Astrotanjin astrološki forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

MOŽEMO LI DA UTIČEMO NA SAVLAĐDIVANJE ASPEKATA

+17
lado06
Jane
-menora-
IVA
Kocka je bacena
Milica
sasa62
Izida
afrodita
Čarobnica
Flora
Astrotanja
hajkula
Bambola
joki22
Tajna
DUH
21 posters

Strana 9 od 12 Prethodni  1, 2, 3 ... 8, 9, 10, 11, 12  Sledeći

Ići dole

MOŽEMO LI DA UTIČEMO NA SAVLAĐDIVANJE ASPEKATA - Page 9 Empty Re: MOŽEMO LI DA UTIČEMO NA SAVLAĐDIVANJE ASPEKATA

Počalji  DUH Pon Okt 26, 2009 2:57 pm

Čarobnica ::Duše, da li misliš da šta god napravili ili uradili na kraju mora da bude onako kako je zapisano i da to što smo slobodnom voljom uticali ne može ni malo da izmeni krajnji ishod?

Pa mi i ne možemo nešto drugo da uradimo od onoga što je zapisano ali opet ponavljam svako bira svoj put samo što vi svi hoćete svoj ozbor da ugurate u sadašnjost koja ne postoji a ja izbor stavljam u dimenzije iz kojih smo došli u ove naše i sada se samo dešava ono što smo izabrali.
DUH
DUH

Broj poruka : 890
Локација : Beograd
Datum upisa : 18.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

MOŽEMO LI DA UTIČEMO NA SAVLAĐDIVANJE ASPEKATA - Page 9 Empty Re: MOŽEMO LI DA UTIČEMO NA SAVLAĐDIVANJE ASPEKATA

Počalji  DUH Pon Okt 26, 2009 3:05 pm

lado06 ::Cemu trud,znoj,ucenje...ako je sve vec zapisano?
Znaci li isli duzim ili kracim putem opet dodjem na isto. Shocked

Pa evo, probaj da se ne trudiš i videćeš da ne možeš, kao prvo natraćete glad da mrdneš, zaspaćeš, moraćeš da se okupaš, da uradiš bilo šta ali ne razumem šta smeta kad imamo iluziju slobodne volje koja to i jeste samo kao što sam rekao čarobnici našom slobodnom voljom smo oblikovali ovaj život pre rodjenja i sve je naša odluka.
DUH
DUH

Broj poruka : 890
Локација : Beograd
Datum upisa : 18.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

MOŽEMO LI DA UTIČEMO NA SAVLAĐDIVANJE ASPEKATA - Page 9 Empty Re: MOŽEMO LI DA UTIČEMO NA SAVLAĐDIVANJE ASPEKATA

Počalji  Čarobnica Uto Okt 27, 2009 12:37 am

DUH ::

Pa mi i ne možemo nešto drugo da uradimo od onoga što je zapisano ali opet ponavljam svako bira svoj put samo što vi svi hoćete svoj ozbor da ugurate u sadašnjost koja ne postoji a ja izbor stavljam u dimenzije iz kojih smo došli u ove naše i sada se samo dešava ono što smo izabrali.

Meni ovo boldovano liči na onu priču kad je čovek izbegao avionsku nesreću ali mu je istog dana pao luster na glavu i ubio ga...
Čarobnica
Čarobnica

Broj poruka : 1012
Datum upisa : 31.10.2008

Nazad na vrh Ići dole

MOŽEMO LI DA UTIČEMO NA SAVLAĐDIVANJE ASPEKATA - Page 9 Empty Re: MOŽEMO LI DA UTIČEMO NA SAVLAĐDIVANJE ASPEKATA

Počalji  DUH Uto Okt 27, 2009 1:01 am

Čarobnica :: Meni ovo boldovano liči na onu priču kad je čovek izbegao avionsku nesreću ali mu je istog dana pao luster na glavu i ubio ga...

Ne, po meni, njemu je bila sudbina da ne pogine u avionskoj nesreći već da mu padne luster na glavu
DUH
DUH

Broj poruka : 890
Локација : Beograd
Datum upisa : 18.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

MOŽEMO LI DA UTIČEMO NA SAVLAĐDIVANJE ASPEKATA - Page 9 Empty Re: MOŽEMO LI DA UTIČEMO NA SAVLAĐDIVANJE ASPEKATA

Počalji  lado06 Uto Okt 27, 2009 1:24 am

DUH ::
Čarobnica :: Meni ovo boldovano liči na onu priču kad je čovek izbegao avionsku nesreću ali mu je istog dana pao luster na glavu i ubio ga...

Ne, po meni, njemu je bila sudbina da ne pogine u avionskoj nesreći već da mu padne luster na glavu

Ej Duse od toga znam da ne mogu da pobegnem.
Ja sam mislila na zivot....mislim da natalna karta nudi mogucnosti a ne gotova resenja pa makar se ona zvala i sudbina...
Mogucnosti koje iskoristimo ili ne.
A kraj .....od toga niko pobegao nije.
lado06
lado06

Broj poruka : 244
Godina : 57
Datum upisa : 09.11.2008

Nazad na vrh Ići dole

MOŽEMO LI DA UTIČEMO NA SAVLAĐDIVANJE ASPEKATA - Page 9 Empty Re: MOŽEMO LI DA UTIČEMO NA SAVLAĐDIVANJE ASPEKATA

Počalji  DUH Uto Okt 27, 2009 1:55 am

lado06 :: Ej Duse od toga znam da ne mogu da pobegnem. Ja sam mislila na zivot....mislim da natalna karta nudi mogucnosti a ne gotova resenja pa makar se ona zvala i sudbina... Mogucnosti koje iskoristimo ili ne.A kraj .....od toga niko pobegao nije.

Tvoje pravo da tako misliš ako ti je tako lakše da podneseš sudbinu, problem je što ne postoji vremenski termin u kojem ćeš moći da biraš mogućnosti
DUH
DUH

Broj poruka : 890
Локација : Beograd
Datum upisa : 18.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

MOŽEMO LI DA UTIČEMO NA SAVLAĐDIVANJE ASPEKATA - Page 9 Empty Re: MOŽEMO LI DA UTIČEMO NA SAVLAĐDIVANJE ASPEKATA

Počalji  lado06 Uto Okt 27, 2009 5:10 am

DUH ::
lado06 :: Ej Duse od toga znam da ne mogu da pobegnem. Ja sam mislila na zivot....mislim da natalna karta nudi mogucnosti a ne gotova resenja pa makar se ona zvala i sudbina... Mogucnosti koje iskoristimo ili ne.A kraj .....od toga niko pobegao nije.

Tvoje pravo da tako misliš ako ti je tako lakše da podneseš sudbinu, problem je što ne postoji vremenski termin u kojem ćeš moći da biraš mogućnosti

Zar izbor nije kada biramo cime cemo se baviti u zivotu? Kad neko prepozna u sebi mogucnosti svoje i dar koji ima pa pise,slika,glumi i srecan je sto radi posao koji voli.
A opet ima mnogo ljudi koji rade posao koji ne vole i nezadovoljni su jer nisu osetili sta im lezi,koji potencijal postoji u njima.
Zar mislis i to je igra sudbine ili zacrtanih puteva koji se ne mogu zaobici?

Ako je bila sudbina...uf onda mi je mnogo lakse.....jer ja mislila da sam lose odigrala potez pa mi cela partija saha ode u pat.
lado06
lado06

Broj poruka : 244
Godina : 57
Datum upisa : 09.11.2008

Nazad na vrh Ići dole

MOŽEMO LI DA UTIČEMO NA SAVLAĐDIVANJE ASPEKATA - Page 9 Empty Re: MOŽEMO LI DA UTIČEMO NA SAVLAĐDIVANJE ASPEKATA

Počalji  sasa62 Uto Okt 27, 2009 11:21 am

Duše ne želim da shvatiš da želim promijeniti tvoje mišljenje, jer to nije tako ... isključivo pišem radi drugih koji čitaju

Kopirano s stranice:http://www.dagroup.org/jyotish/index.php?option=content&task=view&id=8&Itemid=26


Dvije osnovne postavke djotisha:

Covjek je dio prirode i kao takav slijedi njene ritmove. Trenutak rodenja odreduje tocku ulaska u mnogobrojne cikluse svemira. Ako poznajemo tocku ulaska i poznajemo prirodne ritmove, mozemo predvidjeti slijed dogadaja u vremenu.

Nista nije determinirano i sudbinski odredeno. Djotis istice meduigru utjecaja iz okoline (tendencija, sklonosti) i slobodne volje. Njegova je svrha povecati slobodnu volju i omoguciti svakome da upravlja svojom sudbinom.

Dva su nacina na koji se to postize:

Prvo, informacija. Bez pravilne informacije smo slijepi i gluhi za opasnosti koje prijete, ali i za prilike koje nam se nude. Osobna savjetovanja nude nam prijeko potrebne informacije.

Drugo, preventivne mjere. Prakticna primjena djotisa su postupci koji pripadaju praksi joge. Vrlo su jednostavni, mogu se uklopiti u svakodnevni zivot suvremenog covjeka a sluze neutraliziranju negativnih utjecaja i poticanju pozitivnih.
sasa62
sasa62

Broj poruka : 117
Локација : Rijeka
Datum upisa : 28.12.2008

Nazad na vrh Ići dole

MOŽEMO LI DA UTIČEMO NA SAVLAĐDIVANJE ASPEKATA - Page 9 Empty Re: MOŽEMO LI DA UTIČEMO NA SAVLAĐDIVANJE ASPEKATA

Počalji  Milica Uto Okt 27, 2009 11:32 am

A odakle učiti Đotiš?

Već mi je dvoje ljudi ukazalo na isti, ali nema o tome literature.
Milica
Milica

Broj poruka : 614
Локација : brdo
Datum upisa : 13.09.2009

Nazad na vrh Ići dole

MOŽEMO LI DA UTIČEMO NA SAVLAĐDIVANJE ASPEKATA - Page 9 Empty Re: MOŽEMO LI DA UTIČEMO NA SAVLAĐDIVANJE ASPEKATA

Počalji  DUH Uto Okt 27, 2009 2:02 pm

sasa62 ::Duše ne želim da shvatiš da želim promijeniti tvoje mišljenje, jer to nije tako ... isključivo pišem radi drugih koji čitaju
Dvije osnovne postavke djotisha:
Covjek je dio prirode i kao takav slijedi njene ritmove. Trenutak rodenja odreduje tocku ulaska u mnogobrojne cikluse svemira. Ako poznajemo tocku ulaska i poznajemo prirodne ritmove, mozemo predvidjeti slijed dogadaja u vremenu.
Nista nije determinirano i sudbinski odredeno. Djotis istice meduigru utjecaja iz okoline (tendencija, sklonosti) i slobodne volje. Njegova je svrha povecati slobodnu volju i omoguciti svakome da upravlja svojom sudbinom.

Dva su nacina na koji se to postize:
Prvo, informacija. Bez pravilne informacije smo slijepi i gluhi za opasnosti koje prijete, ali i za prilike koje nam se nude. Osobna savjetovanja nude nam prijeko potrebne informacije.
Drugo, preventivne mjere. Prakticna primjena djotisa su postupci koji pripadaju praksi joge. Vrlo su jednostavni, mogu se uklopiti u svakodnevni zivot suvremenog covjeka a sluze neutraliziranju negativnih utjecaja i poticanju pozitivnih.

Postoji mnogo logičnih teorija ali kao i svaka po ovom pitanju nije dokaziva nego se zasniva na ličnom verovanju.
O tvom tekstu, koji spada u još jedno logično posmatranje i želju za slobodnom voljom, mogu samo jedno pitanje pitanje da postavim.

Ko ili šta, na osnovu čega i zbog čega odredjuje trenutak rodenja koji odreduje tačku ulaska u mnogobrojne cikluse svemira, ovo važi za prvi život jer predpostavljavam da i ovde postoji utešna reinkarnacija ?

Znači gde sam ja, šta sam ja i odakle dolazim u prvi život ovde na našu plavu planetu ?

Kažeš - Čovek je deo prirode i kao takav sledi njene ritmove - pa ako sledi njene ritmove kako može da ih bira a čak i da je tako ko ili šta je po tom djotišu odredio toliki broj duša koji, složićeš se i ti, nemaju kapacitet ni da shvate svoju okolinu a ne nešto da biraju. Mislim, ko odredjuje tu neravnopravnost ?

Poenta je da otkad postoji čovek, nećeš naći položaj planeta koji nam daje svima istu šansu ili kapacitet prilikom prvog ulaska u "prirodni ritam", da napredujemo u tom precenjenom duhovnom smislu, na koji se svi astrolozi pozivaju, pa mi objasni tu nepravdu na osnovu koje prvi put ulazimo u tzv "prirodne ritmove" i gde smo bili pre prvog ulaska ?

Po mom shvatanju i ova priča se uklapa u moju, da mi slobodnu volju imamo da izaberemo trenutak rodjenja i sada se dešava samo naš izbor....

I nikako da mi odgovoriš - DA LI VERUJEŠ U BOGA ILI SVEMOGUĆU SILU KOJA OBJEDINJUJE SVE DIMENZIJE
DUH
DUH

Broj poruka : 890
Локација : Beograd
Datum upisa : 18.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

MOŽEMO LI DA UTIČEMO NA SAVLAĐDIVANJE ASPEKATA - Page 9 Empty Re: MOŽEMO LI DA UTIČEMO NA SAVLAĐDIVANJE ASPEKATA

Počalji  sasa62 Uto Okt 27, 2009 6:15 pm

Gledaj s tobom se uopće neda raspravljati... i drugi i ja smo ti dali primjere koje uopće ne prihvaćaš kao primjere već ih svodiš na sudbinu, odnosno da to nije bio izbor već je tako trebalo biti... na taj način gledajući, kako to ti sagledavaš, niti jedan primjer ti nije dobar jer u startu gledaš da je tako trebalo biti a ne da je to izbor osobe...

Da je po tvome onda bi i blizanci bili potpuno isti i nebi imali nikakve razlike tijekom života , odnosno put bi im bio skoro pa potpuno isti, što nikako nije slučaj, već im je samo dio zajednički, i zajedničko im je proživljavanje nekih zbivanja u životu iako su ta zbivanja različita. Tako da razlog zbog kojeg su im različiti životni putevi upravo njihovi izbori tijekom života i naravno i posljedice tih i takvih izbora...

Inače sam ateista , no nevidim iz kojeg razloga moje uvjerenje ima s ovim pitanjem... inače načelno je astrologija potpuno neutralna po pitanju vjere... astrologija ne pobija vjeru...

inače sama priroda i njeni zakoni su jedina svemoguća sila u ovim našim okvirima...

Kako može čovjek birati?

Zaboravljaš na činjenicu da horoskop ne određuje nas kao osobe , već pokazuje kakvi smo mi kao osoba... to je velika razlika...

Kakve to sad ima veze?
Jednostavno... naprimjer tranzit Ju u 1 kući recimo pokazuje posvećenost sebi i vlastitim potrebama u tom trenutku, i ne kaže čemu će se osoba posvetiti, jer to može biti bilo što, što je u tom trenutku može zadovoljiti i to je izbor tog trenutka, i rezultat promišljanja i planiranja prethodnog perioda tranzita kroz 12 kad planovi nisu jasni niti konačni, pa se od milion planova iz tog perioda iskristalizira jedan kojemu se osoba posveti..
Znači pokazuje posvećenost samom sebi i vlastitim potrebama... niti više niti manje od toga u tom trenutku... to je ono što pokazuje horoskop u nekom trenutku nečijeg života... znači to nije određeno niti predodređeno već samo pokazuje što želimo u nekom trenutku i što nas motivira... znači pokazuje unutarnje motive...

ono što nas ograničava u tom slobodnom izboru , je naš karakter ili naša osnovna struktura, odnosno ona je osnova našeg izbora, jer neće jedan vatreno zračni karakter se zadovoljiti s recimo poslom u nekoj tvornici gdje se iznova ponavljaju monotone radnje, no to ne znači da nemože jedan mali dio života i to raditi, ali samo određeno vrijeme... jer kao što rekoh horoskop pokazuje kakvi smo i na osnovu toga se zna što će nekom biti prvi izbor ili što u ludilu neće prihvatiti ili će prihvatiti samo ako je primoran... da bi bio potpuno slobodan morao bi iskočiti iz zakona prirode što je nemoguće

No ti ograničavajući faktori nisu u smislu "ti nećeš raditi u tvornici na ponavljajućim i monotonim poslovima" već kaže da će birati one vrste posla koje nisu monotone i ponavljajuće... tvornica tu nije problem, već vrsta posla... dakle prema našem karakteru biramo vrstu posla koja odgovara našem karakteru, a ne mjesto posla naprimjer, niti je pobliže određena vrsta posla jer to može biti bilo koji posao koji čim više udovoljava ili paše nama samima...

Netko s uranom u 10 može biti bilo što, nemora biti baš pilot niti baš astrolog ali može biti bilo što, što se bavi ili visokom tehnologijom, ili je potpuno neuobičajen i nesvakidašnji posao, kojeg radi mali broj ljuidi u nekoj njegovoj bližoj i daljoj okolini, i da dovoljno zanimljiv i na intelektualnom polju, da nije dosadan, da se stalno bavim nečim novim itd itd... a u ovakav opis posla se uklapa masu masu zanimanja ... ogroman izbor. Koji će ot tih masu zanimanja izabrati to je čisti izbor pojedinca u nekom momentu života...

Tu spadaju i grupni istraživački orijentirani poslovi , tako da jednoj takvoj osobi je sasvim svejedno da li će ta istraživanja biti biološka, kemijska , povijesna, geološka, to je čisto pitanje izbora u nekom trenutku, jer mu je najbitnije da ispunjava ono prije navedeno u prethodnom pasusu...
sasa62
sasa62

Broj poruka : 117
Локација : Rijeka
Datum upisa : 28.12.2008

Nazad na vrh Ići dole

MOŽEMO LI DA UTIČEMO NA SAVLAĐDIVANJE ASPEKATA - Page 9 Empty Re: MOŽEMO LI DA UTIČEMO NA SAVLAĐDIVANJE ASPEKATA

Počalji  DUH Uto Okt 27, 2009 7:37 pm

sasa62 ::Gledaj s tobom se uopće neda raspravljati... i drugi i ja smo ti dali primjere koje uopće ne prihvaćaš kao primjere već ih svodiš na sudbinu, odnosno da to nije bio izbor već je tako trebalo biti... na taj način gledajući, kako to ti sagledavaš, niti jedan primjer ti nije dobar jer u startu gledaš da je tako trebalo biti a ne da je to izbor osobe...

Da je po tvome onda bi i blizanci bili potpuno isti i nebi imali nikakve razlike tijekom života , odnosno put bi im bio skoro pa potpuno isti, što nikako nije slučaj, već im je samo dio zajednički, i zajedničko im je proživljavanje nekih zbivanja u životu iako su ta zbivanja različita. Tako da razlog zbog kojeg su im različiti životni putevi upravo njihovi izbori tijekom života i naravno i posljedice tih i takvih izbora...

Inače sam ateista , no nevidim iz kojeg razloga moje uvjerenje ima s ovim pitanjem... inače načelno je astrologija potpuno neutralna po pitanju vjere... astrologija ne pobija vjeru...

inače sama priroda i njeni zakoni su jedina svemoguća sila u ovim našim okvirima...

Kako može čovjek birati?

Zaboravljaš na činjenicu da horoskop ne određuje nas kao osobe , već pokazuje kakvi smo mi kao osoba... to je velika razlika...

Kakve to sad ima veze?
Jednostavno... naprimjer tranzit Ju u 1 kući recimo pokazuje posvećenost sebi i vlastitim potrebama u tom trenutku, i ne kaže čemu će se osoba posvetiti, jer to može biti bilo što, što je u tom trenutku može zadovoljiti i to je izbor tog trenutka, i rezultat promišljanja i planiranja prethodnog perioda tranzita kroz 12 kad planovi nisu jasni niti konačni, pa se od milion planova iz tog perioda iskristalizira jedan kojemu se osoba posveti..
Znači pokazuje posvećenost samom sebi i vlastitim potrebama... niti više niti manje od toga u tom trenutku... to je ono što pokazuje horoskop u nekom trenutku nečijeg života... znači to nije određeno niti predodređeno već samo pokazuje što želimo u nekom trenutku i što nas motivira... znači pokazuje unutarnje motive...

ono što nas ograničava u tom slobodnom izboru , je naš karakter ili naša osnovna struktura, odnosno ona je osnova našeg izbora, jer neće jedan vatreno zračni karakter se zadovoljiti s recimo poslom u nekoj tvornici gdje se iznova ponavljaju monotone radnje, no to ne znači da nemože jedan mali dio života i to raditi, ali samo određeno vrijeme... jer kao što rekoh horoskop pokazuje kakvi smo i na osnovu toga se zna što će nekom biti prvi izbor ili što u ludilu neće prihvatiti ili će prihvatiti samo ako je primoran... da bi bio potpuno slobodan morao bi iskočiti iz zakona prirode što je nemoguće

No ti ograničavajući faktori nisu u smislu "ti nećeš raditi u tvornici na ponavljajućim i monotonim poslovima" već kaže da će birati one vrste posla koje nisu monotone i ponavljajuće... tvornica tu nije problem, već vrsta posla... dakle prema našem karakteru biramo vrstu posla koja odgovara našem karakteru, a ne mjesto posla naprimjer, niti je pobliže određena vrsta posla jer to može biti bilo koji posao koji čim više udovoljava ili paše nama samima...

Netko s uranom u 10 može biti bilo što, nemora biti baš pilot niti baš astrolog ali može biti bilo što, što se bavi ili visokom tehnologijom, ili je potpuno neuobičajen i nesvakidašnji posao, kojeg radi mali broj ljuidi u nekoj njegovoj bližoj i daljoj okolini, i da dovoljno zanimljiv i na intelektualnom polju, da nije dosadan, da se stalno bavim nečim novim itd itd... a u ovakav opis posla se uklapa masu masu zanimanja ... ogroman izbor. Koji će ot tih masu zanimanja izabrati to je čisti izbor pojedinca u nekom momentu života...

Tu spadaju i grupni istraživački orijentirani poslovi , tako da jednoj takvoj osobi je sasvim svejedno da li će ta istraživanja biti biološka, kemijska , povijesna, geološka, to je čisto pitanje izbora u nekom trenutku, jer mu je najbitnije da ispunjava ono prije navedeno u prethodnom pasusu...

Odmah da te pitam, zašto bi vaši primeri bili istina a ne moj zaključak da je sudbina u pitanju kada vi vaše primere ne možete da dokažete a ja sudbinu mogu zato što trenutak čim postanemo svesni svog slobodnog izbora to je već prošlost, jer sadašnjost postoji samo kao termin za komunikaciju a pošto je vreme tok, odluka uvek pripada prošlosti. Ili mi ti kaži kom vremenu pripada trenutak odluke kad je postanemo svesni, prošlosti, sadašnjosti ili budućnosti.

Istina, neko želi da bude recimo lekar i završi medicinu i ljudi odmah to povežu sa slobodnom voljom kojom je to izabrao a ja kažem da je to želja koja se često poklapa sa sudbinom ali da ti cigla padne na glavu i ubije te, svakako ne spada u slobodnu volju nego u sudbinu, ili niko neće namerno (svesno) polomiti sebi ruku, ili izgubiti novčanik sa celom platom koju je upravo primio i da ne nabrajam dalje jer imaš toliko dešavanja na koje ne možemo da utičemo pa ispada da je slobodna volja prisutna samo tamo gde ne vidimo jasno zašto je to tako kao kad nas pogodi zalutali metak.

Razlika izmedju blizanca je uvek par minuta, što je razlika bar 1 stepen a to već nije isto jer im ASC nisu na istom stepenu a jedan stepen na nebu je toliko veliki da se čudim kako razlike nisu veće, osim toga ni astrolozi posle toliko vekova nisu napravili konsenzus kako se tumači horoskop blizanca. Takodje možda nam Bog preko blizanca poručuje isto ono što i pitanjem, šta je starije kokoška ili jaje.

To što ti nazivaš mogućnost izbora ja nazivam našim neznanjem, odnosno nemogućnošću da pravilno protumačimo.

Kažeš da si ateista i da je priroda jedina svemoguća sila, e sad ja mogu da pitam ko je stvorio prirodu ili jednostavno da konstatujem da ti BOGA zoveš PRIRODA jer mislimo na isto.

I da zaključim svoje mišljenje, ti izgleda veruješ da uzrok može imati više posledica koje mi biramo a ja mislim da mi nepogrešivo biramo samo onu jednu koja nam je sudjena jer ako je uzrok vremenski i prostorno odredjen tada je i posledica vremenski i prostorno odredjena jer ta posledica je uzrok za sledeću posledicu.
DUH
DUH

Broj poruka : 890
Локација : Beograd
Datum upisa : 18.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

MOŽEMO LI DA UTIČEMO NA SAVLAĐDIVANJE ASPEKATA - Page 9 Empty Re: MOŽEMO LI DA UTIČEMO NA SAVLAĐDIVANJE ASPEKATA

Počalji  sasa62 Uto Okt 27, 2009 9:58 pm

DUH ::

I da zaključim svoje mišljenje, ti izgleda veruješ da uzrok može imati više posledica koje mi biramo a ja mislim da mi nepogrešivo biramo samo onu jednu koja nam je sudjena jer ako je uzrok vremenski i prostorno odredjen tada je i posledica vremenski i prostorno odredjena jer ta posledica je uzrok za sledeću posledicu.
[/color]

Može biti i više uzroka ( slobodna volja biranja ) i više posljedica...

Ali to nije na način kako to ti podrazumijevaš... to nije ništa toliko fiksno kako ti to vidiš...

Primjer recimo veza ili brak i prekid te veze ili braka naprimjer... vrlo rijetko se dešava da se desi prekid usred "više sile" tako da to sad ne uzimam u obzir, ali normalna je stvar da se dešava svako malo preispitivanje odnosa ili veze ili braka , gdje je vrlo vrlo rijetko moguće pretpostaviti rezultat ( budućnost ) nekog odnosa veze ili braka bez obzira na početak ili uzrok, i to upravo iz razloga slobodne volje , slobodne reakcije dviju osoba i koliko su one kadre učiniti u nekom momentu...

Da to nije tako onda bi sve što počne na Ju trajalo 12 godina uvijek ili sve što počne na Sa 28/29 godina uvijek ( osim kad su u pitanju okolnosti prekida višom silom) a znamo da to nije tako...

Ne pričam ti svoje mišljenje već stvari iz astrološke prakse...

Iz tog raloga se dešava da neku vezu koja krene na Sa traje 2,5 godina najmanje ili 7,5 ili 15 ili 28 ( naravno ukoliko u tom razdoblju ne bude gore pomenutih viših okonlnosti )
tko god izdrži 7,5 godina tada dolazi do preispitivanja i ili se prekida ili se nastavlja do iduće kvadrature i to je čista slobodna volja dvoje ljudi , jednostavno nitko nije u mogućnosti prejudicirati ishod takvog preispitivanja ( nekad i može na osnovu nekih drugih pokazatelja no u principu za ovakve situacije ne postoji gotovo rješenje... pa i da postoji nebi bilo etički dati takvo gotovo rješenje...
( primjer: dvoje supružnika preispituje odnos u braku i jedan od njih ode kod astrologa i astrolog kaže vi će te se rastat . Ode osoba doma i sutra dan zatraži rastavu braka da se riješi problema koji će je i tako ( kako reče astrolog) dočekati... I što se zbiva, jednostavno osoba ne nauči lekciju koju je trebala svladati i nakon nekog vremena u drugom braku/vezi dočeka ju potpuno isti problem koji bi, da je svladala prethodnu lekciju, svladala i imala barem ovaj put dužu trajniju i čvršću vezu... i taj drugi put ako ne svlada problem treći put neće niti dočekati priliku ... to je primjer direktne štete nanesene osobi pomoću astrologije, jer astrologija nije da daje gotova rješenja već da objasni procese koji se zbivaju i pomognu osobi da donese vlastitu odluku )

Zbog toga tvrdim ( ne tebi jer se tebi neda dokazati Very Happy već drugima koji čitaju da ih više ne plašiš s nečim čega nema ) da postoji više uzroka i više posljedica i one nisu ili barem većina nije strogo definirana ... definirano je vremensko razdoblje kada se može ili nemora nešto učiniti, kao i u navedenom primjeru gdje se radi o jednom ili drugom ili trećem periodu ili četvrtom... petog neće biti to je definirano, sve ovo ostalo je ili, ili ili... čim postoji ili znači da postoji izbor čim je izbor je slobodna volja...

Dakle ono što je određeno jest nekakav minimum i nekakav maximum, a preostalo je slobodan manevarski prostor...nije striktno definirano, a čim nije striktno definirano nemože biti sudbinski...
sasa62
sasa62

Broj poruka : 117
Локација : Rijeka
Datum upisa : 28.12.2008

Nazad na vrh Ići dole

MOŽEMO LI DA UTIČEMO NA SAVLAĐDIVANJE ASPEKATA - Page 9 Empty Re: MOŽEMO LI DA UTIČEMO NA SAVLAĐDIVANJE ASPEKATA

Počalji  DUH Sre Okt 28, 2009 12:29 am

sasa62 :: Može biti i više uzroka ( slobodna volja biranja ) i više posljedica...

Ali to nije na način kako to ti podrazumijevaš... to nije ništa toliko fiksno kako ti to vidiš...

.

Kako misliš može biti više uzroka kada je uzrok u prošlosti ali ajde mgu da zamislim da na jednu situaciju utiču 3 uzroka ali i dalje su sva 3 uzroka definisana vremenski i prostorno a uzrok i posledicu možemo posmatrati i kao jedinstvo suprotnosti, dakle sve je odredjeno samo svojom suprotnošču a ne izabranom jer to ne biva.

Naveo si primere koje možemo tako posmatrati ali "viša sila" po tvome pravi selektivan izbor kada će da se umeša. Nego nisi mi odgovorio u koje vreme ćeš staviti trenutak odluke bez obzira koliko pre toga razmišljali o tome, trenutak odluke je jedan bez obzira na put do njega.

I neće se niko ovde prepasti, jer sam više ljudi sreo koji veruju u sudbinu nego ovih drugih, osim toga ja sam rekao da niko nema potrebe da se plaši jer ne postoji astrolog koji će 100% protumačiti bilo čiji horoskop. Video sam dosta horoskopa sa recimo MA 90 SA pa su doživeli preko 70 godina ali sam video i mnogo lakše horoskope a likovi nisu dočekali 40-tu i ni u jednom ni u drugom slučaju nisam video razlog za to. Još smo mi daleko od tačnog tumačenja horoskopa ali će zato DNK istraživanja zbog egzaktnosti nauke otkriti 100% predodredjenosti jer ako je u Svemiru sve vidljivo (zapisano) malo je neobično da mi funkcionišemo kao da nismo deo istog.

Moram još da ti kažem zašto verujem u sudbinu, zato što 4/5 celokupne populacije sigurno nema kapacitet da savlada aspekte čak i da je to moguće, što ih stavlja u neravnopravni položaj u odnosu na ono malo koje "može" pa ne shvatam čemu cela priča o izboru kada svi nemaju kapacitet za izbor.

Nije problem u slobodnoj volji u koju i ja verujem ali samo je ja stavljam u dimenziju pre rodjenja gde sami sve ponudjene mogućnosti izaberemo a kad se rodimo samo odživimo naš izbor.

Inače ne ubedjujem ja nikog, nego branim svoje mišljenje i šta sada kao malobrojan ili jedini ja treba da promenim svoje mišljenje ili da konstatujem kao i ti da sa tobom je teško diskutovati jer nećeš da shvatiš a ovo je tema koja nema materijalne dokaze pomoću kojih bi utvrdili ko je u pravu.

Ja sam izneo svoje mišljenje i čak ljude savetujem da žive po svom verovanju jer dozvoljavam da nisam u pravu ali ko je u pravu u ovom životu nećemo saznati ni ti ni ja.

Još bih dodao da je recimo meni mnogo lakše od kada sam shvatio sudbinu i jedva čekam sutrašnji dan da vidim šta sam odlučio još pre 54 godine po ovom vremenu.
DUH
DUH

Broj poruka : 890
Локација : Beograd
Datum upisa : 18.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

MOŽEMO LI DA UTIČEMO NA SAVLAĐDIVANJE ASPEKATA - Page 9 Empty Re: MOŽEMO LI DA UTIČEMO NA SAVLAĐDIVANJE ASPEKATA

Počalji  Milica Sre Okt 28, 2009 2:16 am

Moram još da ti kažem zašto verujem u sudbinu, zato što 4/5 celokupne populacije sigurno nema kapacitet da savlada aspekte čak i da je to moguće, što ih stavlja u neravnopravni položaj u odnosu na ono malo koje "može" pa ne shvatam čemu cela priča o izboru kada svi nemaju kapacitet za izbor.

Ja mislim da 9/10 nema kapacitet za savladavanje aspekata. Laughing
Milica
Milica

Broj poruka : 614
Локација : brdo
Datum upisa : 13.09.2009

Nazad na vrh Ići dole

MOŽEMO LI DA UTIČEMO NA SAVLAĐDIVANJE ASPEKATA - Page 9 Empty Re: MOŽEMO LI DA UTIČEMO NA SAVLAĐDIVANJE ASPEKATA

Počalji  DUH Sre Okt 28, 2009 2:37 am

Milica ::
Moram još da ti kažem zašto verujem u sudbinu, zato što 4/5 celokupne populacije sigurno nema kapacitet da savlada aspekte čak i da je to moguće, što ih stavlja u neravnopravni položaj u odnosu na ono malo koje "može" pa ne shvatam čemu cela priča o izboru kada svi nemaju kapacitet za izbor.

Ja mislim da 9/10 nema kapacitet za savladavanje aspekata. Laughing

Mislim i ja ali sam hteo da budem optimista i da verujem u nerealno
DUH
DUH

Broj poruka : 890
Локација : Beograd
Datum upisa : 18.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

MOŽEMO LI DA UTIČEMO NA SAVLAĐDIVANJE ASPEKATA - Page 9 Empty Re: MOŽEMO LI DA UTIČEMO NA SAVLAĐDIVANJE ASPEKATA

Počalji  sasa62 Sre Okt 28, 2009 2:54 am

DUH ::
I neće se niko ovde prepasti, jer sam više ljudi sreo koji veruju u sudbinu nego ovih drugih, osim toga ja sam rekao da niko nema potrebe da se plaši jer ne postoji astrolog koji će 100% protumačiti bilo čiji horoskop. Video sam dosta horoskopa sa recimo MA 90 SA pa su doživeli preko 70 godina ali sam video i mnogo lakše horoskope a likovi nisu dočekali 40-tu i ni u jednom ni u drugom slučaju nisam video razlog za to. Još smo mi daleko od tačnog tumačenja horoskopa ali će zato DNK istraživanja zbog egzaktnosti nauke otkriti 100% predodredjenosti jer ako je u Svemiru sve vidljivo (zapisano) malo je neobično da mi funkcionišemo kao da nismo deo istog.

.[/color]

Trenutak odluke = motiv u nekom trenutku i motivi se stalno izmjenjuju... zaboravlja se da horoskop nije statična slika većje sve u pokretu, dinamici...

Zanimame kako očekuješ da ćeš prepoznati lakši ili teži horoskop odnosno neki kritičan životno ugrožen bez dovoljno astrološke prakse i rada i proučavanja upravo takvih kritičnih horoskopa?
Kako misliš onda razlikovati sudbinu od nečeg drugog...

Tamo na Miličinoj temi pitao si me, između ostalih , na koji način sam došao do zaključka Miličinog problema ... nemoj me krivo shvatiti ali kako ćeš se uhvatiti u koštac s puno težim problemima poput smrti, ili sudbine ili neznam čega ako se nezna razjasniti nešto što se zbiva nekoj osobi u nekom momentu?

Svi mi težimo nekakvom krajnjem rješenju... razmišljamo previše unaprijed a zaboravljamo na postepenost... to ti je slično kao da u osnovnoj školi umjesto na fakultetu, počnu s matematikom 2 umjesto sa zbrajanjem 1+1 itd... to naravno neide tako...

Svi bi mi htjeli odmah svladati astrologiju i čim prije ko iz rukava sipati informacije, no to je nemoguće dok naš mozak, odnosno mi sami ne shvatimo funkcioniranje same astrologije...

Istina je da nema odgovora na sve , niti itko očekuje da se baš sve može, no može se jako puno ... samo je potrebna praksa i ne oslanjati se na neko vlastitu logiku nego čisto čitati što u horoskopu piše.

Dok god nemožeš objasniti ( ti ili ja ili bilo tko ) "zašto je naša baba imala 7 djece i zašto su i zbog čega pomrlo troje" nemamo što tražiti i davati savjete drugima ako neznamo sami sebi objasniti vlastite postupke ili postupke naših bližnjih... ( pominjem nas same i svoje bližnje iz razloga što imamo informacije kada i što se dešavalo i kako se tada netko osjećao i kroz što je prolazio)

Dakle ako to neznamo astrološki objasniti i povezati kako onda očekivati da se razumije nešto što je puno kompliciranije i nemože se shvatiti dok se ne shvati prethodni princip kojeg sam naveo...
sasa62
sasa62

Broj poruka : 117
Локација : Rijeka
Datum upisa : 28.12.2008

Nazad na vrh Ići dole

MOŽEMO LI DA UTIČEMO NA SAVLAĐDIVANJE ASPEKATA - Page 9 Empty Re: MOŽEMO LI DA UTIČEMO NA SAVLAĐDIVANJE ASPEKATA

Počalji  DUH Sre Okt 28, 2009 3:04 am

sasa62 ::

Dakle ako to neznamo astrološki objasniti i povezati kako onda očekivati da se razumije nešto što je puno kompliciranije i nemože se shvatiti dok se ne shvati prethodni princip kojeg sam naveo...

Ti si očigledno pristalica moderene astrologije koja se zasniva više na psihologiji dok mene interesuju dogadjaji na koje ne možemo da utičemo pa iz tog razloga i nije važno ostalo posebno ako ti cigla ili saksija padne na glavu.

Psihološka tumačenja kažu dobro sam radio sa poznatima, i dok nisam imao pojma o astrologiji jer psihologija i neke lepe knjižice pružaju sasvim dovoljno obaveštenja i informacija o postupcima pojedinca, samo u odnosu na karakter koji nije teško u grubim crtama odmah ukapirati lako ćeš naći motiv za sve i bez astrologije
DUH
DUH

Broj poruka : 890
Локација : Beograd
Datum upisa : 18.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

MOŽEMO LI DA UTIČEMO NA SAVLAĐDIVANJE ASPEKATA - Page 9 Empty Re: MOŽEMO LI DA UTIČEMO NA SAVLAĐDIVANJE ASPEKATA

Počalji  sasa62 Sre Okt 28, 2009 3:08 am

ako je tebi Miličina sluznica psihologija nek ti bude...
sasa62
sasa62

Broj poruka : 117
Локација : Rijeka
Datum upisa : 28.12.2008

Nazad na vrh Ići dole

MOŽEMO LI DA UTIČEMO NA SAVLAĐDIVANJE ASPEKATA - Page 9 Empty Re: MOŽEMO LI DA UTIČEMO NA SAVLAĐDIVANJE ASPEKATA

Počalji  DUH Sre Okt 28, 2009 3:43 am

sasa62 ::ako je tebi Miličina sluznica psihologija nek ti bude...

Nisam mislio na to, mislio sam uopšte na psihološki profil pojedinca u komunikaciji
DUH
DUH

Broj poruka : 890
Локација : Beograd
Datum upisa : 18.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

MOŽEMO LI DA UTIČEMO NA SAVLAĐDIVANJE ASPEKATA - Page 9 Empty Re: MOŽEMO LI DA UTIČEMO NA SAVLAĐDIVANJE ASPEKATA

Počalji  sasa62 Sre Okt 28, 2009 10:57 am

Tebi je saksija već pala na glavu pa neznaš o čemu pričaš... kakav psihološki pristup te spopao?

otkud ti znaš kako ja radim da možeš tvrditi nešto ili izvoditi zaključke??
sasa62
sasa62

Broj poruka : 117
Локација : Rijeka
Datum upisa : 28.12.2008

Nazad na vrh Ići dole

MOŽEMO LI DA UTIČEMO NA SAVLAĐDIVANJE ASPEKATA - Page 9 Empty Re: MOŽEMO LI DA UTIČEMO NA SAVLAĐDIVANJE ASPEKATA

Počalji  Milica Sre Okt 28, 2009 12:02 pm

Čekaj Saša, nadražena sluznica nije psihologija, već manifestacija.

Ali to zašto je nadražena je čista psihologija.

I sam si konstatovao da sam introverna i da veliki broj problema potiskujem, držim ih u sebi.

Pa eto, nadražena sluznica je manifestacija toga.
Odmah da kažem i to da sam ja postala svesna da mene grlo zaboli istog momenta kad se iznerviram, tačnije sluznica bukne kao da su je milioni bakterija naselili.
Desi se da se u istom danu ohladim od problema i nadražena sluznica istog momenta prestane da bude nadražena.

Ali ja u ovoj analizi ne bih preskočila moje Sunce na Mc-u u Ovnu koje govori o tome kakve sam svesti, koliko je mogu razviti, dakle, koliko sam svesna sebe za početak.

Kako će čovek sa So u 12. ili bilo gde dugde, a da je postavljeno ispod horizonta reagovati?
Pa sigurno će mu trebati , u najmanju ruku, više vremena da skonta neke stvari o sebi uz uslov da mu je to Sunce u odgovarajućim aspektima...a ako mu je Sunce ruinirano od Neptuna ili šta znam, Neptun prenaglašen, a nije viši tip čoveka u pitanju, šta možemo očekivati od razvoja njegove svesti koja je preduslov držanja stvari u svojim rukama tj. preduslov slobodne volje ?
Milica
Milica

Broj poruka : 614
Локација : brdo
Datum upisa : 13.09.2009

Nazad na vrh Ići dole

MOŽEMO LI DA UTIČEMO NA SAVLAĐDIVANJE ASPEKATA - Page 9 Empty Re: MOŽEMO LI DA UTIČEMO NA SAVLAĐDIVANJE ASPEKATA

Počalji  Astrotanja Sre Okt 28, 2009 12:45 pm

Molim vas, budite pristojni. sunny
Astrotanja
Astrotanja

Broj poruka : 4245
Godina : 58
Datum upisa : 22.10.2008

http://www.astrotanja.rs

Nazad na vrh Ići dole

MOŽEMO LI DA UTIČEMO NA SAVLAĐDIVANJE ASPEKATA - Page 9 Empty Re: MOŽEMO LI DA UTIČEMO NA SAVLAĐDIVANJE ASPEKATA

Počalji  sasa62 Sre Okt 28, 2009 2:02 pm

Milica ::Čekaj Saša, nadražena sluznica nije psihologija, već manifestacija.

Ali to zašto je nadražena je čista psihologija.

I sam si konstatovao da sam introverna i da veliki broj problema potiskujem, držim ih u sebi.

Pa eto, nadražena sluznica je manifestacija toga.
Odmah da kažem i to da sam ja postala svesna da mene grlo zaboli istog momenta kad se iznerviram, tačnije sluznica bukne kao da su je milioni bakterija naselili.
Desi se da se u istom danu ohladim od problema i nadražena sluznica istog momenta prestane da bude nadražena.

Ali ja u ovoj analizi ne bih preskočila moje Sunce na Mc-u u Ovnu koje govori o tome kakve sam svesti, koliko je mogu razviti, dakle, koliko sam svesna sebe za početak.

Kako će čovek sa So u 12. ili bilo gde dugde, a da je postavljeno ispod horizonta reagovati?
Pa sigurno će mu trebati , u najmanju ruku, više vremena da skonta neke stvari o sebi uz uslov da mu je to Sunce u odgovarajućim aspektima...a ako mu je Sunce ruinirano od Neptuna ili šta znam, Neptun prenaglašen, a nije viši tip čoveka u pitanju, šta možemo očekivati od razvoja njegove svesti koja je preduslov držanja stvari u svojim rukama tj. preduslov slobodne volje ?

Da, ali sam krenuo od posljedice da bih našao uzrok... znači od manifestacije samog problema da bih tek otkrio uzrok, koji je u ovom slučaju psihičke prirode, no nije uvijek psihičke prirode...

Niti sam psihološki pristup niti prognoza sama za sebe nisu dostatni u nekom astrološkom tumačenju, oni su samo pomoć da se osobi kojoj se tumači horoskop objasni i da pravu informaciju pomoću koje će osoba na osnovu osobnog nahođenja, htijenja , osobne odluke reagirati ili neće reagirati... znači, pomoći osobi, pomoću danih informacija, da donese vlastitu odluku...
sasa62
sasa62

Broj poruka : 117
Локација : Rijeka
Datum upisa : 28.12.2008

Nazad na vrh Ići dole

MOŽEMO LI DA UTIČEMO NA SAVLAĐDIVANJE ASPEKATA - Page 9 Empty Re: MOŽEMO LI DA UTIČEMO NA SAVLAĐDIVANJE ASPEKATA

Počalji  Milica Sre Okt 28, 2009 3:24 pm

sasa62 ::
Milica ::Čekaj Saša, nadražena sluznica nije psihologija, već manifestacija.

Ali to zašto je nadražena je čista psihologija.

I sam si konstatovao da sam introverna i da veliki broj problema potiskujem, držim ih u sebi.

Pa eto, nadražena sluznica je manifestacija toga.
Odmah da kažem i to da sam ja postala svesna da mene grlo zaboli istog momenta kad se iznerviram, tačnije sluznica bukne kao da su je milioni bakterija naselili.
Desi se da se u istom danu ohladim od problema i nadražena sluznica istog momenta prestane da bude nadražena.

Ali ja u ovoj analizi ne bih preskočila moje Sunce na Mc-u u Ovnu koje govori o tome kakve sam svesti, koliko je mogu razviti, dakle, koliko sam svesna sebe za početak.

Kako će čovek sa So u 12. ili bilo gde dugde, a da je postavljeno ispod horizonta reagovati?
Pa sigurno će mu trebati , u najmanju ruku, više vremena da skonta neke stvari o sebi uz uslov da mu je to Sunce u odgovarajućim aspektima...a ako mu je Sunce ruinirano od Neptuna ili šta znam, Neptun prenaglašen, a nije viši tip čoveka u pitanju, šta možemo očekivati od razvoja njegove svesti koja je preduslov držanja stvari u svojim rukama tj. preduslov slobodne volje ?

Da, ali sam krenuo od posljedice da bih našao uzrok... znači od manifestacije samog problema da bih tek otkrio uzrok, koji je u ovom slučaju psihičke prirode, no nije uvijek psihičke prirode...

Niti sam psihološki pristup niti prognoza sama za sebe nisu dostatni u nekom astrološkom tumačenju, oni su samo pomoć da se osobi kojoj se tumači horoskop objasni i da pravu informaciju pomoću koje će osoba na osnovu osobnog nahođenja, htijenja , osobne odluke reagirati ili neće reagirati... znači, pomoći osobi, pomoću danih informacija, da donese vlastitu odluku...
U načelu, ja se slažem s tobom.

Moj motiv, osnovni, za bavljenje astrologijom je bio upravo taj da pomognem i sebi i drugima da lakše uvidomo svoje slabosti i da ih menjamo, ako je moguće.

Ali uvek ostaje onaj veliki broj ljudi koji ne idu astrologu i koji ne primaju tu vrstu informacija ni od koga.

Šta od njih da očekujemo?
Milica
Milica

Broj poruka : 614
Локација : brdo
Datum upisa : 13.09.2009

Nazad na vrh Ići dole

MOŽEMO LI DA UTIČEMO NA SAVLAĐDIVANJE ASPEKATA - Page 9 Empty Re: MOŽEMO LI DA UTIČEMO NA SAVLAĐDIVANJE ASPEKATA

Počalji  Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 9 od 12 Prethodni  1, 2, 3 ... 8, 9, 10, 11, 12  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu