Astrotanjin astrološki forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

MOŽEMO LI DA UTIČEMO NA SAVLAĐDIVANJE ASPEKATA

+17
lado06
Jane
-menora-
IVA
Kocka je bacena
Milica
sasa62
Izida
afrodita
Čarobnica
Flora
Astrotanja
hajkula
Bambola
joki22
Tajna
DUH
21 posters

Strana 4 od 12 Prethodni  1, 2, 3, 4, 5 ... 10, 11, 12  Sledeći

Ići dole

MOŽEMO LI DA UTIČEMO NA SAVLAĐDIVANJE ASPEKATA - Page 4 Empty Re: MOŽEMO LI DA UTIČEMO NA SAVLAĐDIVANJE ASPEKATA

Počalji  Astrotanja Ned Sep 27, 2009 11:05 am

Ovo pitanje je za mene veoma teško, jer po meni procentualano određivanje koliko je toga sudbinki neopromenljivo u našem životu, pa i natalu, a koliko toga je moguće promeniti ja za mene nemoguće da se da.


Odgovor je po meni negde između ove dve krajnjosti, između totalne predodređenosti i mogćnosti da svojom voljom utičemo na život.
Zašto tako mislim. Iz razloga da sam nailazila na primere da neki ljudi loše aspekte preokreću u svoju korist, jer imaju jaku volju. Naravno da se iz njihovog natala vidi da su to ljudi jake volje, veliki borci, ljudi koji imaju veru, ili koji slede svoj unutrašnji glas, intuiciju i koji nastoje da rade u skladu sa samim sobom to su oni koji pokušavaju da promene u sebi ono što se da menjati i razvijati svesan, voljni deo svoje ličnosti. Reč je o ljudima koji imaju potrebu i želju da rade na sebi i menjnju sebe. Jesu oni retki, ali su primer da postoje i to. To su ljudi koji veruju u sebe,koji imaju svoju viziju i koji veruju da nisu marionete, već da su bića svesti, razuma i volje.
U njihovim natalima je Saturn jako naglašen, Jupiter naglašen, često u devetoj kući, blizu MC, Pluton u trigonu sa Saturnom , Uran u trigonu sa Jupiterom, češće Jupiter u 9., često Ascedent u Lavu, ili Strelcu. To su ljudi sa pozitivnim stavom, pozitivnom životnom filozofijom
.
Isto tako mnogi ljudi, prihvataju ono što im život donosi po inerciciji, jer im je tako najlakše, da ave prepišu sudbini i da se ne odupiru i ne traže načina da bar nešto promene u svom životu, onoliko koliko je njima dato da to mogu.Očito je da neki mogu manje, aneki više i dda i toga ima. To, baš zbog naglašenosti fiksnih znakova i planeta koja utiču na volju i daju predspoziciju da se život menja i da se suočava sa teškoćama ne podležući im olako već ih menjajući.

Često među intutivcima ima ljudi , koji izbegavaju loša događanja, klone se loših ljudi i tu je Mesec naglašen, a Neptun takođe gradi aspektze sa svetlima i to su ljudi koji se bave duovnom samoopoznajom. Oni koriste svoju intuciju i razvijaju je, oni rade na transformaciji sebe. Napominjm da imaju naglašen Neptun, Uran takođe u aspektu često sa vladarom prve,ili sa MEsecom.Ponekad je u pitanju i loš aspekt, ali ih on tera da rade na sebi, da bi sami sebi olakšali. Oni nastoje da primenjuju tehnike samopoboljšanja i načine da menjaju sebe i samosugestiju, što predstavlja tehniku koja ima voljni princip u sebi, jer je neka vrsta ubeđivanja.

Koliko ljudi koriste tehnike samosugestije pokazuju i korišćenje tehnike odupiranje lošim uticajima, poboljšavajući na taj način svoje zdravlje, energiju, vitalnost, psihičko stanjeupravo kroz voljni princiop, ubeđivanjem sebe da im je doro, vizulizuirajući dobro zdravlje i sl. To po meni spada u uticaj samog sebena svoj život, svoje težnje, volje na svoj život. Naravno, da mi možete odgovoriti da i to postoji u njihovom natalu, da on govori o mogućnosti da čine sebi nešto u svoju korist. Ipak, pitam se u kojoj meri je to određeno, a u kojoj meri mi kao svesna bića možemo utičemo na svoj život ? Pravi odgovor nemam, nisam uverna da smo samo marionete, ali ni toliko razvijena bića da sami kroijmo svoju sudbinu, bar ne većina.

Ipak, verujem da ljudska svest postoji i da razvitkom te svesnosti i radom na sebi i jačanjem vere u sebe, možemo donekle , ne sasvim uticati na svoj život, ali u izvesnoj meri da. Jedan od načina je rad na samom sebi i razvijanjem pozitivnog stava, stvaranjem pozitivne energije. Postoji i grana u medicini koja se zove energetska psihijatrija i koja daje dobre rezultate u radu na tome.

cyclops sunny


Poslednji put izmenio Astrotanja dana Ned Sep 27, 2009 1:25 pm, izmenio ukupno 2 puta
Astrotanja
Astrotanja

Broj poruka : 4245
Godina : 58
Datum upisa : 22.10.2008

http://www.astrotanja.rs

Nazad na vrh Ići dole

MOŽEMO LI DA UTIČEMO NA SAVLAĐDIVANJE ASPEKATA - Page 4 Empty Re: MOŽEMO LI DA UTIČEMO NA SAVLAĐDIVANJE ASPEKATA

Počalji  DUH Ned Sep 27, 2009 11:45 am

hajkula :: evo, Duh-e, odgovorio si na pitanje, moze li se los aspekt savladati, transformisati, izbeci
Ako natalni horoskop upozorava na neke opasne situacije, vreme kada je moguce da se tako nesto desi provodis u nekim drugim ambijentima, bavis se nekim drugim stvarima, izbegavas akcije koje mogu lose da se zavrse.

Ovo sam zaboravio, kako ćeš recimo da izbegneš moguću nasilnu smrt sa MA u 10p - da ne radiš ceo život a tata nije Mišković lol!

Kako ćeš da izbegneš recimo težak lom koji ide preko 4p preko SA, za koji ne znaš kada će proraditi jer radi sa zakašnjenjem - da živiš na ulici

Kako ćeš Prevazići bolest ili šta već sa SA (vladar 8p) u 6p u Devici u opoziciji sa MA 12p u Ribama ako su ti još i vladari

I da ne nabrajam, ta tvoja priča ne pokriva realnost a to kao bežanje od odgovornisti, kao kriv je horoskop, ne razmem kako ćeš primeniti samo na ove primere koje sam ja gore naveo a mogu ako ti je malo za svako polje navesti sličan primer, odnosno kako ne možeš da promeniš mesto ili radiš nešto drugo ali sumnjam da bi to pomoglo jer ti jednostavno nećeš i ne možeš da se odvojiš kao 99% ljudi na svetu svoje male iluzije kako nešto odlučujete a okolo na globalnom nivou haos izazvan vašim dobrim odlukama.

Tu dolazimo do ograničenosti ovim ili onim što utilče na slobodnu volju pa se pitam, koliki je procenat slobodne volje a koliko je procenat nečega što nas sputava u našoi odlukama. Pošto nam je već i volja ograničenja, moramo je još malo ograničiti jer svi mi mnoge stvari koje su nam se dogodile ne bi svojevoljno izabrali a kada bi imali 100% slobodno volju tada sigurno ne bi znali da smo živi.
DUH
DUH

Broj poruka : 890
Локација : Beograd
Datum upisa : 18.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

MOŽEMO LI DA UTIČEMO NA SAVLAĐDIVANJE ASPEKATA - Page 4 Empty Re: MOŽEMO LI DA UTIČEMO NA SAVLAĐDIVANJE ASPEKATA

Počalji  DUH Ned Sep 27, 2009 12:34 pm

hajkula :: Hocu da ti kazem, da jedan aspekt ne znaci samo jedno, ima mnogo vise znacenja a u simbolici. Imam utisak da ti zelis da sve svedes jedan na jedan, sto je u zivotu pa naravno i u astrologiji nemoguce.

I na ovo sam zaboravio da ti odgovorim, naravno da svaki aspekt ima više značenja ali recimo možda moj primer za 4p u Jarcu važi orbis od 6 stepeni a za tvoj primer 5 stepeni i ako idemo u deljenje na minute i sekunde verovatno ćemo pokriti većinu mogućih značenja a ostatak će negirati drugi aspekti, jer sve je uslovljeno a horoskop je jedna celina, Svemir u malom.

To važi za sve aspekte i položaje samo mi ne znamo da povežemo osim u grubim crtama pa se zato vezujemo za karakter i kroz njega pokušavamo da opravdamo ono što ne znamo da protumačimo, mislim uticajem karaktera kao utičemo na promene a ustvari nemamo dovoljno znanja sve da objasnimo....
DUH
DUH

Broj poruka : 890
Локација : Beograd
Datum upisa : 18.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

MOŽEMO LI DA UTIČEMO NA SAVLAĐDIVANJE ASPEKATA - Page 4 Empty Re: MOŽEMO LI DA UTIČEMO NA SAVLAĐDIVANJE ASPEKATA

Počalji  DUH Ned Sep 27, 2009 12:41 pm

hajkula ::Duh-e, sta ti podrazumevas pod, glup covek? Postoji vise vrsta inteligencije. U narodu cesto kazu glup i dobar... da je to isto.
Srela sam se sa, mentalno drugacije razvijenim ljudima (ne mogu da kazem ,,zaostalim,, kako su ih svrstali) koji su emotivno razvijeniji, inteligentniji, na viseim nivou, od velike vecine. Oni zrace, poseduju cistu ljubav i dobrotu. I sta su oni? Broje li se u nizi ili visi tip?

Izvini ali ja takve ljude kako si ih ti opisala nikada za ovih pola veka nisam sreo, osim u pričama i to baš po astro forumima kao neki "kec iz rukava", ma da, i oprosti mi ali ti ne verujem sve dok me ne upoznaš samo sa jednim jedinim takvim likom a pošto MO imamo sličan verovatno ću videti isto što i ti.
DUH
DUH

Broj poruka : 890
Локација : Beograd
Datum upisa : 18.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

MOŽEMO LI DA UTIČEMO NA SAVLAĐDIVANJE ASPEKATA - Page 4 Empty Re: MOŽEMO LI DA UTIČEMO NA SAVLAĐDIVANJE ASPEKATA

Počalji  DUH Ned Sep 27, 2009 1:55 pm

Tajna ::
DUH ::
Pitanje je kako mi možemo prepoznati sa istim aspektima da li je lik iz neke bogate ili iz siromašne zemlje. Mislim ali ne tvrdim da na to verovatno može da uputi orbis aspekta. Pošto još uvek nemamo dovoljno znanja, iznosim predpostavku da veličina orbisa može da pokaže da li su krave ili dolari u pitanju, odnosno što je veći početni makar i aplikacioni orbis u pitanju je krava.

Ovim si me potpuno zbunio! Ne mislim, mada mozda gresim da jacina aspekta moze imati veze sa tim...Pre bih se opredelila za stepen, dekadu, termin, lice ili nesto sto moze nositi neku opisnost u sebi. To nikako ne vidim u jacini aspekta, ali mozda su moji vidici suzeni, mada mi stvarno ni malo nije logicno, niti znam kako ti je to uopste palo na pamet!

Pa jel znaš kako, Ako jedan aspekt izmedju 2 planete ima različit broj stepeni u orbisu a znamo da svaki aspekt ima višestruko značenje, verovatno različit orbis upućuje na koje od mogućih značenja se odnosi orbis, tu mogu možda i sekunde odrediti da li je recimo stranac u pitanju ili profesor, naravno i dekade često mogu tu pripomoći ako smanjenje orbisa prelazi u drugu dekadu.

A tu su i oni blizanci u pitanju koje sam poznavao u detinjstvu, gde je smrt naverovatnije odličio različit ASC za stepen ili dva ali nažalost nemam njihovo vreme a možda nam ne bi bilo ni jasno jer nemamo toliko iskustva, ne mi već astrologija.

A za stepene si i ti i ja u pravu jer kad smanjim orbis istog aspekta, orbis pada na drugi stepen...
DUH
DUH

Broj poruka : 890
Локација : Beograd
Datum upisa : 18.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

MOŽEMO LI DA UTIČEMO NA SAVLAĐDIVANJE ASPEKATA - Page 4 Empty Re: MOŽEMO LI DA UTIČEMO NA SAVLAĐDIVANJE ASPEKATA

Počalji  DUH Ned Sep 27, 2009 2:27 pm

Astrotanja ::Ovo pitanje je za mene veoma teško, jer po meni procentualano određivanje koliko je toga sudbinki neopromenljivo u našem životu, pa i natalu, a koliko toga je moguće promeniti ja za mene nemoguće da se da.
Ipak, verujem da ljudska svest postoji i da razvitkom te svesnosti i radom na sebi i jačanjem vere u sebe, možemo donekle , ne sasvim uticati na svoj život, ali u izvesnoj meri da. Jedan od načina je rad na samom sebi i razvijanjem pozitivnog stava, stvaranjem pozitivne energije. Postoji i grana u medicini koja se zove energetska psihijatrija i koja daje dobre rezultate u radu na tome. cyclops sunny

To što vi pišete spada u lične percepcije života i totalno nedokazive jer čovek koji je razvio svest može da pogine od zalutalog metka i tu mu prethodni "rad na sebi" nikako ne može pomoći, o tome mi pričamo, naš uticaj na dogadjaje a ne psihu i intelekt, mada kao što sam rekao neko sa debilitiranim intelektualnim planetama u lošem aspektu i lošim znacima i poljima, nikakav trud neće pomoći da se uzdigne a neće to ni poželeti jer nema sa čime da poželi.

Ako se čovek uzdigne, sigurno će se videti i potencijal izražen kroz jačinu planeta, aspekate, znake i polje. Ja čak ne verujem da biramo da li ćemo doručkovati kajganu ili jaja na oko jer je potrebno različito vreme da se pripremi a ta razlika u vremenu makar i pola minuta u nekom sledećem nizu dogadjaja možda ne bi mogla da pokrije onaj tvrdi deo sudbine oko koje se svi slažemo.

Ponavljam vreme ima svoj nepromenljiv tok a mi živimo u vremenu i samo pratimo taj tok, ustvari deo smo tog toka kao i celi Svemir, makro i mikro Kosmos. Čak iako sam fatalista ja živim kao da nisam jer čovek mora da živi kroz iluziju slobodne volje hteo on to ili ne.

Toliko primera i argumenata o našoj nemogućnosti da utičemo na bilo šta sam naveo i niko nije pokušao da demantuje neki od tih argumenata već samo dodaju svoje argumente, zato predlažem da srušite moje argumente pa da predjemo na vaše inače sve liči na onu narodnu, ja u klin ti u ploču.
DUH
DUH

Broj poruka : 890
Локација : Beograd
Datum upisa : 18.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

MOŽEMO LI DA UTIČEMO NA SAVLAĐDIVANJE ASPEKATA - Page 4 Empty Re: MOŽEMO LI DA UTIČEMO NA SAVLAĐDIVANJE ASPEKATA

Počalji  afrodita Ned Sep 27, 2009 2:48 pm

Hahahahh, pa vidis da jos uvek ne znamo, Duse!! Rekoh ja da nas Bog uci molitvi, jer bi one uzaludne bile ako znamo da je sve vec vidjeno i da dzabe one tu kad mi moramo da padnemo i slomimo nogu, ili budemo pokradeni, bez obzira sto smo vernici....Pobedio si...Tj. pametno zboris da se ne mogu prevazici losi aspekti..
afrodita
afrodita

Broj poruka : 124
Godina : 42
Локација : Situacija je slozena
Datum upisa : 24.05.2009

Nazad na vrh Ići dole

MOŽEMO LI DA UTIČEMO NA SAVLAĐDIVANJE ASPEKATA - Page 4 Empty Re: MOŽEMO LI DA UTIČEMO NA SAVLAĐDIVANJE ASPEKATA

Počalji  DUH Ned Sep 27, 2009 3:12 pm

afrodita ::Hahahahh, pa vidis da jos uvek ne znamo, Duse!! Rekoh ja da nas Bog uci molitvi, jer bi one uzaludne bile ako znamo da je sve vec vidjeno i da dzabe one tu kad mi moramo da padnemo i slomimo nogu, ili budemo pokradeni, bez obzira sto smo vernici....Pobedio si...Tj. pametno zboris da se ne mogu prevazici losi aspekti..

Pazi, moje mišljenje je da je slobodna volja trenutak kada ćemo se roditi i da nam se sada dešava samo ono što smo već izabrali a zašto to je sasvim drugo pitanje.
DUH
DUH

Broj poruka : 890
Локација : Beograd
Datum upisa : 18.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

MOŽEMO LI DA UTIČEMO NA SAVLAĐDIVANJE ASPEKATA - Page 4 Empty Re: MOŽEMO LI DA UTIČEMO NA SAVLAĐDIVANJE ASPEKATA

Počalji  Astrotanja Ned Sep 27, 2009 3:53 pm

Duše, mene nisi ubedio.

Tvoj stav je subjektivan, krut i odnosi se da neka od događanja na fizičkom planu.
Poznato je da postoji mentalni plan i lično poznajem osobe koje nisu nikad doživele povrede, niti su bili izloženi fizičkom nasilju, niti su bili u blizini pucnjave , već ih je slomilo nešto iznutra.

Imam primer u porodi. Moja makjka do svoje 54 godine je bolovalo samo dva-tri puta i to je bilo u pitanju gripozno stanje, dok nije u klimaksu obolela od depresija, dakle bila je u pitanju psiha.
Psihičko zdravlje je ništa manje važno, nego fizičkog i mnoge psihosomatske bolesti idu iz psihe, tako da ne možemo zanemarivati udeo psihe, kako u formiranju boleesti. Iz psihe puno toga potiče i psiha može da se leči, kao što se i alkohalizam može lečiti.

Uloga volje u lečnju psihičkih problema je velika. Volju ne možemo zanemariti, niti nipodaštavi. U porodici imam slučaj gde mi je brat od tetke uspeo da savlada nešto što preživi jedan među hiljadu i to snagom volje. Doktori su digli ruke. Takvih primera ima, ali ima i onih koji se ne odnose na borbu za život. Poreklo njegovih problema, kad zađem u njegov horoskop, takođe iako mu je obolela jetra vode ka psihi, odnosno emotivnosti. On na njima nije radio, pa su ga je to sve više vukli u bolest, kojoj se odupreo tek kada je nastupila najveća kriza, vrhunac, na operacinom stolu.

Volja je izražena u njegovom natalu i sposobnost samodiscipline, koja je bila potrebna da bi se organizam oporavio i zaleči. On ima Sunce u prvoj u Jarcu sekstilu sa Saturnom koji je u Ribama, a vl. 6. je Merkur na Ascedentu, u Strelca i retrogradan u kvadratu sa Uranom, Plutonom, Marsom, a Jupiter je u petoj u opozciji sa Neptunom i trigonu sa Jupiterom, u Biku. Svetla su mu u kavdratu. Mars u konjukciji sa Plutonom i Uranom u 9. uticao je da dok je bio u kome i organi su mu jedan za drugim otkazivali on se borio.Svestan deo njega je bio uključen u to zahvaljujući 9. kući, iako je Merkur vl. 9 u kvadratu sa MA, UR, PL i to u padu, on je uspeo da se zahvaljujući baš tim kvadrtimai stelijumu u 9. odupire smrti.

Ovo je jedan primera, ima ih na obe strane i onih koje ti pominješ i one na koje sam se ja susretala, a koji idu u prilog onome što ja zastupam, a to je da nije sve predodređeno i da ljudska volja postoji, ali nije uvek korišćenja, dovoljno i to baš iz straha, zablude, kodeksa normi koji se prihvataju zdravo za gotovo, a koje se plasiraju i prihavtaju onima koji ne žele da se suoče i rade na tome da promene nešto od onoga što mogu u svom životu, a toga ima i može se, samo ako se hoće.
One koji dižu ruke od toga pristaju često da budu slabi i nemoćni ili ne žele da preuzmu nikakvu odgovornost za sebe, čak ni onoliko koliko bi mogli.


Poslednji izmenio Astrotanja dana Ned Sep 27, 2009 4:59 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
Astrotanja
Astrotanja

Broj poruka : 4245
Godina : 58
Datum upisa : 22.10.2008

http://www.astrotanja.rs

Nazad na vrh Ići dole

MOŽEMO LI DA UTIČEMO NA SAVLAĐDIVANJE ASPEKATA - Page 4 Empty Re: MOŽEMO LI DA UTIČEMO NA SAVLAĐDIVANJE ASPEKATA

Počalji  DUH Ned Sep 27, 2009 4:32 pm

Astrotanja ::Duše, mene nisi ubedio.
Tvoj stav je subjektivan, krut i odnosi se da neka od događanja na fizičkom planu.
Poznato je da postoji mentalni plan i lečno poznajem osobe koje nisu nikad doživelepovrede, nitisu bili izloženi fizičkom nasilju, niti su bili u blizini tamo gde se pucalo, već ih je slomilo nešto iznutra.

Ja nigde nisam negirao uticaj psihe na čoveka, čak verujem da je i običan nazeb na nervnoj bazi jer ako analiziramo period pre nazeba videćemo da je bilo nekih problema koji nas je mučio, što odmah oslabi imunitet i telo se lakše razboli.

Dakle ja sam tu verujem ekstremniji i od vas, svakoj ali svakoj bolesti prethodi nešto vezano za psihu a fizička bolest je upozorenje da preispitamo sebe.

Znači tu nema problema, problem je što mi navodite primere koji verovatno u horoskopu i nemaju aspekt za neka loša dogadjanja ili primer vašeg brata koji ako sam dobro zapamtio ima SA 60 SO vezano za ASC što samo po sebi govori da to SO može da doživi starost a oni silni aspekti su problemi sa kojima on može da izadje na kraj jer SO je volja ojačana SA, znači sve je zapisano.

I opet vam kažem, pročitajte moj post posle Sašinog i demantujte moje argumente pa ćemo preći na vaše jer navodjenje vaših argumenata ne negiraju moje već samo projektuje vašu želju za slobodnom voljom, koju ja takodje ne negiram ali je svrstavam u period odluke kada ćemo se roditi.

Takodje ja ne znam koliko puta da ponovim da ovo nije tema o našem duhovnom rastu već našem mogućem ili nemogućem uticaju na dogadjaje tokom životu i naravno da neće svakog da pogodi zalutali metak, niti će mu pasti saksija na glavu ali će biti naznaka u horoskopu za neku vrstu nesreće.

Pre nego što nastavimo, samo mi kažite kom vremenu (prošlom ili sadašnjem) pripada misao koja vam dodje trenutno u svest ????
DUH
DUH

Broj poruka : 890
Локација : Beograd
Datum upisa : 18.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

MOŽEMO LI DA UTIČEMO NA SAVLAĐDIVANJE ASPEKATA - Page 4 Empty Re: MOŽEMO LI DA UTIČEMO NA SAVLAĐDIVANJE ASPEKATA

Počalji  Kocka je bacena Ned Sep 27, 2009 4:56 pm

DUH ::
Takodje ja ne znam koliko puta da ponovim da ovo nije tema o našem duhovnom rastu već našem mogućem ili nemogućem uticaju na dogadjaje tokom životu i naravno da neće svakog da pogodi zalutali metak, niti će mu pasti saksija na glavu ali će biti naznaka u horoskopu za neku vrstu nesreće.

Kažeš da ovo nije tema o duhovnom rastu,a u tome upravo i jeste poenta,samo duhovnim rastom mogu da se prevaziđu aspketi....
Kocka je bacena
Kocka je bacena

Broj poruka : 193
Godina : 38
Datum upisa : 13.02.2009

Nazad na vrh Ići dole

MOŽEMO LI DA UTIČEMO NA SAVLAĐDIVANJE ASPEKATA - Page 4 Empty Re: MOŽEMO LI DA UTIČEMO NA SAVLAĐDIVANJE ASPEKATA

Počalji  DUH Ned Sep 27, 2009 5:07 pm

Kocka je bacena ::
DUH ::
Takodje ja ne znam koliko puta da ponovim da ovo nije tema o našem duhovnom rastu već našem mogućem ili nemogućem uticaju na dogadjaje tokom životu i naravno da neće svakog da pogodi zalutali metak, niti će mu pasti saksija na glavu ali će biti naznaka u horoskopu za neku vrstu nesreće.

Kažeš da ovo nije tema o duhovnom rastu,a u tome upravo i jeste poenta,samo duhovnim rastom mogu da se prevaziđu aspketi....

U pravu si ako mi objasniš kako ćeš duhovnim rastom da sprečiš saksiju da ti padne na glavu.
Osim toga ja sam otvorio ovu temu sa pitanjem da li možemo da prevazidjemo loše aspekte na fizičkom nivou, odnosno naš uticaj na dogadjaje u životu
DUH
DUH

Broj poruka : 890
Локација : Beograd
Datum upisa : 18.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

MOŽEMO LI DA UTIČEMO NA SAVLAĐDIVANJE ASPEKATA - Page 4 Empty Re: MOŽEMO LI DA UTIČEMO NA SAVLAĐDIVANJE ASPEKATA

Počalji  Tajna Ned Sep 27, 2009 8:55 pm

Moje misljenje je da vi diskutujete o pogresnim stvarima. Da li se neko razboleo i umro zbog depresije ili zbog raka, na kraju krajeva dolazimo na isto, covek se razboleo i umro, kao sto sve nas ceka pre ili kasnije. Da li je neko duhovan ili manje duhovan, glup ili inteligentan su samo subjektivni ljudski zakljuci.

Svi se slazemo oko jedne stvari da je sve psihosomatski, zato i nije mnogo bitno kome se na kom nivo vise desava! Cinjenica je da se desava i da je u vrlo malom procentu podlozno promeni. Taj mali procenat se verovatno ogleda u nasem astroloskom neznanju, ali ajde da ga priznamo.

Hajde da probamo da se za trenutak izdignemo iznad licnih potreba i zelja. Mi smo deo jednog velikog fizickog sistema. Ljudi su vec hiljadama godina svesni da je nasa dusa ili psiha zarobljena u tom fizickom sistemu, zato se i veruje da kad uspemo da se oslobodimo tog fizickog nivoa, posle smrti, postacemo slobodni, jer onda neceno biti uslovljeni i ograniceni fizikom. Dokle god zivimo pod zakonima fizike, koje smo jednim delom uspeli i da objasnimo mi se kao i sve ostalo u univerznumu moramo povinovati tih zakonima. Znaci mi ne mozemo leteti zbog gravitacije, ne mozemno udariti o nesto a da nas ne zaboli zbog otpora i tako dalje.

Znam da ovo sve deluje jako daleko i cini se da nema nikakve veze sa pitanjem ali ima. Kako fizika deluje na globalnom i velikom nivou, tako deluje i na manjem ljudskom nivou. Astrologija je cak pronasla nacin da objasni uzrocno posledicno delovanje kosmosa na ljudsku strukturu. Nama ni to nije dosta, bas zbog zelje da budemo bogovi i da drzimo konce u svojim rukama! Navodno smo zato i proterani iz raja i spusteni na zemlju da bi shvatili da ne mozemo preko svojih mogucnosti. No to nema veze, to je samo verovanje i ne dokazuje nista. Samo sam htela da napravim paralelu. Zasto nam je prihvatljivo da zakoni kosmosa deluju na sve oko nas a ne na nas same?

Kako vidimo da je kosmos uredjen tako da planete imaju potpuno predvidljivo kretanje i ne odmicu sa svog puta, zasto mislimo da mi koji smo mnogo manji i delujemo zanemarljivom silom u odnosu na kosmos mozemo promeniti svoj pravac kretanja u kosmosu? Da li svi toliko sumnjamo u savrsenost prirode da smo spremni da verujemo da mi mozemo iznad toga. Ne mozemo sigurno!

To sto imamo svest ne znaci da svescu mozemo da uticemo na promenu strukture i poretka celog univerzuma, vec samo da imamo moc da delimicno razumemo kako stvari funkcionisu.

Kada bi mogli da uticemo na sudbinu svojom slobodnom voljom mi bi uticali na svoju smrt, kao prvo, na svoj osecaj kao drugo, neki od nas na svoj izgled, pamet ili ko zna sta. Mi to ne mozemo, sigurno i u tome cemo se svi sloziti! Pa na sta onda mozemo uticati?

Ono sto mi mozemo da promenimo je samo toliko da ni na jedan nacin ne moze i ne sme narusiti prirodni tok vemena i kretanja u univerzumu. A to je gotovo nista jer i najmanje odstupanje u vremenu izaziva promene, to nam matematika potvrdjuje jer razlika od samo 0,001 pri vecim matematickim operacijama dovodi do velikog odstupanja na kraju procesa!

Kada to primenimo na nas fizicki nivo, sta nam je ostalo da menjamo?
Mozda je tajna u nacinu prihvatanja stvari koje nam dolaze. Mozda je tajna bas u duhovnosti, ali takvoj da se ne opire zivotu i sudbini, vec samo posmarta i uci, za neko drugo vreme i prostor kada ce mozda imati i nacin da deluje, za sada ga nema! To nije duhovnost o kojoj se ovde govorilo u kojoj covek svojim duhom prevazilazi sudbinu zapisanu u vremenu i prostoru, to je duhovnost koja je pomirena sa svojom malenkoscu i nemogucnostu. To je tezak zadatak jer zahteva bas ono o cemu sva duhovna ucenja i govore a to je da se odreknemo sebe odnosno ega koji nas svojom zeljom za dominacijom i verom u svoju moc samo udaljava sa puta razvoja!
Tajna
Tajna

Broj poruka : 785
Godina : 49
Локација : Florida
Datum upisa : 27.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

MOŽEMO LI DA UTIČEMO NA SAVLAĐDIVANJE ASPEKATA - Page 4 Empty re

Počalji  IVA Ned Sep 27, 2009 9:14 pm

postoji ona biblijska:
molim te pomozi mi boze da prihvatim stvari koje ne mogu da promenim, dovoljno hrabrosti da promenim stvari koje mogu da promenim , i dovoljno mudrosti da ih razlikujem.

tako nekako ide sunny
IVA
IVA

Broj poruka : 421
Локација : beograd
Datum upisa : 18.08.2009

Nazad na vrh Ići dole

MOŽEMO LI DA UTIČEMO NA SAVLAĐDIVANJE ASPEKATA - Page 4 Empty Re: MOŽEMO LI DA UTIČEMO NA SAVLAĐDIVANJE ASPEKATA

Počalji  hajkula Ned Sep 27, 2009 9:31 pm

DUH ::
Ovo sam zaboravio, kako ćeš recimo da izbegneš moguću nasilnu smrt sa MA u 10p - da ne radiš ceo život a tata nije Mišković lol!

Kako ćeš da izbegneš recimo težak lom koji ide preko 4p preko SA, za koji ne znaš kada će proraditi jer radi sa zakašnjenjem - da živiš na ulici

Kako ćeš Prevazići bolest ili šta već sa SA (vladar 8p) u 6p u Devici u opoziciji sa MA 12p u Ribama ako su ti još i vladari

Ako vec pises lose prognoze, zar moras da ih sugerises? Toliko negativne sugestije - merkur-saturn u skorpionu pa jos los aspekt sa marsom i plutonom, valjda si svestan toga? ali ne mozes da kazes, pa sta, tako mi pise u horoskopu. Nemas prava na tako nesto. Nemas prava da se zaustavis na toj konstelaciji, narocito jer imas mesec u jarcu u 120 sa plutonom, ti treba da dizes mrtve, da vracas ljude u zivot a ne da im ubijas zadnje zrnce nade.
Ima jos neko takve konstelacije ali ni blizu da tako komunicira kao ti. Sto je najgore, ni da pokusas da tu destrukciju menjas, valjda je tako u horoskopu zapisano??? Neces cak ni da se obracas nekome tamo, da pises u trecem licu, ne, nego ti moras direktno. Onda se cudis sto izbegavam sa tobom da polemisem.

Merkur u jarcu (koji ja imam) da gorak lek za gorku boljku. I sam uzme. Vazno je da se zna istina ali ovako kako ti radis, ne, tvoj nacin ne opravdavam.

PS
Procitaj par puta ova tvoja tri primera, razmisli kako si napisao, kakvu energiju zrace te recenice pa mi onda odgovori.
hajkula
hajkula

Broj poruka : 431
Datum upisa : 19.02.2009

Nazad na vrh Ići dole

MOŽEMO LI DA UTIČEMO NA SAVLAĐDIVANJE ASPEKATA - Page 4 Empty Re: MOŽEMO LI DA UTIČEMO NA SAVLAĐDIVANJE ASPEKATA

Počalji  DUH Ned Sep 27, 2009 9:39 pm

Tajna ::Moje misljenje je da vi diskutujete o pogresnim stvarima. Da li se neko razboleo i umro zbog depresije ili zbog raka, na kraju krajeva dolazimo na isto, covek se razboleo i umro, kao sto sve nas ceka pre ili kasnije. Da li je neko duhovan ili manje duhovan, glup ili inteligentan su samo subjektivni ljudski zakljuci.

Svi se slazemo oko jedne stvari da je sve psihosomatski, zato i nije mnogo bitno kome se na kom nivo vise desava! Cinjenica je da se desava i da je u vrlo malom procentu podlozno promeni. Taj mali procenat se verovatno ogleda u nasem astroloskom neznanju, ali ajde da ga priznamo.

Hajde da probamo da se za trenutak izdignemo iznad licnih potreba i zelja. Mi smo deo jednog velikog fizickog sistema. Ljudi su vec hiljadama godina svesni da je nasa dusa ili psiha zarobljena u tom fizickom sistemu, zato se i veruje da kad uspemo da se oslobodimo tog fizickog nivoa, posle smrti, postacemo slobodni, jer onda neceno biti uslovljeni i ograniceni fizikom. Dokle god zivimo pod zakonima fizike, koje smo jednim delom uspeli i da objasnimo mi se kao i sve ostalo u univerznumu moramo povinovati tih zakonima. Znaci mi ne mozemo leteti zbog gravitacije, ne mozemno udariti o nesto a da nas ne zaboli zbog otpora i tako dalje.

Znam da ovo sve deluje jako daleko i cini se da nema nikakve veze sa pitanjem ali ima. Kako fizika deluje na globalnom i velikom nivou, tako deluje i na manjem ljudskom nivou. Astrologija je cak pronasla nacin da objasni uzrocno posledicno delovanje kosmosa na ljudsku strukturu. Nama ni to nije dosta, bas zbog zelje da budemo bogovi i da drzimo konce u svojim rukama! Navodno smo zato i proterani iz raja i spusteni na zemlju da bi shvatili da ne mozemo preko svojih mogucnosti. No to nema veze, to je samo verovanje i ne dokazuje nista. Samo sam htela da napravim paralelu. Zasto nam je prihvatljivo da zakoni kosmosa deluju na sve oko nas a ne na nas same?

Kako vidimo da je kosmos uredjen tako da planete imaju potpuno predvidljivo kretanje i ne odmicu sa svog puta, zasto mislimo da mi koji smo mnogo manji i delujemo zanemarljivom silom u odnosu na kosmos mozemo promeniti svoj pravac kretanja u kosmosu? Da li svi toliko sumnjamo u savrsenost prirode da smo spremni da verujemo da mi mozemo iznad toga. Ne mozemo sigurno!

To sto imamo svest ne znaci da svescu mozemo da uticemo na promenu strukture i poretka celog univerzuma, vec samo da imamo moc da delimicno razumemo kako stvari funkcionisu.

Kada bi mogli da uticemo na sudbinu svojom slobodnom voljom mi bi uticali na svoju smrt, kao prvo, na svoj osecaj kao drugo, neki od nas na svoj izgled, pamet ili ko zna sta. Mi to ne mozemo, sigurno i u tome cemo se svi sloziti! Pa na sta onda mozemo uticati?

Ono sto mi mozemo da promenimo je samo toliko da ni na jedan nacin ne moze i ne sme narusiti prirodni tok vemena i kretanja u univerzumu. A to je gotovo nista jer i najmanje odstupanje u vremenu izaziva promene, to nam matematika potvrdjuje jer razlika od samo 0,001 pri vecim matematickim operacijama dovodi do velikog odstupanja na kraju procesa!

Kada to primenimo na nas fizicki nivo, sta nam je ostalo da menjamo?
Mozda je tajna u nacinu prihvatanja stvari koje nam dolaze. Mozda je tajna bas u duhovnosti, ali takvoj da se ne opire zivotu i sudbini, vec samo posmarta i uci, za neko drugo vreme i prostor kada ce mozda imati i nacin da deluje, za sada ga nema! To nije duhovnost o kojoj se ovde govorilo u kojoj covek svojim duhom prevazilazi sudbinu zapisanu u vremenu i prostoru, to je duhovnost koja je pomirena sa svojom malenkoscu i nemogucnostu. To je tezak zadatak jer zahteva bas ono o cemu sva duhovna ucenja i govore a to je da se odreknemo sebe odnosno ega koji nas svojom zeljom za dominacijom i verom u svoju moc samo udaljava sa puta razvoja!

Nemam ni da dodam ni da oduzmem, ti jednostovno nekad kažeš bilje od mene ono što mislim.

Samo bih dodao, čovek i da hoče da se prepusti fatalizmu ne može, jer mora da obezbedi klopu, osim toga zavoleće neku osobu, poželeće dete itd, tako da bez obzira mi živimo kao da fatalizam ne postoji.
DUH
DUH

Broj poruka : 890
Локација : Beograd
Datum upisa : 18.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

MOŽEMO LI DA UTIČEMO NA SAVLAĐDIVANJE ASPEKATA - Page 4 Empty Re: MOŽEMO LI DA UTIČEMO NA SAVLAĐDIVANJE ASPEKATA

Počalji  DUH Ned Sep 27, 2009 9:50 pm

hajkula ::
DUH ::
Ovo sam zaboravio, kako ćeš recimo da izbegneš moguću nasilnu smrt sa MA u 10p - da ne radiš ceo život a tata nije Mišković lol!

Kako ćeš da izbegneš recimo težak lom koji ide preko 4p preko SA, za koji ne znaš kada će proraditi jer radi sa zakašnjenjem - da živiš na ulici

Kako ćeš Prevazići bolest ili šta već sa SA (vladar 8p) u 6p u Devici u opoziciji sa MA 12p u Ribama ako su ti još i vladari

Ako vec pises lose prognoze, zar moras da ih sugerises? Toliko negativne sugestije - merkur-saturn u skorpionu pa jos los aspekt sa marsom i plutonom, valjda si svestan toga? ali ne mozes da kazes, pa sta, tako mi pise u horoskopu. Nemas prava na tako nesto. Nemas prava da se zaustavis na toj konstelaciji, narocito jer imas mesec u jarcu u 120 sa plutonom, ti treba da dizes mrtve, da vracas ljude u zivot a ne da im ubijas zadnje zrnce nade.
Ima jos neko takve konstelacije ali ni blizu da tako komunicira kao ti. Sto je najgore, ni da pokusas da tu destrukciju menjas, valjda je tako u horoskopu zapisano??? Neces cak ni da se obracas nekome tamo, da pises u trecem licu, ne, nego ti moras direktno. Onda se cudis sto izbegavam sa tobom da polemisem.

Merkur u jarcu (koji ja imam) da gorak lek za gorku boljku. I sam uzme. Vazno je da se zna istina ali ovako kako ti radis, ne, tvoj nacin ne opravdavam.

PS
Procitaj par puta ova tvoja tri primera, razmisli kako si napisao, kakvu energiju zrace te recenice pa mi onda odgovori.

Jel znaš kako se zove ova tema, izgleda da si zaboravila, pa da te podsetim - MOŽEMO LI DA PREVAZIDJEMO NEGATIVNE ASPEKTE ...naravno na fizičkom panu kroz dogadjaje.

Ako je to tema ti postavi bolje primere sa lošim aspektima i objasni kako da ih prevazidjeno a ja ću ti objasniti zašto ne možemo te tvoje primere da izbegnemo.

A pravo da ti kažem, ja ni sina ne teram da komunicira sa mnom ako neće, tako da ako ti neželiš komunikaciju sa mnom to je tvoja želja i ako je bila ja sam je poštovao, već duže vreme te nisam prozivao nešto da odgovoriš nisam ti slao PP kada sam shvatio da me pristojno izbegavaš i to je tvoje pravo koje ću ja i dalje poštovati ali ako ti se moje mišljenje ne svidja, pa ne moraš ni da čitaš, mada radiš isto što i ja ako negiraš moje mišljenje to znači da potenciraš svoje u odnosu na moje a oboje ne možemo biti u pravu.

I tebe da pitam, misao koje postanemo trenutno svesni da li pripada prošlosti ili sadašnjosti, ako misliš da pripada sadašnjosti objasni mi taj trenutak u vremenu koje stalno teče
DUH
DUH

Broj poruka : 890
Локација : Beograd
Datum upisa : 18.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

MOŽEMO LI DA UTIČEMO NA SAVLAĐDIVANJE ASPEKATA - Page 4 Empty Re: MOŽEMO LI DA UTIČEMO NA SAVLAĐDIVANJE ASPEKATA

Počalji  -menora- Ned Sep 27, 2009 10:00 pm

JAO bre DUSE juce sam ceo dan mislila na tebe affraid , zasto ??? ima veze itekako sa NEPREVAZILAZENJEM ASPEKATA (milicija i ja Mo90Ma u Sco ; Ve0Ma ) ja bih rekla na fizickom levelu … juce ujutro krenem na autoput( idem u Madjarsku) i zaustavi me milicija , prebrza voznja kao i uvek , ja raspolozeno prihvatam sve sto mi kaze cika milicajac, lagano se dogovorimo i sa sve osmehom pljunem ja tu 1000 din na ovu krizu al’ zakon i red su to Suspect … majke mi moje pomislih jbt. sta je ovo sto sam odlicno prosla Cool –ma ne radi meni ovo govno od aspekta i samo se slatko smejem(verovatno je odradio Ma60Ju) …ali cyclops … vracam se ja uvece i na istom putu al sa druge strane tog istog sela desava ORIGINAL SLIKA IZ MOGA NATALA – milicajac mase onom svetiljkom da me zaustavi a ja se zamislila i ne vidim ga i jedva zakocim -vladar moga saobracaja je Me0Ne a Me0Ve0Ma u Sco (u totalnom mraku ja ne vidim na putu milicajca ) mal’ je falilo da ga ubijem … i krece direct Mo90Ma –napadne me milicajac kako sam ja htela da mu pobegnem (opet Me0Ne) , kazem mu na sta ti bre ja licim ( a mokra mi kosa i drzim turban od peskira na glavi - licim na zenu idiota )… pocinje da me najstrasnije maltretira,mora da pise prijavu za oduzimanje dozvole , gubim totalno zivce i pocinjem da placem,maltene histerisem i molim da me puste,nemam vise love,u vukojebini sam u noci sa dva milicajca koji me muche … jaooo bre …i MISLIM NA TEBE DUSE Shocked i kazem im ne mozete to razumeti sve mi se ovo desava zbog mog marsa –reko sada bih vam dala jednog coveka –astrologa da vam objasni ali nemam broj …milicajac totalno odlepljuje jer mu sada lichim na totalnog frika i proglasava me nesposobnom da vozim … ma strasno ne mogu vise prepricavati –uglavnom trajalo dobranih 3o tak minuta i samo odjednom kaze jedan ma da je pustimo a garantovano da je i njima doslo preko glave svega cudnog oko mene pa reko bolje da me puste …mislim stvarno –eto –opet – … I kako ja to da prevazidjem , da vozim polako ok. to mi jasno ali ja jednostavno ili dozivljavam napade od strane milicajaca ili ih ja prva napadam (imam prichu i za to pa cu pisati ) …

sve sto sam lupila molim vas ispravite me Very Happy
-menora-
-menora-

Broj poruka : 181
Godina : 51
Datum upisa : 27.10.2008

Nazad na vrh Ići dole

MOŽEMO LI DA UTIČEMO NA SAVLAĐDIVANJE ASPEKATA - Page 4 Empty Re: MOŽEMO LI DA UTIČEMO NA SAVLAĐDIVANJE ASPEKATA

Počalji  DUH Ned Sep 27, 2009 10:11 pm

-menora- ::JAO bre DUSE juce sam ceo dan mislila na tebe affraid , zasto ??? ima veze itekako sa NEPREVAZILAZENJEM ASPEKATA (milicija i ja Mo90Ma u Sco ; Ve0Ma ) ja bih rekla na fizickom levelu … juce ujutro krenem na autoput( idem u Madjarsku) i zaustavi me milicija , prebrza voznja kao i uvek , ja raspolozeno prihvatam sve sto mi kaze cika milicajac, lagano se dogovorimo i sa sve osmehom pljunem ja tu 1000 din na ovu krizu al’ zakon i red su to Suspect … majke mi moje pomislih jbt. sta je ovo sto sam odlicno prosla Cool –ma ne radi meni ovo govno od aspekta i samo se slatko smejem(verovatno je odradio Ma60Ju) …ali cyclops … vracam se ja uvece i na istom putu al sa druge strane tog istog sela desava ORIGINAL SLIKA IZ MOGA NATALA – milicajac mase onom svetiljkom da me zaustavi a ja se zamislila i ne vidim ga i jedva zakocim -vladar moga saobracaja je Me0Ne a Me0Ve0Ma u Sco (u totalnom mraku ja ne vidim na putu milicajca ) mal’ je falilo da ga ubijem … i krece direct Mo90Ma –napadne me milicajac kako sam ja htela da mu pobegnem (opet Me0Ne) , kazem mu na sta ti bre ja licim ( a mokra mi kosa i drzim turban od peskira na glavi - licim na zenu idiota )… pocinje da me najstrasnije maltretira,mora da pise prijavu za oduzimanje dozvole , gubim totalno zivce i pocinjem da placem,maltene histerisem i molim da me puste,nemam vise love,u vukojebini sam u noci sa dva milicajca koji me muche … jaooo bre …i MISLIM NA TEBE DUSE Shocked i kazem im ne mozete to razumeti sve mi se ovo desava zbog mog marsa –reko sada bih vam dala jednog coveka –astrologa da vam objasni ali nemam broj …milicajac totalno odlepljuje jer mu sada lichim na totalnog frika i proglasava me nesposobnom da vozim … ma strasno ne mogu vise prepricavati –uglavnom trajalo dobranih 3o tak minuta i samo odjednom kaze jedan ma da je pustimo a garantovano da je i njima doslo preko glave svega cudnog oko mene pa reko bolje da me puste …mislim stvarno –eto –opet – … I kako ja to da prevazidjem , da vozim polako ok. to mi jasno ali ja jednostavno ili dozivljavam napade od strane milicajaca ili ih ja prva napadam (imam prichu i za to pa cu pisati ) …

sve sto sam lupila molim vas ispravite me Very Happy

Ne možeš da izbegneš probleme sa policijom (VE 0 MA u SC a VE vlada 3p) ali PL 60 NE uvek završi na dobro ono što ti donese MA sa policijom, ode u maglu NE uz podršku PL
DUH
DUH

Broj poruka : 890
Локација : Beograd
Datum upisa : 18.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

MOŽEMO LI DA UTIČEMO NA SAVLAĐDIVANJE ASPEKATA - Page 4 Empty Re: MOŽEMO LI DA UTIČEMO NA SAVLAĐDIVANJE ASPEKATA

Počalji  -menora- Ned Sep 27, 2009 10:15 pm

uf da ispravka vladar 3 k saobracaja je Ve -pardoniram,malo sam zurila da sve napisem Evil or Very Mad
-menora-
-menora-

Broj poruka : 181
Godina : 51
Datum upisa : 27.10.2008

Nazad na vrh Ići dole

MOŽEMO LI DA UTIČEMO NA SAVLAĐDIVANJE ASPEKATA - Page 4 Empty Re: MOŽEMO LI DA UTIČEMO NA SAVLAĐDIVANJE ASPEKATA

Počalji  DUH Ned Sep 27, 2009 10:22 pm

-menora- ::uf da ispravka vladar 3 k saobracaja je Ve -pardoniram,malo sam zurila da sve napisem Evil or Very Mad

Pa nije čudo sa VE 0 MA svuda žuriš i u mislima i u saobraćaju
DUH
DUH

Broj poruka : 890
Локација : Beograd
Datum upisa : 18.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

MOŽEMO LI DA UTIČEMO NA SAVLAĐDIVANJE ASPEKATA - Page 4 Empty Re: MOŽEMO LI DA UTIČEMO NA SAVLAĐDIVANJE ASPEKATA

Počalji  hajkula Ned Sep 27, 2009 10:22 pm

Duh
Takodje ja ne znam koliko puta da ponovim da ovo nije tema o našem duhovnom rastu već našem mogućem ili nemogućem uticaju na dogadjaje tokom životu i naravno da neće svakog da pogodi zalutali metak, niti će mu pasti saksija na glavu ali će biti naznaka u horoskopu za neku vrstu nesreće.

Pre nego što nastavimo, samo mi kažite kom vremenu (prošlom ili sadašnjem) pripada misao koja vam dodje trenutno u svest ????


Tvoje pitanje je, naslov teme je ,,prevazilazenje losih aspekata,,. I ako ti Tanja pise da covek duhovnoscu menja sebe, ti kazes da duhovnost nije tema. Sta ti hoces u stvari? Da nas nateras da mislimo da ako covek ima zlo u horoskopu, mora da radi zlo? Onda sve vreme guras da jedan aspekt znaci jedno, ono najgore. U zivotu se retko desava maksimum necega, bilo da je zlo bilo da je dobro, najcesce se desava nesto izmedju. Da li ce biti maksimum necega ili minimum, zavisi od nas, od energije koju ulazemo da aspekt poguramo. Ti coveka na ovaj nacin svrstavas u robota, zombija. Zaboravljas emocije, ljubav, neznost, sazaljenje, ljudskost, covekoljublje, pa i osecaj duznosti.
Prevazilazenje, svakako. Prvo covek prevazilazi sebe. Ono zbog cega bi plakao u uzrastu od 2-3 ili 5 ili 10 godina, u nekim malo kasnijim godinama bice mu smesno.

Imas li ti grizu savesti ikada?
hajkula
hajkula

Broj poruka : 431
Datum upisa : 19.02.2009

Nazad na vrh Ići dole

MOŽEMO LI DA UTIČEMO NA SAVLAĐDIVANJE ASPEKATA - Page 4 Empty Re: MOŽEMO LI DA UTIČEMO NA SAVLAĐDIVANJE ASPEKATA

Počalji  DUH Ned Sep 27, 2009 10:38 pm

hajkula :: Pre nego što nastavimo, samo mi kažite kom vremenu (prošlom ili sadašnjem) pripada misao koja vam dodje trenutno u svest ????

Tvoje pitanje je, naslov teme je ,,prevazilazenje losih aspekata,,. I ako ti Tanja pise da covek duhovnoscu menja sebe, ti kazes da duhovnost nije tema. Sta ti hoces u stvari? Da nas nateras da mislimo da ako covek ima zlo u horoskopu, mora da radi zlo? Onda sve vreme guras da jedan aspekt znaci jedno, ono najgore. U zivotu se retko desava maksimum necega, bilo da je zlo bilo da je dobro, najcesce se desava nesto izmedju. Da li ce biti maksimum necega ili minimum, zavisi od nas, od energije koju ulazemo da aspekt poguramo. Ti coveka na ovaj nacin svrstavas u robota, zombija. Zaboravljas emocije, ljubav, neznost, sazaljenje, ljudskost, covekoljublje, pa i osecaj duznosti.
Prevazilazenje, svakako. Prvo covek prevazilazi sebe. Ono zbog cega bi plakao u uzrastu od 2-3 ili 5 ili 10 godina, u nekim malo kasnijim godinama bice mu smesno.
Imas li ti grizu savesti ikada?[/quote]

Koji deo moje rečenice ne razmeš kada kažem da sam postavljajući ovu temu mislio na dogadjaje kroz život i da li možemo izbeći loše aspekte kroz fizička dogadjanja

Ti izgleda ne čitaš moje postove već furaš svoj film, rekao sam da bez obzira iako verujem u fatalizam i sudbinu u nepromenljivom smisli, to ne znači da mogu tako živeti jer kad sam gladan ja tražim klopu, kada sam zaljubljen ja želim predmet ljubavi (ženu), kad želim da slikam ja slikam ali to je moja sudbina a tvoja je da želiš biti veća od svojih mogićnosti, kao i 99% ostale populacije a živimo u vremenu koji ima svoj tok a vi ste sišli sa Olimpa pa možete da menjate tok vremena.

I nisi mi odgovorila na gore ostavljenu moju rečenicu
DUH
DUH

Broj poruka : 890
Локација : Beograd
Datum upisa : 18.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

MOŽEMO LI DA UTIČEMO NA SAVLAĐDIVANJE ASPEKATA - Page 4 Empty Re: MOŽEMO LI DA UTIČEMO NA SAVLAĐDIVANJE ASPEKATA

Počalji  DUH Ned Sep 27, 2009 10:57 pm

I još da dodam ja nikog ništa ne ubedjujem jer samo odgovaram na postove koji se odnose na mene i naravno iznosim svoje mišljenje a HAJKULA kaže da nekog nešto ubedjujem a nije mi objasnila razliku izmedju ubedjivanja i demantovanja jer demanotovati je isto što i ubedjivati.

Bilo gde na bilo kom forumu ako niko ništa ne odgovori ja ostavljam tako a osnovna ppristojnost je da odgovorim ako me neko prozove za neko moje mišljenje, ili možda nije.

Ako treba da pišem ono što drugi žele da čuju onda ne znam čemu uopšte ovi forumi i bilo koja vrsta komunikacije ako ne smem da napišem ono što mislim .

Umalo da zaboravim , tačno je da Tajna kaže da čovek menja sebe svojom duhovnošću sa čime se svi slažemo ali Tajna i ja mislimo da to takodje stoji u horoskopu samo što ne možemo uvek da pročitamo ali ovo je tema o dešavanjima kroz dogadjaje a duhovni rast ti neće sprečiti saksiju da ti padne na glavu
DUH
DUH

Broj poruka : 890
Локација : Beograd
Datum upisa : 18.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

MOŽEMO LI DA UTIČEMO NA SAVLAĐDIVANJE ASPEKATA - Page 4 Empty Re: MOŽEMO LI DA UTIČEMO NA SAVLAĐDIVANJE ASPEKATA

Počalji  hajkula Pon Sep 28, 2009 12:00 am

Citala sam ceo tvoj post, citiram samo ovo

Tajna
Zasto nam je prihvatljivo da zakoni kosmosa deluju na sve oko nas a ne na nas same?


Zakoni kosmosa deluju na sve, i na nas naravno, ne znam odakle ti to, bar mi na ovom forumu to razumemo pa mi nije jasno kako si to zakljucila da nam je neprihvatljivo?

Zakoni kosmosa. Koji su to zakoni? Da li mislis samo na fizicke zakone? Hemijske? Ili mislis da postoje i neki drugi zakoni?
Recimo, kosmicka bol - ne znam da li si i koliko citala o Nikoli Tesli? Da li si citala nesto od Spasoja Vlajica?
Koji god mi zakon - mi posmatrali, uzimali u obzir, ne moze se gledati izdvojeno jer se ni jedna pojava ne desava kao samo jedna, tu je uvek i drugih promena, cinjenja, neke akcije makar mi to i da ne vidimo. Tu je uvek neko sabiranje i oduzimanje sila a ostalo da ne pominjem. Neko je pisao o zamahu leptirovih krila u amazoniji koja izazovu tornado negde u Inodneziji recimo.
Kad je najdublja noc, tisina, cini se mir, nesvesni smo atoma, deobe nasih celija, sta se desava u tlu, zidovima, u casi vode. Koliko zakona fizickih, hemijskih radi u tom casu?

Energija misli je mocna. Nije lako da promenimo nacin razmisljanja ali samo mala promena donosi velike rezultate.
Kako si napisala, svi se slazemo da je osnova zdravlja - u psihi, odnosno da su bolesti psihosomatske prirode, tacnije, sve pocinje iz glave. Ideja koja mi padne na pamet sada, ovog casa je vec proslost. Ali i buducnost, jer sve je negde spakovano nije ubijeno, nije zauvek nestalo, vec putuje dalje i srecemo se nekada, negde u buducnosti. To je recimo oliceno u zakonu setve i zetve. Licno cinjenje. I kada dedovi jedu kiselo grozdje, unucima trnu zubi.
Recimo, zakon akcije i reakcije. Na napad sam ranije reagovala drugacije nego sada, i naravno da je krajnji ishod drugaciji sada nego pre. Na primer.

Jeste, taj krug u koji gledamo i pokusavamo da razumemo simbole, iz tog kruga ne mozemo, kao i sve sto je rodjeno, jednom mora da umre.
Pevac, slikar, naucnik ne moze da bude svako. Ali u tom svom krugu, u licnom univerzumu svako od nas pre svega mora da bude bolji covek, da tome tezi. I uzivanje pa i ljubav se uci. Mislim da smo svi bar citali o nekoj bar osobi koja je posle licne nesrece odlucila i postala bolji covek.
Sto se uzivanja tice, recimo uzivanja u nekim ukusima (mislim na jela, hranu). Tome su nas ucili, naucili lakse ili teze. Kasnije, ja sam, hranu koji nisam mogla da smislim ranije, pocela postepeno da uzimam a sada ta jela volim. Ili neka nova jela, nove ukuse koje sam probala, desavalo se da mi u pocetku budu i malo odbojna ali sugestijom da je to recimo zdravo ili prosto svescu da je to novo, nesto na sta sam nenaviknuta, ali je dobro... kasnije zavolim. A pogledaj mi horoskop, koji sam ja baksuz, probirac, kako je moja baka znala da kaze, za hranu.
To je banalan primer ali svima blizak. Teski aspekti nas teraju da nesto ucinimo u svom zivotu. Ko ima mars 90 saturn, zar je njemu zapisano pa on mora da bude zao, da muci slabije ili ga to na nesto drugo obavezuje? Zar to nije velika energija da uradi nesto korisno za sta vecina nema snage? Ako se sukobljava, naravno da ce i da dobije.
hajkula
hajkula

Broj poruka : 431
Datum upisa : 19.02.2009

Nazad na vrh Ići dole

MOŽEMO LI DA UTIČEMO NA SAVLAĐDIVANJE ASPEKATA - Page 4 Empty Re: MOŽEMO LI DA UTIČEMO NA SAVLAĐDIVANJE ASPEKATA

Počalji  Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 4 od 12 Prethodni  1, 2, 3, 4, 5 ... 10, 11, 12  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu