
Datum upisa : 19.02.2009

Nazad na vrh Ići dole

MOŽEMO LI DA UTIČEMO NA SAVLAĐDIVANJE ASPEKATA - Page 2 Empty Re: MOŽEMO LI DA UTIČEMO NA SAVLAĐDIVANJE ASPEKATA

Počalji  Tajna Čet Sep 10, 2009 8:14 am

hajkula ::e Tajno, da si stvarno blize, stvarno bih te preko kolena. Ako gledamo potencijal neke planete, pa kazemo na primer da je njen maksimum 112 sprat, (112 crtica na meracu) a da si iskoristila samo nesto malkice, dosla samo do 5 sprata, (crtice). Jer ti ipak imas veneru u ribama u konjunkciji u ribama u 2 kuci, pa bi po tome trebala da imas najskuplju kolekciju slika, a najskuplje, to jest najvrednije medju njima su u simbolici Miloske Venere, ruske ikone tipa Bogorodice ,,molokopitateljnjice,, (znas kakve su stare ikone? kolorit, senke, kompozicija, linije... nego i zlatom i dragim kamenjem ukrasene, a cudotvorne, lekovite i s toga neprocenljive vrednosti).

Mi se svi slazemo da je covek ne samo fizickog nego i duhovnog svojstva i u tom smislu treba da gledamo i horoskop.

Tajno, da se ne nalazis tamo u onom sto si me citirala i posto vec sama kazes -moze a ne mora da bude, neka ostane na tome. Deo tvog odgovora koji sledi, nije vredan komentara.( Stvarno, zasto ti ne bih, ako tako mislim (onaj deo sto si citirala i komentarisala o pokrivanju usima, da nemas sta da kazes i u tom smislu) zasto ti to ne bih konkretno rekla?
Da se po nekad u necemu ne slazemo, pre svega u nacinu interpretacije, to je tacno. Pa sta?

Sto se Duhovog komentara tice, da vidi oko sebe divne ljude zeljne ljubavi, tacno, divnih ljudi ima puno, vidim ih i ja, a mnogi se ne daju videti. Zato se i pitam, zasto se govna uzdizu, zasto dozvoljavamo da su najgori prvi?
Duh-e ti kao zivis u nekom izolovanom svetu gde se postuju i zakoni, i ljudska prava, i moralne norme, vlada humanost, covekoljublje?

Sto se mojih problema tice, ja sam vise puta pitala za druga tako i vasa iskustva, misljenje, ne bih li bolje upoznala sebe, svoj horoskop, mogucnosti, dobila neku ideju...
Uporedjivala sam neke horoskope sa drugim kolegama, sa onim sto pise u knjigama i shvatila da cesto nije tako kako tamo pise, a da su za mnoge konstelacije uvrezena pogresna predubedjenja. Stvar je u tome da nas drugi ljudi cesto drugacije vide. Mi mozda vidimo dobro sebe, svoju sustinu ali lose vidimo okolinu. Cesto smo samopopustljivi, cesto smo prestrogi, prezahtevni. Tako ja bas umem da budem prestroga, prezahtevna ali i samopopustljiva. Pa mi dobro dodje kritika, podrska. Dobra sala, zdrava svadja. Neko drugi ima druga iskustva, cesto primenjiva, korisna. Ko poznaje 100% sebe? Ko o jednom, bilo kom fenomenu, o jednoj bilo kojoj temi zna sve 100%, ko je dosao do kraja znanja bar u jednoj oblasti?

Ovo poredjenje nikad nisam cula, zbunila si me totalno, jos se pitam kakve veze ima Venera sa visinom... mislim se - bas naprotiv obicno je nisko. Nisam ukapirala poredjenje - nisam bila ni blizu!

Sto se ostalog tice iz svega sto si pisala ja sam tako shvatila, ali nema veze rekla sam ti da me nije ni pogodilo ni uvredilo, vise me je iznenadilo od tebe, ali izgleda da te ne razumem najbolje ponekad. Bilo mi je nepovezano sa ostatkom price a jos sa izrazavanjem "ljutnje" ili neodobravanja u odnosu na nase izjave ucinilo mi se kao logican sled stvari.

Sto se moje Venere tice kako mi je vladar 4 kuce u 22 godini sam nasledila prvi stan, u 23 drugi (zajedno sa sestrom), a zbog neke kasnije nadogradnje sam bez ikakvog ulaganja u 24 godini dobila i treci... Tako da ja kapiram da ta Venera sa Jupiterom radi. Muz mi je vrhunski umetnik, zavrsio 2 fakulteta u Americi - slikarstvo i filozofiju. Sve sto bi o lenjosti moglo da se kaze s obzirom na vladara 7 - MO u Biku u 60 VE i JU, mom muzu savrseno pristaje, tako da ne slika dovoljno da bi to unovcili mada su nam svi koji su usli u nas stan nudili ogroman novac za njegova umetnicka dela... Inace mi je stan prepun ogromnih, fenomenalnih slika za koje smo oboje vezani i zato ih ne prodajemo... Videcu da na mojoj temi i objavim neke od njegovih radova jer je hiper-realista i niko ne moze reci da mu dela nisu fascinantno dobra... Mozda jednog dana (kazu da Jupiter radi vise u kasnijim godinama) budem imala toliko novca pa i kupim neku toliko poznatu sliku kao sto je Miloska Venera ili slicno, ja tom JU i VE verujem... Muci me periodicno ovaj SA, ali osecam ja i taj VE 0 JU. U pravu si, moze to i jace da radi, steta sto to nema aspekt sa vladarem 1...
Donela mi ta Venera kao vladar 4 i privatan posao - 2 butika u 24 godini, koji se nazalost neslavno zavrsio, zbog rata i zatvarnja granica, a uvozila sam - proradio i Saturn u Raku...
Verovatno ne moram da ti pricam da sam i dosta putovala u zivotu jer je Venera i vladar 9 kuce, itd...
Jupiter kao vladar 12 doneo i poznate i priznate kumove, kumove u inostranstvu - uspesne bogate ljude, publiciste...
Godinama u svom zivotu nisam morala da radim i lepo sam zivela za Beogradske stansarde, daleko iznad proseka, napravivsi samo jedan dobar finansiski aranzman (dobijala sam novac svakog meseca), pa sam iz dosade odradjivla jos po neki poslic sa nekretninama i stvarno udobno zivela i jos pomagala moju porodicu...
To jeste prica o velikoj lovi i poznatim umetnickim delima, ogromnim kucama, posedima... Nadam se tome, ali stvarno ne mogu za sebe reci da zivim lose niti skromno, cak i sada kada mi je jedan od losijih perioda bas zbog UR 180 SA preko mog najboljeg aspekta... Videcemo sta ce doneti sledeca godina, '98 je bila fenomenalna.

Sto se ovog aspekta tice, prepusticu se sudbini skroz...

Mozda ovo izgleda kao hvaljenje, zato sam i izbegavala da pisem sta je meni ta VE 0 JU, donela u zivotu, jer hvalisanje ne volim, ali sam ovo ispisala cisto da joj das bar malo vise kredita od 5 u odnosu na 112. Ipak je za one bilionske cifre potreban i PL, koji meni nije sjajan, ali se nadam VE mu je dispozitor... Znam da sam omasila temu, ali moram da opravdam bar malo moju Venericu, a bilo je jos mnogo dobrih stvari koje mi je donela...

Ni ja ne mislim da je bas sve sto pise u knjizi tacno, ali neke stvari jesu... A i moramo se drzati neke osnove jer ako svi krenemo da sudimo samo po licnom iskustvu, zbog subjektivnog pristupa, napravicemo saradu od astrologije.

Pa svi mi imamo probleme i nisam mislila da ti tvoje nataknem na nos, imam i ja svoje probleme, samo sam htela da iz licnog ugla sagledas da li si prevazisla aspekte ili se jedan aspekt - problem, pojavljuje iznova i iznova na raznim nivoima i sa razlicitim manifestacijama.

Na kraju se ipak sporazumemo ti i ja....nadam se... lol!
Tajna
Tajna

Broj poruka : 785
Godina : 49
Локација : Florida
Datum upisa : 27.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

MOŽEMO LI DA UTIČEMO NA SAVLAĐDIVANJE ASPEKATA - Page 2 Empty Re: MOŽEMO LI DA UTIČEMO NA SAVLAĐDIVANJE ASPEKATA

Počalji  DUH Čet Sep 10, 2009 10:21 am

hajkula ::Mi se svi slazemo da je covek ne samo fizickog nego i duhovnog svojstva i u tom smislu treba da gledamo i horoskop.

Sto se Duhovog komentara tice, da vidi oko sebe divne ljude zeljne ljubavi, tacno, divnih ljudi ima puno, vidim ih i ja, a mnogi se ne daju videti. Zato se i pitam, zasto se govna uzdizu, zasto dozvoljavamo da su najgori prvi?
Duh-e ti kao zivis u nekom izolovanom svetu gde se postuju i zakoni, i ljudska prava, i moralne norme, vlada humanost, covekoljublje?

Ko poznaje 100% sebe? Ko o jednom, bilo kom fenomenu, o jednoj bilo kojoj temi zna sve 100%, ko je dosao do kraja znanja bar u jednoj oblasti?

Nemam ništa protiv da u horoskopu gledamo i duhovna svojstva čoveka ali otvori temu sa pitanjem o DUHOVNOSTI, ova tema se odnosi na mogućnost ili nemogućnost prevazilaženja dogadjaja i uopšte fizička dešavanja, tako da ako o tome imaš nešto da kažeš ti napiši, jer sve ovo što si do sada pisala, ne kažem da nije tačno ali nema veze sa mojom temom i nisi dala nijedan argument osim svojih razmišljanja po raznim temama, kao zašto se govna uzdižu...

Pa oni nisu bili takvi dok nisu stigli na vrh, takvo je stanje tamo gore i pitanje je kakvi bi mi bili da smo tako visoko, zato ja na političare, funkcionere i direktore gledam kao moglo je i gore a pravi dobar čovek je kompenzovana ličnost koja nema potrebe za dokazivanje i koja je zadovoljna sa sobom, pazi ne sretna već zadovoljna sobom.

Ali da ne širim ovo tvoje pitanje, otvori temu i na tu temu, odnosno zašto se govna (ti si ih tako nazvala, ja citiram) uzdižu pa ćemo da pričamo, ovde mi kaži kako ćeš prevazići loše aspekte vezano samo za dogadjaje i naravno o slobodnoj volji i da li ona postoji ako astrologija ima prediktivne metode.

Kritikuješ kako smo Tajna i ja započeli sto tema a nijednu završili a gore navodiš kako niko 100% nije dosao do kraja znanja bar u jednoj oblasti, pa me čudi što si to tražila od nas, mislim da završimo temu a lepo sam to objasnio da ne mogu sam sa sobom da se dopisujem ako niko ne odgovori ili izrazi konstataciju kroz nepobitnu činjenicu....

Dakle drži se teme i kaži konkretno može li čovek da prevazidje loše aspekte koji će mu recimo polomiti ruku i slično ???????
DUH
DUH

Broj poruka : 890
Локација : Beograd
Datum upisa : 18.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

MOŽEMO LI DA UTIČEMO NA SAVLAĐDIVANJE ASPEKATA - Page 2 Empty Re: MOŽEMO LI DA UTIČEMO NA SAVLAĐDIVANJE ASPEKATA

Počalji  Čarobnica Čet Sep 10, 2009 11:37 pm

Zamolila bih vas za pristojan rečnik i komentare bez vredjanja!!!

Evo ja baš u zadnje vreme pratim jedan aspekt a to je Pl180Mo, i kako mi Pluton tranzitni polako pravi kvadrat na natalni Mesec a za koju godinu i Pl, tumačim ga ovako, što više pokušavam razumom, istinom i činjenicama da poboljšam odnos s majkom sve mi teže ide. Istina je za nju vredjanje, način na koji razgovaram i na koji pokušavam da počistim neke probleme iz prošlosti s njom i da nastavim jedan zdrav odnos opet su za nju vredjanje...jednostavno me ne prihvata takvom kakva jesam i smatra da bi bila drugačija da sam nju slušala - ili kao ona - da dozvolim da me gori od sebe gaze, da se žrtvujem za druge ( ne da pomažem u toj meri da obe strane i pomognuta i koja pomaže kroz to osete zadovoljstvo, već da sve podredim drugima - a kad zadnji dinar dam na druge onda mi kaže da sam cicija prema sebi)...a da ne govorim o tome da ona mene vredja lažima kojima pokušava da me predstavi onakvom kakva nisam jer je u svojoj glavi umislila da u stan dovodim svakakve likove i radim ko zna šta...a ja ustvari kad sam u Bg živim slično kao DUH...
I sve više mi se čini da stvarno je jako teško prevazići opozicije i kvadrate, koliko god duhovno radio na sebi, uvek će da se nadje neko ispod da te gazi i govori ti da ne valjaš !!!
Čarobnica
Čarobnica

Broj poruka : 1012
Datum upisa : 31.10.2008

Nazad na vrh Ići dole

MOŽEMO LI DA UTIČEMO NA SAVLAĐDIVANJE ASPEKATA - Page 2 Empty Re: MOŽEMO LI DA UTIČEMO NA SAVLAĐDIVANJE ASPEKATA

Počalji  afrodita Pet Sep 11, 2009 1:17 am

Tajna ::

Sto se moje Venere tice kako mi je vladar 4 kuce u 22 godini sam nasledila prvi stan, u 23 drugi (zajedno sa sestrom), a zbog neke kasnije nadogradnje sam bez ikakvog ulaganja u 24 godini dobila i treci... Tako da ja kapiram da ta Venera sa Jupiterom radi. Muz mi je vrhunski umetnik, zavrsio 2 fakulteta u Americi - slikarstvo i filozofiju. Sve sto bi o lenjosti moglo da se kaze s obzirom na vladara 7 - MO u Biku u 60 VE i JU, mom muzu savrseno pristaje, tako da ne slika dovoljno da bi to unovcili mada su nam svi koji su usli u nas stan nudili ogroman novac za njegova umetnicka dela... Inace mi je stan prepun ogromnih, fenomenalnih slika za koje smo oboje vezani i zato ih ne prodajemo... Videcu da na mojoj temi i objavim neke od njegovih radova jer je hiper-realista i niko ne moze reci da mu dela nisu fascinantno dobra... Mozda jednog dana (kazu da Jupiter radi vise u kasnijim godinama) budem imala toliko novca pa i kupim neku toliko poznatu sliku kao sto je Miloska Venera ili slicno, ja tom JU i VE verujem... Muci me periodicno ovaj SA, ali osecam ja i taj VE 0 JU. U pravu si, moze to i jace da radi, steta sto to nema aspekt sa vladarem 1...

Sto se ovog aspekta tice, prepusticu se sudbini skroz...

Mozda ovo izgleda kao hvaljenje, zato sam i izbegavala da pisem sta je meni ta VE 0 JU, donela u zivotu, jer hvalisanje ne volim, ali sam ovo ispisala cisto da joj das bar malo vise kredita od 5 u odnosu na 112. Ipak je za one bilionske cifre potreban i PL, koji meni nije sjajan, ali se nadam VE mu je dispozitor... Znam da sam omasila temu, ali moram da opravdam bar malo moju Venericu, a bilo je jos mnogo dobrih stvari koje mi je donela...

Ni ja ne mislim da je bas sve sto pise u knjizi tacno, ali neke stvari jesu... A i moramo se drzati neke osnove jer ako svi krenemo da sudimo samo po licnom iskustvu, zbog subjektivnog pristupa, napravicemo saradu od astrologije.
Nije da se hvalis- to je fakat, samo me zanima da li taj aspekt moze da proradi u istoj meri kao sto proradi kad je covek sa njim rodjen. Jer moja jedna prijateljica je imala prosle godine tranzit Jupitera u drugoj kuci konjukcija sa Venerom? Ali nije nesto napredovala u materijalnom smislu.
afrodita
afrodita

Broj poruka : 124
Godina : 42
Локација : Situacija je slozena
Datum upisa : 24.05.2009

Nazad na vrh Ići dole

MOŽEMO LI DA UTIČEMO NA SAVLAĐDIVANJE ASPEKATA - Page 2 Empty Re: MOŽEMO LI DA UTIČEMO NA SAVLAĐDIVANJE ASPEKATA

Počalji  Tajna Pet Sep 11, 2009 6:18 am

afrodita ::
Nije da se hvalis- to je fakat, samo me zanima da li taj aspekt moze da proradi u istoj meri kao sto proradi kad je covek sa njim rodjen. Jer moja jedna prijateljica je imala prosle godine tranzit Jupitera u drugoj kuci konjukcija sa Venerom? Ali nije nesto napredovala u materijalnom smislu.

Nikakav tranzit, direkcija niti neki drugi vid predikcija ne moze doneti nista sto u natalu nije zapisano!!!
Tajna
Tajna

Broj poruka : 785
Godina : 49
Локација : Florida
Datum upisa : 27.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

MOŽEMO LI DA UTIČEMO NA SAVLAĐDIVANJE ASPEKATA - Page 2 Empty Re: MOŽEMO LI DA UTIČEMO NA SAVLAĐDIVANJE ASPEKATA

Počalji  DUH Pet Sep 11, 2009 7:50 pm

HAJKULA

Dobro šta bi, toliko si pisala i ja još uvek ne znam tvoje mišljenje o mogućnosti prevazilaženja u fizičkom smislu negativnih aspekta, pa reci nešto konkretno, mislim bez zezanja me interesuje tvoje mišljenje ali i AstroTanje
DUH
DUH

Broj poruka : 890
Локација : Beograd
Datum upisa : 18.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

MOŽEMO LI DA UTIČEMO NA SAVLAĐDIVANJE ASPEKATA - Page 2 Empty Re: MOŽEMO LI DA UTIČEMO NA SAVLAĐDIVANJE ASPEKATA

Počalji  DUH Pet Sep 11, 2009 7:54 pm

Tajna ::
afrodita ::
Nije da se hvalis- to je fakat, samo me zanima da li taj aspekt moze da proradi u istoj meri kao sto proradi kad je covek sa njim rodjen. Jer moja jedna prijateljica je imala prosle godine tranzit Jupitera u drugoj kuci konjukcija sa Venerom? Ali nije nesto napredovala u materijalnom smislu.

Nikakav tranzit, direkcija niti neki drugi vid predikcija ne moze doneti nista sto u natalu nije zapisano!!!

Da dodam, tranziti i predikcije samo pokažu kada (period) može da se ostvari nešto što već piše u natalu....
DUH
DUH

Broj poruka : 890
Локација : Beograd
Datum upisa : 18.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

MOŽEMO LI DA UTIČEMO NA SAVLAĐDIVANJE ASPEKATA - Page 2 Empty Re: MOŽEMO LI DA UTIČEMO NA SAVLAĐDIVANJE ASPEKATA

Počalji  Izida Pet Sep 11, 2009 8:50 pm

...


Poslednji izmenio Izida dana Sre Okt 05, 2011 5:52 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
Izida
Izida

Broj poruka : 626
Datum upisa : 06.02.2009

Nazad na vrh Ići dole

MOŽEMO LI DA UTIČEMO NA SAVLAĐDIVANJE ASPEKATA - Page 2 Empty Re: MOŽEMO LI DA UTIČEMO NA SAVLAĐDIVANJE ASPEKATA

Počalji  DUH Sub Sep 12, 2009 12:59 pm

pandora* ::OK kada nema aspekta u natalu a pojavi se u solaru onda ga treba zanemariti-jesam li dobro razumela...
Kako se onda tumace aspekti na. pr. u solaru koji su razliciti od natalnih..
Da bi pojasnila sta pitam evo ovako...neko ima natalno MO120UR a u solaru se pojavi MO0UR...sta onda

Ako neko ima natalno MO 120 UR a u solaru se pojavi MO 0 UR, naravno da će aktivirati natalni aspekt, čak i kada bi se u solaru pojavio kroz MO 90 UR, samo bi tada to značilo da nešto loše počinje ali se dobro zvršava, zavisno od polja i znaka gde se nalaze planete.

Obrnuta situacija, neko u natalu ima MO 90 UR a jedne godine u solaru se pojavi MO 120 UR je priča o nečem dobrom što počinje ali se loše završi zbog loše natalne pozicije.

A ono treće o 5p i svim ostalim i pored najbolje volje nisam mogao da povežem ko koga tu ebucka
DUH
DUH

Broj poruka : 890
Локација : Beograd
Datum upisa : 18.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

MOŽEMO LI DA UTIČEMO NA SAVLAĐDIVANJE ASPEKATA - Page 2 Empty Re: MOŽEMO LI DA UTIČEMO NA SAVLAĐDIVANJE ASPEKATA

Počalji  Izida Sub Sep 12, 2009 1:53 pm

..
..


Poslednji izmenio Izida dana Sre Okt 05, 2011 5:45 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
Izida
Izida

Broj poruka : 626
Datum upisa : 06.02.2009

Nazad na vrh Ići dole

MOŽEMO LI DA UTIČEMO NA SAVLAĐDIVANJE ASPEKATA - Page 2 Empty Re: MOŽEMO LI DA UTIČEMO NA SAVLAĐDIVANJE ASPEKATA

Počalji  DUH Sub Sep 12, 2009 2:15 pm

pandora* ::
Ok, od 120 natalnih predje u solar na 0-konjukciju i to je pozitivno ako sam dobro razumela..u svakom slucaju znaci da ako 2 planete imaju kontakt u natalu njihov kontakt i u solaru znaci aktiviranje istog a ako natalno nekaju kontakt onda se aspekt nastao u solaru moze zanemariti ustvari ne tumaci se..jel tako

5 kuca pocinje u Strelcu a zavrsava u Jarcu, vl. 5 je logicno JU koji je otisao u 7, e sad u 5 imamo ME i PL koji su u Jarcu pa im je disp. SA u 3..
ME i PL imaju 60 sa JU kao vl. kuce ali i 90 sa svojim dispozitorom SA a pri tom JU i SA imaju bQ...i moje pitanje je sta je primarno za gledati jer PL i ME kao planete smestene u 5 imaju dobar aspekt sa vl. kuce ali ne bas sjajan sa svojim dispozitorom a opet JU i SA imaju minorni aspekt koji ne znam sta znaci...kako ovo posmatrati.. eto nadam se da sam uspela da malo pojasnim sta sam pitala...

Kolikoja znam u solaru rade samo aspekti sa takoreći 1st odstupanja od egzaktnog ali ako te 2 planete u jakom aspektu u solaru nemaju odnos u natalnom, ne mora da znači da baš ne radi ali je svakako nešto što ne traje dugo već te samo okrzne.

Recimo, imaš u solaru u 2p JU 120 VE ali to nemaš u natalu, medjutim može da se dogodi da te godine dobiješ malo ali malo više para od onoga što ti nudi natal, mislim imala bi samo malo ali malo bolju finansijsku godinu i odmah posle toga bi se situacija vratila na natalnu..

Opet ne mogu da povežem ovo drugo, mislim rekao sam ti pravilo pa sama poveži ja ne mogu da zamislim sliku koju opisuješ, mislim koje kome vladar, gde se nalazi, kakav aspekt prave, ne mogu
DUH
DUH

Broj poruka : 890
Локација : Beograd
Datum upisa : 18.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

MOŽEMO LI DA UTIČEMO NA SAVLAĐDIVANJE ASPEKATA - Page 2 Empty Re: MOŽEMO LI DA UTIČEMO NA SAVLAĐDIVANJE ASPEKATA

Počalji  Izida Sub Sep 12, 2009 3:09 pm

...


Poslednji izmenio Izida dana Sre Okt 05, 2011 5:45 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
Izida
Izida

Broj poruka : 626
Datum upisa : 06.02.2009

Nazad na vrh Ići dole

MOŽEMO LI DA UTIČEMO NA SAVLAĐDIVANJE ASPEKATA - Page 2 Empty Re: MOŽEMO LI DA UTIČEMO NA SAVLAĐDIVANJE ASPEKATA

Počalji  DUH Sub Sep 12, 2009 3:17 pm

pandora* ::Ajde ovako uopsteno da pitam, mozda je zbrka kod mog pitanja sto navodim konkretno...

Sta je primarnije kontak odredjene planete u kuci sa vladaocem kuce ili kontakt planete u toj kuci sa svojim dispozitorom jer normalno je da vl. kuce i dispozitor nemoraju biti isti...

Kako misliš da su različti vladari planete u kući, ako je VE u 5p u AR, vladar 5p ali i dispozitor venere je MA ???????????
DUH
DUH

Broj poruka : 890
Локација : Beograd
Datum upisa : 18.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

MOŽEMO LI DA UTIČEMO NA SAVLAĐDIVANJE ASPEKATA - Page 2 Empty Re: MOŽEMO LI DA UTIČEMO NA SAVLAĐDIVANJE ASPEKATA

Počalji  Izida Sub Sep 12, 2009 3:37 pm

...


Poslednji izmenio Izida dana Sre Okt 05, 2011 5:48 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
Izida
Izida

Broj poruka : 626
Datum upisa : 06.02.2009

Nazad na vrh Ići dole

MOŽEMO LI DA UTIČEMO NA SAVLAĐDIVANJE ASPEKATA - Page 2 Empty Re: MOŽEMO LI DA UTIČEMO NA SAVLAĐDIVANJE ASPEKATA

Počalji  DUH Sub Sep 12, 2009 3:55 pm

pandora* ::
Kako misliš da su različti vladari planete u kući, ako je VE u 5p u AR, vladar 5p ali i dispozitor venere je MA ???????????

Da ali pod uslovom da je tako 5p u Ovnu pa jos i VE tu pa je onda sve podredjeno MA on je i vl. kuce ali i dispozitir VE ali sta ce biti ako je na primer drugacija slika pa je 5p u Strelcu a VE u Jarcu...onda imas da je vladar 5p JU a dispozitor te VE je SA...to te pitam sta je ovde primarnije, sta ce obeleziti i biti znacajnije za blize objasnjenje ili ti sagledavanje...

Pa ti imas 4p u Skorpiji a napr. SO ti je u Strelcu pa onda imas da ti je vl. kuce PL i MA a disp. SO ti je JU....sta je tebi bitnije, tj, sta je tebe vise obelezilo,sta ti je pribliznije objasnjenje samog sebe a vezano za 4p...

Uzeću tvoj primer ako VE u 5p ima aspekt i sa JU i sa SA primarniji je normalno jači aspekt.

Inače glavno obeležje polja je znak i dispozitor znaka na vrhu nekog polja jer vladar znaka na vrhu polja predstavlja rešenje celog polja
DUH
DUH

Broj poruka : 890
Локација : Beograd
Datum upisa : 18.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

MOŽEMO LI DA UTIČEMO NA SAVLAĐDIVANJE ASPEKATA - Page 2 Empty Re: MOŽEMO LI DA UTIČEMO NA SAVLAĐDIVANJE ASPEKATA

Počalji  Izida Sub Sep 12, 2009 4:54 pm

.
...


Poslednji izmenio Izida dana Sre Okt 05, 2011 5:45 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
Izida
Izida

Broj poruka : 626
Datum upisa : 06.02.2009

Nazad na vrh Ići dole

MOŽEMO LI DA UTIČEMO NA SAVLAĐDIVANJE ASPEKATA - Page 2 Empty Re: MOŽEMO LI DA UTIČEMO NA SAVLAĐDIVANJE ASPEKATA

Počalji  DUH Sub Sep 12, 2009 5:05 pm

pandora* ::Ok znaci ako sam razumela to bi trebalo da je ovako...kako VE ima60 sa JU kao vl. znaka a 90 sa SA kao svojim dispozitorom onda je primarniji ovbaj VE90SA ali kako JU I SA IMAJU bQ onda ovo ne mora biti tako tesko...ili je u ovom mom slucaju sam JU kao vl polja u kojem je VE a koja ima sa njim 60 ustvari resenje polja pa je sve ok, tj. nema problema i nema lose manifestacije a VE90SA ce obojiti samu VE pa je moguce da to povoljnijeg resenja dodje sa zastojem tj. odlaganjem ili pak uz neke teskoce ali je kraj povoljan...
moze li ovako da se protumaci

Ako je jači VE 90 SA onda je taj aspekt primarniji i kraj je loš a ako je jači VE 60 JU dobro se završava ali posle problema koji nosi VE 90 SA a ti sporedni ili minorni aspekti meni ništa ne znače, oni se gledaju tek ako je planeta neaspektovana glavnim aspektima (0, 60, 90, 120, 180, 150)
DUH
DUH

Broj poruka : 890
Локација : Beograd
Datum upisa : 18.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

MOŽEMO LI DA UTIČEMO NA SAVLAĐDIVANJE ASPEKATA - Page 2 Empty Re: MOŽEMO LI DA UTIČEMO NA SAVLAĐDIVANJE ASPEKATA

Počalji  Izida Sub Sep 12, 2009 5:37 pm

...


Poslednji izmenio Izida dana Sre Okt 05, 2011 5:46 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
Izida
Izida

Broj poruka : 626
Datum upisa : 06.02.2009

Nazad na vrh Ići dole

MOŽEMO LI DA UTIČEMO NA SAVLAĐDIVANJE ASPEKATA - Page 2 Empty Re: MOŽEMO LI DA UTIČEMO NA SAVLAĐDIVANJE ASPEKATA

Počalji  DUH Sub Sep 12, 2009 6:14 pm

pandora* ::Pa ja sad mogu samo ovako da razmisljam..jaci je 90 zbog same prirode kvadrata ali kako je-u ovom mom slucaju- VE u 5 a SA kao njen disp' otisao u 3p ne vidim da je jaci, dok je 120 po meni ovde jaci jer je JU kao vl. kuce u kojoj je VE otisao u 7p..

Ovo za minorne aspekte se slazem s tobom ali kako ovde JU i SA nemaju ni jedan aspekt to se ovaj minorni bQ to je 144* mozda moze i posmatrati mada nebih rekla da moze nesto bitno da promeni ali i ne deluje mi tesko..veziuje 3 i 7 kucu i meni ne deluje kao tezak..

E sad shodno temi na kojoj sam pa i na ovom primeru na koji si mi odgovorio ja samo predpostavljem da preko trigona vl. kuce i planete u njoj mogu da ublazim ali ne i da izbegnem eventualni problem i los kraj koji ce mi dati kvadrat pl. u kuci sa svojim dispozitorom...nemoze da se izbegne ali mozda moze s obzirom da se ipak aspektima nagovestava dogadjaj ili situacija barem malko ublazi...ne znam da li to moze tako da se posmatra

Kad kažem jači aspekt mislim na orbis, koji aspekt je bliži egzaktnom taj je jači a neaspektovana planeta se odnosi na nedostatak aspekta sa bilo kojom planetom, a tebi JU i SA imaju aspekt sa VE.

Neaspektovana planeta je ona koja nema ni sa jednom planetom neki od glavnih aspekata (0, 60, 90, 120, 180, 150)
DUH
DUH

Broj poruka : 890
Локација : Beograd
Datum upisa : 18.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

MOŽEMO LI DA UTIČEMO NA SAVLAĐDIVANJE ASPEKATA - Page 2 Empty Re: MOŽEMO LI DA UTIČEMO NA SAVLAĐDIVANJE ASPEKATA

Počalji  DUH Sub Sep 12, 2009 6:21 pm

Moram da te pitam, kakve ovo veze ima sa mogućnošću prevazilaženja u fizičkom smislu negativnih aspekata, mislim to je pitanje, na to odgovori i daj svoje mišljenje.

Da li po tvom mogu da se prevazidju loši aspekti u smislu dogadjaja i zašto (npr. lom ruke, saksija na glavu, saobraćajka i slično)
DUH
DUH

Broj poruka : 890
Локација : Beograd
Datum upisa : 18.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

MOŽEMO LI DA UTIČEMO NA SAVLAĐDIVANJE ASPEKATA - Page 2 Empty Re: MOŽEMO LI DA UTIČEMO NA SAVLAĐDIVANJE ASPEKATA

Počalji  Izida Sub Sep 12, 2009 6:26 pm

...


Poslednji put izmenio Izida dana Sre Okt 05, 2011 5:46 pm, izmenio ukupno 2 puta
Izida
Izida

Broj poruka : 626
Datum upisa : 06.02.2009

Nazad na vrh Ići dole

MOŽEMO LI DA UTIČEMO NA SAVLAĐDIVANJE ASPEKATA - Page 2 Empty Re: MOŽEMO LI DA UTIČEMO NA SAVLAĐDIVANJE ASPEKATA

Počalji  Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 2 od 12 Prethodni  1, 2, 3, ... 10, 11, 12  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu