Astrotanjin astrološki forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Negativni aspekti

+12
Tajna
Nea
Snezana
nina4
hajkula
DUH
Makica
Astrotanja
Izida
Strelica
gernica
Čarobnica
16 posters

Strana 6 od 8 Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Sledeći

Ići dole

Negativni aspekti - Page 6 Empty Re: Negativni aspekti

Počalji  -menora- Sub Avg 08, 2009 10:33 am

Hvala ti Tajna flower

evo ti povratne , otac je umro iznenada, od srca u 63 god., inace profesionalni odbojkas (zdrav kao dren) i ja bih volela da umrem kao on (imao je osmeh na licu ...dosta brace i sestara njegovih umrlo od srca ) bio je jako ugledan covek (i danas ga zna "cela YU" starija garda ljudi...nedavno sam dozivela da je jedan covek zaplakao kada je cuo da sam njegova cerka ,bio je jako dobar covek,pomagao mnogima,mnogi se obogatili zahvaljujuci njemu ) ,ceo zivot direktor a imao je zadnjih 10 godina i uspesnu privatnu firmu ali je na kraju pukao(ostali su mu duzni mnogi i mi bi sada bili milioneri),pred kraj je poceo da pije i da brlja nesto ,mnogi me nerviraju kada to pominju jer kao da zaboravljaju sta je taj covek uradio sve-znaci na neki nacin kao da mu je na kraju stvarno narusen njegov ugled ...uzasno sam bila vezana za tatu, imali smo extra odnos,sa njim sam volela da pricam,da se konsultujem i to mi sada jakooo nedostaje,ucila sa sa njim i polozila zahvaljujuci njemu 4 ispita(on se vrati mrtav umoran sa posla a ja ga docekam i onda 5-6 sati uci sa mnom sve mi objasnjava,sazvace),jako je bio pametan covek,imao vizije i ostvarivao ih... najmanje 30 tak puta sam ga sanjala da je umro i jedva sam se ziva budila iz tih snova, tesko sam podnela njegovu smrt,i dan danas mi je tesko,kada je umro bila sam u Turskoj i nisam stigla na sahranu(moja starija sestra u Grckoj i nije stigla na sahranu ) ...

Put moga muzha je vrlo slican tatinom,bave se istim poslom i moj muz je isto vrlo rano postao direktor, ugledan,takodje jako dobar covek,svi ga vole,zna ga punooo ljudi ... odrastao je u normalnoj mozda malkice imucnijoj porodici od proseka u to vreme,majka mu je bila "funkcioner" (Mo90So), umrla je u snu kao moj tata od srca i imala sam isti tezak osecaj-volela sam je kao svoju majku ... i znaci i njemu kao mom tati moze da se desi da na kraju nesto zglajza uf Ne Daj Bozhe ...
-menora-
-menora-

Broj poruka : 181
Godina : 51
Datum upisa : 27.10.2008

Nazad na vrh Ići dole

Negativni aspekti - Page 6 Empty Re: Negativni aspekti

Počalji  hajkula Sub Avg 08, 2009 2:07 pm

-menora- ::
Put moga muzha je vrlo slican tatinom,bave se istim poslom i moj muz je isto vrlo rano postao direktor, ugledan,takodje jako dobar covek,svi ga vole,zna ga punooo ljudi ... odrastao je u normalnoj mozda malkice imucnijoj porodici od proseka u to vreme,majka mu je bila "funkcioner" (Mo90So), umrla je u snu kao moj tata od srca i imala sam isti tezak osecaj-volela sam je kao svoju majku ... i znaci i njemu kao mom tati moze da se desi da na kraju nesto zglajza uf Ne Daj Bozhe ...

odakle ti ovo, Mo90So, mama funkcioner? ne ide to ...

Tvoj muz ima svoj horoskop. Slicnost postoji ali svako ima ,,svoj put,,. Tvoj tata je bio odbojkas, to je ta opozicija sunca i saturna, imas sliku dve ekipe na terenu, a oslikan udarac je cekic... Saturn je nezgodan u politici, imao je istaknutog i Onanzis ali se on nije bavio politikom. Ta opozicija daje ambiciju, sunce u strelcu i saturn u blizancima, obrazovanje. I tvoj tata je imao svoj horoskop. U tvom horoskopu je prikazan kako si ga ti videla i kako ga dozivljavas.
Sto se tvog muza tice, promene koje ti dozivljavas su promene ,,njegovih vrednosti,, verovatno kroz njegov posao. Ne bavi se politikom.
Svi moramo da ,,otputujemo,, na neki nacin, tvoj tata je na lep nacin. Jupiter u 12 je dobar polozaj za jupiter i on svakako daje zastitu. U jarcu je u padu, sto znaci da, je tvoj tata bio posten covek, nije se obogatio jer je ziveo u zemlji na brdovitom balkanu i video sve siromasne, gladne, bolesne, i sa njima saosecao i mnogima pomogao. Bio je hrabar covek, jupiter 60 mars, mars je njegova slika u mladosti. Znaci, jupiter u jarcu su cesto posteni ljudi koji su bili blizu velikih para ali zbog svog postenja nisu se obogatili. Ko se obogatio u Srbiji, sa Jupiterom u jarcu, obogatio se na tudje lose. Iz tog razloga mnogi odlaze u inostranstvo, i moj tata je ali tamo zive dostojno, jer su moralni... pa moj tata kada je primio prvu platu, pa video odbitak za crkveni porez, ode kod sefa i kaze, (ja) ortodoks... svi okolo ga gledaju prenerazeno, sef da nalog blagajni i vrate mu novac... taj porez mu vise nisu odbijali, a vec posle tri meseca je napredovao, pa ponovo ... Pitao ga nadredjeni da li zeli da uplacuje za pravoslavnu crkvu, odgovorio mu je da je to njegova privatna, licna stvar. Jupiter u jarcu solidarise se sa nizim slojevima i kada je covek hrabar, ukazuje na zlo licnim primerom.
U Srbiji, u siromasnoj domovini, posten covek ne postaje bogat (mada moj otac ima horoskop kapitaliste i mnogo je zaradjivao i trosio, davao) a u inostranstvu postenje i moral mu pomazu da napreduje...

Sta da ti kazem? To sto nisi bila u mogucnosti da dodjes na sahranu, to je na neki nacin dobro, ostao ti je u secanju onakav kakav je bio za zivota, prizor sahrane se obicno pamti toliko da mnoge slike dok je bio ziv, pokrije. Meni je dugo, dugo, kada pomislim na baku, iskakala slika nje u sanduku... pa tek onda uz napor bih prizvala ranije prizore, slike, scene nje za zivota.

Turska se vidi kroz simboliku bika i skorpiona a Grcku cesto vidim i u simbolici jarca, mada znam da je devica.
hajkula
hajkula

Broj poruka : 431
Datum upisa : 19.02.2009

Nazad na vrh Ići dole

Negativni aspekti - Page 6 Empty Re: Negativni aspekti

Počalji  DUH Sub Avg 08, 2009 2:38 pm

Tajna ::
U stvari ne, sad tek vidim da JU tacno kvadrira ekvidistans UR i PL, pa ti aspekti rade, ali je srecom dobar sa VE koja je dispozitor toga, pa se sto se toga tice sve dobro zavrsava.

Ukoliko se dobro sećam EKVIDISTANC radi samo tačno matematički na sredini, a njen JU ima 8 PL i 9,10 UR, tako da sumnjam da ima neku težinu ako uopšte i radi...
DUH
DUH

Broj poruka : 890
Локација : Beograd
Datum upisa : 18.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

Negativni aspekti - Page 6 Empty Re: Negativni aspekti

Počalji  Tajna Sub Avg 08, 2009 6:38 pm

DUH ::
Tajna ::
U stvari ne, sad tek vidim da JU tacno kvadrira ekvidistans UR i PL, pa ti aspekti rade, ali je srecom dobar sa VE koja je dispozitor toga, pa se sto se toga tice sve dobro zavrsava.

Ukoliko se dobro sećam EKVIDISTANC radi samo tačno matematički na sredini, a njen JU ima 8 PL i 9,10 UR, tako da sumnjam da ima neku težinu ako uopšte i radi...

Slazem se da je diskutabilno koliko to radi uopste ali tacni ekvidistans je na 13*08' a njoj je JU na 12*53', tako da to jeste tacni ekvidistans jer je razlika 15'... i tu moras da das orbis bar 30'... jer nikad nije tacno u minut...
Tajna
Tajna

Broj poruka : 785
Godina : 49
Локација : Florida
Datum upisa : 27.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

Negativni aspekti - Page 6 Empty Re: Negativni aspekti

Počalji  Tajna Sub Avg 08, 2009 6:50 pm

-menora- ::Hvala ti Tajna flower

evo ti povratne , otac je umro iznenada, od srca u 63 god., inace profesionalni odbojkas (zdrav kao dren) i ja bih volela da umrem kao on (imao je osmeh na licu ...dosta brace i sestara njegovih umrlo od srca ) bio je jako ugledan covek (i danas ga zna "cela YU" starija garda ljudi...nedavno sam dozivela da je jedan covek zaplakao kada je cuo da sam njegova cerka ,bio je jako dobar covek,pomagao mnogima,mnogi se obogatili zahvaljujuci njemu ) ,ceo zivot direktor a imao je zadnjih 10 godina i uspesnu privatnu firmu ali je na kraju pukao(ostali su mu duzni mnogi i mi bi sada bili milioneri),pred kraj je poceo da pije i da brlja nesto ,mnogi me nerviraju kada to pominju jer kao da zaboravljaju sta je taj covek uradio sve-znaci na neki nacin kao da mu je na kraju stvarno narusen njegov ugled ...uzasno sam bila vezana za tatu, imali smo extra odnos,sa njim sam volela da pricam,da se konsultujem i to mi sada jakooo nedostaje,ucila sa sa njim i polozila zahvaljujuci njemu 4 ispita(on se vrati mrtav umoran sa posla a ja ga docekam i onda 5-6 sati uci sa mnom sve mi objasnjava,sazvace),jako je bio pametan covek,imao vizije i ostvarivao ih... najmanje 30 tak puta sam ga sanjala da je umro i jedva sam se ziva budila iz tih snova, tesko sam podnela njegovu smrt,i dan danas mi je tesko,kada je umro bila sam u Turskoj i nisam stigla na sahranu(moja starija sestra u Grckoj i nije stigla na sahranu ) ...

Put moga muzha je vrlo slican tatinom,bave se istim poslom i moj muz je isto vrlo rano postao direktor, ugledan,takodje jako dobar covek,svi ga vole,zna ga punooo ljudi ... odrastao je u normalnoj mozda malkice imucnijoj porodici od proseka u to vreme,majka mu je bila "funkcioner" (Mo90So), umrla je u snu kao moj tata od srca i imala sam isti tezak osecaj-volela sam je kao svoju majku ... i znaci i njemu kao mom tati moze da se desi da na kraju nesto zglajza uf Ne Daj Bozhe ...

Pa to aspekt i govori, pad sa polozaja, lose srce...i to u kasnijim godinama. On je umro u Jupiterovom periodu i to je taj Ju kao dipozitor SO... Kada sam rekla svadje sa ocem mislila sam na tvog muza, ne na tebe, mozda se nisam dobro izrazila. Po mom misljenu taj aspekt vise opisuje tvog muza ali i oca, pa mi kazi kako su se slagali tvoj otac i deda?
Nazalost i tvog muza ceka slicna sudbina kao oca, ne znam za smrt, ali ce doneti u kasnijim godima slabo zdravlje i takodje rusenje ugleda. SO 180 SA je tipican aspekt pada sa polozaja i loseg zavrsetka. Nazalost ali tako je, narocito sto dispozitor ne govori o popravci vec naprotiv naglasava pad, jer je JU u padu. Vidis umrla mu je majka, to je zbog toga sto taj aspekt ide preko 4-10, sto je i njegova 4-10 osa, brojeci od 7. Tebi je otislo na oca, a njemu na majku... Siromastvo je relativna stvar i to sam pomenula jer je to jedno od osnovnih znacenja tog aspekta pa kako mu ide preko tih kuca, pomislila sam, ali vidis nije tacno... Kakav je njegov odnos sa ocem bio dok je odrastao? Sta on misli o svom ocu? Da li je moguce da je to otislo na majku? Jel majka prakticno bila glava porodice...hm, zanimljivo.
Tajna
Tajna

Broj poruka : 785
Godina : 49
Локација : Florida
Datum upisa : 27.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

Negativni aspekti - Page 6 Empty Re: Negativni aspekti

Počalji  Tajna Sub Avg 08, 2009 6:56 pm

hajkula ::

Tvoj muz ima svoj horoskop. Slicnost postoji ali svako ima ,,svoj put,,.


Cudi me da ti kao Milekiceva prijateljica i sledbenica ne uzimas vise u obzir brojanje kuca, jer je on bio veliki pristalica toga... Slusala sam njegova predavanja u kojima je tvrdio da brojanjem kuca ne samo dolazi do apsolutne sudbine svih clanova porodice nego da moze reci i kako se zove kucni ljubimac. Ja se sa ovim potpuno slazem i mislim da bez obzira sto svako ima svoj horoskop iz horoskopa zene mozemo apsolutno i 100%-tno opisati sudbinu muza. Ukoliko sam ja omasila samo govori o nedostaku mog znanja ali ne i o tome da se to ne moze videti. Ispravi me ako sam te pogresno razumela.
Tajna
Tajna

Broj poruka : 785
Godina : 49
Локација : Florida
Datum upisa : 27.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

Negativni aspekti - Page 6 Empty Re: Negativni aspekti

Počalji  hajkula Sub Avg 08, 2009 11:28 pm

Tajna ::
hajkula ::

Tvoj muz ima svoj horoskop. Slicnost postoji ali svako ima ,,svoj put,,.


Cudi me da ti kao Milekiceva prijateljica i sledbenica ne uzimas vise u obzir brojanje kuca, jer je on bio veliki pristalica toga... Slusala sam njegova predavanja u kojima je tvrdio da brojanjem kuca ne samo dolazi do apsolutne sudbine svih clanova porodice nego da moze reci i kako se zove kucni ljubimac. Ja se sa ovim potpuno slazem i mislim da bez obzira sto svako ima svoj horoskop iz horoskopa zene mozemo apsolutno i 100%-tno opisati sudbinu muza. Ukoliko sam ja omasila samo govori o nedostaku mog znanja ali ne i o tome da se to ne moze videti. Ispravi me ako sam te pogresno razumela.

Da se razumemo, Goran i ja smo se samo par puta videli u zivo. Telefonom smo godinama, mnogo puta pricali, cesto i vise od sat, a nekoliko puta i po 2-3 sata. Pa se i prepirali, da ne kazem svadjali. On mi je na neki nacin uzor, mnogo sta sam od njega naucila, puno sam mu zahvalna, bio mi je izuzetno drag.
Dosta ljudi sam mu poslala, narocito kada imam teske slucajeve, pr. prijateljicu koja prosto nece da cuje drugo sem o bivsem muzu i da ce joj se pokajnicki vratiti... Uradio joj je horoskop za neku sicu i njenoj sestri gratis i sa njenom sestrom je satima pricao i rekao joj da mu se uvek javi... Moja prijateljica je iz njegovih reci shvatila da ce joj se muz pokajnicki vratiti a ja sam znala da za to nema sanse kao i da joj Goran to sigurno ne bi rekao. Ona je u to vreme vozila pancevackim mostom suprotnom trakom sa svoje dvoje dece u kolima... bila sam ocajna sto ne moze da se prizove pameti. Jedino je Goran umirio, rekavsi joj detalje koje ja nisam mogla da znam i skrenuvsi joj paznju na neke druge stvari. Mene poslusala - ne bi, a tada je ocekivala maltene da joj ubajam da joj se muz vrati, cak je isla dotleotprilike, da mogu a necu (Shocked ). Par godina kasnije, pricamo o Goranu i ona kaze, zamisli, video je dedinu kucu u Vrcinu, opisao potok kraj kuce, ... da li je omanuo za muza... rekao je da ce imati jos 2 dece.... na sta njena sestra kaze, izvini a kada ti je rekao da ce se vratiti? ni njena sestra nije smela da je razuverava jer je dugo bila kao opsednuta, srljala je, dovodila se u opasnost... Goranu sam slala prijatelje, poznanike sa kojima nisam uspevala da izadjem na kraj jer zadrto se uhvate jednog pa ton komunikacije vodi ka svadji, ljude koji imaju novac i vidim da im treba astrolog koga privatno ne poznaju.
Vidi, sve to stoji ali Goran nije bio fatalista u smislu da cementira sudbinu. To da moze reci kako se zove kucni ljubimac, da, kada uhvati nit, kada se poklopi trenutak, natalni horoskop i tranziti... kada natus nesto snazno zivi, ali nije mogao u svakom horoskopu da vidi sa sigurnoscu da li osoba ima kucnog ljubimca a kamoli kako se zove sto je i ne bitno, naravno. I on u zivotu ne bi rekao, tvoj muz ce tresnuti. Ne bi rekao neku losu fatalisticku prognozu, nema sanse da bi. Trazio bi podatke za muza i dao savet ka cemu da tezi, opisivao ambijente koji mu odgovaraju i stite zivot. Kitio bi planete, usmeravao, gurao u ambijente... ali ni kada nije tako rekao niti bi, tresnuce, jer on nije bio vesnik nesrece, nego samo bedni (jadni, nesrecni, kako je govorio) astrolog, koji trazi resenje horoskopa.
I ne znam odakle ti zakljucak da ja ne uzimam u obzir ,,vrtesku,, tj brojanje kuca? Sto se ne slazem sa tvojom prognozom? Sto se ne slazem da je moguce da dve osobe makar otac i muz, mogu da budu 100% isti i da imaju istu sudbinu?
hajkula
hajkula

Broj poruka : 431
Datum upisa : 19.02.2009

Nazad na vrh Ići dole

Negativni aspekti - Page 6 Empty Re: Negativni aspekti

Počalji  Tajna Ned Avg 09, 2009 12:13 am

hajkula ::
Tajna ::
hajkula ::

Tvoj muz ima svoj horoskop. Slicnost postoji ali svako ima ,,svoj put,,.


Cudi me da ti kao Milekiceva prijateljica i sledbenica ne uzimas vise u obzir brojanje kuca, jer je on bio veliki pristalica toga... Slusala sam njegova predavanja u kojima je tvrdio da brojanjem kuca ne samo dolazi do apsolutne sudbine svih clanova porodice nego da moze reci i kako se zove kucni ljubimac. Ja se sa ovim potpuno slazem i mislim da bez obzira sto svako ima svoj horoskop iz horoskopa zene mozemo apsolutno i 100%-tno opisati sudbinu muza. Ukoliko sam ja omasila samo govori o nedostaku mog znanja ali ne i o tome da se to ne moze videti. Ispravi me ako sam te pogresno razumela.

Da se razumemo, Goran i ja smo se samo par puta videli u zivo. Telefonom smo godinama, mnogo puta pricali, cesto i vise od sat, a nekoliko puta i po 2-3 sata. Pa se i prepirali, da ne kazem svadjali. On mi je na neki nacin uzor, mnogo sta sam od njega naucila, puno sam mu zahvalna, bio mi je izuzetno drag.
Dosta ljudi sam mu poslala, narocito kada imam teske slucajeve, pr. prijateljicu koja prosto nece da cuje drugo sem o bivsem muzu i da ce joj se pokajnicki vratiti... Uradio joj je horoskop za neku sicu i njenoj sestri gratis i sa njenom sestrom je satima pricao i rekao joj da mu se uvek javi... Moja prijateljica je iz njegovih reci shvatila da ce joj se muz pokajnicki vratiti a ja sam znala da za to nema sanse kao i da joj Goran to sigurno ne bi rekao. Ona je u to vreme vozila pancevackim mostom suprotnom trakom sa svoje dvoje dece u kolima... bila sam ocajna sto ne moze da se prizove pameti. Jedino je Goran umirio, rekavsi joj detalje koje ja nisam mogla da znam i skrenuvsi joj paznju na neke druge stvari. Mene poslusala - ne bi, a tada je ocekivala maltene da joj ubajam da joj se muz vrati, cak je isla dotleotprilike, da mogu a necu (Shocked ). Par godina kasnije, pricamo o Goranu i ona kaze, zamisli, video je dedinu kucu u Vrcinu, opisao potok kraj kuce, ... da li je omanuo za muza... rekao je da ce imati jos 2 dece.... na sta njena sestra kaze, izvini a kada ti je rekao da ce se vratiti? ni njena sestra nije smela da je razuverava jer je dugo bila kao opsednuta, srljala je, dovodila se u opasnost... Goranu sam slala prijatelje, poznanike sa kojima nisam uspevala da izadjem na kraj jer zadrto se uhvate jednog pa ton komunikacije vodi ka svadji, ljude koji imaju novac i vidim da im treba astrolog koga privatno ne poznaju.
Vidi, sve to stoji ali Goran nije bio fatalista u smislu da cementira sudbinu. To da moze reci kako se zove kucni ljubimac, da, kada uhvati nit, kada se poklopi trenutak, natalni horoskop i tranziti... kada natus nesto snazno zivi, ali nije mogao u svakom horoskopu da vidi sa sigurnoscu da li osoba ima kucnog ljubimca a kamoli kako se zove sto je i ne bitno, naravno. I on u zivotu ne bi rekao, tvoj muz ce tresnuti. Ne bi rekao neku losu fatalisticku prognozu, nema sanse da bi. Trazio bi podatke za muza i dao savet ka cemu da tezi, opisivao ambijente koji mu odgovaraju i stite zivot. Kitio bi planete, usmeravao, gurao u ambijente... ali ni kada nije tako rekao niti bi, tresnuce, jer on nije bio vesnik nesrece, nego samo bedni (jadni, nesrecni, kako je govorio) astrolog, koji trazi resenje horoskopa.
I ne znam odakle ti zakljucak da ja ne uzimam u obzir ,,vrtesku,, tj brojanje kuca? Sto se ne slazem sa tvojom prognozom? Sto se ne slazem da je moguce da dve osobe makar otac i muz, mogu da budu 100% isti i da imaju istu sudbinu?

Nisam ni tvrdila da se ti ne koristis vrtesku zato sam i rekla da me ispravis, samo mi se tako ucinilo iz izjave koju sam navela. Ne zvuci mi logicno da neko ko koristi vrtesku kaze "Tvoj muz ima svoj horoskop.", pa je post koji si citirala odraz iznenadjenja tvojom izjavom.

Drugo nisam ni rekla da su osobe potpuno iste, vec da nose istu pricu u jednom elementu, odnosno aspektu. Pa ne postoje dve osobe sa 100% istom sudbinom na svetu a ne u istoj porodici. To je apsurd i pogresno si razumela ako si to pomislila, ali da se taj aspekt, koji govori o padu i gubitku polozaja, odnosi u njenom slucaju i na oca i na muza, mislim i dalje.

Sto se tice neslaganja sa mojom prognozom zbog toga smo valjda ovde - da cujemo druga misljenja, te u tome ne vidim nikakvu povezanost sa ovim sto sam prokomentarisala. Citirala sam samo tu recenicu bas iz razloga da se ne pomisli da ima veze sa tvojim daljim izlaganjem.
Da li se tebi svidja ili ne svidja moj nacin rada je TVOJ ugao, tako da to mene ne pogadja i ono sto sam zakljucila, u ovom slucaju pogresno, o tvom pristupu vrtesci, nema nikakve veze sa tim koliko se ti slazes ili ne slazes sa mojim tumacenjem.
Vec sam ranije videla nase neslaganje po razlicitim pitanjima cak sam se pozvala na nase uporedne aspekte jednom prilikom, tako da tvoje neslaganje sa mojim prognozama nije izazvalo nikakvu reakciju kod mene - ocekivano je.
Tajna
Tajna

Broj poruka : 785
Godina : 49
Локација : Florida
Datum upisa : 27.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

Negativni aspekti - Page 6 Empty Re: Negativni aspekti

Počalji  Tajna Ned Avg 09, 2009 12:27 am

Meni je stvarno zapanjujuce da ljudi koji su odlucili da se bave astrologijom nisu spremni da cuju i za nedostake njihovog horoskopa. Pored lepih stvari u zivotu, sretacemo se i sa problemima. Zasto je onda tabu reci nekom nesto lose? Sto neko pita ako nece da cuje? Astrologija ima za cilj predvidjanje buducnosti a ne njeno ulepsavanje ili doterivanje. Duh je vec pisao o tome i ja necu previse da tupim. Ja u astologiji ne vidim izlaz iz problema ili nacine da probleme izbegnem, ja tome fatalisticki prilazim. Astrologija nam moze pomoci utoliko da nam da vreme da se pripremimo za los ili dobar period i da saznamo buducnost iz ciste znatizelje ili drugog poriva. Mi nismo psihijatri i ljudi ne dolaze kod nas da bi mi lecili njihove zivote. Ne mislim ni ja da treba sve reci ali uvijati u lepa pakovanja ruznu istinu narocito medju kolegama nema nikakvog smisla. Cilj je valjda doci do istine a ne do lepe istine, jer istina je jedna a lepi ili ruzni su dozivljaji iste!
Tajna
Tajna

Broj poruka : 785
Godina : 49
Локација : Florida
Datum upisa : 27.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

Negativni aspekti - Page 6 Empty Re: Negativni aspekti

Počalji  -menora- Ned Avg 09, 2009 12:37 am

Tajna ::
-menora- ::Hvala ti Tajna flower

evo ti povratne , otac je umro iznenada, od srca u 63 god., inace profesionalni odbojkas (zdrav kao dren) i ja bih volela da umrem kao on (imao je osmeh na licu ...dosta brace i sestara njegovih umrlo od srca ) bio je jako ugledan covek (i danas ga zna "cela YU" starija garda ljudi...nedavno sam dozivela da je jedan covek zaplakao kada je cuo da sam njegova cerka ,bio je jako dobar covek,pomagao mnogima,mnogi se obogatili zahvaljujuci njemu ) ,ceo zivot direktor a imao je zadnjih 10 godina i uspesnu privatnu firmu ali je na kraju pukao(ostali su mu duzni mnogi i mi bi sada bili milioneri),pred kraj je poceo da pije i da brlja nesto ,mnogi me nerviraju kada to pominju jer kao da zaboravljaju sta je taj covek uradio sve-znaci na neki nacin kao da mu je na kraju stvarno narusen njegov ugled ...uzasno sam bila vezana za tatu, imali smo extra odnos,sa njim sam volela da pricam,da se konsultujem i to mi sada jakooo nedostaje,ucila sa sa njim i polozila zahvaljujuci njemu 4 ispita(on se vrati mrtav umoran sa posla a ja ga docekam i onda 5-6 sati uci sa mnom sve mi objasnjava,sazvace),jako je bio pametan covek,imao vizije i ostvarivao ih... najmanje 30 tak puta sam ga sanjala da je umro i jedva sam se ziva budila iz tih snova, tesko sam podnela njegovu smrt,i dan danas mi je tesko,kada je umro bila sam u Turskoj i nisam stigla na sahranu(moja starija sestra u Grckoj i nije stigla na sahranu ) ...

Put moga muzha je vrlo slican tatinom,bave se istim poslom i moj muz je isto vrlo rano postao direktor, ugledan,takodje jako dobar covek,svi ga vole,zna ga punooo ljudi ... odrastao je u normalnoj mozda malkice imucnijoj porodici od proseka u to vreme,majka mu je bila "funkcioner" (Mo90So), umrla je u snu kao moj tata od srca i imala sam isti tezak osecaj-volela sam je kao svoju majku ... i znaci i njemu kao mom tati moze da se desi da na kraju nesto zglajza uf Ne Daj Bozhe ...

Pa to aspekt i govori, pad sa polozaja, lose srce...i to u kasnijim godinama. On je umro u Jupiterovom periodu i to je taj Ju kao dipozitor SO... Kada sam rekla svadje sa ocem mislila sam na tvog muza, ne na tebe, mozda se nisam dobro izrazila. Po mom misljenu taj aspekt vise opisuje tvog muza ali i oca, pa mi kazi kako su se slagali tvoj otac i deda?
Nazalost i tvog muza ceka slicna sudbina kao oca, ne znam za smrt, ali ce doneti u kasnijim godima slabo zdravlje i takodje rusenje ugleda. SO 180 SA je tipican aspekt pada sa polozaja i loseg zavrsetka. Nazalost ali tako je, narocito sto dispozitor ne govori o popravci vec naprotiv naglasava pad, jer je JU u padu. Vidis umrla mu je majka, to je zbog toga sto taj aspekt ide preko 4-10, sto je i njegova 4-10 osa, brojeci od 7. Tebi je otislo na oca, a njemu na majku... Siromastvo je relativna stvar i to sam pomenula jer je to jedno od osnovnih znacenja tog aspekta pa kako mu ide preko tih kuca, pomislila sam, ali vidis nije tacno... Kakav je njegov odnos sa ocem bio dok je odrastao? Sta on misli o svom ocu? Da li je moguce da je to otislo na majku? Jel majka prakticno bila glava porodice...hm, zanimljivo.

Moj tata i njegov otac su se lepo slagali koliko ja znam i moj otac je jako i licio na dedu i fizicki i ovako karakterno(to je iz prica koje su mi pricali jer deda je umro kada sam ja imala 6 godina ...

moj miuz kaze da je imao dobar odnos ali iz prica koje mi je pricala njegova pokojna majka(koja jedina osoba na ovome svetu za koju je moj muz vezan) rekla bih da nije bas tako -otac mu tezak,samoziv covek koga ja zamalo nisam par puta ubila jer je maltretirao psihicki njegovu majku itd ... da majka je bila glava porodice,zaradjivala vise od oca,dobila stan itd...i moj muzh ima neke karakteristike oca koje ne volim ...i mnogi astrolozi su me pitali da li je moj otac bio neki tezak i monstruozan tip-ne naprotiv bio je najbolji,najnezniji,najosetljiviji,najplemenitiji i covek sa najvise strpljenja koga ja znam
-menora-
-menora-

Broj poruka : 181
Godina : 51
Datum upisa : 27.10.2008

Nazad na vrh Ići dole

Negativni aspekti - Page 6 Empty Re: Negativni aspekti

Počalji  -menora- Ned Avg 09, 2009 12:40 am

ljudi meni uopste ne smeta ako je nesto lose Bozhe moj lose je ... sta da se radi ...jedino sto ne volim puno da cackam oko toga ako mora da se desi desice se Very Happy
-menora-
-menora-

Broj poruka : 181
Godina : 51
Datum upisa : 27.10.2008

Nazad na vrh Ići dole

Negativni aspekti - Page 6 Empty Re: Negativni aspekti

Počalji  DUH Ned Avg 09, 2009 12:57 am

[quote="hajkula"]

Milja Vjanović je stalno pričakla da zna kako i kada će umreti, čak je jednom na TV rekla, zamislite kako je meni kada znam kako i kada ću umreti, ako to nije cementiranje, ja ne znam šta je a svi znamo je bila učenik Mileta Dupora.
DUH
DUH

Broj poruka : 890
Локација : Beograd
Datum upisa : 18.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

Negativni aspekti - Page 6 Empty Re: Negativni aspekti

Počalji  DUH Ned Avg 09, 2009 1:05 am

-menora- ::ljudi meni uopste ne smeta ako je nesto lose Bozhe moj lose je ... sta da se radi ...jedino sto ne volim puno da cackam oko toga ako mora da se desi desice se Very Happy

Ma problem je što mnogi iz meni nepoznatog razloga misle da život treba da bude lak a da su loša dogadjanja neka odstupanja, medjutim život je zbir loših i dobrih stvari i ne možemo izbeći ni jedne ni druge ma koliko se trudili jer čak i da se nama ništa posebno loše ne desi onda će desti nekom nama bliskom, zato je bolje pripremiti se na loše pa je sve dobro što doživimo još veće, slično skromnosti, iskreno skroman čovek biće zadovoljan i paklom cigara koju dobije ili prijatnom pričom sa dragom osobom a što više pčekujemo od života veća su i razočarenja a pogotovo ne treba unapred brinuti iako je to ponekad teško ali se bar treba truditi.... a Menora je izgleda ovo shvatila...
DUH
DUH

Broj poruka : 890
Локација : Beograd
Datum upisa : 18.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

Negativni aspekti - Page 6 Empty Re: Negativni aspekti

Počalji  hajkula Ned Avg 09, 2009 1:25 am

-menora- ::
Tajna ::
Nazalost i tvog muza ceka slicna sudbina kao oca, ne znam za smrt, ali ce doneti u kasnijim godima slabo zdravlje i takodje rusenje ugleda. SO 180 SA je tipican aspekt pada sa polozaja i loseg zavrsetka. Nazalost ali tako je, narocito sto dispozitor ne govori o popravci vec naprotiv naglasava pad, jer je JU u padu. Vidis umrla mu je majka, to je zbog toga sto taj aspekt ide preko 4-10, sto je i njegova 4-10 osa, brojeci od 7. Tebi je otislo na oca, a njemu na majku... Siromastvo je relativna stvar i to sam pomenula jer je to jedno od osnovnih znacenja tog aspekta pa kako mu ide preko tih kuca, pomislila sam, ali vidis nije tacno... Kakav je njegov odnos sa ocem bio dok je odrastao? Sta on misli o svom ocu? Da li je moguce da je to otislo na majku? Jel majka prakticno bila glava porodice...hm, zanimljivo.

Moj tata i njegov otac su se lepo slagali koliko ja znam i moj otac je jako i licio na dedu i fizicki i ovako karakterno(to je iz prica koje su mi pricali jer deda je umro kada sam ja imala 6 godina ...

moj miuz kaze da je imao dobar odnos ali iz prica koje mi je pricala njegova pokojna majka(koja jedina osoba na ovome svetu za koju je moj muz vezan) rekla bih da nije bas tako -otac mu tezak,samoziv covek koga ja zamalo nisam par puta ubila jer je maltretirao psihicki njegovu majku itd ... da majka je bila glava porodice,zaradjivala vise od oca,dobila stan itd...i moj muzh ima neke karakteristike oca koje ne volim ...i mnogi astrolozi su me pitali da li je moj otac bio neki tezak i monstruozan tip-ne naprotiv bio je najbolji,najnezniji,najosetljiviji,najplemenitiji i covek sa najvise strpljenja koga ja znam

Vidis, ovo su neke nijanse, a veoma bitni detalji zbog kojih ne mogu da stavim znak jednakosti izmedju sudbine njenog oca i njenog muza. Slicnosti postoje ali u cemu? Koliko?
hajkula
hajkula

Broj poruka : 431
Datum upisa : 19.02.2009

Nazad na vrh Ići dole

Negativni aspekti - Page 6 Empty Re: Negativni aspekti

Počalji  DUH Ned Avg 09, 2009 1:30 am

hajkula ::[

Vidis, ovo su neke nijanse, a veoma bitni detalji zbog kojih ne mogu da stavim znak jednakosti izmedju sudbine njenog oca i njenog muza. Slicnosti postoje ali u cemu? Koliko?

NEMA SLUČAJNOSTI IMA POGREŠNOG TUMAČENJA ČAK I KOD VELIKANA KAO MILE DUPOR
DUH
DUH

Broj poruka : 890
Локација : Beograd
Datum upisa : 18.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

Negativni aspekti - Page 6 Empty Re: Negativni aspekti

Počalji  hajkula Ned Avg 09, 2009 1:33 am

DUH ::
hajkula ::[

Vidis, ovo su neke nijanse, a veoma bitni detalji zbog kojih ne mogu da stavim znak jednakosti izmedju sudbine njenog oca i njenog muza. Slicnosti postoje ali u cemu? Koliko?

NEMA SLUČAJNOSTI IMA POGREŠNOG TUMAČENJA ČAK I KOD VELIKANA KAO MILE DUPOR

A gde ja pisem slucajnosti?
hajkula
hajkula

Broj poruka : 431
Datum upisa : 19.02.2009

Nazad na vrh Ići dole

Negativni aspekti - Page 6 Empty Re: Negativni aspekti

Počalji  DUH Ned Avg 09, 2009 1:38 am

hajkula ::
Vidis, ovo su neke nijanse, a veoma bitni detalji zbog kojih ne mogu da stavim znak jednakosti izmedju sudbine njenog oca i njenog muza. Slicnosti postoje ali u cemu? Koliko?

IZVINI POGREŠNO SAM PROČITAO I BRZOPLETO ODGOVORIO, NISU MI NEKI DANI ZA KONCENTRACIJU ZATI SLABO PIŠEM, IZGLEDA DA SAM U 3 FAZI RETROGRADNE VENERE KADA SE POVLAČIM U SEBE, PA VALJDA I OTUD SLABA KONCENTRACIJE PLUS TRANZIT sa KROZ 1 POLJE
DUH
DUH

Broj poruka : 890
Локација : Beograd
Datum upisa : 18.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

Negativni aspekti - Page 6 Empty Re: Negativni aspekti

Počalji  Astrotanja Ned Avg 09, 2009 2:43 am

DUH ::
-menora- ::ljudi meni uopste ne smeta ako je nesto lose Bozhe moj lose je ... sta da se radi ...jedino sto ne volim puno da cackam oko toga ako mora da se desi desice se Very Happy

Ma problem je što mnogi iz meni nepoznatog razloga misle da život treba da bude lak a da su loša dogadjanja neka odstupanja, medjutim život je zbir loših i dobrih stvari i ne možemo izbeći ni jedne ni druge ma koliko se trudili jer čak i da se nama ništa posebno loše ne desi onda će desti nekom nama bliskom, zato je bolje pripremiti se na loše pa je sve dobro što doživimo još veće, slično skromnosti, iskreno skroman čovek biće zadovoljan i paklom cigara koju dobije ili prijatnom pričom sa dragom osobom a što više pčekujemo od života veća su i razočarenja a pogotovo ne treba unapred brinuti iako je to ponekad teško ali se bar treba truditi.... a Menora je izgleda ovo shvatila...



Duše, ovo tvoje razmišljenje mi je jako blisko, ali jako malo ljudi koji se tako odnose prema događanjima u svom žviotu . više je onih koji koji mi da samo dobro njima sleduje i ne mire se sa lošim periodima, ili lošim događanjima, jer očekivanju su velika, ili apetiti često ogromni, ali i osećaj zadovoljstva slabo prisutan, a često i neprisutan. Čak i onda kada bi trebali biti zadovoljni koliko toga imaju, oni to ni ne primećuju. Mnogi sami sebe koče preteranom brigom i strahom da im se nešto loše ne desi, pa gube energiju na to i nesvesno prizivaju probleme.
Astrotanja
Astrotanja

Broj poruka : 4245
Godina : 58
Datum upisa : 22.10.2008

http://www.astrotanja.rs

Nazad na vrh Ići dole

Negativni aspekti - Page 6 Empty Re: Negativni aspekti

Počalji  hajkula Ned Avg 09, 2009 4:40 am

Astrotanja ::
Duše, ovo tvoje razmišljenje mi je jako blisko, ali jako malo ljudi koji se tako odnose prema događanjima u svom žviotu . više je onih koji koji mi da samo dobro njima sleduje i ne mire se sa lošim periodima, ili lošim događanjima, jer očekivanju su velika, ili apetiti često ogromni, ali i osećaj zadovoljstva slabo prisutan, a često i neprisutan. Čak i onda kada bi trebali biti zadovoljni koliko toga imaju, oni to ni ne primećuju. Mnogi sami sebe koče preteranom brigom i strahom da im se nešto loše ne desi, pa gube energiju na to i nesvesno prizivaju probleme.

Sve stoji sto si napisala. Mnogi su zaista skloni samopovladjivanju a ima ih koji su prema sebi prestrogi. A u ovo dole sto si napisala a sto sam obojila umem da se uvalim, prepoznala sam se.
Posto imam iskustvo gde se aspekti razlicito manifestuju a poznata mi je i moc sugestije, vrlo sam oprezna u tumacenju.
Duh mi je pricao o sestri koja je napravila pozar u svojoj sobi. Njemu, cesme cure... U sestrinom horoskopu ima simbolike pozara a u njegovom je voda. Ziveli su u istom stanu, odrasli u istoj porodici. Istu porodicu su razlicito dozivljavali. Ako uporedim mene i hm... mog bivseg muza u horoskopima svoje dece... Evo na primer, opis oca, kod sina je sunce u strelcu 0 saturn i 0 uran pa kvadrat jupiter i mars. Kod cerke je lepo sunce u lavu u sekstilu sa marsom. To je jedna ista osoba a njegovu tamnu stranu je vise cerka upoznala.
hajkula
hajkula

Broj poruka : 431
Datum upisa : 19.02.2009

Nazad na vrh Ići dole

Negativni aspekti - Page 6 Empty Re: Negativni aspekti

Počalji  Tajna Ned Avg 09, 2009 7:50 am

-menora- ::ljudi meni uopste ne smeta ako je nesto lose Bozhe moj lose je ... sta da se radi ...jedino sto ne volim puno da cackam oko toga ako mora da se desi desice se Very Happy

Nisam ni mislila na tebe, ti si odreagovala i vise nego pozitivno i spremno na svaku saradnju. Hvala na odgovorima, dacu ti repliku na to kasnije. Nisam mislila ni na koga konkretno kada sam napisala sto sam napisala, samo sam do sada vise puta osetila krtiku izmedju redova u odnosu na moje zakljucke, tipa :

I on u zivotu ne bi rekao, tvoj muz ce tresnuti. Ne bi rekao neku losu fatalisticku prognozu, nema sanse da bi. Trazio bi podatke za muza i dao savet ka cemu da tezi, opisivao ambijente koji mu odgovaraju i stite zivot. Kitio bi planete, usmeravao, gurao u ambijente... ali ni kada nije tako rekao niti bi, tresnuce, jer on nije bio vesnik nesrece, nego samo bedni (jadni, nesrecni, kako je govorio) astrolog, koji trazi resenje horoskopa.

To nije bio ni prvi ni jedini put. Ja u startu priznajem da sam mozda u krivu i sve sto sam ikada napisala sam potkrepila astroloskom simbolikom. Ne tvrdim da znam niti da sam u pravu, samo dajem MOJE ASTROLOSKO VIDJENJE a samim tim sto je potkrepljeno planetama i polozajima, volela bih da ako je kritikovano bude kritikovano sa isto tako astroloski potkrepljenim materijalom, a ne moralnom pozadinom tipa da li je u redu tako nesto reci.
Ja volim da pricam sa drugim astrolozima bas zato sto mislim da je u toj situaciji u redu reci sta mislis ako za to ima astrolosko pokrice. Ne mora biti ispravno vazno je samo izneti put kojim si do tog zakljucka dosao.
Kako o moralu ne treba raspravljati jer varira od osobe do osobe, od sada cu takve moralne kritike ignorisati. Mi nismo na etickom i moralnom forumu vec na astroloskom i ako ovde bivam kritikovana ili indirektno kritikovana zbog etike a pri tome osoba koja kritikuje ne daje astrolosko pokrice za kritiku, onda je to po mom misljenju uvid koji treba zanemariti.
Sa jednog foruma sam vec bila izbacena jer se takodje govorilo o moralu. Mozda sam ja pomerena moralno, prihvatam i tu mogucnost, ali ako sa kolegama ne mogu da pricam otvoreno o vidjenjima aspekata i njihovih manifestacija, sa kim mogu?
A sto se morala i etike tice mislim da je pod vladavinom Jupitera, (i ako su pojedini i to stavili pod znak pitanja) a ja ako nesto imam dobro postavljeno u horoskopu to je Jupiter (jak je pozicijom i ima samo dobre aspekte) i nikada mi u realnom zivotu od strane ljudi iz mog okruzenja nije ukazivano da svoje moralne i eticke principe treba da preispitam, sve dok do skora nisam pocela da posecujem forume koji se bave astrologijom. Ja sam nekako verovala, a izgleda da sam pogresila, da je krug astrologa upravo skup ljudi sirokih shvatanja gde je dozvoljeno reci sta mislis i biti slobodan i otvoren za sve - dobro i lose. Pa to je odlika Urana, koji je takodje jedna od dobro postavljenih planeta u mom horoskopu. Da sam kritikovana za strpljenje ili takt razumela bih (jer mi je Saturn mizeran a Mars naglasen sa ne bas dobrim zavrsetkom), cak bi se i izvinila, ali u slobodu govora i moral mi molim vas ne dirajte!
Tajna
Tajna

Broj poruka : 785
Godina : 49
Локација : Florida
Datum upisa : 27.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

Negativni aspekti - Page 6 Empty Re: Negativni aspekti

Počalji  -menora- Ned Avg 09, 2009 8:53 am

hajkula ::
-menora- ::
Put moga muzha je vrlo slican tatinom,bave se istim poslom i moj muz je isto vrlo rano postao direktor, ugledan,takodje jako dobar covek,svi ga vole,zna ga punooo ljudi ... odrastao je u normalnoj mozda malkice imucnijoj porodici od proseka u to vreme,majka mu je bila "funkcioner" (Mo90So), umrla je u snu kao moj tata od srca i imala sam isti tezak osecaj-volela sam je kao svoju majku ... i znaci i njemu kao mom tati moze da se desi da na kraju nesto zglajza uf Ne Daj Bozhe ...

odakle ti ovo, Mo90So, mama funkcioner? ne ide to ... ja sam ti veciti pocetnik u astrologiji Laughing
Tvoj muz ima svoj horoskop. Slicnost postoji ali svako ima ,,svoj put,,. Tvoj tata je bio odbojkas, to je ta opozicija sunca i saturna, imas sliku dve ekipe na terenu, a oslikan udarac je cekic... Saturn je nezgodan u politici, imao je istaknutog i Onanzis ali se on nije bavio politikom. Ta opozicija daje ambiciju, sunce u strelcu i saturn u blizancima, obrazovanje. I tvoj tata je imao svoj horoskop. U tvom horoskopu je prikazan kako si ga ti videla i kako ga dozivljavas.
Sto se tvog muza tice, promene koje ti dozivljavas su promene ,,njegovih vrednosti,, verovatno kroz njegov posao. Ne bavi se politikom.
Svi moramo da ,,otputujemo,, na neki nacin, tvoj tata je na lep nacin. Jupiter u 12 je dobar polozaj za jupiter i on svakako daje zastitu. U jarcu je u padu, sto znaci da, je tvoj tata bio posten covek, nije se obogatio jer je ziveo u zemlji na brdovitom balkanu i video sve siromasne, gladne, bolesne, i sa njima saosecao i mnogima pomogao. Bio je hrabar covek, jupiter 60 mars, mars je njegova slika u mladosti. Znaci, jupiter u jarcu su cesto posteni ljudi koji su bili blizu velikih para ali zbog svog postenja nisu se obogatili. Ko se obogatio u Srbiji, sa Jupiterom u jarcu, obogatio se na tudje lose. Iz tog razloga mnogi odlaze u inostranstvo, i moj tata je ali tamo zive dostojno, jer su moralni... pa moj tata kada je primio prvu platu, pa video odbitak za crkveni porez, ode kod sefa i kaze, (ja) ortodoks... svi okolo ga gledaju prenerazeno, sef da nalog blagajni i vrate mu novac... taj porez mu vise nisu odbijali, a vec posle tri meseca je napredovao, pa ponovo ... Pitao ga nadredjeni da li zeli da uplacuje za pravoslavnu crkvu, odgovorio mu je da je to njegova privatna, licna stvar. Jupiter u jarcu solidarise se sa nizim slojevima i kada je covek hrabar, ukazuje na zlo licnim primerom.
U Srbiji, u siromasnoj domovini, posten covek ne postaje bogat (mada moj otac ima horoskop kapitaliste i mnogo je zaradjivao i trosio, davao) a u inostranstvu postenje i moral mu pomazu da napreduje...

Sta da ti kazem? To sto nisi bila u mogucnosti da dodjes na sahranu, to je na neki nacin dobro, ostao ti je u secanju onakav kakav je bio za zivota, prizor sahrane se obicno pamti toliko da mnoge slike dok je bio ziv, pokrije. Meni je dugo, dugo, kada pomislim na baku, iskakala slika nje u sanduku... pa tek onda uz napor bih prizvala ranije prizore, slike, scene nje za zivota.

Turska se vidi kroz simboliku bika i skorpiona a Grcku cesto vidim i u simbolici jarca, mada znam da je devica.

Hvala ti puno Hajkula , juce bejah jako umorna pa ti ne odgovorih ... da da upravo je moj tata bio takav kako si ga opisala kroz Ju -posten i moralan do bola,delio je sve sa svima, pomagao je svima -doduse najvise sirotinji (a mnogi su se abnormalno obogatili),a sa druge strane on je covek bio toliko skroman,nista mu nije trebalo, nego malo hleba i mleka da udrobi -velika kontradiktornost, imao je po meni osobine "sveca" bez preterivanja ... i jako volim tog mog "napacenog juptera" iako eto njemu nije tu dobro ja ga volim takvog i ne bih volela da je drugaciji flower ... taj Ju je prema sebi strog, sebican, hoce da uskrati sebi jer i nema velike zahteve ali zato kada oseti nekoga da je ugrozen da mu nesto treba onda nesebicno daje -tako nekako radi Ju u jarcu po meni

isto kao i moj tata i moj muz je imao milion prilika da se obogati (tokom 90 tih) ama prstom nije trebao da takne, sami su mu ljudi nudili pare (hahahha pa na jednom kamionu je mogao da zaradi pola stana) ,stanove, kuce, sta sve ne ali NE on nikada nije to prihvatao ...i svi direktori oko njega su abnormalno obogatili jedino on NE ...ali i moj muz i ja imamao isti stav po tom pitanju - biti cist ,neokaljan,posten i dobar covek je najvece bogatsvo flower
-menora-
-menora-

Broj poruka : 181
Godina : 51
Datum upisa : 27.10.2008

Nazad na vrh Ići dole

Negativni aspekti - Page 6 Empty Re: Negativni aspekti

Počalji  -menora- Ned Avg 09, 2009 9:16 am

DUH ::
-menora- ::ljudi meni uopste ne smeta ako je nesto lose Bozhe moj lose je ... sta da se radi ...jedino sto ne volim puno da cackam oko toga ako mora da se desi desice se Very Happy

Ma problem je što mnogi iz meni nepoznatog razloga misle da život treba da bude lak a da su loša dogadjanja neka odstupanja, medjutim život je zbir loših i dobrih stvari i ne možemo izbeći ni jedne ni druge ma koliko se trudili jer čak i da se nama ništa posebno loše ne desi onda će desti nekom nama bliskom, zato je bolje pripremiti se na loše pa je sve dobro što doživimo još veće, slično skromnosti, iskreno skroman čovek biće zadovoljan i paklom cigara koju dobije ili prijatnom pričom sa dragom osobom a što više pčekujemo od života veća su i razočarenja a pogotovo ne treba unapred brinuti iako je to ponekad teško ali se bar treba truditi.... a Menora je izgleda ovo shvatila...

e bravo Duse, ne zivot nije bajka i ne moze da bude, mislim pa bilo bi ljudi dosadno , ja se licno najbolje osecam kada imam neki problem i resavam ga jer tada moras ukljuciti sebe celog,dati sve od sebe,tada se osecas zivim valjda ... astrologija mi i pomaze tako jer mi udahne svesnost i razumevanje nekakvih losih aspekata, dogadjaja, okolnosti i meni jeste lakse ... ali ne volim fatalizam,ne volim da se cacka oko negativnih stvari, ja ignorisem sve to i zaboravim pa sta bude bice Very Happy (recimo znam da se meni moze desiti nesto negativno u inostranstvu i bole me uvo za to ja lepo svaki vikend idem u Madjarsku i tamo uzivam a dokle briga me bas afro ...)
-menora-
-menora-

Broj poruka : 181
Godina : 51
Datum upisa : 27.10.2008

Nazad na vrh Ići dole

Negativni aspekti - Page 6 Empty Re: Negativni aspekti

Počalji  DUH Ned Avg 09, 2009 12:49 pm

Što kaže Hajkula, Strelac bi da bude dobar sa obe zavadjene strane i slažem se sa tim, recimo kada moja majka nije razgovarala sa bratom (moj ujak) meni to nije bio razlog da ne odem kod ujaka a i pokušavao sam da ih pomirim. No, to nije bitno, više mi je služilo kao uvod jer čitam i ne vidim gde je problem.

Tajna pominje moral i etiku i evidentno je u pravu, svi astrolozi su se složili samo oko SMRTI, odnosno o bilo čijoj smrti, pogotovo samog vlasnika horoskopa ne treba da se priča, sve ostalo je po volji astrologa i njegovoj proceni. Mislim nigde nisam pročitao, da ne treba pričati o razvodu, o problematičnoj deci, o seksualnoj orjentaciji, saobraćajnim nesrećema (bez smrtnog ishoda) i sve ostalo.

Ako vlasniku horoskopa ne pričamo o negativnom aspektima, kada ga budu lupili, kazaće da onaj astrolog nema pojma. Ovde nije važno čak ni to šta će pacijent (vlasnik horoskopa) da pomisli, bitno je da astrologija nema svrhe ako zaobilazimo očigledne činjenice. Ipak, moram priznati da je i meni teško da kažem nešto loše bilo kome ali me nešto iznutra tera (Sc-ME 90 MA-Aq 180 PL-ASC) jer to loše će se dogoti, rekao to ja ili ne, pa je mislim bolje pripremiti osobu na to.

Naravno ne treba reći ni s neba pa u rebra ali treba reći, jedino tada naglasim da su to tendencije u horoskopu a šta će vlasnik da uradi zavisi od njega. Ovako saopštim čisto da se vlasnik horoskopa ne opterećuje unapred ali je već pripremljen za ono što sledi. Najteži su slučajevi kada i pored najbolje volje nigde se astrološki ne vidi izlaz ili pozitivno rešenje odredjenog pitanja.

Uzeću primer Čarobnice, ona ima puno dešavanja u ljubavi ali krajnji ishod je raskid, jedino šta bih joj rekao ako želi da produži čaroliju ljubavi, to je da ih što duže drži u tajnosti, a možda najbolje da bude sa oženjim muškarcem jer dok god njen izabranik pokriva UR ta veza može da traje a u Uranovom slučaju to je zauzeti muškarac (muškarac u braku) posebno što je priča vezana za Škorpju koje su sklone duplom životu, dakle i njen Uran. Ma kako gledao, nigde kod nje ne mogu da pronadjem način za nešto regularno kada su ljubav i brak u pitanju.

Da li je bolje to njoj reći, jer ona jako želi odgovor na to pitanje, što se vidi u mnogim njenim postovima ili prećutati, mada mislim da je toga i ona svesna ali nada čini čuda. Zato pozivam i Tajnu i Hajkulu da Čarobnici jasno definišu njen ljubavni život, svakoj sa svojim shvatanjem astrološke etike. Da ne bude da sam prebacio loptu na druge ja sam prvi Čarobnici odgovorio jer me je više puta zamolila ali nisam imao snage da joj kažem da po onome što ja znam o astrologiji, rešenje je gornji pasos. I daj Bože da je upala u jedan od onih 10 horoskopa što ne rade.

Dakle Tajna i Hajkula pokažite šta znate, u pitanju su negativni aspekti


Poslednji put izmenio DUH dana Ned Avg 09, 2009 12:53 pm, izmenio ukupno 3 puta
DUH
DUH

Broj poruka : 890
Локација : Beograd
Datum upisa : 18.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

Negativni aspekti - Page 6 Empty Re: Negativni aspekti

Počalji  Tajna Ned Avg 09, 2009 12:52 pm

Sto se tice aspekta SO 180 SA pocecu od osnovnih astroloskih principa u cilju boljeg razumevanja. Sunce je osnovni zivotni princip i osnovni muski element, kreator zivota, izvor energije, vladar zivota uopste, snage, ega, moci, volje, srca solarnog pleksusa.... Pretstavlja kraljeve, vladare, mocnike, oceve, autoritete, muzeve...Saturn je ambicija, istina, realnost, pravda (u egzaltaciji), sudija, ucitelj, deda, zivotni vrhunac, kicma, skelet, materija u najtvrdjem obliku, sustina, presuda, karma, kazna, bolest, dosada, rusilac zivota, osuda, osamljenost, izolacija, strah...
Po tradicionalnoj astrologiji znakom koji je nasuprot Lava vlada Saturn te je on i prirodni neprijatelj Sunca, pa u losem odnosu on rusi sve sto sunce jeste i obrnuto. Pa tako bolest rusi zivot, ambicija rusi ego, otac rusi dedu, ali i deda rusi oca, snaga rusi kicmu, zakon kaznjava oca, muza, osuda unistava srce, bol povredjuje volju, i sve dalje u toj simbolici. Cinjenica da ova dva elementa imaju i nesto slicno a to je vladavina i ambicija i samim tim dizu u zenit osobu, ali samo da bi je bacili ponovo u blato, jer to los aspekt ove dve planete govori. Kako moze da padne nesto sto se nije ni popelo? Svakako da ce prvo da digne ako ima za cilj da obori...

U horoskopu menore kao zene, ovo vec manje opisuje nju licno jer se odnosi na muske principe. Pored toga ni jedna od planeta niti njihovih dispozitora nije vladar njenog Ascedenta, sto jos vise potvrdjuje da se ne odnosi na nju.
Planete se nalaze u 4 i 10 kuci, znaci aspekt je naglasen jer je u uglovima, tice se porodice, autoritea oca, itd., a ujedno jedna planeta vlada 7 kucom, druga 12 kucom. Znaci sukobi gore navedeni se odnose na simboliku 4 i 10 kuce kao i 7 i 12 kuce...
Ja iz toga zakljucujem da ce gore navedena simbolika da se odrazi negativno (zbog loseg aspekta) u odnosu i kroz kuce kojima vladaju i gde se nalaze te planete na sta dajem uvid da je utice lose na srce kicmu i zdravlje a odnosi se na oca na sta menora odgovara:

"otac je umro iznenada, od srca u 63 god.,, "

pisem dalje i kazem:
"Pa bi govorilo da je muz odrastao siromasan i toga se plasi, mnogo se brine, lose zdravlje u kasnijim godinama, sukob sa autoritetima, svadje sa ocem, cak i ako nisu svadje kao da postoji neka duboka netrpeljivost i neka muka koja se provlaci kroz musku liniju."

na sta menora odgovara:

" moj miuz kaze da je imao dobar odnos ali iz prica koje mi je pricala njegova pokojna majka(koja jedina osoba na ovome svetu za koju je moj muz vezan) rekla bih da nije bas tako -otac mu tezak,samoziv covek koga ja zamalo nisam par puta ubila jer je maltretirao psihicki njegovu majku itd."

Takodje pisem o rusenju ugleda oca i muza a menora kaze:

"ceo zivot direktor a imao je zadnjih 10 godina i uspesnu privatnu firmu ali je na kraju pukao(ostali su mu duzni mnogi i mi bi sada bili milioneri),pred kraj je poceo da pije i da brlja nesto ,mnogi me nerviraju kada to pominju jer kao da zaboravljaju sta je taj covek uradio sve-znaci na neki nacin kao da mu je na kraju stvarno narusen njegov ugled ..."


Pricam o deljenju dela sudbine oca i muza a menora kaze

"Put moga muzha je vrlo slican tatinom,bave se istim poslom i moj muz je isto vrlo rano postao direktor, ugledan,takodje jako dobar covek,svi ga vole,zna ga punooo ljudi ..."

Bilo je stvari i koje sam promasila kao sto je siromastvo muza i verovatno jos po nesto, ali nema vise govora da aspekti ne rade. Vlasnici horoskopa samo cesce nece da vide i priznaju negativni element koji nose u svom karakteru a koji se odrazava na fizickom nivou privlaceci odredjene ljude i dogadjaje u zivot pa je normalno da menora voli svog oca, jer ona ne deli sudbinu tog aspekta, nema ona sukob sa ocem, sto sam i naglasila i ona njega vidi kako kaze:

"posten i moralan do bola,delio je sve sa svima, pomagao je svima -doduse najvise sirotinji (a mnogi su se abnormalno obogatili),a sa druge strane on je covek bio toliko skroman,nista mu nije trebalo, nego malo hleba i mleka da udrobi -velika kontradiktornost, imao je po meni osobine "sveca" bez preterivanja ... i jako volim tog mog "napacenog juptera" iako eto njemu nije tu dobro ja ga volim takvog i ne bih volela da je drugaciji flower ... taj Ju je prema sebi strog, sebican, hoce da uskrati sebi jer i nema velike zahteve ali zato kada oseti nekoga da je ugrozen da mu nesto treba onda nesebicno daje -tako nekako radi Ju u jarcu po meni"

Sve to nije za osporiti ja i nisam pricala o njegovoj dobroti ili menorinoj ljubavi o njemu, to se vidi kroz druge pozicije i aspekte, ali to u isto vreme ne oponira ostvarenju aspekta koji mu je doneo gubitak ugleda, slabo srce, pad u porok, i ceo njegov zavrsetak opisan dispozitorom Jupiterom u Jarcu.

Za muza jos ne znamo, mozemo samo da nagadjamo, ali da slicnost postoji o tome je sama pisala.

Jedan aspekt ne mora neminovno da oponira drugi, covek moze biti i dobar i darezljiv a ujedno imati slabo srce i pasti sa polozaja, izgubiti novac moc pa i ugled...

Pitanje je postavljeno pod temom negativnih aspekata i trebalo bi da se podrazumeva da razmatramo negativnu stranu naseg zivota. Ukoliko neko ocekuje da bude razmatrana samo dobra strana odnosa i zivota neka se zadrzi na temi pozitivnih odnosa. Ukoliko se postavi pitanje o negativnim stranama aspekta Sunca i Saturna ne bi trebalo da pricamo o dobrim stranama Jupitera u Jarcu jer to u krajnjoj liniji nije pitanje.
Tajna
Tajna

Broj poruka : 785
Godina : 49
Локација : Florida
Datum upisa : 27.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

Negativni aspekti - Page 6 Empty Re: Negativni aspekti

Počalji  -menora- Ned Avg 09, 2009 1:32 pm

Tajna bravo za post Very Happy !!! (namerno ga ne kvotujem jer je bas podugacak)

da ,da, radi meni taj So180Sa itekako , i da znas radi on i meni jer vidi ja sam do sada mogla da se vinem u velike visine ali mi je uvek neki unutrasnji glas govorio cuti,budi tu gde jesi,nemoj iskakati , budi u sredini ili nize ali nikako visoko jer se zaista plasim velikih padova i onoga "ko visoko leti nisko pada", znaci mene licno kao da taj So180Sa taman povlaci uvek na dole da ne poletim isuvise,ne dozvoljava da mi da mi ego raste itd. bar se meni tako cini da je to od njega ......da tesko je vlasniku horoskopa da prizna negativne stvari ali trudila sam se da budem realna i iskrena,i vec sam pisala jednom da ako bih mogla da biram opet bih izabrala njega za tatu flower ...

za muza cemo da vidimo,sve upucuje da se i njemu tako nesto moze desiti,ali i ako se desi visoki pad bole me uvo bas -kada to dodje videcemo kako cemo se boriti sa tim What a Face
sada je recimo na 1 min od vrhunca- od punog sjaja,a fora je sto on uopste nije ambciozan,njemu se sve tako "samo namestalo" ,cesto mi kaze da ce da da otkaz i da bude neki cata(ceka 7 na lotou pa da ode u penzionere,a dobice tu 7 ja osecam) ,kao i moj otac nije tipican menadzer,previse je dobar (iako za mene nikada nije previse biti dobar flower ) ...kada je dobio unapredjenje i veliku platu prvo sto sam mu rekla je da mora biti svestan gde zivi ,da misli na sve siromasne ljude , na sve nas ostale koji mozemo da sanjamo o tom novcu,da svima daje,da mora biti realan ... i tako ... sto bude bit ce flower

...muzh ima losu kicmu, srce je jos dobro...

... a meni oprostite svakako na neznanju iz astrologije afro
-menora-
-menora-

Broj poruka : 181
Godina : 51
Datum upisa : 27.10.2008

Nazad na vrh Ići dole

Negativni aspekti - Page 6 Empty Re: Negativni aspekti

Počalji  Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 6 od 8 Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu