Astrotanjin astrološki forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Negativni aspekti

+12
Tajna
Nea
Snezana
nina4
hajkula
DUH
Makica
Astrotanja
Izida
Strelica
gernica
Čarobnica
16 posters

Strana 2 od 8 Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Sledeći

Ići dole

Negativni aspekti - Page 2 Empty Re: Negativni aspekti

Počalji  Astrotanja Uto Maj 26, 2009 7:55 pm

Meni je Satorn signifikator Venere u sekstilu sa njom, Venerom u petoj i meni se ovaj aspekt ne zadaje muka. Pomaže mi da prevaziđem loše iskustvo, razočarenje i tada mi je on puno znači.
Šta više meni godi, jer što vreme više prolazi emotivno sam stabilnija, a brak mi je bolji i veze sa ljudima što sam starija su bolje, sa više razumevanja.
Saturn ume da nauči Veneru koje su to neprolazne životne vrednosti, a u emotivnim vezama i druženjima vremenom izbija ono što je dobro, kvalitetno, što nije stvar momenta i oduševljenja, već što je postojano, što je stabilo, kako je Saturn u Ribama onda ja razumem tuđu patnju i osetljiva sam na nju. Osećam i prepoznajem ono što mi treba. Imam ja i Veneru u trigonu sa Plutonom i Uranom i u trigonu sa Mesecom i u polu kvadratu sa Suncem. Kada je reč o prepoznavanju umetničkih vrednosti, onda je ovaj aspekt uticao da na moj umetnički ukus u pozitivnom smislu. sunny


Poslednji izmenio Astrotanja dana Sre Maj 27, 2009 8:11 am, izmenjeno ukupno 1 puta
Astrotanja
Astrotanja

Broj poruka : 4245
Godina : 58
Datum upisa : 22.10.2008

http://www.astrotanja.rs

Nazad na vrh Ići dole

Negativni aspekti - Page 2 Empty Re: Negativni aspekti

Počalji  Makica Sre Maj 27, 2009 1:55 am

za Gernicu
ja sam nesto bila pobrkala i vidim tek sada da ti imas aspekt venera kvadrat saturn
e imam ga i ja Laughing
e jos sam pocetnik u astrologiji,al mogu da ti kazem kako se to na mene odrazavalo,jer sam se pronasla u tvom tekstu
ovako mislim da nas taj kvadrat tera da radimo,i radimo na vezama,nije lak put,ali sto pre shvatimo sta nas koci,na pola puta smo do poboljsanja Smile u vezama se treba opustiti,lepo udjes u vezu pa ako ide,ide...on nerviranja nema nista...
meni je dugo trebalo da mi to dopre do mozga...
e i da treba se opustiti i opustiti...a ne na samom pocetku sve ocekivati,veruj mi kad sam pocela ovako da se ponasam od tada mi je mnogo lakse,pokusaj pa mozda pomogne

Makica

Broj poruka : 36
Локација : Novi Sad
Datum upisa : 15.05.2009

Nazad na vrh Ići dole

Negativni aspekti - Page 2 Empty Re: Negativni aspekti

Počalji  Izida Sre Maj 27, 2009 10:51 am

...


Poslednji put izmenio Izida dana Sre Okt 05, 2011 7:47 pm, izmenio ukupno 2 puta
Izida
Izida

Broj poruka : 626
Datum upisa : 06.02.2009

Nazad na vrh Ići dole

Negativni aspekti - Page 2 Empty Re: Negativni aspekti

Počalji  Čarobnica Sre Maj 27, 2009 10:56 am

Astrotanja ::
Saturn ume da nauči Veneru koje su to neprolazne životne vrednosti, a u emotivnim vezama i druženjima vremenom izbija ono što je dobro, kvalitetno, što nije stvar momenta i oduševljenja, već što je postojano, što je stabilo

Tanja, a čemu je uči u kvadratu? Da je odricanje, patnja i samoća jedini izlaz, da ne može da bude kako Venera želi iako nešto svim srcem želi, i čemu je na kraju nauči? Normalno da ne sme da dozvoli Sa da je slomi i to neće radeći na sebi, jačanjem svesti, ponosa i dostojanstva...ali šta će ona Venera koja uz sebe ima Urana koji opet kvadrira Saturna...da li je svaki izlaz u prekidima odnosa zauvek?
Čarobnica
Čarobnica

Broj poruka : 1012
Datum upisa : 31.10.2008

Nazad na vrh Ići dole

Negativni aspekti - Page 2 Empty Re: Negativni aspekti

Počalji  Astrotanja Sre Maj 27, 2009 1:34 pm

Kad postoji više od jednog aspekta Venere onda se uticaji prožimaju. Jači je onaj aspekt koji je egzaktan, ili gde je najmanji orbis.
Čarobnice, kod tebe Uran pravi prvi aspekt sa Venerom,a to doprinosi da se dešavaju prekidi, da postoji nekontinuranost u vezi, ali to je i neobična veza ili strasna, sa jakim osećanjima itd.. Kada su u pitanju opozicija između Venere i Saturna, ali i kvadrat i tu sam nailazila da često osobe bivaju razdvoene, žive u različitim mestima, pa im to donosi nezadovoljstvo, neispunjenost i čini ih tužnim. Međutim, nekad su to samo sumnje u ljubav, nedovoljno pokazivanje emocija, pa osoba izgleda kao hladna, umerana, ili trezvena, puna straha i sumnje, ali ona sa tim biva i suočena , pa ako prepozna i uvidi to, ona može da nastoji da se sa tim nosi i rešenje postoji, ako se ponašanje menja nakon nekog razočarenja. Puno toga zavisi od same osobe od njene svesnosti o sebi svojim postupcima u vezi. Zavisi i od njene volje. Imala sam priliku da se uverim koliko Venera u Škorpiji može biti odlučna u čekanju da joj se vrati voljena osoba i to kod moje rođake, koja ima retrogradnu Veneru u Škorpiji u opoziciji sa Saturnom.

Ovo su dva potpuno različita aspekta. Kod tebe je Čarobnice Saturn vl. 3., u devetoj, pa daljina može biti problem, kao i neke stvari koje su u vezi sa životom u inostranstvu, koje predstavljaju poteškoću za vezu. Uran vl. 4. u konjukciji sa vnerom može značiti i promene mesta življena, posebno kada je Uran u 12. Može da označi i maku koj je daleko i promene koje su bile prisutne u porodičnom životu. Moguće je i radvajanje roditelja, periodično viđanje sa roditeljima, udaljenost od njih itd.


Međutim, ne gleda se u ljubavnim odnosima samo Venera, već i Mesec, Neptun i vl. pete i peta kuća i sedma, kao i jedanaesta itd. sunny
Astrotanja
Astrotanja

Broj poruka : 4245
Godina : 58
Datum upisa : 22.10.2008

http://www.astrotanja.rs

Nazad na vrh Ići dole

Negativni aspekti - Page 2 Empty Re: Negativni aspekti

Počalji  Čarobnica Sre Maj 27, 2009 3:33 pm

Astrotanja ::Kad postoji više od jednog aspekta Venere onda se uticaji prožimaju. Jači je onaj aspekt koji je egzaktan, ili gde je najmanji orbis.
Čarobnice, kod tebe Uran pravi prvi aspekt sa Venerom,a to doprinosi da se dešavaju prekidi, da postoji nekontinuranost u vezi, ali to je i neobična veza ili strasna, sa jakim osećanjima itd.. Kada su u pitanju opozicija između Venere i Saturna, ali i kvadrat i tu sam nailazila da često osobe bivaju razdvoene, žive u različitim mestima, pa im to donosi nezadovoljstvo, neispunjenost i čini ih tužnim. Međutim, nekad su to samo sumnje u ljubav, nedovoljno pokazivanje emocija, pa osoba izgleda kao hladna, umerana, ili trezvena, puna straha i sumnje, ali ona sa tim biva i suočena , pa ako prepozna i uvidi to, ona može da nastoji da se sa tim nosi i rešenje postoji, ako se ponašanje menja nakon nekog razočarenja. Puno toga zavisi od same osobe od njene svesnosti o sebi svojim postupcima u vezi. Zavisi i od njene volje. Imala sam priliku da se uverim koliko Venera u Škorpiji može biti odlučna u čekanju da joj se vrati voljena osoba i to kod moje rođake, koja ima retrogradnu Veneru u Škorpiji u opoziciji sa Saturnom.

Ovo su dva potpuno različita aspekta. Kod tebe je Čarobnice Saturn vl. 3., u devetoj, pa daljina može biti problem, kao i neke stvari koje su u vezi sa životom u inostranstvu, koje predstavljaju poteškoću za vezu. Uran vl. 4. u konjukciji sa vnerom može značiti i promene mesta življena, posebno kada je Uran u 12. Može da označi i maku koj je daleko i promene koje su bile prisutne u porodičnom životu. Moguće je i radvajanje roditelja, periodično viđanje sa roditeljima, udaljenost od njih itd.


Međutim, ne gleda se u ljubavnim odnosima samo Venera, već i Mesec, Neptun i vl. pete i peta kuća i sedma, kao i jedanaesta itd. sunny

Tanja, sve više manje poznato vezano uz moje aspekte i lepo objasnila koliko ustvari ima izlaza za te teške aspekte.
Hvala ti sunny
U mom slučaju vl.4 Neptun je u prvoj u trigonu sa Mesecom pa i to može da pokaže udaljenost majke, a kako Uran, suvladar treće ide kroz moju 4. kuću to pokazuje i promene mesta življenja i putovanja...

E sad koliko je naša volja presudna za ono što se prikazuje u natalu? Koliko mi stvarno možemo da utičemo da ta otežanja prevazidjemo? Meni kvadrat Ve i Sa pokazuje teškoće vezano uz inostranstvo, dipozitor Ve Pluton opet pravi opoziciju na vl.9 kuće Mesec koji je u 4. kući a vladar 4. pravi trigon sa vl. 9. što opet ukazuje da nekog izlaza ima...probala sam da to prevazidjem ali očito da moja volja nije dovoljna da su aspekti jači...

Ako umrežim sve aspekte vezano uz ljubavne odnose samo...onda vladar 7. Ve, ujedno i vladar 11. i 5. ne prave nikakav aspekt, a vladar 5. je i dispozitor Ve...drugi dispozitor Ve Pluton u 11. i dispozitor Ma Merkur u 2. opet ne prave nikakve aspekte, ali zato Ma pravi opoziciju sa svojim dispozitorom Merkurom...a ujedno i sa Suncem...e sad, da li ja svog partnera mogu da gledam i kroz Urana ili ga gledam kroz Sunce koje je u opoziciji sa Marsom...a Ve0Ur i Sunce u polukvadratu...
Čarobnica
Čarobnica

Broj poruka : 1012
Datum upisa : 31.10.2008

Nazad na vrh Ići dole

Negativni aspekti - Page 2 Empty Re: Negativni aspekti

Počalji  Astrotanja Sre Maj 27, 2009 10:11 pm

Čarbnice, napravila sam grešku, nije ti naravno Uran vl. 4., već Neptun i Jupiter. Izvinjavam se, Merkur mi je u opoziciji sa Sucem, pa sam napravila grešku, ali eto ispravljam se. Vl. 3 je u 12., a ne vladar 4. i to može doneti skrivene misli, tajne, ali i da svojim razmišljanjima radimo protiv sebe, budemo sebi najveći neprijatelj itd. Dušo, ako je zabavljanje u pitanju onda gledaš petu, koja je u Ovnu, dakle strasna veza, Mars u blizancima, pa će svakako to biti neko ko je aktivan, ko voli sport,. kretanje, vožnju, voli da komunicira, sklon dvostrukim vezama, u 8. to su i seksualne veze itd. narvno gledamo i aspekte i vidimo da tuima strasti, nead i konflikta borbe, da su muški principi suprostavljeni. Tu zato može biti problema u vezi, a i otac i dečko nisu baš u dobrim odnosima, možda čak i tvoj brat i otac, jer je Mars u Blizancima. Konflikti su mogući sa mladićima, ili supostavljenih mišljenja, borbe u vezi. Jupiter u petoj može doneti sreću preko jupiterovskog tipa muškarca, stranca, nekog ko je udaljen, ko je žovijalan tip, optimista itd.


Ne mislim da mi ne možemo ništa da promenimo, niti da sve možemo da promenimo, da smo svemogući. Znam kada čovek nema volju i ne jača je , da je on onda klone i da je zato dobor imait fiksnih elemenata u horoskopu, koji pomažu da se volja ispolji , da više sami određujemo svoj život. Kada dominiraju promeljivi elementi i nisu izražene planete koje utiču na volju onda je to uvek su date okolnosti te koje utiču na tok događaja.
Poznavajući astrologiju možemo da spoznamo, uvidimo šta je to što je to što nam donosi neke probleme, poteškoće, razočarenja, ili neka neprijatna iskustva, pa da radimo i na njihovom da ublažimo, ili razumemo zašto nam se događaju neke stvari u životu, neka neprijatna iskustva, gde je to gde trebamo i kada da se susretnemo sa teškoćama, ali ne kada dođe do problema, nego pre nego što oni uzmu maha, ali i kada uzme maha. Po meni je najbolje kombinovati astrologiju i psihologiju, pa radi neku vrstu astro-psiho terapije, u kome može da se pomogne osobi da shvati probleme kod sebe i radi na njegovom menjanju. To se radi u svetu, pa i u Sloveniji, koja nam nije daleko. Meni je tako nešto veoma blisko i mislim da to može da dovede do prevazilaženju nekih poteškoća, a može i rad na samom sebi da bude put do samospoznaje i samopoboljšana. sunny
Astrotanja
Astrotanja

Broj poruka : 4245
Godina : 58
Datum upisa : 22.10.2008

http://www.astrotanja.rs

Nazad na vrh Ići dole

Negativni aspekti - Page 2 Empty Re: Negativni aspekti

Počalji  Makica Sre Maj 27, 2009 10:40 pm

Astro Tanja da li mislite na nesto kao meditacija,razne vezbe da se dopre do podsvesti?
i citanje knjiga o pozitivnom misljenju?

Makica

Broj poruka : 36
Локација : Novi Sad
Datum upisa : 15.05.2009

Nazad na vrh Ići dole

Negativni aspekti - Page 2 Empty Re: Negativni aspekti

Počalji  Makica Sre Maj 27, 2009 10:46 pm

Astrotanja ::
Ne mislim da mi ne možemo ništa da promenimo, niti da sve možemo da promenimo, da smo svemogući. Znam kada čovek nema volju i ne jača je , da je on onda klone i da je zato dobor imait fiksnih elemenata u horoskopu, koji pomažu da se volja ispolji , da više sami određujemo svoj život. Kada dominiraju promeljivi elementi i nisu izražene planete koje utiču na volju onda je to uvek su date okolnosti te koje utiču na tok događaja.
Poznavajući astrologiju možemo da spoznamo, uvidimo šta je to što je to što nam donosi neke probleme, poteškoće, razočarenja, ili neka neprijatna iskustva, pa da radimo i na njihovom da ublažimo, ili razumemo zašto nam se događaju neke stvari u životu, neka neprijatna iskustva, gde je to gde trebamo i kada da se susretnemo sa teškoćama, ali ne kada dođe do problema, nego pre nego što oni uzmu maha, ali i kada uzme maha. Po meni je najbolje kombinovati astrologiju i psihologiju, pa radi neku vrstu astro-psiho terapije, u kome može da se pomogne osobi da shvati probleme kod sebe i radi na njegovom menjanju. To se radi u svetu, pa i u Sloveniji, koja nam nije daleko. Meni je tako nešto veoma blisko i mislim da to može da dovede do prevazilaženju nekih poteškoća, a može i rad na samom sebi da bude put do samospoznaje i samopoboljšana. sunny
Da pitam,ako nam nesto stoji u natalu da ce biti tako,da li ce nas nesto vuci da ipak tako uradimo kao sto je zapisano u natalu?
Ili,ako znamo da ce neka veza propasti da li u nju uopste i ulaziti,pa moze kasnije pod nekim okolnostima da opstane?

Makica

Broj poruka : 36
Локација : Novi Sad
Datum upisa : 15.05.2009

Nazad na vrh Ići dole

Negativni aspekti - Page 2 Empty Re: Negativni aspekti

Počalji  Čarobnica Sre Maj 27, 2009 11:02 pm

Astrotanja ::Čarbnice, napravila sam grešku, nije ti naravno Uran vl. 4., već Neptun i Jupiter. Izvinjavam se, Merkur mi je u opoziciji sa Sucem, pa sam napravila grešku, ali eto ispravljam se. Vl. 3 je u 12., a ne vladar 4. i to može doneti skrivene misli, tajne, ali i da svojim razmišljanjima radimo protiv sebe, budemo sebi najveći neprijatelj itd. Dušo, ako je zabavljanje u pitanju onda gledaš petu, koja je u Ovnu, dakle strasna veza, Mars u blizancima, pa će svakako to biti neko ko je aktivan, ko voli sport,. kretanje, vožnju, voli da komunicira, sklon dvostrukim vezama, u 8. to su i seksualne veze itd. narvno gledamo i aspekte i vidimo da tuima strasti, nead i konflikta borbe, da su muški principi suprostavljeni. Tu zato može biti problema u vezi, a i otac i dečko nisu baš u dobrim odnosima, možda čak i tvoj brat i otac, jer je Mars u Blizancima. Konflikti su mogući sa mladićima, ili supostavljenih mišljenja, borbe u vezi. Jupiter u petoj može doneti sreću preko jupiterovskog tipa muškarca, stranca, nekog ko je udaljen, ko je žovijalan tip, optimista itd.

Hvala Tanjice,

ima istine u ovome sa ocem i bratom, ali se i moj otac protivio nekim mojim vezama uvek sa istom rečenicom "čovek kad kupuje kravu gleda joj pedigre" pa otuda nijedna moja veza ni dok sam živela sa roditeljima a ni kasnije nije uspela...kasnije jer su isplivale posledice ovog prvog, a onda je i Venera u Sco proradila pa je i ona sama birala i sve pod velom tajne...

I upravo sam birala takve muškarce koji su meni negde kao element falili a to su zemljani znaci...a ja u tim znacima nemam ni jednu planetu a vladari opet načisto zabrljali s aspektima lol!
Elem, ovo poslednje se odnosi na to da je moja volja zarobljena jer nema šta da je fiksira...
Čarobnica
Čarobnica

Broj poruka : 1012
Datum upisa : 31.10.2008

Nazad na vrh Ići dole

Negativni aspekti - Page 2 Empty Re: Negativni aspekti

Počalji  Astrotanja Čet Maj 28, 2009 12:25 am

Carobnice, ja bih rekla da se kod tebe oseća volja i da ima odlučnosti, ali kada okolnosti ne idu na ruku, tvo razum to shvata. Tvoje progresivno Sunce je još uvek u Jarcu, tako da ti od svoje 11. godine, do 41. ćeš razvijati i neke jarčevske osobine,.
To što su tvoji muškarci zemljani po suncu, ne mora da znači da ni oni nemaju dosta vazdušnih, ili vatrenih elemenata koji vas vezuju.
Da, mislima da ti treba da jačaš zemljane element, kako kroz hranu koja je tog tipa, meso, jaja,protensku hranu, zatim preko kristaal, koji prizemljuju: hematit, crveno tigrovo oko i tu će ti Smeško već pomoći, ali od tih nabrojanih nabavi baš onaj koji te zove. Zemljaani elemnti su ti koji pomažu materijalizaciju stvari, bilo sticanjem materijalnih vrednosti, bilo jačanjem zdravog razuma i svrsihodnost.
Sluša isvoju intuiciju, jer je tvoj Neptun u trigonu sa Mesecom,. Taj aspekt je onaj koji ti mnogo više može pomoći da prevazaiđeš emotivne promeme, da jačaš intuiciu i intutivno postupaš u vezi.

Makice hroskop ukazuje i na naše mentalne, kretivene, emotivne potencijale, koji mogu da se razvijaju, menjau, otuda se i mi menjamtokom života, a i on se kreće, pa otuda govorimo o postojanju direkcija, koje nas čine da neke svoje postupke, ponašnje menjamo. neko ko ima recimo ascedent u Lavu, kada mu progresijom ascedent pređe u devicu postaće poslovniji, praktičniji, više sklon redu i radu, ili okrenut ka zdravijem načinu žvota, više metodičan itd.
Kad kažem rad na sebi mislim i na duhovni razvitak, koji može da usledi na više načina.Sigurno da postoje više načina, da je se do toga dođe i da put svakog pojedinca nije isti, ali ukoliko na neki način radi na menjanju onoga što mu donosi pobleme, što ga koči,ogrničava, ukoliko se uči da postne svestan sebe, onoga čemu teži, što ga ispunjava,omogućava da se oseća potpunijim onda je on na dobrom putu. Da li si ti recimo rzjasnila šta je to saturnovsko što utiče na probleme u tojim vezam, da li je to partnerova hladnoća i nedovljna zainterosvanost, ili tvoje sputavanje osećanja ljubavi da se izrazi, jer se plaši da ne budeš povređenaili je to sumnja da li je on pravi. Rekla bih da to jeste po onome što si napisala. Iz te sumnje, neodlučnosti da li vredi ulagati, ti već kočiš samu sebe, ne daješ se dovoljno, a to privlači i partnerove rekcije, pa i on nije vremenom više onako otvoren i sl., što utiče i na vašu vezu.


sunny
Astrotanja
Astrotanja

Broj poruka : 4245
Godina : 58
Datum upisa : 22.10.2008

http://www.astrotanja.rs

Nazad na vrh Ići dole

Negativni aspekti - Page 2 Empty Re: Negativni aspekti

Počalji  Makica Čet Maj 28, 2009 1:54 pm

Ja mislim da je on pravi,verujem mu.Ali me muci to,sto sam pre navela,je konstatacija drugog astrologa da ce mi ubrzo naici neko mladji i da necu ostati sa njim,to mi pravi haos u glavi i koci me,da ne mogu da se opustim.Ali razmisljajuci o tome svaki dan,bice onako kako ja odlucim i kako ser ja budem osecala!

Makica

Broj poruka : 36
Локација : Novi Sad
Datum upisa : 15.05.2009

Nazad na vrh Ići dole

Negativni aspekti - Page 2 Empty Re: Negativni aspekti

Počalji  DUH Ned Jul 19, 2009 9:52 pm

Strelica ::Ja bih svima koji imaju Veneu Saturn,jos kad pocnu da kapiraju stvari,odmalena savetovala da o braku uopste ne razmisljaju Laughing Onda nece biti problema...Ovako,Venera hoce brak,harmoniju a Saturn daje sve samo to ne...

Koji aspekti i položaji po tebi daju harmoniju, recimo SA 120 VE daje stabilnost braka kroz razumevanje, naravno ne neku toplinu ali podršku svakako, što i nije loše jer nisam sreo bračni par koji se voli ceo život, to više preraste u naviku ili zbog ekonomske zavisnosti ostaju u braku. ne kažem da ovaj aspekt pruža harmoniju ali me interesuje koji po tebi aspekt nosi harmoniju u braku, jer i sam pojam harmonije je diskutabilan jer harmonija ne mora da podrazumeva ljubav u jednom odnosu već dobro funkcionisanje
DUH
DUH

Broj poruka : 890
Локација : Beograd
Datum upisa : 18.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

Negativni aspekti - Page 2 Empty Duse, bas vala

Počalji  hajkula Pon Jul 20, 2009 12:09 am

saturn trigon venera je ipak dobar aspekt. Saturn je egzaltiran u vagi mada veneri u jarcu bas nije lepo. Trigon je za brak dobar. Kako vreme prolazi, sve je bolji. Jedino ako je venera tj brak ugrozen, odnosno ako se vide sukobi, trpljenje, maltretiranje znaci ako ima kvadrata sa uranom, marsom, mesecom a saturn, negde zakon ili finansije, neke obaveze, bolest ili nesto drugo ne dozvoljava razvod. Saturn trigon venera, nema strasti u tom aspektu zato mnogi kazu da ne valja za brak.

Sto se ljubavi tice, venera u trigonu sa saturnom moze da donese kasniji brak ali i ljubav u poznim godinama.

Cesto venera 90 saturn daje osecanje da je uvek onaj drugi kriv. Muskarci koji imaju ovaj aspekt kazu sve su zene iste, a zene kazu svi su oni (muskarci) isti. Taj aspekt je velika potreba, glad za ljubavlju, nikad dosta dokazivanja ljubavi.
hajkula
hajkula

Broj poruka : 431
Datum upisa : 19.02.2009

Nazad na vrh Ići dole

Negativni aspekti - Page 2 Empty Re: Negativni aspekti

Počalji  DUH Pon Jul 20, 2009 9:19 am

hajkula ::saturn trigon venera je ipak dobar aspekt. Saturn je egzaltiran u vagi mada veneri u jarcu bas nije lepo. Trigon je za brak dobar. Kako vreme prolazi, sve je bolji. Jedino ako je venera tj brak ugrozen, odnosno ako se vide sukobi, trpljenje, maltretiranje znaci ako ima kvadrata sa uranom, marsom, mesecom a saturn, negde zakon ili finansije, neke obaveze, bolest ili nesto drugo ne dozvoljava razvod. Saturn trigon venera, nema strasti u tom aspektu zato mnogi kazu da ne valja za brak.

Sto se ljubavi tice, venera u trigonu sa saturnom moze da donese kasniji brak ali i ljubav u poznim godinama.

Cesto venera 90 saturn daje osecanje da je uvek onaj drugi kriv. Muskarci koji imaju ovaj aspekt kazu sve su zene iste, a zene kazu svi su oni (muskarci) isti. Taj aspekt je velika potreba, glad za ljubavlju, nikad dosta dokazivanja ljubavi.

Pa ako je strast uslov za dobar brak onda si u pravu ali strast prodje i šta ostaje, strast je dobra ali ne traje, osim toga za strast su zaduženi drugi aspekti, recimo da je SA 120 VE u Ar a MA 120 SA e to bi moglo doneti dug brak ali bogami i strast. Jedino se ne bih složio, odnosno bio bih na strani onih koji misle da ovaj aspekt podržava brak..

I svakako treba uvek pogledati ceo natal, ovo je samo teoretisanje ali može da poskuži kao orjentir.....

Svakako da VE 120 SA može doneti brak u kasnijim godinama ali svaki aspekt ovih planeta može doneti i razliku u godinama a što se tiče VE 90 SA više sam sreo neudatih i neoženjih sa ovim aspektom nego oženjenih u udatih, to je aspekt patnje i ruši brak, naravno uz ostale faktore, to je depresija posle ili u ljubavi posebno pred kraj veze ili braka.....
DUH
DUH

Broj poruka : 890
Локација : Beograd
Datum upisa : 18.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

Negativni aspekti - Page 2 Empty oh bRe

Počalji  hajkula Pon Jul 20, 2009 9:29 pm

Gde sam napisala da je strast uslov za dobar brak? Citas li ti mene? Laughing

Ali vec kad me pitas study
Fizicka privlacnost je vazna (zar nije? cuo si za pomirenje pod jorgan planinom? Cool ) mada nema garancije koliko ce trajati. Tacnije, vazna je fizicka uskladjenost.

A ovo drugo, stoji. Mada, taj vatreni trigon koji pominjes (saturn, venera, mars) moze bas da bude uzrok prevare u braku. Muskarac je potentan i u starijim godinama, voli mladje pa ako zena izgubi ,,kvalitete,, opisane venerom u ovnu, eto izazova Cool .

Venera kvadrat saturn, po nekada ukazuje na pritajenog zenomrsca.
hajkula
hajkula

Broj poruka : 431
Datum upisa : 19.02.2009

Nazad na vrh Ići dole

Negativni aspekti - Page 2 Empty Re: Negativni aspekti

Počalji  hajkula Pon Jul 20, 2009 9:37 pm

DUH ::
a što se tiče VE 90 SA više sam sreo neudatih i neoženjih

a sto si izostavio razvedene, ipak je razlicito ako neko nije sklopio brak, nezenjen, neudata od onih koji su bili u braku pa se razveli. Dobro, napisao si da 90 ove dve planete rusi, prekida brak, ali zbog onih koji uce moram da te dopisem.

Depresija pri kraju braka zato jer je dugo trpljenje, razlaz dugo traje... zena kaze, zaboravila sam da se smejem, ubio mi je osmeh...

Od aspekata venere sa saturnom najtezi je kvadrat.
hajkula
hajkula

Broj poruka : 431
Datum upisa : 19.02.2009

Nazad na vrh Ići dole

Negativni aspekti - Page 2 Empty Re: Negativni aspekti

Počalji  Strelica Pon Jul 20, 2009 9:38 pm

hajkula ::Venera kvadrat saturn, po nekada ukazuje na pritajenog zenomrsca.

Boga mi si ovo hajkulski rekla Laughing Da znas da je tako...
Strelica
Strelica

Broj poruka : 721
Godina : 42
Локација : Zemun
Datum upisa : 27.02.2009

http://www.astromarija.forumotion.net/

Nazad na vrh Ići dole

Negativni aspekti - Page 2 Empty Re: Negativni aspekti

Počalji  DUH Pon Jul 20, 2009 9:55 pm

hajkula ::Gde sam napisala da je strast uslov za dobar brak? Citas li ti mene? Laughing

Ali vec kad me pitas study
Fizicka privlacnost je vazna (zar nije? cuo si za pomirenje pod jorgan planinom? Cool ) mada nema garancije koliko ce trajati. Tacnije, vazna je fizicka uskladjenost.

A ovo drugo, stoji. Mada, taj vatreni trigon koji pominjes (saturn, venera, mars) moze bas da bude uzrok prevare u braku. Muskarac je potentan i u starijim godinama, voli mladje pa ako zena izgubi ,,kvalitete,, opisane venerom u ovnu, eto izazova Cool .

Venera kvadrat saturn, po nekada ukazuje na pritajenog zenomrsca.


Pa nisam ni ja rekao da je strast uslov za brak, a što se tiče MA u starosti u ovoj konstalaciji ni VE nije naivna, veruj mi poznajem jednu takvu već 12 godina i veoma je udata
DUH
DUH

Broj poruka : 890
Локација : Beograd
Datum upisa : 18.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

Negativni aspekti - Page 2 Empty Re: Negativni aspekti

Počalji  DUH Pon Jul 20, 2009 9:56 pm

Strelica ::
hajkula ::Venera kvadrat saturn, po nekada ukazuje na pritajenog zenomrsca.

Boga mi si ovo hajkulski rekla Laughing Da znas da je tako...

A sa ovom aspektom jel može i žena da mrzi muškarce ?
DUH
DUH

Broj poruka : 890
Локација : Beograd
Datum upisa : 18.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

Negativni aspekti - Page 2 Empty Re: Negativni aspekti

Počalji  Strelica Pon Jul 20, 2009 10:01 pm

DUH ::
Strelica ::
hajkula ::Venera kvadrat saturn, po nekada ukazuje na pritajenog zenomrsca.

Boga mi si ovo hajkulski rekla Laughing Da znas da je tako...

A sa ovom aspektom jel može i žena da mrzi muškarce ?

Pa ako je asc u Biku a 10 u Jarcu,meni to dodje kao normalno lol!
Strelica
Strelica

Broj poruka : 721
Godina : 42
Локација : Zemun
Datum upisa : 27.02.2009

http://www.astromarija.forumotion.net/

Nazad na vrh Ići dole

Negativni aspekti - Page 2 Empty Re: Negativni aspekti

Počalji  DUH Pon Jul 20, 2009 10:09 pm

Strelica ::
DUH ::
Strelica ::
hajkula ::Venera kvadrat saturn, po nekada ukazuje na pritajenog zenomrsca.

Boga mi si ovo hajkulski rekla Laughing Da znas da je tako...

A sa ovom aspektom jel može i žena da mrzi muškarce ?

Pa ako je asc u Biku a 10 u Jarcu,meni to dodje kao normalno lol!

Šta znači ovaj smajlić što maše sa ovim transparentom na kome piše LOL ?

A koja je logika za ASC u TA a 10p u Jarcu ?
DUH
DUH

Broj poruka : 890
Локација : Beograd
Datum upisa : 18.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

Negativni aspekti - Page 2 Empty Re: Negativni aspekti

Počalji  Strelica Pon Jul 20, 2009 10:16 pm

DUH ::Šta znači ovaj smajlić što maše sa ovim transparentom na kome piše LOL ?

A koja je logika za ASC u TA a 10p u Jarcu ?

Ovaj smajli predstavlja umiranje od smeha,naivni gospodine lol!
A ako je asc u Biku,to znaci da je ona Venera a ako je 10.polje autoriteti,recimo pretpostavljeni,onda mi dodje normalno da bude mrznje,pogotovo,ako je u pitanju intelektualka,koja je zaposlena kod novopecenog bogatasa,prazilukovica...
To je bila sala mala,ali mislim da,kao i za sve drugo,tako i za ovo,nece biti presudan jedan aspekt,pogotovo ne da Venera mrzi,ne iz cistog mira,samo zato sto je Saturn gleda i 90 ugla. Kakav je taj Saturn? Nije isto kad je kvadrat Venere iz Vage i Saturna iz Raka i kad je kvadrat Venere Ovna a Saturna iz Jarca,recimo...
Strelica
Strelica

Broj poruka : 721
Godina : 42
Локација : Zemun
Datum upisa : 27.02.2009

http://www.astromarija.forumotion.net/

Nazad na vrh Ići dole

Negativni aspekti - Page 2 Empty Re: Negativni aspekti

Počalji  Izida Pon Jul 20, 2009 11:16 pm

...


Poslednji izmenio Izida dana Sre Okt 05, 2011 7:48 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
Izida
Izida

Broj poruka : 626
Datum upisa : 06.02.2009

Nazad na vrh Ići dole

Negativni aspekti - Page 2 Empty Re: Negativni aspekti

Počalji  DUH Uto Jul 21, 2009 12:04 am

Strelica ::
DUH ::Šta znači ovaj smajlić što maše sa ovim transparentom na kome piše LOL ?

A koja je logika za ASC u TA a 10p u Jarcu ?

Ovaj smajli predstavlja umiranje od smeha,naivni gospodine lol!
A ako je asc u Biku,to znaci da je ona Venera a ako je 10.polje autoriteti,recimo pretpostavljeni,onda mi dodje normalno da bude mrznje,pogotovo,ako je u pitanju intelektualka,koja je zaposlena kod novopecenog bogatasa,prazilukovica...
To je bila sala mala,ali mislim da,kao i za sve drugo,tako i za ovo,nece biti presudan jedan aspekt,pogotovo ne da Venera mrzi,ne iz cistog mira,samo zato sto je Saturn gleda i 90 ugla. Kakav je taj Saturn? Nije isto kad je kvadrat Venere iz Vage i Saturna iz Raka i kad je kvadrat Venere Ovna a Saturna iz Jarca,recimo...

Pa nisi pomenula kvadrat već samo VE vladar ASC i SA vladar 10 polja, prevideo sam da ti još pišeš o lošem aspektu ove 2 planete, žao mi je, nesporazum, jer sa dobrim aspektima bi bila druga priča a ti ih nisi pomenula, moj previd
DUH
DUH

Broj poruka : 890
Локација : Beograd
Datum upisa : 18.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

Negativni aspekti - Page 2 Empty Re: Negativni aspekti

Počalji  Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 2 od 8 Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu